Z. M. heeft bij besluiten van 12 en 14 dezer, goedgevon den te benoemen:: bij den plaatselijken "staf: tot Is ten luitenant de 2de luite nants G. L. Bouwman en J. C. Groenewoud Sweys, plaatselijke adjudanten der 2de klasse, respectievelijk te Vlissingen en te Arnhem .bij het wapen der infanterie': tot lsten luitenant de2de luite nants C. "F. Pabst en J. Brakel, van het wapen, die krachtens besluit van 20 december 1851, voor den tijd van vijf jaren zijn gedetacheerd bij de landmagtin West-Indie; bij het 1ste rege- ment, tot kapitein van de 3de klasse, den lsten luitenant-adju dant A. Ophorst van Duyn, van het algemeen depot van disci pline; bij het 4de regement, tot majoor, den kapitein der 1ste klasse F. W. del Cam,po genaamd Camp, van het 1ste regement van het wapenbij het 5de regement, tot kapitein van de 3de klasse den lsten luitenant 3. Andrée Wiltens, van het 6de re gement infanterie; bij het 6de regement, tot lsten luitenant W. T. baron van llemert tot Dingshof, van het korps; bij het instructie-bataillon, tot lsten luitenant den 2den luitenant N. Epkema, van het bataillon. Sterk- en schoolnienws, Bij koninklijk besluit van 6 dezer, no. 69, is de hervormde gemeente in den Anua Paulowna polder tot eene zelfstandige gemeente verheven, en zal haar, na de zamenstelling van de gewone kerkelijke collegien, handopening worden verleend tot het beroepen van een eigen leeraar. Tot het tractement van dezen zal door het rijk/400 worden verleend, onder voorwaarde ,dat door de gemeente minstens voor gelijke som gezorgd worde. Marine eu leger» In den morgen van den 16 dezer is van Hellevoetsluis ver trokken Zr. Ms. transportschip Merwe.de, onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee A. A. M. de Geep, bestemd naar de West-Indien. Met zekerheid kan gemeld worden, dat zoo wel in deze als in het begin der volgende maand, aanmerkelijke promotien bij het leger zullen plaats hebben, en wel ten gevolge van pensione ringen van hoofd- en mindere officieren, waaronder hoofdzake lijk die van den provincialen en plaatselijken staf zullen begre pen zijn, SS bijt ge r lij Bi e slanuï. Vlissingen, van 8 tot 15 maart. GehuwdII. H. Jansen, jm. 30 jjmet P. Nobels, jd. 25 j. J. J. van der Weele, weduwn. van C. E. Smith, 34 j; met B. Ewijk,jd. 27 j. P. Baitcnmann, jm. 26 j. met L. P. van Hoek, jd. 26 jaren. Bevallen: M. J. Schram geb. Koek, z. D. Kuyl geb. van der Heidt, z. J. van den Heuvel geb. Swennen, z, D. Bok geb. Zwier, z. L. Louwerse wee), van A, de Rijcke, d. C. M. van Vooren geb. Burger, d. E. I. Tielrooy geb. van der Meer, z. T. Kiela geb. Potvliet., d. C. Rocholl geb. de Vries, z. M. Bruins geb. Groteboer, z. (doodgeb.) P. van Boven geb. Schreiber, z. I. P. Baan geb. Pieters, d. Overleden: J. van Hooren, jm. 26 j. N. P, Felies, d, 15 m. L. de Kam, z. 3 j. S. C. E. van Aussen, wed. van H. van de Velde, 63 j. P. T, Limonard, man van J. 11. de Buck, 33 j. G, Fritz, d. 17 m. Echtscheiding; F. J. de Ia Fonteyne, 46 j. en I. F. de Bon, 46 jaren. Goes, van S tot 15 maart. Bevallen; A. Reijerse geb. Aelrichs, d. M.J.vauKalmt hout geb, Alberts, cl. J. de Dreu geb. Bliek, z. J, P. Nonne- kens geb. Vroegop, z. Zierikzee, van 8 tot 15 maart. Gehuwd C. Vermeule, jm. 26j. met W. de Voogdt, jd. 22j, C. Evcrsen, 30 j. weduwn. met M. Costerus, jd. 29 j. Bevallen J. Bolijn geb, Flikweert, z. M. Hansen geb. van der Ploeg. cl. M. Schikker geb. van Donge, d. N. Straalmeijer geb. Bax, zoon. Overleden: L. C. Vermunt, man van M. D. Ermen, 53 j. L. Series, vrouw van J. Letzer, 51 j. A. van Farowé, ongeh. vrouw, 34 j. M. Douw, z. 5j. M. J. Guinee, ongeh. vrouw, 52 j-B.Jj^Krakeel, d, 8 m. G. Verbeek, ongeh, man, 43 j. (te P. B. Manni, z. 5 m. li Hulst, van 1 tot 15 maart. 