j^jpDELBURGSCHE COURANT. Donderdag 8 Mei. W 56. 1856. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten S ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 23 cent per regelvan huwelijksgeboorte of doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. VAM II El RIJKSBESTUUR, PROVINCIALE Uf ffllEfflËDISTlffl. S2 e Si e n dm ak m g-. De burgemeester en wethouders van Vlissingen maken be kend, dat op dingsdag den 27 mei aanstaande, des namiddags ten een ure op het raadhuis aldaar, de openbare aanbesteding- onder nadere goedkeuring van den gemeenteraad zal plaats hebben van Metf opvoegen met geringe foemetf- seling vaïaafile de kaaimuren Jb eau evens Baet Éeereas van de luouteau tbesclueeijiEu- gew, binnen Vlissingen, ssuei luet on derhoud, 4c rekenen van primo mei S.S5© en te eindigen met den 3® april 1858. De voorwaarden waarop die aanbesteding zal plaats hebben, zullen van den 2 mei ter gemeente-secretarie en bij den gemeen te-bouwmeester ter lezing liggen van des voormiddags ten tien tot des namiddags ten drie ure (zon-en feestdagen uitgezon derd) zullende de aanwijzing in loco plaats hebben, op den 26 mei a. s., te beginnen des voormiddags ten tien ure door ge noemden bouwmeester, bij wien intusschen nadere inlichtingen te bekomen zijn. Ylissingen den 26 april 1856. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, J. W. OALLENEELS. De secretaris, MABILOT. "SS eik e sa *1 aaa alca u De burgemeester en wethouders van Vlissingen maken be kend, dat op dingsdag den 20 mei 1856 des namiddags ten een ure op het raadhuis zal worden overgegaan tot de ÖPEKBARE VBSKl'ACB&TIK© der aan die gemeente.toebehoorende visscherij voor den tijd van vijf visclilijden, te beginnen met. het openen van den vischtijd in 1857 en zullende eindigen met het sluiten derzelve in 1861. De voorwaarden waarop die verpachting zal geschieden, is ter gemeente-secretarie voor de gegadigden ter lezing gelegd. Vlissingen den 26 april 1856. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, J. W. OALLENEELS. De secretaris, MABILOT. CHmtmlanDédsr tijöimjm. MiddeUbaaif"- 3 men. Op vrijdag aanstaande, des namiddags ten één ure, zal eene openbare zitting van den gemeenteraad alhier gehouden worden, ter behandeling van de navolgende onderwerpenover legging der besluiten en verordeningen op de plaatselijke belastingen; bij resumtie op de restitutie der plaatselijke be lastingen. Burgemeester en wethouders alhier maken bekend dat, ten gevolge der benoeming van rijksschatlers, het vroeger door hen genomen besluit, waarbij tegenschatters benoemd zijn geworden, door hen is herzien, en thans als tegenschatters zijn aangewezen de heeren Pieter Bernard us Thomas Eransella, Johannes Snel, Arie Schijf en Gerrit Jeras. Bij beschikking van den 2 dezer, is aan den heer Hendrik Albert van IJsselsteijn, handelaar te Zicrikzee, vergunning tot wederopzegging verleend voor eene dagelijksche stoomboot- dienst van Zierikzee op Rotterdam, heen en terug, en tusschen plaatsen en veren, tot vervoer van reizigers, goederen en vee. Ingevolge art. 81 der grondwet en art. 100 der kieswet, zal de helft der leden van de tweede kamer der stater-generaal dit jaar uitvallen, en zullen, tér vervulling van de plaatsen der af tredende leden, op den tweeden dingsdag der maand junij, zijn de dit jaar 10 junij, de verkiezingen plaats hebben. De aftre dende leden zijn de volgende: 1. hoofdkiesdistrict Groningen, de heer S. Blanpot ten pale; 2. Appingadam, de lieer dr. R. Westerhoff; 3. Assen, de heer mr. L. graaf van Heiden Reine- stein; 