uitmlanïrscii e tijinngrn. iki'tij&ittgett. den heer Wintgens, nopens het instellen van plaatselijke ge zondheidsraden. De zitting wordt daarna gescheiden. («eraeenteraad van Klerikzee. Zitting van 9 april 1856. Voorzitter mr. Can. Afwezig mr. van Dongen met kennis geving, mr. de Crane, dr. Keller die later zijn gekomen en de heer Ochtman. De notulen van maart worden goedgekeurd. Missive van gedeputeerde staten, goedkeuring van een besluit tot af- en overschrijving. De rekeningen van het algemeen israëlitisch-, evangelisch luthersch-armbestuur, het pensioenfonds der gemeente-ambte naren. De commercie werf en de straatweg naar Brouwersha ven worden ten fine van onderzoek gesteld in handen van de leden Kokker, Landsknegt en Mulock Houwer. c. Verzoek van L. van der Ploeg en "W. Reindré, als borgen van den In gebreke zijnde pachter van stadsheer, om remissie van een gedeelte der pacht, aangezien zij het nalatig blijven van den pachter toeschrijven, aan aflaten die door den vorigen stads-architect in de putten van het weeshuis en de katoenwe verij zijn gemaakt, waardoor het artikel aanzienlijk minder op brengt dan vroeger; wordt gelezen het advijs der commissie van fabricage op deze zaak, tenderende tot afwijzing, daar die verlaten alleen gemaakt zijn om opwellend grondwater af te leiden en hij tijdige ruiming, nimmer beer verloren kan gaan; de voorzitter deelt mede dat de pacht merkelijk hooger dan vroeger is en te hoog schijnt te zijn, en men daaraan het in ge breke blijven van den primitieven en ook den gesubmitteerden pachter dient te wijten en burgemeester en wethouders, con form het advies van de commissie van fabricage tot afwijzing advieseren; de raad besluit aldus. cl. De raad besluit tot de volgende af- en overschrijvingen -,4S-r polderlasten van Schouwen dienst 1856,/-,52£ collecte- loon van den waagmeester en 1,84^ idem van den ontvanger der begraafnis-regten beiden over 1S55. e. Burgemeester en wethouders deelen mede dat de kas van den gemeente-ontvanger den 5 is opgenomen en in kas bevon den/8083, 35. 0"it de verhouding van de ontvangsten en uitgaaf over 1S55 en 1856 toont de voorzitter aan dat in den aanvang van de dienstjaren de uitgaven steeds meerder dan de ontvang sten zijn, en er alzoo om de verschillende aannemings termijnen tc kunnen betalen, het van belang is een merkelijk saldo van vroegere jaren disponibel te houden. In gevolge art. 54 der gemeentewet worden herbenoemd de hecren mr. Egter cnrar. Kokker als leden der commissie voor de strafverordeningen. h. Wordt gelezen ecne missive van den controleur der stede lijke middelen, voordragt om deambtenaren de Vries en van der Have respectievelijk/10 als gratificatie te geven; waartoe wordt besloten; te vinden uit onvoorziene uitgaven 1855. i. Burgemeester en wethouders eene wijziging in de instructie van den gemeente-ontvanger noodig oordcelende, brengen het concept daarvan ter tafel, hetwelk ten fine van onderzoek ge steld wordt in handen der leden de Crane, van dei1 Grijp en Mu lock Houwer. h. De voorzitter deelt mede dat het gemeente-verslag over 1S55 door burgemeester en wethouders is vastgesteld en ter perse is; hij stelt voor hetzelve als ter tafel gebragt te beschouwen, zul lende na het afdrukken aan de leden exemplaren worden uitge reikt. I. Burgemeester en wethouders doelen mede dat hun gebleken zijnde eene herstelling aan de kraan behoefte zij,die onder voor behoud van goedkeuring van den raad, opS dezer hebben aanbe steed voor 326; hierop wordt door den raad goedkeuring ver leend, nadat door de leden van der Grijp en de Crane eenige in lichting