1 Volleman geb. Warrens, d. P. van Gelderen taert, P. Boogaart geb. Poelman, d. A. C. Kit- wMsdfs, d, f D. de Smidt jd. 18 m. C. P. Kramers, z. 12 j. t^aftois, wed. van A. F. d'Hert, 67 j. L. R. Kramers ongehuwde vrouw, 47 j. A. van der Vlies, vrouw van B. Ser geant, 64 j. F. Nuf, z, 8j. i sa te m-geza e jrajaü. van rapporteurs, beslaande uit de heeren ^enholtz~"|$|&rat, Vegelin, Storm van 's Gravesande cn voordrag! betreffende de daarstelling van 31 $- een nieuw droog dok te Willemsoord, heeft den 14 dezer haar voorloopig verslag vastgesteld. Daaruit blijkt, dat deze voordragt een ougunstigen in druk heeft gemaakt, vooreerst omdat daardoor de reeds ver hoogde begrooting voor de marine, welke nog zeer onlangs is goedgekeurd, op nieuw met 200,000 zal worden verhoogd, met het uitzigt op nog verdere verhooging in de toekomst, en dat mea het er nu voor houden moet, dat de gelden, die tot herstel van het bestaande dok zijn besteed, als verloren moeten worden geacht. De meerderheid der leden, welke aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deelgenomen, stemt met de regering in, dat een droog dok te Willemsoord onmisbaar is. Verscheidene leden hebben echter nog eenige inlichting verlangd omtrent de vraag, of men niet met de dokken van Vlissingen en Hellevoet- sluis zou kunnen volstaan. In de tweede plaats is de vraag gedaan, of de inrigting van een drijvend dok niet de voorkeur zoude verdienen boven een gemetseld. Men erkent, dat een drijvend dok meer kosten van •onderhoud vordert; maar men meent, dat deze kosten welligt tegen de renten van het kapitaal, 't welk de stichting van een gemetseld dok vordert, zouden kunnen opwegen. Men heeft doen opmerken dat in Indie, te Soerabaya, een drijvend dok aanwezig is, en dat een tweede te Rembang wordt opgerigt Ook is eene sleephelling ter sprake gebragt, en men heeft ver-> langd te vernemen, wat er ia van een gerucht, als of der regering een aanbod was gedaan van bijzondere personen, om op eigene kosten eene dergelijke helling, in verband met een drijvend, dok te stichten. Verder heeft men eenige nadere inlichting gevraagd, omtrent de vraag, of er genoegzaam is gebleken van de zekerheid, dat •ter aangewezene plaats een droog dole kan worden gesticht, zonder dat men voor eene teleurstelling behoefde te vreezen. Nagenoeg algemeen heeft men die vraag geenszins toestem mend durven beantwoorden. Ook uit een geldelijk oogpunt zijn bezwaren tegen de voor dragt geopperd. Men meent, dat men zich ligt bedrogen kan vinden in de verwachting dat de middelen de raming met een millioen zullen te boven gaan, en men heeft doen opmerken dat er reeds aanvragen zijn gedaan van gelden voorden Haar lem inermeerpolder, en er ligt nog meer gelden kunnen worden verlangd voor de Maatschappij van weldadigheid, voor het kanaal van Assen naar Groningen en voor het Noordbraband- sche kanaal. öuitmlanösdje tijïrittQm. Ëugeland. Londen 15 maart. The morning advertiser gewaagde onlangs ook van de geruchten betreffende de waarschijnlijke aftreding van lord Palmerston en zijn waarschijnlijken opvolger. Het eenigste redmiddel voor lord Palmerston is, volgens dat blad, zich te werpen in de armen der radikal&n. Maar