4. Leeuwarden, de lieer mr. J. Dirks; 5. Speek, de heer mr. S. Wijbenga6. Sleenwijk, de 'heer mr. J. van Lennep7. Zwolle, de heer mr. B. "W. A. E. baron Sloet tot "Old huis8. Ai- •melo, de heer dr. W. 11. baron van Hoëvell;9. Deventer, de heer jhr. C. M. Storm van 's Gravesande; 10. Zutphen, de heer W. A. baron Schimmelpenninck van der Oye; 11. Arnhem, de heer mr. baron van Lijnden12. Nijmegen, de heer jhr. G. E. G. C. IC. Dommer van Poldersveldt.; 13. Amersfoort, de heer mr. J. E. baron van Reede van Oudtshoorn; 14. Utrecht, de heer mr. J. IC. baron van Goltstein-, 15. Hoorn, de lieer mr. P. M. Nolthenius; 16. Alkmaar, de heer jhr. mr. C. van Eoreest; 17. Amsterdam, de heeren mr. M. H. Godefroi en II. Slotte18. Leyden, de heer jhr. mr. D. T. Gevers van Endegeest19. Gou da, de heer jhr. mr. W. M. de Brauw20. Delft, de heer C. Hoek water; 21. Rotterdam, de heer mr. P. P. van Bosse22. 's Gra- venhage, de heer mr. G. Groen van Prinsterer; 23. Dordrecht, de heer mr. J. D. van der Poel24. Gorinchem, de heer jhr. mr. P. J. Elout van Soeterwoude; 25. Middelburg, de heer niï. D. van Eek26. Goes, de heer mr. J. J. van Deinse27. Breda, de heer mr. L. D. Storm 2S. Tilburg, de heer mr. O. C~A. B'eens 29. Eindhoven, de heer mr. J. B. Bots; 30. Maastricht, de heer mr. J. R. Thorbecke31Roermond, de heer mr. M. P. H. Sirens; 32. Boxmeer, dc heer mr. J. B- J. Hengst, en 33. 's Hertogen bosch, de heer dr. J. H. H. Poorter. De minister van marine heeft ter kennis van belanghebben den gebragt, dat wederom een hulplicht bij de Slurf of het Goes- sche sas is opgerigt en wel op 172 el westwaarts van de plaats waar het vorige hulplicht gestaau heeft, zijnde het tegenwoor dige ook op 14 el boven laag-waterpeil geplaatst., verlichtende den horizon van het z. o. door het oosten en noorden tot aan het w. n. w. Het Schild afkomende, behoort men het licht in het z. t. w. te houden om de zwarte ton der punt van de ICreek mis teloopen'; van het zoogenaamd Land afkomende naar de Kreek, n. w. t. w., tot het licht w. t. z. staat, alsdan is de Zancl- kreek open, alles per miswijzend kompas. Luidens het met de jongste mailbij het departement van ko loniën uit Suriname ontvangen berigt nopens den gezondheids toestand aldaar, van den 5 april jl., waren er nog van den 20 maart tot en met den 3 april, twee militairen aan de gele koorst bezweken. De gezondheidstoestand onder de bevolking was overigens voldoende. Maandag heeft ter griffie van het provinciaal bestuur van Zuidholland de aanbesteding plaats gehad, van het doen van voorzienings- en herstellingswerken aan eenige der vier en twintig besteende rijzen dammen, liggende op het strand aan de noordzijde van Goedereede, waarvoor de minste inschrijver was de heer Pi Kalis, te Sliedrecht, voor de som van f 14,250. Het plan, nopens de doorgraving van n Holland op zijn smalst" ondervindt, naar het schijnt, veel bezwaar, vooral door het waterschap op Rijnland. Als het den gewonen loop van zulke plannen volgt., zal het nog wel een geruimeu tijd duren, eer de koopvaardijschepen langs dien weg, uit zee voor Amster dam kunnen komen. De koning van Belgie heeft aan den nederlandschen schil der M. A. ICuytenbrouwer, te Brussel woonachtig, de vervaar diging opgedragen van eene groote schilderij voor hoogstcles- zelfs particuliere verzameling. ESeraoennamgreaa era BsesEsuiters,. Bij besluit van den 2 dezer, heeft Z. M. goedgevonden aan jhr. mr. E. L. W. de Koek, directeur van 5s konings kabinet, vergunning te verleeuen tot liet aannemen der onderscheidings teekenen van grootkruis der