u Taad een dood instrument wovdt in handen van de gedeputeerde staten, want ofschoon met de letter der wet overeenkomende, is zoodanig ongemotiveerd bevel weinig strookende met de zelf standigheid der gemeentebesturen. De heer S. Vader houdt de beslissing voor gelijkstaande met de vernietiging van een vonnis in hooger beroep, waaraan men moet gehoorzamen. De voorzitter zegt: de raad heeft den heer Liebert aangeslagen, deze heeft gereclameerd en zijne gronden aan gedeputeerde sta ten opgegeven, en daarop is de uitspraak gegrond, die motieven hebben gedeputeerden tot de hunne gemaakt. Zonder hoofdelijke stemming wordt tot wijziging van het kohier besloten. Het jaarverslag van den toestand der gemeente wordt over gelegd en zal in afschrift en druk verkrijgbaar worden gesteld. Wordt besloten magtiging te verzoeken van uit de onvoor ziene uitgaven te mogen betalen f 53 te koxt op het art. brand stof; f 304 idem armen-bedeciing voor rekening van elders f200 idem armen-bedeeling elders verstrekt, en f20 idem in- igting gemeente apotheek. Voor de aanstaande verkiezingen worden stembureaux be noemd, en wel voor de provinciale staten de hecren Hochart en van der Meulenvoor de staten-generaal de hceren v. VVader en van de Putte; tot plaatsvervangers bij verhindering van een hunner de heer en Sraallegange en S. Vader. Worden medegedeeld, het proces verbaal van kasopne- ming sluitende met f6598,51. Ingekomen van de financiële commissie berigt dat zij gecne wijziging of verandering in het belasting-stelsel noodzakelijk acht en ontwerp tarief en verorde ning op de begrafenis-regtenvan de commissie voor de straf verordeningen ontwerp eener verordening op mestvaalten enz. en van burgemeester en wethouders: specificatie der te doene herstellingen in 1856, die zullen rondgezonden worden. Eeuige staatsbladen worden overgelegd en daarna de verga deringgesloten. ^ff^ieentegaad van ierikzee» Zitting van 30 april 1856. Voorzitter mr. Cau. Afwezig de leden Landsknegt en dr. Keiler. De notulen van den 19 april worden gearresteerd. Tot leden van het stembureau bij de verkiezing voor leden van de provinciale stateu op 13 mei, worden benoemd de hoe ren M. G. Mulock Houwer en S. G. Nauta van der Grijp, tot plaatsvervangers deheerenvan der Vlieten Ochtman. Eene missive van gedeputeerde staten, houdende goedkeu ringvan raadsbesluiten tot af-en overschrijving dato 12 april, wordt voor kennisgeving aangenomen. Wordt medegedeeld dat door gedeputeerde staten is goedge keurd de verkoop van ƒ110,000 nationale werkelijke schuld 2^ pet., tot vinding der gelden voor de gasfabriek. Op voorstel der commissie ad hoe, wordt alsnu besloten op de havens, can- dclabres in plaats van branches te stellen,en gelezen een rekwest van J. E. H. Welters, houdende verzoek om tot opzigter. te worden benoemd. Nadat de voorzitter het nuttige had aangetoond van de 'be noeming van eenen opzigter, opdat deze in staat zoude zijn bij het leggen der pijpen, overzigtover het geheel te krijgen, besluit de raad de jaarwedde van den opzigter te bepalen op ƒ700, en benoemt hij met 10 stemmen, zijnde één brijetin blanco, den rekwestrant tot opzigter, naclat nog bepaald was dat bij hierbij gcene andere betrekkingen zal mogen waarnemen. Wordt besloten uit den post voor onvoorziene uitgaven, op kosten van policie-veroordeelden, over te schrijven 25, om te kunnen vinden de