zijn erlangd, nopens de capaciteit der kraan, nadat die herstelling daaraan zal zijn gedaan. m. Op voorstel van burgemeester en wethouders wordt aan de aangelanden van de kade aan de brakke gracht de etiing dier kade vergund tegen den last van onderhoud. De deuren worden voor het publiek gesloten; na een tijdsver loop van vier uren, waarin de heer Ochtman is binnen gekomen, wordt de zitting verdaagd tot vrijdag avond ten zes uur. EiEng-elaaajfl. Londen S april. De ministeriele morning post zegt, dat lord Clarendon over een tiental dagen alhier terug verwacht wordt, en dat aide ministers van de onderhandelende mogendheden, welke zich thans nog te Parijs bevinden, omstreeks dien tijd de térïigreis aannemen en cle afdoening der bij het congres aanhan- gigè z^kefi aan de gewone vertegenwoordigers hunner gouver- •némepte^i overlaten zullen. "'iiaUzÜlfflelblad bevestigt hetberigt dat liet aantal gewapende d'ie in de zwarte zee door ieder van de oeverstaten des handels zullen mogen gehouden worden, M^i&dbngres op tien bepaald is, en dat op de naleving dezer verdragsbepaling door consuls van de westersche mogendheden in alle russische havens toezigt zal worden gehouden. Het mi nisteriele blad voegt daarbij de opmerkiug dat liet aan Turkye z vrij staan, niet alleen in de Middellandsche zee maar ook aan den ingang der Zwarte zee, in de wateren van Konstanti- nopcLeivde-zee van Marmora, zoo veel oorlogschepen fe houden vjua en at den hoofdinhoud der door graaf Cavour, sardinisch gevolmagtigde bij de parijsche conferentien, aan deze ingediende memorie betreffende de italiaansche aangelegenhe den. Daarin wordt gezegd dat Sardinië zich schaart aan de zijde der vrijheid, en dat de westersche mogendheden de italiaansche onafhankelijkheid behooren bevorderlijk te zijn. Graaf Cavour eischt dat aan den paus diens wereldlijk gezag worde ontnomen en dat 's pausen magt uitsluitend tot geestelijke aangelegen heden worde beperkt. De tüsschenkorast der geallieerden bij den koning der beide Sicilien wordt ingeroepen, tot het verkrij gen van behoorlijken waarborg van een goed beheer van den staat. Wat het vaste land van Italië, het Lombardisch-Veneti- aansch koningrijk, betreft, wordt in de memorie de door Oosten rijk verleende amnestie als niet genoegzaam beschouwd. Einde lijk geeft de sardinische minister-president zijn verlangen te kennen, dat er in geheel Italië eenheid van tarief van in- en uitgaande regten tot stand kome. Het lagerhuis vereenigde zich in zijne zitting van 7dezer, met de meerderheid van 139 tegen 116 stemmen, met de motie om het stelsel der militaire inkwartiering bij bijzondere perso- i nen onwettig, althans inconstitutioneel te verklaren. Die aan neming geschiedde, in weerwil der herhaalde verklaringen van al de tegenwoordig zijnde ministers, dat zij in het oog loopende bezwaren van dat stelsel erkenden, en bereid waren op midde len tot uit den weg ruiming daarvan bedacht te zijn. De geheime raad, in welken het verbod van uitvoer, dat ten gevolge van den oorlog uitgevaardigd was, wederom inge trokken zou worden, is tot nader verdaagd. De oorlogschepen Tartar en Desperate, die tot opsporing van het vermiste stoomschip Pacific uitgezonden waren, zijn terug gekeerd zonder iets nopens het lot van dat ongelukkig schip te hebben vernomen. The morning post zegt dat er eene nieuwe geldleening van ongemeen groot bedrag, voor de russische schatkist op handen schijnt te zijn, en dat zij waarschijnlijk, althans ten deele, door engelsche kapitalisten zal genomen worden, daar Kus lands crediet door den oorlog niet ten minste afbreuk in