Zierikzee, van 12 tot 19 april. Bevallen: S. Timmermans geb. Telle, z. G. Legem at c geb. van Da mme, z. M. van IJssclsteijn geb. Goemans, z. J. van der Ploeg geb. van Dijke, z. A. Heuvelman geb- de Jonge, z. A. Legernale geb. v. Damme, d. A. Groenendaels geb. Pijen, d. OverledenJ. Uijl, man van M. Dorst, 50 j. J. P, Cornelisse, z. 2 j. D. J. van der Valk, d. 8 m. J. Viergever, vrouw van J. van der Werf, 62 jJ. van'tHof, man van J. van der Jagt, 53 i. M. Klink, d. 11 j. Hulst, van 1 tot 15 april. GehuwdJ. F. van der Vlies, jm. met M. Pielers, jd. Bevallen 15. Eeckhont geb. van Vlierbergen, z. P. C. van de Walle geb. Platjouw, d. C. de Silva geb. de Smit, d. Overleden M. C. Voet, d. ld- d. M. M. J. Claessen, d. 4 m. M. J. Voet, ongeh. vrouw, 55 jaren. Vepkoclute omroerende groederen. Te Kouclekerke, 16 april 1856. Een hofstedeke met huis, schuur en verdere timmer, benevens 46 roeden 94 ellen groud, gelegen te Koudekerke. Verkocht voor /"1001,95. 1 bund. 26roed. 30 ell. bouwland, onder Vlissingen. Ver kocht voor/1415,52. 1 bund. 07 roed. 40 cll. weiland en sprink, onder Vlissingen. Verkocht voor/1183,25. 1 bund. 32 roed. 10 ell. weiland, ouder Vlissingen en Koude kerke. Verkocht voor /1470,30. 1 bund. 02 roed, 80 ell. weiland, onder Koudekerke. Ver kocht voor Z'1325,25. 77 roed. 60 ell. weiland, onder Koudekerke. Verkocht voor ƒ1005. Te Gapinge, 19 april 1856. Een huis en erve wet schuur, wagenhuis, verderen timmer en erve, te Gapinge. Verkocht voor 610. 89 roed. 4 ellen weiland en sprink, onder Serooskerke. Ver kocht voor/775. 1 buntl. 17 roed. 80 ell. bouw- en weiland, onder Serooskerke. Verkocht voor/1026. 56 roed. 10 ell. bouwland, onder Vrouwepolder. Verkocht voor/ 620,45. 94 roed. 60 ell. weiland, onder Vronwepolder. Verkocht voor/800,05. 70 roed. 30 ell. bouw-en weiland, ouder Vrouwepolder. Ver kocht voor/625. SaeteoffüIlog'ïscBiie waanaeiiniug-eii 9 gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags ten 12 ure. April 1856. Wind. Laagste jr temporat. g ÖO 1 n" 1° go "3^ so enverschil Aanmerkingen. S ,2 co niet dc hoogste. 13 Nw.fc.W 2 755.7,13.0 0.74 8.41 0.0 9.3 t 3.8 betrokken. 14 TsO.t.O. 7 755.3 11.4 0.S6 S-88 0.0 8.8 6.2 u 15 N.Oost. 8 757.S 13.0 0.67 7-13 4.0 S.2 3.8 ligt bewolkt. 16 NO.fc.O. 7 765. G 8.3 0.61 5.14 0.0 3.S 1/12.2 helder. 17 N.Ooofc. 4 766.1 9.6 0.58 5.35 0.0 3.4 9.4 IS N. t. O. 5 705.4 9-0 0.73 0.45 0.0 5.0 6.S ligt bewolkt. 19 IS. Oost. 4 767.7 10.4 0.66 6-38 0.0 5.8 5.2 gtja.ten-g'eaBeE'aal. Tweede kamer. Zitting van 17 april. Heden is door de commissie van rapporteurs voor het voor stel van deu heer van der Veen tot het instellen eener enquête betrekkelijk de kwestie van het Zwoisehe diep het eindverslag daaromtrent uitgebragt. De beraadslagingeu over dat voorstel zuilen plaats hebben na afloop van die over de reeds aan de orde gestelde onderwerpen. De kamer heeft de behandeling van liet wets-ontwerp tot regeling der banken van leening heden voortgezet tot aan de 3 eerste artt. der vijfde afdeeling. Zitting van 18 april. Zijn ingekomen: een wets-ontwerp betreffende de vijfjarige verjaring van de coupons cler certificaten van nationale schuld een wets-ontwerp regelende de benoeming van vreemdelingen tot landsbedieningen inlichting op een aan de regering toege zonden adres betrekkelijk de oprigting eener begraafplaats te Koeken gen. De commissie in wier handen gesteld was liet verslag der commissie van liquidatie cler voormalige wees-en momboirka- mers, nopens hare werkzaamheden tot 31 december 1S55, heeft daaromtrent rapport uitgebragtzullende over cle daarbij voor gestelde conclusie nacler beslist worden. _„_De_kamer heeft de beraadslagingen voortgezet over het wets- föwtwér^fögelende de banken van leening. i art.