toelagen aau deu bewaarder van de kanton nale gevangenis. Naar aanleiding van een voorstel der commissie van beheer over de commerciewerf, wordt besloten autorisatie te verleenen om die werf te vergrooten door het doen uitspringen der heining ter breedte van 5,50 el, aan de oostzijde van het huis. Wordt gelezen een rekwest van de scheepsbouwmeesters J. Strickaert alhier en J. van Duivendijk, te Puttershoek, waarbij de eerste verklaart af te willen staan het door hem omrasterd terrein aan deHeunaarsdijk, en de tweede dat terrein, met in begrip van het Balkcngatop dezelfde conditiën als eerstgenoem de in gebruik verlangt. Na discussie, waarbij onder anderen mr. de Crane op bet groote belang weesrdat de reederijen hebben hij het disponibel houden der slikken voor dat terrein, tot het droogzetten van groote schepen, wordt op voorstel van mr. Fokker besloten afwijzend op het verzoek te beslissen, althans zoo als het is gedaan, maar aan den tweeden adressant te ken nen gegeven dat hij het terrein in gebruik kan krijgen, bij be paalden afstand door den eersten, en onder voorwaarde dat hij het gebvuike overeenkomstig het doeldes noodig, bij het droogzetten van schepen op de voorliggende slikken, toegang over zijn terrein verleene, en dat hij het Balkengat gelijk met anderen, doch niet uitsluitend kan gebruiken. In banden van de heeren mr. Fokker, Mulock Houwer en Landsknegt worden gesteld de rekening van het roomsch katlio liekarmbcstuur en die clcr naai- en breischool. Idem in handen .van de heeren mr. Fokker, Mulock Houwer en Nauta van der Grijp, die der bank van leening. Dr. Goemans vestigt de aandacht van den burgemeester op het zich weder ontwikkelen der uitdampingen van de garancine- loozing, en vraagt of de gewone spuijing nog niet kan aanvan gen. De burgemeester neemt op zich hierover met de directie van Schouwen te spreken; waarna de vergadering gesloten wordt. 6uttmUmö$d)r tijümijm. fiDaigjeiauul. Londen 3 mei. In antwoord op eene in de zitting van het lagerhuis van gisteren, tot hem gerigte vraag heeft lord Palmer- ston gezegd, dat het Rusland vrij stond de sterkten op de oost' kust der Zwarte zee te herbouwen, daar het verdrag alleen aan Rusland verbiedt zijne uitrustingen ter zee te herstellen. Even eens kan Rusland de schepen doen ligten welke het in en nabij de haven van Sebastopol heeft doen zinken, en die de Darda- nellen doen passeren om ze dus naar de Oostzee te voeren. Gisteren is de correspondentie met de Vereenigde Staten, betreffende de aanwerving, aan het parlement medegedeeld. De laatste nota door lord Clarendon aan den heer Dallas gerigt. draagt de dagteekeniug van 30 april. Hoewel die verzekering slechts berust op den waarborg van de persoonlijke eer des mi nisters, ontkent lord Clarendon dat Engeland inbreuk heeft willen maken op eenige amerikaansche wet. Het document is in een vastberaden tpon gesteld en eindigt met vriendschappe lijke verzekeringen en het uiten van de hoop dat de vrede tus- schen de beide landen gehandhaafd moge worden. The times beklaagt zich in een uitvoerig artikel op scher pen toon over de bedenkingen en waarschuwende wenken door graaf Walewski in de 22sle zitting der parijzer conferentie tegen de onbeteugelde vrijheid der drukpers in Belgie in het midden gebragt. Het dagblad bestrijdt het door dien minister geopperd denkbeeld, dat de souvereinen van Europa zich