MIDDELBÜRGSCHE C O U i A N T. w- 43. Dingsdag 1830. 8 April. ömncnitmöscljie tijömgm. •Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- siiigeii geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,4-0. De inzending van advertentien kan geschieden tot-tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. ^ItmkonïJigmgm AanlIiestediD^, Op zaturdag den 19 april 1856, des voormiddags teil 9 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des ko- nings in de provincie Zeeland, of bij zijn afwezigheid, door een der leden van gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofd ingenieur van den waterstaat in het 11de district, aan het lakaai van het provinciaal bestuur te Middelburg worden aanbesteed, met inbegrip van het leveren van alle benoodigde materialen BSet vernieuwen of nieuw leggen van kram-, rijs- en liezodingwebesi als mede iset maken van steeng-looijin- geaa en aardewerken, tot luerstel en verbetering- der zeedijken aan de ca- lainiteuse polders van Keel and, ge durende luet jaar 1856,met het onder houd van al de werken tot den 1 mei a8®y, en zulks in 3© perceelen van aanbesteding, en liet beplanten der domaniale duinen langs de westkust van het eiland Schouwen, met helm, stro© en riet, henevens het onderhoud tot den 1 mei 18531, en zulks in 3 perceelen van aanbesteding. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken liggen ter lezing aan het lokaal van het minis terie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en op alle zoodanige plaat sen alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende acht dagen te voren, met uitzondering van den dag vóór de besteding, de noodigc aanwijzing in loco worden ge daan, en voorts nadere informatica te bekomen zijn bij de inge nieurs van den waterstaat te Middelburg, Goes, Tholen, Zie- rikzee, Breskens en Neuzen, bij elk voor zoo veel zijn arrondis sement aangaat, en bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg voor het geheel. NIBS. De gegadigden worden verzocht volledige biljetten in te leveren, aanduidende hunne namen en voornamen (voluit), hunne woonplaats, het nummer van het perceel en de som (voluit). Gedrukte biljetten zijn te bekomen bij den drukker van het gewestelijk bestuur U. F. Au eb. De minister van binnenlandsehezaken, VAN REENEN. Middelburg S april. Uit de deswegens door den minister van binnenlandsche zaken medegedeelde staten blijkt dat in 1855 als landverhuizers uit de provincie Zeeland vertrokken 190 hoofden van gezinnen en op zich zelf staande personen met 103 vrouwen, 276 kinderen en 5 dienstbodenvan welke 190 er 12 welgesteld, 121 minge- goed en 57 behoeftig waren terwijl van 170 hunner als reden ■is opgegeven verbetering van bestaan, door 9 om zich bij ver- trekkenden of reeds vertrokkenen te voegen, door 1 te ontwij ken van schuldei3chers, door 1 uit ligtzinnigheid, en 9 om onbekende redenen. Even als men uit de gemeente Ouddorp op het eiland Goede reede en OverHakkee aangekondigd ziet, dat aldaar aangespoeld is een 60 tal traanvisschen, lang 5 a 6 en breed 1 a 2 nederl. el, kunnen wij ook mededeelen dat aa.' .het strand der naburige gemeente Arnemuiden 11 stuks soortgelijke visschen, cachul- lotten of zoogenaamde noordkapers zijn. opgejaagd door eenige vischschuiten, die hen ingesloten hielden tot dat zij met ebbe op het drooge zijn blijven liggen. Een dezer visschen, welke de lengte van 17 voet en de breedte van l£- nederl. el had, is van zaturdag af alhier ter bezigliging gesteld. Deze visschen moeten een rijken voorraad traan en vet ople veren. De 56 bunders schorgrond, gelegen aan den Westkerkepol- der, gemeente Wolfaartsdijk, zijn 5 april verkocht