0uitmlitnïrscl)c tijöittgm. betaling uan coupons. laatst van december keerden zij van hunne commissie te Buiten zorg terug. De aspirant-ingenieur Akkeringa deed gedurende november onderzoekingen op Banka en vond in S. Jompong eene plaats, waar genoegzaam erts voorhanden scheen. De in genieur der 3de lel. Akkeringa had gedurende de eerste helft der maand december eenige opmetingen van mijnen verrigt en zijn werkvolk een weg aangelegd van den grooten weg en S. Jompong tot naar S. Jeboe en S. Tenam. De aspirant-inge nieur Everwijn begaf zich den 7 julij van Potianak naar Kanda- wanga tot het doen van onderzoekiuge en kwam den 30 novem ber te Potianak terug. Op vele plaaisen werd tinerts gevonden. De aspirant-ingenieur Kant zette gedurende de laatste helft der maand october de werkzaamheden aan den genoemden Dja- bok voort en begaf zich daarop naar de mijn Oranje Nassau, om aldaar gedurende de westmoesson te verblijven. De voerman Dieudonnë had op Batjan gedurende de maand october een pad doen kappen van uit Ajer Mambia over den boekit Tepoek. Veurscüiialleiade Ï#eir5gteia. Op 31 maart jl., was de staat der nederlandsche bank als vo'gt: omloopend» bankbiljetten 91,213,795,00, saldo's van rekeningen-courant /14,682,407,561, munt-en muntmateriaal ƒ75,085,255,011. Met genoegen heeft men dezer dagen in den franschen Mouiteur universe! opgemerkt dat dit officieel blad onder het algemeen opschrift: //Scènes de la vie hollandaise," in zijn feuil leton eene vertaling opneemt van: //de familie Kegge," uit Hil- debrands (Beets) Camera Obscura. Bij het departement van binnenlandsche zaken is ont vangen van den minister van koloniën, eene assignatie, groot ƒ2,484,161, zijnde het bedrag van nadere inzamelingen ten behoeve der slagtoffere van den jongsten watersnood in het vaderland, als: op Java 575,41-1, de buitenbezittingen ƒ1,908,75. Onze aandacht wordt gevestigd op het volgend artikel, voorkomende in het nommer van de Illustrated times van 29 maart laatstleden Modelweden der dames. Een voornaam geneesheer te Lon den schreef onlangs aan een vriend te Bristol het volgende Met leedwezen merk ik op hoe sterk onder het vrouwelijke gedeelte mijner patiënten de «-tic douloureux" in het voor hoofd, liet verlies van het gezigt, en zware oorpijnen toenemen, welk een en ander ik stellig geloof dat aan de thans heerschende buitensporige mode te wijten is om den hals in stede van het hoofd te dekken. Gedurende de afgeloopene maand heb ik over twee lieve meisjes gepractiseerd, die de tie douloureux" in het voorhoofd hadden, en over verscheiden anderen, die aan soortgelijke kwalen leden. Het is hoog tijd dat de bespotte lijke bonnet onzer dagen afgeschaft worde." «BBfiroeareaade g-oetïereia. Te Middelburg 31 maart 1856. 1 bunder, 5 roeden. 82 ellen boschgrond, moestuin en dreef met arbeiders- of tuinmanswoning (vroeger de buitenplaats Klein Prooijen) aan den Veers eh en rijweg. Verk. voor 1400. 26 Olmenboomen op dat perceel. Verkocht voor/91. 27 Idern. Verkocht voor 82-. 