Erederiles-orde, Jiem door Z. M. den koning van Wurlemberg geschonken. JVecroIögie. Ouze gemeente heeft dezer dagen een zeer treffend verlies geleden door het overlijden van een barer incest geachte inge zetenen. De heer Steven. Luteyn, een man- die in dc veelvuldige betrekkingen die hij bekleedde een voorbeeld was van naanwge- zette pligtsbetrachting, werd 11. maandag op 61 jarigen leeftijd aan zijne talrijke familie en vrienden door den dood ontrukt. Mogt hij sedert een aantal jaren aan het hoofd van een aan zienlijk handelshuis zich het vertrouwen en de achting van allen die h em kenden verwerven, ook in zijne overige betrekkingen trachtte hij steeds met al zijn vermogen nut te stichten. Als lid der provinciale stalen van Zeeland, commissaris der Ne- derlaudsche handel maatschappij, lid van de kamer van koop handel en fabrieken, commissaris der wisselbank, directeur der Conimercie-compagnie enz., was hij vaak de vraagbaak en wel willende raadgever van velen. Zijn gemis wordt dan ook onder alle standen diep gevoeld, en het vele goede door hem verrigt, zal nog lang in gezegende herinnering blijven. Btea-ïi- en scluonl aaien ws„ Den 29 april werd de vooi-jaars-vergadering van de synodale commissie te 's Graveuhage geopend, zoo als vroeger door ons werd aangekondigd. Onderscheidene zeer belangrijke onder werpen zullen er behaudeld worden. De zittingen zullen althans tot deu 18 dezer moeten voortduren, en om de veelvuldige werk zaamheden, en omdat er uog onderscheidene bescheiden van kerkelijke vergaderingen worden te g-emoet gezien. Het pro vinciaal kerkbestuur van Drenthe is reeds den 23 april verga derd geweest en heeft in die vergadering tot lid der synode voor 1S56 benoemd den heer H. Doorenbos, predikant te Hijker- smilde, lid van het provinciaal kerkbestuur en lid van de syno dale commissie, thans aldaar vergaderd. Van de andere provin ciale kerkbesturen, welke eerst in deze maand vergaderen, zijn nog geene berigten ingekomen. Uit het vroeger medegedeeld zestal van predikanten, werd 11. donderdag door den algemeenen kerkeraad der neder- duitsche hervormde gemeente te Hoorn, het navolgende alpha- betisch geordende drietal geformeerd: ds. K. E. lerNooy Apci. te Rockanje; J. J. van den Broek, te Oegstgeest, en E. LauriU lard, th. dr. te Zautpoort, waaruit tot herder en leeraar beroe pen werd ds. J. J. van den Broek, te Oegstgeest. BSaia-g-eu'laJBie stamal. Vlissingen, van 26 april tot 3 mei. Gehuwd: A. Step, weduwn. van J. llacke, 46 j. met; P. de Bruljne, jd. 26 j. L. Minderaa, jm. 29 j. met P. Maqneljn, jd. 29 j. A. C. van Loo, jm. 22 j. met H. Sap.jd. 24 j. J. H. Land- wehr, jm. 30 j. met E. Kikkert, jd. 33 j. BevallenJ. C. Poly geb. van Loo, z. C. Plasse geb. de Mnnck, cl. M. J. Woltering geb. Ock, cl. A. van cle Voorde geb. Ewijk, d. G. Janssen, geb. Geijsen, z. J. Dieleman geb. van der Vrede, d. J. J. Maandag geb. Eagg, tweel. docht, één doodgeb. J. van Santen geb. Mout haan, cl. P. J. Step geb. van Vlaande ren, dochter. Overleden: F. Poller, z. 5 w. J. Rollestelle, z. 3 dagen. Goes, van 26 april tot 3 mei. Gehuwd: J. Nagelkerke, jm. 23j. met I-C. Bliek, jd.24 j. P. Rijke, jm. 24 j. met M. van der Horst., jd. 25 j. K. Snoep, jm. 23 j. met A. J- van Apeldoorn, jd. 23 j. J. Boer, weduwn. 32 j, met M. G. van Schailc, jd. 31 j. BevallenE. Brouwer geb. van der Looy, z. M. Cardou geb. Kotrupt, z. C. J. Hoogerwerve geb. van Eraassen, cl. Overleden: P. A. Hochart, z. 11 m. M. L. van Kalm thout, cl. 7 m. IC- de Hooge, ongeh. man, 57 j-

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1