Engeland geleden heeft. SB e ia «3 .mi ark <e nu Kopenhage 9 april. Ons kabinet heeft op officiële wijze de be kendmaking ontvangen dat het engelsche gouvernement de ge dane voorstellen tot kapitalisatie van den Sondtol niet aanneemt, maar andere voorslagen zal afwachten. EïUasiasjial. Te St. Petersburg is, volgens een telegrafisch berigt van den 5 dezer, van overheidswege bekend gemaakt, dat ten gevolge der onderteekening van liet definitive vredesverdrag alle belet selen tegen de hervatting van het handelsverkeer tusschen de oorlogvoerende staten weg genomen zijn, zullende russische handelsvaartuigen ongehinderd in zee kunnen gaan en de russi sche havens weder voor de handelsvlag der westersche mogend heden open gesteld worden. Dezer dagen is gemeld dat te ICronstadt een klein eskader voor eene reis van een doorluchtig persoon gereed gemaakt en met vorstelijke pracht uitgerust werd. Thans leest men in par- tikuliere berigten uit St. Petersburg, dat het bestemd is om de keizerin-moeder tot herstel barer gezondheid naar Duitschland en verder we! ligt naar Sicilië te brengen. SB auaHscflilsaitn eS Weenen 8 april. Eergisteren werd alhier in de domkerk St. Stephanus eene plegtige hoogmis, tot opening van de conferen tien der bisschoppen gevierd, en gisteren zouden de zittingen aanvangen, om daarna dagelijks geregeld voortgezet te worden. Reeds bevonden zich eergisteren ruim zestig aarts-bisschoppen en bisschoppen, uit alle deelen der monarchie, alhier. De vermindering van ons leger wordt deels door het geven van verlof deels door het ontslaan van soldaten en door het ver- koopen van militaire paarden onafgebroken voortgezet. Naar men verneemt, zoude het leger weder op den stand gebragt wor den, waarop het zich vóór 1848 bevond. De uitzigten op een spoedige hervatting der diplomatische betrekkingen tusschen Oostenrijk en Sardinië, zijn weder zeer gering, daar men het niet ovei' de voorwaarden daarvan eens is kunnen worden. Voor eenige dagen is uit Parijs het officiële berigt ontvangen, dat de onderhandelingen tusschen de graven von Buol en de Cavour,-geen bevredigend resultaat hebben op geleverd. Den 7 dezer vereenigden zich te Keulen de heeren Pes - catore, vice-president der kamer van afgevaardigden in Luxem burg, Wellenstein, administrateur-generaal van openbare wer ken aldaar, Erlanger, bankier te Krank fort a/M., Mevissen, Oppenheim en Wendelstein, bankiers, met de heeren Leiden, Oppenheim en Engels aldaar, en constitueerden zich als bestuur van de internationale bank in Luxemburg. SKjraBttkjpfijk. Parijs 9 april. Volgens den Moniteur zijn de ratification van cle overeenkomst betreffende de telegraaf tusschen Frankrijk, Belgie, Spanje,Zwitserlanden Sardinjen, heden uitgewisseld.Bij deze overeenkomst zijn belangrijke verminderingen vastgesteld. Eene depeche van den generaal Pélisier van 25 maart, beves tigt dat de geboorte van een franschen prins groote geestdrift onder de troepen heeft verwekt, waaraan ook de Russen hebben deelgenomen. De gezondheidstoestand was zeer verbeterd. In strijd met het door det Journal des débats gezegde; dat het onderzoek der vraagstukken betrekkelijk de Donau- vorstendommen aan drie uit den boezem van het congres te kiezen commissarissen zou worden opgedragen, wordt thans beweerd dat hiervan wel sprake is geweest, dat dit voorstel van Rusland uitging en dat de drie voorgestelde commissarissen de heeren de Bourqueney, von Buol en Aali-pacha waren, doch dat na rijp beraad dit voorstel niet is aangsnomen, terwijl aan com missarissen buiten het congres de taak zal worden opgedragen, door een