MIDDELBÜHGSCHE C O U 1A N T. Donderdag N°' 30. 1836. 24 April Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijksgeboorte of doodbe makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet '35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. öinnmtenösdjc tijdingen. Middelburg- S3 april. De op heden bepaalde zitting van den gemeenteraad heeft niet plaats kannen hebben, aangezien geen genoegzaam getal leden was opgekomen, en is uitgesteld tot vrijdag. Het is ons aangenaam te kunnen mededeelen dat de sedert zoo vele dagen bestaan hebbende storing op de telegraaflijn heden is hersteld, en tevens dat met liet zelfde tijdstip de be perkte dagdienst, welke door gebrek aan personeel tijdelijk ook op het kantoor alhier was ingevoerd, is opgeheven. De dijks-materialen voor de centrale directie van het eiland Walcheren op den 18 dezer aanbesteed, zijn door de navolgende personen aangenomen ïeunis de Baat, te Sliedrecht, 3200 bos walchersche staken ad ƒ24.10 de 100 bos; B. liellö, te Papendrecht, 10,000 bos droog riet, adƒ17.60 de 100 bos; J. Eilis, te Vlissingen, 68,000 bos bladriet, ad4.80 de 100 bos; P.Gouverneur, te Oudenbosch, 150,000 bosbrabandscherijs,ad3.40de 100 bos; S.Vermeulen, te Oudenbosch, ISO,000 bos brabandsche rijs, ad 2.20 de 100 bos; S. Vermeulen te Oudenbosch 12,700 bos brabandsche haringband, ad22.10 de 100 bos; S.Vermeulen, te Oudenbosch, 8000 stuks brabandsche staken, ad 1.10 de 1000 stuks; J. Dolk Hz-, te Leur, 1300 stuks eiken paleh lang 2.50 el zw. 43 a 47 ad ƒ100 de 100 stuks; J. Eilis, te Vlissingen, 3500 stuks eiken palen lang 1.25 el zw. 28 ït32ad/20,de 100stuks; J. W. Michielse, te Nijmegen, 1000 palen lang 3 el masthout 48 a 52 duim400 palen lang 2.50 el; 700 el voor gordingen ad ƒ38,50 de 100 el; ïeunis de Baat, te Sliedrecht, 38,000 bos hollandsche rijs, ad 5,90 de 100 bos; J. Dolk Hz., te Leur, 12,000 bos hollandsche haringband, ad ƒ24,10 de 100 bos; Joh. Jac. van Uije, te Middelburg, 250 last doorniksche steen, ad ƒ8.20 het last; J. Pilis, te Vlissingen, 110 last vilvoordsche steen, ad ƒ7.40 het last; J. Ei lis, te Vlissingen, 90 last puin, ad ƒ4het last. Het verbeteren door begrinding van den weg tusschen Bier vliet en IJzendijke gelegen, ter lengte van 5105 strekkende ellen, is door den aannemer J. Bertou te Biervliet aangenomen voor de som van 13,659,99. De leden van de eerste kamer der staten-generaal zijn ter vergadering opgeroepen tegen dingsdag, den 29 dezer. De hooge raad der Nederlanden heefMn zijne zitting van gisteren verworpen drie middelen van cassatie, aangevoerd door den heer O. Verhagen, zoutzieder te Goes, tegen een arrest van het provinciaal geregtshof in Zeeland, van 3 december 1855, waarbij hij met bevestiging van een vonnis der arrondisse- rnents-r egt bank te Goes, is veroordeeld tot ecne geldboete van ƒ6174,60 en de kosten. Het heeft Z. M. den koning vau Hannover behaagd, den heer graaf L. N. van Randwijck, grootmeester van het huis van li. M. de koningin, Ie benoemen tot ridder grootkruis der Guelphen-orde, en den heer staatsraad, W. van Wackherlin, li. D. secretaris, tot commandeur met de Ster dier zelfde orde. "Voor den door burgemeester en wethouders van Rotterdam op jl. maandag plaats gehad hebbenden verkoop van een nomi naal bedrag van 50,000 inschrijvingen 24 pet. werk. schuld, zijn de heeren H. C. Voorhoeve co. de hoogste inschrijvers geweest a 63,38 per 100, zoo dat aan deze heereu die koop is gegund. BemoemSmg-eia en Breslaaiien. Bij Zr. Ms. besluit van 19 dezer zijn benoemd tot ridders dei- orde van den Nederlandse hen Leeuw: mr. G. T. J. Wicher- linck, raadsheer in het provinciaal geregtshof in Overijssel, en mr. J. A. Engelhard, raadsheer 'n het provinciaal geregtshof in Groningen. fiierlk- em sclttoolnienwso Wegens de vacature, die ontstaan zal door het op handen zijnde vertrek van ds. P. A. van der Scheer naar Middelburg, heeft