\34 van het 2de hoofdstuk hebben echter de stem- A mYeUvge£t!?ikt\ nadat onderscheidene andere artikelen wijzigin- 'jSCn/^trergaan' hadden. airier /heeft toeu beslist dat de behandeling van het '^/i,artl§el op. den volgenden morgen zou hervat worden. "^-CDaarop heeft de commissie voor de verzoekschriften omtrent een aantal adressen verslagen uitgebragt. De heer de Poorter heeft in deze zitting verlof verzocht en bekomen tot het vragen van inlichtingen aan den minister van financmn^!^t^ntvde omstandigheid daPliet op den 13 maart jl. dooaZ^^pi^^ï^i' aangenomen wets-ontwerp tot amorti- sfi^^Rpankoo^^^iationale schuld ten bedrage van tien eerste kamer niet behandeld gewor- Op voorstel des voorzitters wordt besloten op maandag te doen plaats hebben de interpellatien: 1. van den heer van Bosse (overliet crédit-mobilier in Luxemburg), en 2. van den heer de Poorter. Zitting van 19 april. Zijn ingekomen 13 wets-ontwerpen tot. vereeniging der ge meenten: 1. Egmond-Binnen en Wimmenum; 2. Heemstede en Berkenrode; 3. Ransdorp en Schellingwoude4. Melissant, Onwaard en Roxenisse; 5. PeursumenNederslingeland; 6. He kendorp, Papekop en Oukoop; 7. Bergambacht en Zuidbroek; 8. Ottoland en Laagblokland9. Groote Lindt, Heer Oudelands- ambacht en Kijfhoek; 10 Héerjansdam en Kleine Lindt; 11. Vrouwepolde en Gapinge12. 's lieer-Arendskerke en 's ïïeer- Hendrikskinderen13. Arnemuiden en Kieverskerke. De kamer heeft de behandeling van liet wets-ontwerp, rege lende de baukeu van leeuing, voortgezet en eerst hervat de be- i raadslaging over art. 3d van liet tweede hoofdstuk (Van banken van leening door en voor rekening van bijzondere personen ge houden) waarover vrijdag, bij de deswege gehoudene stem ming, de stemmen gestaakt hebben. De heer Rochussen stelde voor om dit artikel, de oprigting van bijzondere banken vergunnende, te doen vervangen door het volgende De bestaande banken van leening door of voor rekening van particulieren gehouden, blijven in wezen uiterlijk tot het eiucle des jaars 1859, of zoo veel later als de termijn bij hare oprigting gesteld, verstreken zal zijn. Bij erkende behoefte worden zij vervangen door banken van leening door of van wege het openbaar gezag beheerd, of door hulpbanken. o Geene verpachting of concessie wordt voor het vervolg aan bijzondere personen toegestaan;" waarvan de 2de alinea door den voorsteller in den loop dei- beraadslaging werd ingetrokken. Nadat daarover alsmede over het artikel zelf eene breedvoerige beraadslaging had plaats gehad, werd de veranderde wijziging van den heer Rochussen met 29 tegen 17 stemmen aangenomen. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde alstoen namens de regering het wets-ontwerp terug te nemen. De vergadering is daarop overgegaan tot de behandeling van het voorstel van den heer Wmtgens tot instelling van plaatse lijke raden van gezondheid. Over het voorstel in het algemeen voerden het woord de lieeren Westerhoff, Nollhenius en van Reedevan Oudshoorn. Die beraadslaging zou maandag voortgezet worden. De kamer heeft beslist dat na afloop der behandeling van dit voorstel de interpellatien van de heeren van Bosse en de Poor ter zullen plaats hebben. GJeiisieeiitefiraad van Middelburg-. Zitting van 11 april. Reglement van. algemeene plaatselijke polieie. (Vervolg.) Art. 96. Indien de keuring is aangevraagd'en binnen eene maand na de aan vrage niet is gevolgd, zal het rij - of voertuig of de slede geacht worden te zijn goedgekeurd. Art. 97. De huurders of gebruikers en bij gebreke van deze de eigenaars of beheerders van gebouwen, uitkomende aan de kaaijen, zijn verpligt bij hooge watervloeden de keldermonden en ingangen der gebouwen behoorlijk af te stoppen. Art. 98. Zij zullen daartoe steeds behoorlijke afstoppingen in cle gebouwen moeten hebben en die inrigten, volgens de hun daaromtrent door of van wege