daar hij dit wel niet zal doen, voegt het blad eu bij, dat als opvolger van den eersten minister lord Derby en de heer Gladstone de meeste kans hebben, cle laatste vooral door de puseïstiesche en andere onzigtbare partijen gesteund. Aan eene deputatie uit de vredes-eongressen van Londen en Manchester, welke zich tot lord Palmerston had vervoegd, om bij de regering aan te dringen, dat in het te Parijs te sluiten vredesverdrag eene clausule zoude worden opgenomen, waarbij de vereffening van alle latere twisten tusschende mogendheden aan de beslissing van arbiters wierd overgelaten, heeft deminis- ter geantwoord, dat het gouvernement volgaarne de meest mogelijke aandacht aan de memorie zoude wijden, ofschoon hij wat hem betrof, niet geloofde dat het beoogde doel door dit middel zoude worden bereikt. De hier ontvangene bijzondere brieven uit het engelsche leger bij Sebastopol, loopende tot 31 maart, handelen bijna al leen over den gesloten wapenstilstand. De daaromtrent mede gedeelde bijzonderheden komen op het volgende neder: Den 28 februarij werd eene parlementaire vlag gehesehen op den noordkant der baai, en kort daarna zag men eene boot van daar naar de zuidhaven varen. Bijna gelijktijdig vertrok eene fransehe boot van den zuidelijken oever. De officieren, welke zich in de booten bevonden, hielden te midden der baai met elkander een gesprek, en van den oever bemerkte men dat zij elkander de hand gaven. Daarop verspeidde zichweldra het gerucht, dat een wapenstilstand gesloten was, en dat de officier, welke zich in de russische boot had bevonden, in last had ge had om te vernemen of ook de geallieerden instructieu dienaan gaande hadden ontvangen. Den volgenden dag had, overeen komstig' de daaromtrent gemaakte afspraak, bij de brug van Tractir eene zamenkomst van wederzijdsche stafofficieren plaats, ten einde den wapenstilstand nader te regelen. Aan die zamenkomst namen deel de chef van den franschen staf, gene raal Martimprey, en de chef van den engelschen staf, generaal Windham, benevens eenige daartoe uitgekozene stafofficieren Nadat de officieren der geallieerden den russisdlïen generaal en zijn gevolg bij de brug ontmoet hadden, begaven allen zich naar eene daartoe door den franschen bevelhebber ingerigte tent, in welke de zamenkomst gehouden werd. De bijzonderheden van het verhandelde zijn niet bekend gemaakt, doch men heeft ver nomen, dateerlang eene nadere en belangrijke bijeenkomst der wederzijdsche bevelhebbers zou plaats hebben. De russische generaal werd begeleid door een eskorte van 50 a 60 kozakken.. Volgens sommige berigtgevers waren de paarden dezer kozak ken in een slechten staat, en was het aanzien der manschappen weinig beter. In den namiddag van 28 februarij hebben de ge allieerden de groote gebouwen in de voorstad Karabelnaja, welke de Russen tot barakken en tevens tot vestingwerken gediend hadden, en welke bekend zijn onder den naam van de •witte gebouwen, doen springen Bij die gelegenheid is de ma joor Ranken, van de engelsche genie, door het omstorten van een muur omgekomen. Te Balaklava zijn twintig kisten met tabak aangekomen, een geschenk van H. M. de koningin van Engeland aan de troepen. De generaal Codrington zou daar van prijzen maken voor een wedstrijd van scherpschutters. Denemarken. Aan den deenschen rijksraad is van regeringswege medege deeld, dat het gouvernement der Vereenigde Staten zich bereid verklaard heeft om de verdrags-bepalingen betrekkelijk den