de algemeene kerkeraad der hervormdegeraeente te Hoorn, den 17 dezer het navolgende twaalftal van predikanten gefor meerd (alphabetisch gesteld) C. A. Dardenne Ankringa te Spijk, K. E. Ternooy Apél te Rockanje, H. B. Berlage, theol. doctor te Naarden; I. W- A. Boers te Stolwijk, J. J. van der Broek te Oegstgeest, A. G. Jans te Westzaan, D.Laurillard, theol. doet. te ZandpoortJ. van der Leeuw te Wormer, J. van der Meulen te Nieuwendam, E. Mijsberg te Bleskensgraaf, W. L. Riehm te Ylaavdmgen en E. de Visser te Monnikendam. §4atfein=g-eraei'£&aIo Tweede kamer. Zitting van 21 april. Zijn ingekomen twee koninklijke boodschappen, ten geleide van wets-ontwerpen, als1. tot vaststelling der raming van uitgaven wegens verstrekkingen voor het departement van marine over 1856, en 2. tot naturalisatie van verschillende per sonen. Drukken, ronddeelen en verzenden naar de afdeelingen. Aan de orde is de voortzetting der beraadslaging over het wets-voorstel van den heer Wintgens, tot instelling van plaat selijke raden van gezondheid. Na langdurige discussie, is art. 1 in omvraag gebragt, en met. 29 tegen 22 stemmen verworpen. De heer Wintgens vraagt daarop het woord. Op het voor beeld, dezer dagen in de kamer gegeven, waartoe thans welligt meer reden bestaat, dan bij de vorige gelegenheid, trekt hij, na de gehouden stemming, zijn voorstel in. Dienvolgens vervalt de verdere beraadslaging. Thans is aan de orde het doen van vragen door den heer van Bosse, betrekkelijk de oprigting eener credietbank in Luxem burg. De heer vau Bosse doet de navolgende vragenl.of denedev- landsche regering voorafgaande keunis droeg van het plan tot oprigting eener luxemburgsche credietbank en van het voornemen, om bankbiljetten in nederlandsch courant hier te lande inwisselbaar te stellen, zelfs tot biljetten van een bedrag van ƒ52. of men tot het uitgeven van aandeelen in die crediet- instelling hier te lande al dan niet verlof heeft gevraagd: 3. of de regering voornemens is, maatregelen te nemen, om te voor komen, dat vreemde maatschappijen, zonder eenige formaliteit, kautoren vestigen, die bankbiljeiteu van die vreemde maat schappijen uitgeven, en of daartegen geeue strafbepalingen moeten gemaakt worden. De minister van justitie beantwoordt de gedane vragen. Op de eerste vraag geeft hij te kennen, dat de regeriug van die op en inrigtiug geheel onkundig wasten tweede, dat tot het uit geven der aandeelen geen verlof ia gevraagd, ofschoon het, volgens den minister, ook niet behoefde gevraagd te worden ten derde: 1. dat in de statuten der luxemburgsche maat schappij niets bepaald is nopens de vestiging van dergelijke kantoren, en 2. dat, zoo^dit later mogt plaats hebben, de re gering dan zal overwegen, wat ze te doen heeft. Zij wil zich nu nog niet bepaald daarover uitlaten. De zitting wordt daarna gescheiden tot den volgenden mor gen ten 11 ure, als wanneer door den heer de Poorter aan den minister van financien vragen zullen gerigt worden nopens het nog niet bij de eerste kamer in behandeling nemen van het. ontwerp, tot inkoop en amortisatie van schuld. ISeEnieeijitfejr'aiMÏ vjasa Middelburg. Zitting van 21 april. Voorzitter jhr. mr. Paspoort van Grijpskerlce. Afwezig de heeren mr. Bijleveld, van ilc Graft, van Teylin- gen, mr. Yerbrugge, Salomonson en mr. van Diggelen. De notulen der vorige zitting goedgekeurd zijnde berigt de voorzitter dat de heeren nu'. Bijleveld door ongesteldheid, mr. van Diggelen, mr. Vcrbrugge cn van de Graft door ambtsbezig heden verhinderd zijn, blijkens schriftelijke kennisgave om de zitting bij te wonen. Hierna is de behandeling voortgezet van het Beglement van algemeen© plaatselijke policie, waarvan de twee laatste hoofdstukken thans zijn gearresteerd als volgt: Zevende Hoofdstuk. Toezigt op levensmiddelen. Art. 149. Het brood, tot den verkoop van buiten ingevoerd, of binnen deze gemeente gebakken, is