burgemeester en wethouders te geven voorschriften. Bij gebreke hiervan, zullen die afstoppin gen ten hunnen koste van stadswege worden aangeschaft. Art. 99. Bij brand zal iedor aan dc bevelen van den burge meester of van het bestuur van de brandweer, tot blussching of tot voorkoming van de uitbreiding van den brand te geven, moe ten gehoorzamen. Art. 100. Het is verboden, wanneer bij brancl eenig terrein is afgezet, zonder de vergunning van burgemeester of van het be stuur van dc brandweer, binnen dat terrein te loopen of eenige goederen buiten dat terrein te brengen. Art. 101. Het is verboden, olie te kooken of kalkte blusschen op andere dan de daartoe door burgemeester en wethouders aan te wijzen plaatsen en op de dööiThen vast te stellen uren. Art. 102. Het is verboden, bij het lossen, laden, verwerken of vervoeren van hooi en andere ligt brandbare goederen, op zolders, in schuren, stallen, timmermanswinkels on andere wer- plaatsen tabak terooken. Art, 103. Het is verboden werkzaamheden op daken, waartoe heet of gesmolten metaal gebezigd wordt te verrigten dan van den 1 mei tot den 1 september tot zes ure, en de overige maan den tot twee ure des namiddags. Dc leidekkers en loodgieters zijn verpligt om bij het smelten van metaal of het heet maken cler bouten op cle zolders, boven verdiepingen of daken der gebouwen zich van een vuurwagen te bedienen en cle hcete bouten nergens anders dan daarin neder te leggen. Art 104. Het is verboden schoorsteenen uit te branden. Art 105. Alle schoorsteenen zullen behoorlijk moeten worden schoongeveegd. Hiervan zal moeten blijken bij de schouwingen die, na vooraf gedane aankondiging van wege burgemeester en wethouders, door het bestuur van de brandweer zal geschieden. Art. 106. Bij de zuivering van woonhuizen of gedeelten van deze, zal geene uitbranding mogen plaats hebben, clan bij dag en na voorafgaande schriftelijke toestemming van den commissaris van polieie. Art. 107. Het is verboden, asch in cle stads vuilnisbakken te werpen. Art. 108. Het is verboden, op straat of op den openbaren weg, vuur ongedekt, of licht anders dan in een gesloten lantaarn te dragen. Art. 109. Het is verboden aschhoopen op eigene erven op een minderen afstand dan van negen ellen van eenig gebouw aan to leggen. Geene aschbakken zullen mogen worden aangelegd dan van steen, met ijzeren dekstukken. Art. 110. Alle bergplaatsen van brandbare voorwerpen zul len op geen minderen afstand dan van zes palmen van eenige vuurplaats geplaatst mogen worden. Art. 111. Het is verboden, buskruid, schietkatoen of vuur werk te verkoopen, vóór zons-opgang en na zons-ondergang. Art. 112. Het is verboden een grooter voorraad van bus kruid, schietkatoen of vuurwerk in den winkel te hebben clan van drie ponden te zamen. Die voorraad zal op eene afgeslo- tene plaats of in blikken of koperen bussen moeten worden be waard. Art. 113. Het is verboden, in winkels waar*buskruid, schiet katoen of vuurwerk verkocht wordt, bij de behandeling of den verkoop daarvan, tabak te rooken. Art. 114. Huizen of pakhuizen, voor zoo verre zij niet reeds vallen in de termen van het koninklijk besluit van 31 januarij 1824 (Staatsblad no. 19), zullen niet tot bewaring van buskruid, schietkatoen of vuurwerk mogen worden ingerigt, dan met schrif telijke vergunning yau burgemeester en wethouders en zulks tot wederopzegging toe. Art. 115. Het is verboden, daartoe een huis of pakhuis in to rigten, op een minderen afstand dan van 25 ellen van reeds aan wezige pakhuizen, tot het zelfde einde dienende. Art 116. Het is verboden in het zelfde huis of pakhuis, grooter voorraad van buskruid, schietkatoen of vuurwerk te hebben dan van 25 ponden te zamen. Art. 117. Het is verboden, in de localen voor de bewaring van buskruid, schietkatoen of vuurwerk