MIBDELBÜRGSCHE COURANT. NQ- 37. Dingsdag 1856 25 Maart. JBirtnmlattïrscljf tijïratgm. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis singeu geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3, franco per post f 3,-10. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend- nakingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. "Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. Middelburg S4 maart. Aanstaanden woensdag 26 dezer, des namiddags ten 1 ure, zal de gemeenteraad alhier eene openbare zitting houden, waarin aan de orde zijn gesteld de volgende onderwerpen missive van gedeputeerde staten, hondende goedkeuring van raadsbesluiten resumtie van het rekwest aan Z. M. den koning voorstel van burgemeester en wethouders omtrent het octrooi van den vlissingsehen rijweg berigt van den controleur op het rekwest der commissie tot spijs-uitdeeling aan minvermogenden behandeling bij resumtie van het rekwest van P. Leupen missive van J. Agelink van llentergherntot kwijtschelding der boete wegens te late aflevering van de ijzeren brug; rekening der kamer van koophandel en fabrieken, en rapport der commissie van financiën reclame van J. Poley, plaatsing op de kiezerslijsten. Wegens gebrek aan personeel, ten gevolge der ongesteldheid van beambten, wordt de diensttijd op het telegraafkantoor te Middelburg tijdelijk beperkt, en is dit kantoor mitsdien tot na der aankondiging geopendop weekdagen van 9 tot 12 ure des morgens en van 2 tot 7 ure des namiddags, en des zondags al leen van 2 tot 7 ure des namiddags. Laatstleden vrijdag is te Ylissingen aangekomen zijne exc. de minister van marine, vergezeld van zijn adjudant, ter in spectie van de marine-etablissementen. In het jaarlijksch verslag van de kamer van koophandel en fabrieken te Goes, over 1855, merken wij het volgende op //Eindelijk behoort nog opgemerkt te worden dat tegenover den voortduur der landverhuizing, in enkele gemeenten zeer merkbaar bij ophooping van arbeid door snel opvolgend aanrij pen van den oogst en anderen veldarbeid, de uitgestrektheid van den grond in dit district weder is vergroot door de inpolde ring der schor- of buitengronden in de Zandkreek, tegen Wol- phaartsdijk, genaamd //Dezuidvliet;" dat coucessie tot bedij king aangevraagd en verkregen schijnt te zijn van rijpe schorrren in het Sloe, en de Maatschappij tot indijking van op- en aan wassen in de Oosterschelde almede zich gereed maakt, zoo tot herbedijking van eenige gronden van deu aldaar ingevloeiden polder, als tot opvatting der kanaalwerken in Zuid-Beveland." Zaturdag namiddag is iu het gasthuis te Goes gebragt het lijk van W. van Sprang, arbeider aldaar. Men voud hem in den morgen aan den zeedijk onder Yerseke liggen, zieltogende en met verbrande kleederen en klompen. Men vermoedt dat bij het maken van vuur om zijn pijp aan le steken, de kleederen in brand zijn geraakt en daar hij somwijlen aan toevallen leed, de ongelukkige daardoor is verbrand. -p- Den 22 dezer werd van de scheepstimmerwerf van den heer C. Smit, bouwmeester C. Mak, met goed gevolg te water gelaten het barkschip //Catharina Maria," groot 395 lasten. Het zal gevoerd worden door de heer J. A. Ballot, voor reke ning der heeren M. C.de Crane zoon, te Zierikzee. Onmidde- lijk daarna werd op die werf eene kiel gelegd voor een bark schip van gelijke grootte voor de zelfde recderij, en eene dito voor een kofschip, onder reederij van den heer J. J. ICeller. Even te voren werd aan de werf //De goede intentie" van den heer J. Strickaert, een voor het loodswezen gebouwde rinke laar te water gelaten. Op den 21 dezer is door den koning in een bijzonder gehoor ontvangen de baron d'André, buitengewoon gezant en gevol- magtigd minister van Zijne Majesteit den