MIDDELBURGSOHE C O U R A N T. Dingsdag 1856. 22 April ömnmlrtnösclic tijömgm. N°- 49. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijksgeboorte of doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. Middelburg' 31 april.. Door den gemeenteraad is in zijne zitting van heden de be raadslaging over het algemeen policie-reglément voortgezet en ten einde gebragt, waarna dit in zijn geheel is gearresteerd. Aanstaanden woensdag namiddag ten een ure zal weder eene zitting worden gehouden, waarin aan de orde zijn gesteld 3 ingekomene missiven van gedeputeerde staten houdende goed keuring van 1. het kohier lantaarngeld, 2. de gemeente begroo ting, 3. raadsbesluit tot beschikking uit den post voor onvoor ziene uitgaven Missive commissie geneeskundig toevoorzigt voordragt lid. Rapport stads-bouwmeester op adres aannemer bellingbrug. Voorstel burgemeester en wethouders tot overschrijving op begrooting geneeskundige school. Voorstel algemeen armbestuur omtrent te kort ziekenf®nds Voorstel oninbare posten belasting fourage. Rapport algemeene vergadering stoomvaart. Rekwest J. M. Koppenholle om gratificatie. Voorstel burgemeester en wethouders omtrent eenige ge meentewerken. Burgemeester en wethouders dezer gemeente hebben bij publicatie van 18 dezer bekend gemaakt, dat hetbeschrijvings- werk voor de belasting op het personeel zal worden aangevan gen op 6 meidat door het gemeentebestuur zijn benoemd tot tegenschatters van de zijde der belastingschuldigen Jacobus Sonius, Pieter Bernardus Thomas Fran sella, Joh. Snel en Pieter Jacobus van Puffelen; voorts dat de aangiften tot ver krijging van patent zullen worden uitgegeven van den 6 tot en met den 14 mei. Naar wij vernemen zouden de provinciale staten van Zee land tegen 6 mei opgeroepen worden voor eene buitengewone vergadering, ter behandeling van het ontwerp-reglement op de administratie der polders in Zeeland. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier zijn ingeko men handelsberigten van onze consuls te Konstantinopel en Smyrna, over den handel in de Levantopgaaf wegens handel en scheepvaart van Groot-Brittanje en Ierland. Bij de aanbesteding, welke op jl. zaturdag ter provinciale griffie van Zeeland gehouden is van1. Het vernieuwen ofnieuw leggen van kram-, rijs- en bezodingwerken, alsmede het maken van steenglooijingen en aardewerken, tot herstelen verbetering der zeedijken aan de calamiteuse polders van Zeeland, gedu rende het jaar 1856, met het onderhoud van al de werken tot den 1 mei 1857, en zulks ia 36 perceelen van aanbesteding, en 2. het beplanten der domaniale duinen langs de westkust van het eiland Schouwen, met helm, stroo en riet, benevens het onderhoud tot den 1 mei 1857, en zulks in 3 perceelen van aan besteding, is het eerste werk voor ƒ41 4,200 en het tweede voor f 2,375 aangenomen, beide door verschillende aannemers. LI. vrijdag gaf de majoor W. C. Weier van het lste regement infanterie een afscheids-diuer aan heeren officieren van het 3de regement infanterie met hunne dames, hetwelk werd vereerd met de tegenwoordigheid van den kolonel Coenegracht, kora- mandant van het 3de regement infanterie, den majoor van Gorkum en den kapit.