met de zaak zou den moeten inlaten, ten einde de-belgische drukpers het stilzwij gen op te leggen. Het ministerie heeft het geding wegens den val van Kars met glans gewonnenhet voorstel van den heer Whiteside, om die gebeurtenis aan zorgeloosheid en traagheid van Harer Ma- jesteits gouvernement te wijten, is in de zitting van het lager huis van 1 mei met 303 tegen 176, dus met eene meerderheid van 127 stemmen verworpen. Het kabinet is bij deze gelegen heid ook door deirheer Graham en door lord John Russell ver dedigd. In de jongste berigten van de effectenbeurs wordt verze kerd dat het gouvernement aietvoor het eind dezer of hel begin der volgende maand zal overgaan tot eene nieuwe geldleening in een.of anderen vorm. The globe verheugt zich over het besluit der parijsche conferentie om de kaapvaart af te schaffen, maar ontveinst niet dat het nog de bekrachtiging van eene der groote zeemogend heden behoeft. v Wij zijn verlangend te vernemen (zegt hetgenoemde blad), hoe de Vereenigde Staten nu zullen handelen. Aldaar is de eerste invloedrijke stem tegen de kaapvaart opgegaanFranklin brandmerkte ze als een overblijfsel der zeerooverij. Lord Palmerston heeft in het lagerhuis medegedeeld, dat de eilanden aan de monden van den Donau, tot Moldavië be- hoorende, aan Turkye zullen worden teruggegeven. fi&aaB4sc§kl3fcmB. Berlijn 3 mei. In de tweede kamer heeft graaf Schwerin ver klaard, dat hij liet rapport nog niet heeft kunnen bekomen, van de commissie tot onderzoeknaar de ontvreemding der depeches. De voorzitter dier commissie antwoordde dat het rapport ge reed was eu gedrukt werd, om vervolgens te worden rondge deeld. Men zegt dat de commissie voorstelt tot de orde van den dag over te gaan. Men wil, dat in de zaak van den Sondtol eene schikking tot stand zal komen, en wel dat de kapitalisatie door Engeland zal worden goedgekeurd. fttVamfisFjijiteo Parijs 1 mei, De inzegening der keizerin heeft op de Taile- rien met het voorgeschreven ceremonieel plaats gehad. Deze plegligheid werd in de salons der keizerin verrigt door den bis schop van Naucy, eerste aalmoezenier van HE. MM. De protokolien van het parijsche congres zijn door den Moniteur in zijne nommers van 30 april eu 1 mei medegedeeld. Eet eenige nog onbekende feil, hetwelk men daaruit verneemt, is dat in de zitting van het congres van 14 april door lord Cla rendon een voorstel gedaan is, strekkende om bij toekomstige geschillen tusschen staten eene vredebreuk te verhoeden dooi de bemiddeling van bevriende mogendheden. Dit denkbeeld vond algemeenen bijval; en degevolmagtigden hebben, gelijk het protokol zegt, a niet geaarzeld namens hunne gouverne menten, den weusch uit te spréken dat de staten, tusschen welke een ernstig geschil mogt oprijzen, alvorens de beslissing der wapenen in te roepen, tot de goede diensten eener bevriende mogendheid de toevlugt nemen zouden, zoo veel de omstandig heden zouden veroorloven." Tot de verschillende hier in omloop zijnde losse geruch ten behoort dat graaf Walewski als minister van buitenland- sclie zaken aftreden en de heer Drouyn de Lhuvs op uieuw als zoodanig oplreden zal, terwijl graaf Walewski het sedert den dood des maarschalks Saint Arnaud nog altijd onvervuld ambt van opperstalmeester zou verkrijgen. Nog zegt ineu dat dc graaf de Morny, voor zijne afreis naar Petersburg, tot vorls en aartskanselier verheven