keizer der Eranschen bij het nederlandsche hof, ter uitreiking aan Zijne Majesteit van een schrijven van zijnen souverein, houdende kennisge ving der bevalling van Hare Majesteit de keizerin der Eran schen van een prins. Uit een dezer dagen ontvangen brief uit de Krim blijkt dat zekere O. van Leiden, opgevoed in het burger weeshuis te Zwol le, een der eersten is geweeste/welke de jongste bestorming en inneming van den Malakof-toren mede heeft ondernomen. Hij was alstoen sergeant bij de Zouaven, en werd bij de inneming dermate met een kogel in het been getroffen, dat hij gedurende zestig dagen in het hospitaal te Konstantinopel ter zijner gene zing heeft moeten doorbrengen, waar hem door den sultan van Turkye eigenhandig het kruis van eer, moed, beleid en dapper heid werd overgereikt. Hij is thans geheel hersteld en tot den rang van officier in fransche dienst bevorderd. Aan het departement Deventer der Maatschappij tot nut van 't algemeen is medegedeeld, dat het hoofdbestuurder maat schappij in zijne vergadering van 18 dezer besloten heeft, inge volge het door genoemd departement gedaue voorstel, aan W. van Essen eene onderscheiding toe te kennen, bestaande in de groote gouden medaille der maatschappij. Door den voorzitter van genoemd departement, mr. BW. Jordens, is onder eene treffende aanspraak aan den moedigen jongeling voorloopig een getuigschrift uitgereikt, dat later door de medaille zal gevolgd worden. De arrondissements-regtbank te Amersfoort heeft bij vonnis van 20 dezer, den heer mr. L. Zegers Veeckens, advokaal en uitgever der Amerfoortsche courant, veroordeeld lot eene maand gevangenisstraf en f 25 geldboete, wegens het opnemen in de Amerfoortsche courant van 14 december 1855 vaneen artikel over den heer mr. J". L. A. Luyben. USeraoemiaiiig-eii ess IsesluitesB. Bij koninklijk besluit vau 9 dezer, zijn benoemd tot gezant- schaps-secretarissen1. jhr. mr. O. W. J. Berg van Middel- burgh, thans attaché bij de legatie te Parijs, in welke nieuwe betrekking hij is toegevoegd aan Zr. Ms. gezantschap Ie Sint Petersburg, en 2, de heer mr. W. E. llochussen, thans attaché bij de legatie te Berlijn, met bepaling dat hij in zijne nieuwe betrekking voorloopig aldaar zal verblijven. Bij Zr. Ms. besluit van den 16 dezer, no. 35, zijn mr. J. W. van Lansberge, jhr. mr. F. P. van der Hoeven en mr. B. O. T. H. Westenberg aangesteld tot attaché bij het neder landsche corps diplomatique, ten gevolge van het in de maand februarijjl. aan het departement van buitenlandsche zaken af gelegd examen voor de commissie, tot dat einde door den koning benoemd. Z. M. heeft tot ridder grootkruis der orde van den Neder- landschen Leeuw benoemdZ. H. Mohamet Saïd-pacha, onder koning van Egypte. IS. na ra stem en wetemselitaBïpen,, Volgens den onlangs uitgekomen Utrechtschen studen ten almanak bedroeg het getal studenten, aan de utrechtsche hoogeschool, op 1 januarij in 't geheel 562; daarvan zijn in de reglen 216, in deletteren 13, in de geneeskunde 70, inde wis- en natuurkunde 8 en in de godgeleerdheid 255. Leden van het utrechtsche studentencorps ziju 308, als 199 theol.59 jur. 8 lit., 39 med. en 3 phil. Leden van de studenten vereeniging Mutua Eides zijn 152,als 26 theol.119 jur., 6 med. en 1 phil., leden van geen van beiden zijn er 28, en elders studerenden, doch daar ingeschreven 75. fflarine era leger- Jl. zaturdag is uit zee voor Vlissingeu gekomen Zr. Ms. instructiebrik Zeehond, kommandant de kapitein-luitenant ter zee M. C. van Vreeland, laatst van Genua. The times deelt mede dat het nederlandsche oorlogsfregat D e II u y t e r, kommandant de kapitein ter zee C. F. Stavenisse de Brauw, den 8 februarij jl. van Alexandrie op Malta is aange komen, om verder naar Genua te