3 bunders, 26 roeden, 58 ellen Weiland enz., onder de ge meente Arnemuiden. Verkocht voor 1606. Te Oost-en Westsouburg 2 april 1856. De uitspanning De zeven sterren," te Groöien Abeele, zijn de huizing, erve, met koetshuis en paardenstal. Opgehouden op 3000. SSangreSaiESsa. Londen '1 april. Het lagerhuis heeft maandag zijne eerste zitting na de paaschvacautie gehouden. Lord Palmerston heeft daarin kennis van de onderteekeniug van het vredesverdrag gegeven. Hij zeide den inhoud vóór de uitwisseling der rati ficaties niet te kunnen mededeel'en, maar gaf de verzekering dat de vredesvoorwaarden aan alle billijke weuschen voldeden; dat het doel des oorlogs volkomen bereikt en Turkye's onaf hankelijkheid verzekerd was. Hi/voegde daarbij de verklaring, dat het bondgenootschap tusschen frankrijken Engeland met den vrede niet ophield, niaar,,in. tegendeel zijnen invloed nog verder zou uitbreiden. Óijdêr het publiek vraagt men, waarom het vredesverdrag eers-t^ëi^baar gemaakt moet worden wanneer het onherroepe- ïyie/ias-tgèsteld en alle discussie daarover in het parlement imttëfoós zal zijn; en deze geheimhouding doet sommigen denken dat de inhoud van het vredesverdrag niet aan de wen- sohert van het engelsche volk beantwoordt. Tegen dit vermoe den. ..kp;rïjëi3l onze ministeriele bladen met nadruk op. Zoo Z'ég&^L-Kè0&be.: Wij hebben goeden grond om te verkla rend 'dat wanneer-de tekst van het verdrag openbaargemaakt è;ordfc, Jiet engelsjche volk al zijne regtmalige wenschen ver- fïild, dé doeieiiKlsn/'des oorlogs volkomen bereikt zal vinden. Kwaadwilligen mogen wagen het vermoeden te opperen dat de miuisters voor de vredesvoorwaarden niet durven uitkomen, omdat zij in hetzelve strafschuldige bewilligingen ten koste van 's lauds wezenlijke belangen zouden gedaan heb ben. Doch de openbaarmaking van het verdrag zal hen bescha men, en het bewijs leveren dat de belangen des lands niet ver onachtzaamd zijn." In de zitting van het hoogerhuis van lieden avond heeft lord Malmesbury gevraagd, wanneer lord Clarendon terug zou zijn en wanneer de beraadslagingen zouden kunnen aanvangen betrekkelijk de aangelegenheden van ICars. Lord Lansdowne antwoordde, dat de nieuwe mêdedeelingen aangaande het onder teekenen van het vredes-verdrag nutteloos waren en dat lord Clarendon nog eenige dagen te Parijs moest blijven, om deel te nemen aan de deliberation welke ten gevolge van het verdrag plaats zouden kunnen grijpen; de afwezigheid van zijn lord schap zal van korten duur zijnen hij zal zoo spoedig mogelijk terugkeeren. Alsdan zullen deïleraadslagingen over de aange legenheden van Kars plaats h£?fben. Blijkens de berigten uit New-York van 19 maart werd in den senaat der Unie nog gedurig beraadslaagd over het geschil met Eugelaud; de meest invloed hebbende senaatsleden onder steunen over het geheel de staatkunde, die door den president in deze zaak aangenomen is; maar de vergadering was nog niet tot een bepaald besluit gekomen. Intussehen melden berigten uit de Iiavannah van 13 maart dat aldaar een engelsch linieschip aangekomen was, met last om zich te voegen bij de engelsche en fransche oorlogschepen, die in de wateren van Nicaragua vereenig'd werden. f&uslaud. Petersburg 30 maart. Het gouvernement wijdt bestendige zorg aan zijne bezittingen in verafgelegen landen en aan den russischen zeehandel, welks ontwikkeling het thans vooral krachtig schijnt te willen bevorderen. Bij een keizerlijk besluit van 17 maart jl. zijn verscheidene eilanden van den Stillen Oceaan, wier ligging en terrein eenigen tijd vóór den oorlog van regeringswege opgenomen waren, in de bezittingen van het russische rijk ingelijfd. Daarvan behooren drie tot de groep welke den naam van Koning George III draagt; het grootste heeft den naam van Nikolaas-eiland ontvangen tot aandenken aan wijlen keizer Nikolaas, die bevel gegeven had