aan keuring omtrent de hoedanigheid onderworpen. Art. 150. De bakkers, slijters, en invoerders van brood tot verkoop zijn gehouden, wanneer de keurmeesters zulks tot on derzoek der hoedanigheid van het brood nooclig oordeelen, het brood door te snijden ofte breken, of tegedoogen dat zulks dooi de keurmeesters geschiede. Art. 151. Geen brood mag ter verkoop ingevoerd, uitgestald of verkocht worden, dan gaar en goed doorbakken, cn uit ge zonde zuivere tarwe, maïs, spelt of rogge bereid. Tot bereiding uit andere bestanddeelen, wordt voorafgaande schriftelijke kennisgeving aan burgemeester cn wethouders, met opgave der bestanddeelen, vereischt. Art. 152. De bakkers, slijters en verkoopers van brood, moeten altijd in hunne winkels of ter plaatse waar zij brood ver- koopen, schalen en gewigt voorhanden hebben, om het aan de koopers voor te wegen. Art. 153. Iedere bakker is verpiigt zijn brood tc voorzien van een merk, door of van wege burgemeester en wethouders voor ieder bakker te bepalen. Art. 154. De namen der bakkers of slijters, moeten op do mandon, zakken of karren, waarmede hun brood wordt rond- gebragt, met duidelijke letters zijn aangeduid. Art. 155. Geen slngtvee mag worden geslagt, dan na te zijn goedgekeurd. Van deze goedkeuring wordt een bewijs door den keurmeester afgegeven, dat dient tot geleibiljet. Art. 156. Het slagtvee is na de slagting cn voor de afhak king aan eene tweede keuring onderworpen. Art. 157. Alle versch, gezouten of gerookt vleesch of spek, van elders aangevoerd wordende binnen deze gemeente, moer. terstond door een der keurmeesters worden gekeurd. Van deze keuring wordt een bewijs door den keurmeester afgegeven, dat dient tot geleibiljet. Art. 158. Afgekeurd vleesch zal, ter plaatse door burge meester en wethouders tc bepalen, in het bijzijn van een policie- beambte, worden 'onbruikbaar gemaakt en in den'grond be dolven. Art. 159. Het is verboden, een vlecschwinkel teopenen, zon der voorafgaande schriftelijke kennisgeving aan burgemeester en wethouders, met aanwijzing van het buis of ander gebouw waarin die zal gevestigd worden. Art. 160. Het is verboden, vleesch of spek te verkoopen, uit tc stallen of op eenige wijze to koop aan te bicden, waarvan de keuring, des gevorderd, niet kan bewezen worden. Art. 161. Goedgekeurd vleesch, later tot bederf overgegaan, mag niet worden verkocht, uitgestald of ten verkoop aangeboden. Art. 162. Dc slagers, vleesch- cn spekwinkelhouders zijn verpiigt op de eerste aanmaning van de keurmeesters en de ambtenaren van policie, het bewijs van keuring te vertonnen. Art. 163. Geene keuring kan gevorderd worden voor zons opgang of na zons-oudergang. De wijze der keuring wordt be paald bij eene instructie, door burgemeester en wethouders vast te stellen. Art. 164. Geen vleesch mag worden afgeleverd op den dag der slagting. Het vleesch mag niet worden opgeblazen, met uitzondering alleen van de achterbouten van runderen, vaarzen, koeijen, jarige en overjarige schapen. Art. 165. Geen versehe zee- of riviervisch raag worden afge slagen, rondgevent of ten verkoop aangeboden, dan na door een der keurmeesters te zijn goedgekeurd. Van de goedkeuring wordt een bewijs afgegeven, dat dient tot geleibiljet. - - Art. 166. De verkoopers of rondventers van visch zijn ver piigt aan de kenvmecsters en de ambtenaren van policie, op de eerste aanvraag, hunne bewijzen van gedane keuring tc vertQjp- nen. Bij weigering of gebreke daarvan, zal de visch gehouden worden voor niet gekeurd. Art. 167. Afgekeurde visch zal, ter plaatse door burgemees ter en wethouders tc bepalen, in het bijzijn van een policie-he- ambte, worden onbruikbaar gemaakt en in den grond bedolven. Art. 168. I-Iet bewijs van gedane keuring geldt alleen voor den dag, waarop het is afgegeven. Art. 169. Dc wijze der keuring en de weg dien bij vervoer

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1