onderzoek op de plaatsen zelve de oplossing voor te bereiden van de vraagstukken welke betrekking hebben op Mol davië en Wallachye. Men verzekert, dat de expeditie tegen de Kabylen dooi den maarschalk Randon zal worden gekommandeerd, en dat daaraan zullen deel nemen, behalve de divisie Renaud uit de Krim, eenige keur-korpsen; die aan den oorlog tegen Rusland hebben deelgenomen, en meer in het bijzonder de zouaven en de jagers te voet. Als buitengewoon gezant te St. Petersburg doodverwt men nu weder den maarschalk Vaillant, wiens portefeuille dan aan den maarschalk Bosquet of den maarschalk Canrobert zoude te beurt vallen. Verder wil men ook weten dat niet de heer von Brunnow maar wel de heer ChreptovichJ buitenge woon gezant van Rusland te Brussel, den czaar te Parijs zal komen vertegenwoordigen. Dit zijn echter slechts geruchten De Méandre, welke Konstantinopel den 31 maart 11. had. verlaten, is den 7 dezer te Marseille aangekomen en heeft de volgende tijdingen aangebragt Op last van den generaal Larchey hadden de batterijen te land en ter zee te Konstantinopel een salvo van 101 kanonscho ten gelost, bij gelegenheid van het ontvangen der tijding wegens bet sluiten van den vrede, welk berigt eene telegrafische depe che des avonds ten elf ure van den 30sten had aangebragt. Op uit Parijs ontvangen bevel had terstond de ontruiming plaats gehad van het hotel der russische ambassade, dat tot hospitaal gebruikt was. Ismaïl, eerste luitenant van Omer-paclia, was naar Trebizonde en Erzerum vertrokkenhij zou van Varna troepen medeuemen, terwijl vijf bataillons moesten volgen. De generaal Karrich had zijn materieel ter beschikking van de fransehe hos pitalen gesteld. De generaals della Chiesa en della Torre had den zich aan boord van de Governolo ingescheept, om naar Genua terug te keeren. La presse d'Orient maakt gewag van de botsing, welke te Ismid tusschen muzelmannen en christenen, heeft plaats gehad, en waarbij het bloed gestroomd zou hebben de regering, welke officiële berigten omtrent het gebeurde te gemoet zag, had besloten met gestrengheid te werk te gaan. Brieven uit de Krim van den 25 11. melden, dat eene groote re vue had plaats gegrepen, dat de ziekten onder de militairen afnamen en dat het weder zachter werd.-- De generaal Williams bevond zich den 7 dezer nog te Tiflis. De Perzen hebben zich meester gemaakt van het eiland Kurah in de perzische golf. De minister van oorlog van den shah was overleden, khan-Barabe- han was gearresteerd. Berigten uit Athene van den 2 dezer melden dat de koning in eene plegtige audiëntie clen franschen minister, den heer Mer- cier, bij zich ontvangen had, dieZ. M. het schrijven van keizer Napoleon ter hand stelde, waarbij berigt werd gegeven van de geboorte van den keizerlijken prins; de koning had zijnen minis ter te Londen, den heer Tricoupi, belast, zich naar Parijs te be geven om den keizer geluk te wenschen. De minister Christo- poulos had te Syra en te Patras handelscholen gevestigd. De secretaris der russische legatie was afgereisd en men voorzag nog meerdere wijzigingen. Den 21 februarij is t.e St. Helena aangekomen liet brikschip Zwaluw, gezagvoerder J. A. C. Gerlach, van China naar Am sterdam. ©vearzagfti dte.T week< Rotterdam 11 april. De koffij markt blijft zeer vast, nieuwe zaken worden nog weinig gedaan; enkele nommers worden tot cent boven vei- lingprijs gezocht. Thee en specerijen zonder handel. Uit de eerste hand zijn 300 vaten mooi Carolina rijst afge daan; voor het overige verkeert dat artikel in eene flaauwe stemming.

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2