om het in be zit te nemen. Het ligt op een kleinen afstand van N. Archan gel, de zetelplaats van den gouverneur-generaal van Russisch- Amerika, alwaar vóór den aanvang des oorlogs ook het kantoor der groote zeehandel-maatschappij gevestigd was. Insgelijks is het eiland ICoclialc bij Russisch-Amerikaingelijfd; tot nog toe hadden de Russen op dat eiland slechts eene nederzetting, St. Paul genaamd en dienende voor de robbenvangst, die laat stelijk eene groote belangrijkheid bekomen had. Volgens de jongste bescheiden, tijdens het uitbreken van den oorlog opgemaakt, heeft Russisch-Amerika thans eene ge zamenlijke oppervlakte van 1,100,000 vierkante killometers en eene bevolking van 78,000 zielen. Buitendien breidt Rusland in Noord-Amerika zijne betrekkingen met de Vereenigde Sta ten meer en meer uit. fiöaaMsuiiiiii&iado Berlijn 1 april. De tijding van het sluiten des vredes is aan de beide kamers namens den koning door den minister von der I-Leidt medegedeeld geworden. De president der tweede kamer, graaf zu Eulenburg, heeft daarop geantwoordu Ik kan verze keren dat deze mededeeling met degrootsle vreugde ontvangen is. Wij hebben haar te danken aan de onwankelbare en krach tige houding van Zijne Majesteit en hoogstdeszelfs regering, welke in den moeijeiijken oorlogstijd den vrede bij ons bewaard hebben. Wij hebben aan zijne krachtige houding en aan zijne wijze zorg Le danken, dat wij_geroepen zijn geworden om bij de sluiting des vredes mede te werken, en onze dankbaarheid zal het best daardoor uitgedrukt worden, dat ik aan het huis voorstel zich met mij te vereenigen in den kreet: Leve de koning!" De president der eerste kamer antwoordde: v De ontvangen mededeeling vervult voorzeker lederen vertegenwoordiger des lands met de innigste dankbaarheid jegens den Almagt ige, die de pogingen der regering, om het land voor de rampen des oorlogs te behoeden, gezegend heeft. Maar zouden wij niet ook vervuld zijn met dankbaarheid jegens onzen al lei-genadig- steu koning, die steeds er op bedacht is geweest om den vrede voor ons land te bewaren? Zou thans niet ook inde borst van iederen goeden Pruis de stem der liefde le luider spreken? Met haar verzoek ik u, op te staan, en aan de dankbaarheid jegens Zijne Majesteit lucht te geven door te roepen: Leve Zijne Majesteit de koning!" Z. M. de. koning die thans te Cha Hotten burg verblijf houdt, heeft onmiddelijk na ontvangst der telegrafische tijding van de onderteekening van het vredesverdrag bevel gegeven dat in de slotkapel een plegtig Te Deum 'gezongen zou worden. Die plegtigheid heeft in den avond van den 30 maart plaats gehad, waarbij de Zeitung doet opmerken dat voor 93 jaren op den zelfden dag in die kapel op bevel van Prederik II een Te Denm gezongen was ter gelegenheid, van het einde des zeven jarigen oorlogs. De engelsche flottille in de Oostzee heeft last bekomen naar Engeland terug te keeren. Uit Weenen meldt men, dat de heer Pahud, doorZ. M. den koning der Nederlanden benoemd tot gouverneur-generaal vau Nederlandsch Lidie, zich op zijn reis naar Alexandrie, in die residentie bevindt, en bij Z- M. den keizer ten gehoore is ontvangen. De nederlandsche gezant, baron van lieeckereu, heeft ter eere van genoemden bewindsman een prachtig gast maal gegeven, op hetwelk verscheidene leden van het corps diplomatique tegenwoordig zijn geweest. SFVaratkirnjlte. Parijs 1 april. De keizer heeft den lieer Walewsky, voor de