dienende, vuur voor handen te hebben, tabak te rooken, gaspijpen aan te brengen of de localen met licht, anders dan met eene gesloten lantaarn, te bezoeken. Art. 118. Het is verboden, varkens te branden vóór zons-op gang of na zons ondergang, en op andere dan op de daartoe door burgemeester en wethouders aan tc wijzen plaatsen. Art. 119. Landlieden die buiten dc bebouwde kom cler ge meente -wonen, zullen op hun eigen grond varkens mogen bran den doch op geen minderen afstand dan 25 ellen van gebouwen of wegen. Art. 120. Onmiddelijk nadat de varkens gebrand zijn, zal het vuur met water geheel worden gebluscht. Art. 121. Het is verboden peulhoopen,vek of dergelijke voor werpen te verbranden, vóór zons-opgang en na 4 ure des na middags. Art. 122. De overtredingen in dit hoofdstuk vermeld, zullen, voor zoo verre bij het strafwetboek of andere wettige verorde ningen geene straf daartegen bedreigd is, gestraft worden: Die van art. 75, 76,77, 78,79, 80, 81, 83, 85, 8S, 89, 90, 92, 93, 97, 98, 102, 104, 106, 107, 108, 109, UO, 113, 1 IS, 119,120 en 121 met eene geldboete van 3 tot 10 gulden. Die van art. 82, 1C0 en 103 met eene geldboete van 3 tot 25 gulden. Die van art. 99 met eene geldboete van 3 tot 25 gulden, en eene gevangenisstraf van 1 tot 3 dagen, te zamen of afzonderlijk. Die van art. 94, 95, 101, 111, 114, 115 en 117 met cenegeld- boete van 10 tot 25 gulden. Die van art. 112 en 116 met eene geldboete van tien tot vijf- en twintig gulden en eene gevangenisstraf van een tot drie dagen te zamen of afzonderlijk. Vijfde Hoofdstuk. Voorzorgen bij heerschende ziekten. Art. 123. Aan ieder huis of vaartuig, waar iemand aan kin derziekte lijdt, zal van policiewege een kennelijk teeken daar van geplaatst worden. Het is verboden, dat teeken weg te nemen of te bedekken. Art. 124. Bij andere heerschende ziekten zullen, indien de plaatselijke commissie van geneeskundig toevoorzigt zulks noodzakelijk keurt en na voorafgaande openbare kennisge ving biervan door burgemeester en wethouders, de vijf vol' gende artikelen gezamenlijk of afzonderlijk in werkingtreden. Art. 125. Ieder zal verpligt zijn van het uitbreken cler ziekte aan zijn huis of vaartuig, kennis te geven aan liet bureau van polieie. Art. 126. Aan elk huis of vaartuig waar iemand aan cle ziekte lijdt, zal van policiewege een kennelijk teeken daarvan worden geplaatst. Het is verboden, dat teeken weg te nemen of te bedekken. Art. 127. Geene personen uit een huis of vaartuig, waar de ziekte béefscht, zullen de openbare godsdienstoefening of an dere openbare bijeenkomsten mogen bijwonen. Bij 'oesmetelijke ziekten zal dit niet mogen plaats hebben, alvorens de besmetting in het huis of vaartuig, volgens do verklaring van een genees kundige, zal hebben opgehouden. Dc bepalingen van dit artikel zijn ook van toepassing op het gevalvan kinderziekte. Art. 128, Geene kinderen uit een huis, waar do ziekte heerscht, zullen naar scholen of fabrieken mogen worden ge zonden. Het is verboden, zoodanige kinderen op dc scholen en fabrieken te ontvangen. Bij besmettelijke ziekten is dc voor- aatste zinsnede van art. 227 ook hier van toepassing. Art. 129. Het hoofd eens gezins waar cle ziekte zich heeft geopenbaard, is verpligt de berooking te doen geschieden, die zijn geneesheer, of bij gebreke van dien, een stads geneesheer, zal voorschrijven. Bij onvermogen zal het ten kostederge- meente geschieden. Bij weigering geschiedt cle berooking van policiewege. Art. 130. Het is verboden, kinderen clie door hoofdzeer, schurft of eenige huidziekten zijn aangedaan, naar school te zem elen of op school toe te laten. Art 131. De overtreding in dit hoofdstuk vermeld, zullen voor zoo verre bij het strafwetboek of anders wettige yeror de-

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2