worden zal. Naar luid eener telegrafische depeche uit Irun van den 1 dezer, welke aan het dagblad Patrie is gerigt, hebben de spaansehe corles den 30 11, met groote meerderheid den grond slag goedgekeurd van de organieke wet op de drukpers, volgens welken de onder! eekening van alle dagblad artikelen en het stellen eener cautie gevorderd wordt. Brriijömgm. Door het barkschip Schouwen-, gezagvoerder Kvoll, zijn ge passeerd, geseind of gepraaid de navolgende schepen den 14 maart op 2 gr. n. b. en 20 gr. 25 min. w. 1., het fransche schip Godaveryvan Nantes uaar Mauritius, 20 dagen reis; den 17 dito op 4 gr. n. b. en 21 gr. 15 min. w. 1., de engelsche klipper bark Istria, gezagv. G. Sanders, van Liverpool naar Buenos- Ayros, 25 dagen reisden 1S dito op 4 gr. n. b, en 22 gr. 8 min. w. 1., de hollandsche bark, Neer lands Koningin, gezagv. Vonk van Batavia naar Rotterdam, 69 dagen reisden 21 dito op 5 gr. n. b. en 22 gr. 18 min. w. 1., de engelsche bark John Ritson, van Liverpool naar Buenos-Ayros; en den 14 april op 47 gr. 20 min. n. b. eu 14 gr. 30 min. w. 1., de engelsche bark Eliza Carran, gezagv. Davy, van Port Louis naar Liverpool, 73 da gen reis. LI. vrijdag is ie Vlissingen gearriveerd de nederlandsche sloep Sine Nominegezagvoerder W. Loeff, van Sunderland met steenkolen voor die stad bestemd. Te Londen ligt in lading naar Triest: Stad Sluis, gezag voerder H. Ets. ijanftristimtjtm. Middelburg 3 mei. Bij de op heden alhier gehoudene rijst-veiling is alles ver kocht. De prijzen waren als volgt Ne. 1. 5744 balen Necrancie Rijstƒ52 aƒ6 111 2353 2098 733 dito dito dito dito dito dito dito dito. Paddy dito -5|//. -5 -ï -4[ -41 42 (Reeds aan de geabonneerdeii op ons bulletin medegedeeld.) SS tra» HU map Bite aa Amsterdam 5 mei. Tarwe prijshoudend. In gerst niets gedaan. Raapolie op zes weken ƒ49. Lijnolie op zes weken 331. Koolzaad (dadelijk) 711 p. vl. Rotterdam 5 mei. Tarwe, rogge en gerst 30 cent hooger, andere artikelen dc zeifde prijzen. vatii eSffecteua. Amsterdam 5 mei. Rusland. Spanje. Belgie. Portugal. Rusland. Oostenr. Werkelijke schuld 94 pet. 62-ü dito dito 3 742 dito dito 4 Handel maatschappij 44 Oblig. bij Hope co 1021 dito dit.o 1828/1829 5 101 «IA dito bij Stieglitz 4 80* dito dito 1854 5 89 Cerlific. van inschrijving 6 Oblig. nieuwe stukken li 24 A 3 V Oblig. metalliek u 792 9-v dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 84{- Certific. bij Rothschild 24 Obligatien 3 45 Oblig. bij Stieglitz (nieuwe) 89 J- Oblig. nationale 5 pet. S0i 255 f Weener bankactiën1313 Beurs van Londen, 3 mei. ten 12 ure. Consols 92-J. Beurs vanWeenen, 3 mei. (Slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 851. Beurs van Parijs, 3 mei. (Slotprijzen.) 4-1 pet. compt. 3 pet. 75,90. IFriïiöclm wan -emmer. gf Ö32B5© TT SMKSf SHIEST. ITansscEaeHi MïdUüelfosirg- eti E£<n>tÉeE*«l«am. Uren. van vertrek in Mei. Van Mi Dingsdag 6 Woensdag 7 Donderd. S V rijdag 9 Zondag 11 Maandag 12 Dingsdag 13 Woensdag 14 Donderd. 15 Vrijdag 16 Zondag 18 Maandag 19 Siddeïburg namidd. 12,30 u 1 nre. 's morg. 6 6 6 6 6 7,30 8 9,30 10.30 11 Van 55.ofcterdam Woensdag 7 's morg. Donderd. 8 u 9 10 12 13 's midd. 14 namidd. Vrijdag Zaturdag Maandag Dingsdag Woensdag Donderd. 15 's morg Vrijdag 16 Zaturdag 17 Maandag 19 Dinsrsdas: 20 8,30 8,30 8,30 9 ure. 11,30 12 1 5 6 6 7 S,30

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3