aan den heer van Diggelen, ingenieur te Zwolle en drie anderen, voorde enorme som van/28,600. Spoedig zal met die bedijking wor den aangevangen. In den namiddag van den 3 dezer zijn HIT. MM. met een zeer talrijk gevolg per beurstrein te Amsterdam aangekomen. Ten 3 ure aan het paleis afgestapt, hebben zich HIT. MM. op het balkon vertoond, en werden door de talrijke menigte met schier eindelooze toejuichingen begroet. HH. MM. hebben het concert in Felix meritis met hunne tegenwoordigheid vereerd. Men verneemt dat tegen het plan tot vruchtbaarmaking dei- heidegronden van de provinciën Noordbrabant en Limburg in Nederland en'een gedeelte der provincie Antwerpen in Belgie, door middel van een kanaal dat de Maas en Schelde zoude ver eenigen, loopende langs Roermond, Yenlo, Helmond, Eindho ven, lot Chaam bij Breda, van waar een tak naar Antwerpen en een andere naar den Moerdijk zoude loopen, eenige bezwa ren zijn geopperd. Van wege den walerstaat is daartegen in- gebragt dat reeds door het trekken van water in het drooge saisoen, voor de bewatering der belgische kempen liet peil der Maas verlaagd wordt, en dat door dit bewaterings kanaal nog verergerd zoude worden en de scheepvaart op de Maas beneden Maastricht daardoor zoude benadeeld worden. Van wege het departement van oorlog is het bezwaar geopperd dat in oorlogs tijd de vijand langs dit kanaal de wateren der Maas zoude kun nen afleiden en de rivier zoude kunneu droog loopen, en alzoo dc defensie van het land benadeeld worden. Volgens het met den jongsten mail bij het departement van koloniën uit Suriname onlvaugen berigt nopens den gezond heidstoestand aldaar, gedagleekend 5 maart j 1-, hebben zich geene gevallen van gele koorts meer onder de bevolking en de schepelingen voorgedaan, zoodat die ziekte thans als geheel geweken schijnt te kunnen worden beschouwd. SBeraoenittiBuseiiii eia toesluiten. Bij Zr. Ms. besluit van den 28 maart jongstl., zijn de navol gende officieren op pensioen gesteld C. C. Prager, kapit.-kwartierm. bij het 3de regem. drag, met ƒ1080. D. Koster, kapit.-kwartiermi bij het 2de regem. vesting- artill. met ƒ1080. P. van der Sloot, kapit.-kwartierm. bij het 7de regem. inf. met/1080. D. E. Visser, kapit.-kwartierm. bij het lsle regem. drag, met/1035. A. C. E. Rochel, kapit.-ad- ministrat. van kleeding en wapening bij het 3de regem. drag. met/900. Z. M, heeft bij besluit van den 28 maart jongst!., goedge vonden te benoemen: bij het. 1steregementinfanterie, totlsten luiten.-kwartierm., den 2den luiten.-kwartierm. A. G. A. Rant, van het 7cle regem. vau het wapen; bij het 2de regem. inf., tot Isten luiten.-kwartierm., den 2den luiten.-kwartierm. C. T. Herckenraih, van het corps; bij het 3deregem. inf., tot 2den luiten.-kwartierm., den serg.-titul. J. L. S. Frantzmann, van het 8ste regem. van het wapenbij het 4de regem. inf., lot lsten luiten.-kwartierm., den 2den luiten, kwarlierm. E. L. J. de Roy van Zuidewijn, van het 3de regem. van het wapen bij het 6de regem. inf., tot 2den luiten.-kwartierm., den serg.-maj. R. Smulders, van het regem. grenad. en jag.; bij het 7de regem. inf.: tot kapit.-kwartierm., den lsten luifen.-kwartierm. P. Schriel-, van het 4de regem. van het wapen, en tot lsten luiten- kwartierm., den 2den luiten.-kwartierm. G. C.. Bcrghauser, van het 6de regem. van het wapen bij hel lste regem. drag., tot kapit.-kwartierm. den lsten luiten.-kwartierm. A. Opliorst, van het algemeen depot van dicipline: bij het 2de regem, drag., tot 2den luiten.-kwartierm., den serg.-maj. T. A. P. J. Hees, van het lste regem. inf.; bij het 3de regem. drag.tot kapit.- kwartierm., den lsten luiten.