belangrijke door hem bewezene diensten, tot grootkruis van het legioen van eer verheven, en den heer de Bourqueney tot de waardigheid van senateur. Tevens zijn een aantal hoofd-officieren van de wapens der infanterie, artillerie en genie tot hoogere rangen bevorderd. Al de militairen van de ligting van 1848, welke nog bij het vaandel waren gebleven, zullen on middelijk met verlof worden ontslagen, en de aankondiging van het sluiten van den vrede is in de wetgevende vergadering met den eenstemmigen vreugdekreet van //leve de keizer" beantwoord. De minister van staat heeft gisteren aan den senaat en het wetgevende ligchaarn uit naam des keizers mededeeling gedaan van de onderteekening van het vredestractaat en de leden van die beide ligchamen dank gezegd voor de vaderlandslievende medewerking, welke zij hebben aan den dag gelegd, om tot dit doel te geraken. Deze kennisgeving werd met een luid geroep van //leve de keizer!" begroet. De eerste twee boeken van het burgerlijk wetboek (orga nisatie der militaire regtbanken en hare bevoegdheid) zijn aan deu staatsraad ter onderzoek toeg'ezonden.De commissie, belast met het in gereedheid brengen van dit wetsontwerp zet haren arbeid met ijver voort, en er bestaat grond om te gelooven dat overeenkomstig den wensch des keizers, deze belangrijke wet gedurende de tegenwoordige zitting nog aan de overweging- van het wetgevende ligchaarn zal kunnen worden onderworpen. Yolgens het dagblad La patrie, zullen de geallieerde legers in de Krim hunne positien blijven bezet houden, tot dat de ratificatien van het verdrag zullen zijn uitgewisseld, het welk naar luid van den Moniieur, binnen drie of vier weken zal kunnen zijn geschied. Volgens uit Konstantinopel aangebragte berigten is aldaar de geboorte des zoons van Napoleon III plegtiglijk gevierd door het zingen van een Te Deum, illuminatie en een diner, waarbij lord Redcliffe eene redevoering uitsprak. De kuiperijen tot omverwerping van het ministerie duurden voort. In de Krim bleef de gezondheidstoestand verbeteren. De generaal Lamarmora bevond zich den 16 maart te Baia- klava. De Russen hebben 163 koopvaardijschepen den Donau laten overvaren. De expeditie naar Arabat, was volgens berig ten uit Kertsch verdaagd. De generaal Marans heeft den 32 jl. Marseille verlaten met eene zending des keizers voor den sultan beiast. Afif-bey, ge attacheerde aan de ambassade van Ali-pacha, heeft zich dezen nacht naar Konstantinopel ingescheept als overbrenger van het vredesverdrag. Admiraal Seymour is op de reis van Malta her waarts overleden. De overland-post is alhier aangekomen met tijdingen uit Egypte van den 24 maart. De conscriptie was overal zonder tegenstand toegepast. Berigten uit Bombay van 3 maart melden, dat lord Dalhousie, de gewezen gouverneur-gene raal, van Calcutta naar Snez zou vertrekken. In eene open bare vergadering, iu de eerstgenoemde stad gehouden, was be sloten tot oprigting van een standbeeld ter zijner eere. Brie ven uit China van den 15 februarij honden iu, dat de Tarttaren met de oproerlingen in strijd waren geraakt. De coupons der 4$ pet. Eransche certificaten, administratie HOPE co., KBTWICH VOOMBERGH en Wed. W. BORSKI, verschenen 22 maart jl, worden betaald met/10,54. flPosteaaa-SjSs €ÖEHÏÏ® sttaatsseHaEaialo Op den 1 maart jl. zijn te Weenen iu de serie 235 uitgeloot de volgende hof kamer-obligatien, le weten

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2