Sondtol, die anders met het begin der volgende maand buiten werking zouden komen, nog twee maanden langer inwerking te laten, welk aanbod door Denemarken aangenomen is. BPuitscliIsmd» Weenen 16 maart. De bepalingen van het met d-en paus ge sloten concordaat, betreffende het toezigt der geestelijkheid op het openbaar onderwijs, beginnen reeds vrucht en te dragen. Van verschillende zijden wordt aangedrongen op eene reorga nisatie van de universiteit van Weenen, en de woordvoerders van de partij der ultramontanen beweren, dat de tijd daar is, om de genoemde universiteit tot deu stand terug te brengen, in welken zij, volgens de bedoeling des stichters, Rudolf van Habsbnrg, behoort te wezen, namelijk, tot eene kweekschool voor de kerkelijke leer en het kerkelijk leven, en dat niet alleen de lessen in de godgeleerdheid, maar ook in alle andere vakken van wetenschap, aan dit beginsel moeten worden onderworpen en dienstbaar gemaakt. Berlijn 16 maart. Gisteren morgen is baron von Manteuffel, minister-president, als gevolmagtigde vau Pruissen bij de con- ferentien, derwaarts vertrokken. Gedurende zijne afwezigheid is de heer Balan, werkelijk geheim legatieraad, met de porte feuille van buitenlandsche zaken belast. Het verlovingsfeest van prins Frederik Willem van Pruis sen met de oudste dochter van koningin Victoria, zal nog in dit voorjaar te Londen worden gevierd. Blijkens een officieel verslag bestaat de pruissische oor logsmarine thans uit 2 fregatten van 48 en 38 stukken, een stoomkorvet van 12 stukken, een zeilkorvet van 12 stukken, 3 schooners van 3 stukken, een wachtschip van 9 en een trans portschip van 6 stukken, 36 kanonneerbooten met 2 stukken en 6 kanonneerbooten met een stuk. Een stoomkorvet van 2S stukken is in aanbouw. De koning der Nederlanden heeft aan den door zijn werk De lotgevallen van het Nassausche volk en de aangrenzende landen tijdens den dertigjarigen oorlog", bekenden heer Keiler von Idstein in Nassau, de orde van de Luxemburgsche Eiken kroon verleend. IFrankriJtko Parijs 17 maart. Na de geboorte van liet keizerlijke kind is het proces-verbaal daarvan opgemaakt in het register van den bur gerlijken stand der keizerlijke familie, in tegenwoordigheid van den minister van staat, en den voorzitter van den raad van state. De keizer en de keizerin zullen peter en meter zyn van al de op den 16 maart in Frankrijk geboren kinderen. 100,000 frs. zijn uitgedeeld aan de liefdadige instellingen in cle steden, behoo- rende tot het domein der kroon, 60,000 frs. aan de maatschap pijen voor schrijvers en kunstenaars. De gezondheid der kei zerin is voldoende, die van den jongen prins laat niets te wenschen. De verloskundige dr. Dubois is tot kommandeur van het legioen van eer benoemd. De toestand van prins Je rome is voldoende. Jl. zaturdag avond bragt de Carmel berigten uit Konstan- tinopel tot 6 dezer te Marseille aan. De Divan had, gehoor ge vende aan de vertoogen des handals, het plan tot uitgifte van papieren geld, tot een bedrag van honderd millioen laten varen, lluslem-pacha, oud-gouverneur van Adrianopelis, wegens kne velarijen, tot teruggave van zeer aanzienlijke geldsommenen tot een jaar gevangenis veroordeeld. Men dacht dat de sultan het laatste gedeelte van dit vonnis met verbanning zou verwis selen. De onlangs overleden schoonbroeder des sultans, Halii- pacha, laat een verbazend groote nalatenschap achter, die in de

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2