-kwartierm. J. F. van der Hoek, van het 4de regem. inf., en tot kapit.-administrat. van kleeding en wapening, den lsten luiten.-kwartierm. J. J. A. de Bock, van het lste regem. inf., bij het 5de regem. clrag., tot lsten luiten.-kwartierm., den 2den luiten.-kwartierm.S.C. Rijnbende, van het korpsbij het 2de regem. vesting-artill., tot. kapit.- kwart.ierm., den lsten luiten.-kwartierm. J. van Graaf-Eiland, van het Gde regem. inf.; bij het 3de regem. vesting-artill., tot lsten luiten.-administrat. van kleeding en wapening den 2den luiten, en administrat. van kleeding en wapening D. Jongkees, van liet korpsbij het garniz.-hospit te Breda, tot kapit-direct., den lsten luiten.-direcfc. bij dat etablissein. A. j. Blom; bij het garniz.-hospit. te Vlissingen, tot kapit.-direct, den lsten luit.- direet. bij dat etablissem. S. J. Oosliugh. Bij besluit van 2 april heeft Z. M. goedgevonden tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw te benoemen jhr. mr. J. L. C. van den Berch van Heemstede-, lid van het collegie van gedeputeerde staten van Zuidholland. Z. M. heeft de luitenant J. A. Schagen van Leeuwen, van het 2de batailjon van het regem. grenadiers en jagers, benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon. Z. M. de koning heeft den lsten luitenant-adjudant W. F. Ie Maitre, van het 3de batailjon van het regement grenadiers, benoemd t.ot ridder der orde van de Eikenkroon. De heer Minaut, consul-generaal van Frankrijk, is door Z. M. den koning benoemd tot ridder der orde van den Ne derlandschen Leeuw. Z. M. heeft bij besluit van den 2 dezer, de hierna te noe men hoofd-en verdere officieren op pensioen gesleld: W. G. F. van Vugt, majoor, adjudant in het provinciaal kommande ment van Groningen en Drenthe,metƒ1300. W. P. Kamps, ko lonel, plaatsel. komm. der 1 ste kl. te'Miiastricht, met 1800. R. J. A. van Grotenhuis, kolonel, plaatsel. komm. der lsle kl. Ie Amsterdam, met ƒ1800. W. G. F. van Heemskerk, kolonel, plaatsel. komm. der-2de kl. te Nijmegen, mct/lSOO. TLJ.de Famars Testas, kolonel, plaatsel. komm. der 2de kl. te Ulrechf, met/1800. A. Bredie, luit.-kolonel, plaatsel. komm. der 2de kl. te 's Hertogenbosch, metƒ1500. A. van Helden, majoor, plaat sel. komm. der 3de kl. te Bergen op Zoom, met ƒ1300. F. Ciel- lissen, kapitein plaatsel. adjud. der lste kl. te St. Andries, met ƒ900. J. F.Smit, kapit. plaatsel. adjud. der Istekl. aan den Helder, met/900. G. Munters, lste luit., plaatsel. adjud. der 2de kl. te Nijmegen, met/720. H. H. Schol ier, 1ste luit. plaat sel. adjud. der 2de kl. te's Hertogenbosch, op de daartoe door hem gedane aanvrage, met ƒ600. P. P. Brouerius van Nidek, luit.-kolonel, 2de regem. inf. met/1500. A. G. Reijers, luit.- kolonel, lste regem. inf. met ƒ1500. L. J. Ledel, majoor, 8ste regem. inf. met ƒ1300. J. E. P. Roelants, majoor, 7de regem. inf. met /"1300. C. H. E. A. Baltaerd, majoor, 7de regem. inf., op de daartoe doorhem gedane aanvrage, met/1300. F. J. Gen lis, majoor, 4de regem. inf. metƒ1300. F. T. Wenniger, kapit. 5de regem. inf. met 1080. J. Spruyt, kapit. Gde regent.in-f. metJ 1080. H. G. Ruempol, kapit. 7de regem. inf. met ƒ1080. C. Wiegmans, kapit. 2de regem. inf. met ƒ1080. H. J. Herbig, kapit. 7de regem. inf. met ƒ1080. F. W. C. Meffert, kapit. 8ste regem. inf. met/1080. R. F. de Ravallet, kapit. 2de regem. inf. met/1080. J. Piper, kapit. 2de regem. inf. met/1080. A.J.T. Beekman, kapit. lste regem. inf. met ƒ1080. C.J. Schlutcr kapit. 6de regem. inf. met/1080. A. A. Langguth, kapit. 3de regem.inf. met/1080. A. Wedemeljer, kapit. 7dé regem. inf. met ƒ1080. H. Mackay, kapit.-ad.jud. regem. grenad. en jagers

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1