vertrekken. Het vertrek van dien bodem is echter vertraagd doordien de kommandant, ter wijl hij bezig was zich in den avond van den lOden te kleeden voor een bal, waarheen hij zich zou begeven, door een aanval van beroerte getroffen werd, ten gevolge waarvan hij in beden- kelijken toestand verkeert. Als vervolg op het bovenstaande berigt, dient dat volgens particulier berigt van Malta van 13 dezer het fregat aldaar van. Alexandrie was aangekomen. Men dacht aldaar een paar dagen te verblijven en dan naar Spezzia te vertrekken om gezamenlijk met Zr. Ms. fregat Doggersbank naar Genua te stevenen, om victualie over te nemen van het in de afgeloopene week uit het Nieuwediep derwaarts vertrokken schip. Aan boord was alles wel. Z. M. heeft bepaald dat de soldaten der tirailieur-kom- pagnien in twee klassen zullen worden verdeelden dat aan hen die tot de 1ste klasse behooren, een soldij-verhooging van 2} cent per dag en een onderscheidingsteeken, bestaande uit een chevron op den linkerarm, zal worden toegekend. Ter uitvoering van voorzegd besluit heeft de minister van oorlog bepaald, dat bij de kompagnien van het regement grena diers en jagers, het getal soldaten 1ste klasse zal zijn twaalf, en die der infanterie tien per kompagnie, terwijl die klassen-ver- deelingden 15 julij aanstaande in werking zal treden. Versclnilleirade Iserng-teu. Bij het departement van binnenlandsche zaken is ontvan gen, van den minister van marine, eene som van/1945,06H zijnde het bedrag van den gedanen afstand barer soldij door de equipagien van Zijner Majesteits stoomschip Gedeh, korvet Boreas, schooner Aruba en brik Haai, in de Oost-Indien, ten behoeve der noodlijdenden door den jongsien watersnood hier te lande. Men verneemt, dat het verzoek van jhr. M. Salvador, gerigt aan Z. M. den koning om gratie van de legen hem uitge- sprokene veroordeeling, is gewezen van de hand. De keizer van Oostenrijk heeft benoemd tot grootkruis der orde vau de IJzeren Kroon deu heer J. D. B. A. baron vau Heeckeren van Beverwaard, buiteugewoou gezant en gevol- magligd minister van Z. M. onzen koning bij het hof van Wee- nen. De nieuw benoemde gouverneur-generaal van Nederlandsch Indie, de heer Pahud, is den 19 dezer uit Berlijn naar Weeneu vertrokken. SSnurgerlijBie stamel- Vlissingeu, van 15 tot 22 maart. Gehuwd: J. van der Waals, jm. 30 j- met W.J.Hendriks, wed. van C. Klijnzoon, 39 jC. Gilde, weduwn. van W. Bosse- laar, 41 j. met M.L. Karreinan, wed. van N. C. But, 35 j. W. van de Velde, jm. 23 j. met J. Nobels, jd. 26 j. BevallenD. P. Weijermans geb. Voerman, z. C. Eleurbaaij geb. de Plaa, d. J. M. Ardewijn geb. Muller, z. J. C. Andrics- seu geb. van de Sande, z. A. Potters geb. Gerdes, z. J. J.Tanis geb. van Dierendonck, z. M. Jonker geb. Schot, z. A. S. Dor- leijn geb. Herman, d. C. M. de Vries geb. Drubbels, z. (dood geboren). Overleden P. van der Ilijden, d. 11 m. C. Baan, d. 2 j. W. E. Labout, d. 1 j. P. Pluijlaar, z. 14 m. H. M. Gillissen, d. 27 m. C. E. Kwélman, weel. van C. Pikaar, 66 j. J. 11. van llooren z. 5 j. J. J. Bos, man van A. L. Bouverie, 74 j. M. Walé, z. 10 m. C. Sterzenbach, vrouw vau A. Terwiel, 55 j. A. van den Heuvel, z. 11 d. A. Brielnian, ongeh. tnau 57j. Goes, van lü tot 22 maart. Gehuwd: M. Kok, jm. 22 j. met P. W. Reijers,etfjd. 21.j. Bevallen: G. v. d. Hofstede geb. John, d. M. C. Kousema ker geb. van Eraassen, d. J. van Hoorn geb. van Loo, z.' M.' J. Mezure geb. Hulsenboom, z. Overleden T. M. Hubregtse, ongeb. vrouw 58 j. M. Schrij ver, d. 2 jaren. Zierikzee, van. 15 tot 22 maart. BevallenT. van Dijk geb. Leeuwe, d. J. den Boes geb. Heijerick, d. W. de Does geb. Slootmaker, z. Overleden: W. Wemerman, man vanM. Abrahamse, 74j.

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1