-adjud. Tresselinck, daartoe overgekomen uit Vlissingen. Er is, zegt men, door de nederlandsclie regering met die van Engeland een consulair verdrag gesloten. Gelijk reeds gemeld is, zal op dingsdag 27 mei aanstaande, des voormiddags ten 11 ure, eene eerste algemeene vergadering worden gehouden der algemeene koninklijke landbouw-vereeni- ging, in het paleis van wijlen koning Willem II te 's Graven- hage. Het doel dier vereenjgfng waarvan Z. M. do koning beschermheer zal zijn, isa een band te vestigen en te behouden tusschen de verschillende instellingen ter bevordering- van den landbouw in Nederland b. kennis te nemen van hetgeen in en buiten het rijk, als verbetering van den landbouw is erkend c. het invoeren en aanmoedigen van zoodanige verbeteringen, zoover de middelen het toelaten; d. het bevorderen van land bouwkundig onderwijs, het geven van inlichtingen en raad aan de leden der vereenigingen. H. M. de koningin wordt in het begin dezer week van H. D, buitenlandsche reis in de residentie terug verwacht ;men ver zekert dat H. M. kort daarop het Huis ten Bosch zal gaan be wonen, om aldaar een gedeelte van den zomer door te brengen. Yolgens het met de jongste mail bij het departement van koloniën uit Suriname ontvangen berigt, nopens den gezond heidstoestand aldaar, gedagteekend 20 maart jl., is de gele koorts onder de schepelingen der koopvaardijschepen geheel geweken, doch zijn er van den 4 toten met den 19 maart vijf militairen aan die ziekte bezweken. De gezondheidstoestand onder de bevolking is overigens voldoende. He moe maim ge as en besluiten. Bij koninklijk rescript van 15 dezer is de heer H. M. Lange, gepensioneerd luitenant-kolonel van het leger in Oost-Indie, benoemd tot rentmeester van Zr. Ms. particuliere domeiuen kantoor Hulst, in plaats van den heer Ph. J. Bachieneeervol ontslagen. Bij besluit van 16 dezer heeft Z. M. goedgevonden tot ge woon hoogleeraar in de faculteit der bespiegelende wijsbegeerte en letteren aan dehoogeschool te Utrecht, te benoemenden heer H. C. Millies, theol. doctor, hoogleeraar aan het luthersch seminarium te Amsterdam. Bij koninklijk besluit van 13 dezer, is aan den gewezen adjunct-kommandant van het huis van correctie te Hoorn, A. Egelman, verleend een pensioen ten laste van den staat ten bedrage van ƒ615 -,s jaars. Z. M. .heeft bij besluit van 17 dezer goedgevonden 1. bij het personeel van de militaire administratie te benoemen bij het korps militaire intendanten: tot intendant van de lste kl. den intend, van de 2de kl. H. Hardenberg, van het korps, chef van het bureau der militaire administ. bij het departem. van oorlog tot intend, van de 2de kl. deu onder-intend. van de lste kl. P. Waayfort, van het korps, belast met de dienst in de 3de admi nistratieve directie; tot onder-intend. van de lste kl., toegevoegd aan den intendant in de administratieve direclie, den kapitein- kwartierm. der lste kl. E. C. R. Boers, van het regement grena diers en jagers bij het wapen der infanteriebij den staf, tot kapitein-kwar- tierm. van de 3de kl., den lsten luit.-kwartierm. C. C. E. d'En- gelbronner, van dien staf, werkzaam bij het departement van oorlog; bij het regement grenadiers en jagers, tot kapit.-kwar- tierm. van de 3de kl., den lsten luit.-kwartierm. P. F. de Groot; en tot lsten luit.-kwartierm. den luit.-kwartierm. P. L. G. Doorman, beiden van het korps, en 2. te belasten met de dienst in de lste administratieve directie den onder-intendant der lste kl. E. A. E. baron Dibbets, thans toegevoegd aan die directie. Bij Zr. Ms. besluit van den 7 dezer, worden met den laatsten eervol ontheven: 1. de kapitein-luitenant ter zee H. Huijgens, tijdelijk inspecteur van 's rijks stoomvaartdienst, van de aan hem opgedragen betrekking van directeur van het depot van kaarten, plans, modellen enz. bij het departement van marine, onder dankbetuiging voor zijne in dezen bewezen dien sten; en 2. de luitenant ter zee der lste klasse W. J. C. ridder Huijssen van ICattendijke, vau zijne betrekking van lid dei- commissie tot het examineren van zee-officieren, adelborsten enz. terwijl bij gemeld besluit, met ingang van den lsten juiij 1856, aan den heer J. M. Obreen, lector in de wis-en natuur kunde, wordt opgedragen de bovengenoemde betrekking van directeur van het depot van kaarten. plans, modellen enz., hij het departement van marine, en hij tevens benoemd wordt tot lid der commissie tot het examineren van zee-officieren, adelborsten enz. Brainstem en wefenscSaappem. Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben, in vereeniging met den raad van bestuur der koninklijke akademie van beeldende kunslen besloten en bekend gemaakt, dat dit jaar de 25ste openbare tentoonstelling van kunstwerken van levende meesters zal plaats hebben, en wel van den 9 september tot den 6 October eerstkomende. Alle kunstwerken zullen voor of uiterlijk den 25 augustus vrachtvrij bezorgd moeten worden aan het lokaal der koninklijke akademie van beeldende kunsten. B&eirlk- era scïaooÏEiaeuvs'So Door den algemeenen kerkeraad der ncderduitsche her vormde gemeente te Rotterdam is vrijdag uit het bevorens opge maakte drietal, tot herder en leeraar bij die gemeente beroepen de wei eerw. heer H. L. Vinke, predikant te Leeuwarden. Marine en leger» Zr. Ms. schooner Ata lante, kommandant de luit. ter zee 2de klasse J. J. A. D. Phafl;is den 14 dezer van liet Nieuwe- diep te Portsmouth gearriveerd. Zr. M. fregat d e R u y t e r vertrekt eerstdaags van Toulon naar Genua; de kapitein ter zee C.E. StavenissedeBrauw, laatstelijk kommandant van dien bodemis iu het hospitaal te Toulon opgenomen. De kapitein ter zee H. J. van Maldeghem heeft het bevel over bedoeld fregat op zich genomende eerste officierde kapit.-luitenant N. A. van Es, is wegens ziekte naar Nederland terug gekeerd. Men schrijft uit het Nieuwediep o Met den 15 dezer is het kommandement van Zr. Ms. stoom schip Sin dor o van den luitenant ter zee lste klasse M. Cazatix overgegaan op den luitenant ter zee lste klasse J. J. "Wiehers, tot dus verre kommandant van Zr. Ms. instructieboot aldaar, zijnde eerstgenoemde officier in nonactiviteit getreden. Terwijl tot kommandant van genoemde kanonneerboot is benoemd de luitenant ter zee lste klasse G. E. G. Gobius, vroeger nonactief. Naar men verneemt heeft liet onlangs te Breda plaats ge had hebbend examen, bij de Koniuklijke akademie voor de zee- en landmagt aldaar, van onderofficieren, voor den rang vau 2aen luitenant, het gevolg gehad, dat aan dat examen hebben voldaande sergeanten H. L. E. de Jacquier de Lompret, J. B- van Driem, B. P. Stragnart, D. J. Eerkeas en TV,F. K. J. F* Frackers van liet lste regement infanteriede sergeant A. A. F- Lauzing, van het 2de regement infanterie; de sergeant W. II. Voorman, van lie.t 3de regement infanterie; de sergeant-majoor G. C. S. Klerk, van het 4de regement infanterie; de sergeant P. L. A. M. B. D. Kraal, van het 5de regement infanterie; de sergeanten F. W. Meijer en F. M. de Vries van Heyst, van het instructie-oatailjon. BSiurg-erlijke stand. Ylissingen, van 12 tot 19 april. Gehuwd: J. W. P. Seeboldfc, jm. 19 j., met A.M. van den Heuvel, jd. 23 j. P. Adriaausen, jm. 33 j., met M. Tornpot, jd. 24j. J. Schérer, jm. 27j., met YV. Dommisse, jd. 25 jaren. Bevallen: P. van de Vissersdijk geb. Voerman, z. C. Koke laar geb. Ewijk, d. M. M. Haarman geb. Herman, cl. E. van Dijk geb. Cooper, doodgeboren z. J. Been, geb. Brakenhoff, tweeling-zonen. A. M. Ruijes geb. Enter, zoon. Overleden: A. C. de Bree, cl. 2 m. J.C. Dronkers, d. 2j-j. D. F. Govaerts, jm. 18 j. J. Dijkgraaf, z. 7 weken. Goes, van 12 tot 19 april. GehuwdJ. H. de Laat de IC an ter, jm. 30 j. met J. M. v. d. Bree, jd. 25 j. Bevallen: J. J. Brusket geb. Mol, z. M.J.Clement geb. Boet., zoen. OverledenJ. Lankester, jd. 8 j. J. Bannet, man van E. Co- hen, 84 j. J. Noordijke, jra. 16 m. J. Semeijn, jd. 15 m.

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1