MÏDDELBÜRGSCHE C O R A N T. N0- 31. Dingsdag 1856. 11 Maart. ötnnenlattösfl]f tijömgm. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- sitigen geschiedt de uitgave den avond te yoren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,40. De inzending van advertenüien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijksgeboorte of doodbekend- makingen enz., van één tot zés regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon grootê letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent Yoor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. De commissaris des konings in de provincie Zeeland, maakt bekend, dat de op den 15 februarij II. gehouden aanbe steding van remont paarden voor de korpsen kavallerie en artil lerie, aangekondigd bij zijne in de openbare dagbladen van dit gewest geplaatste bekendmaking van den 23 januarij 1S56, niet is goedgekeurddat dien ten gevolge eene nieuwe aanbe steding van een gelijk getal paarden, onder de zelfde voorwaar den op dingsdag den 8 april 1856 zal geschieden; eii dat gega digden inzage kunnen nemen van de voorwaarden van die aanbesteding, en inlichtingen omtrent het getal te leveren paarden kunnen bekomen, ouder anderen op de provinciale grif fie van dit gewest. Middelburg, den 8 maart 1856. De commissaris des konings voornoemd, VAN TETS. Veemarkt. De burgemeester en wethouders van Middelburg maken be kend, dat de voorjaars paarden- en veemarkt, naar aanleiding van liet besluit van den minister vanbinnenlandsche zaken, van den 14 maart 1849, 2de afdeeling, no. 109 zal plaats hebben op den tweeden donderdag der maand april, en alzoo dit jaar. op den tienden van laatstgemelde maand. Middelburg den 7 maart 1856. De burgemeester en wethouders voornoemd, (get.) BIJLEVELD VAN SEROOSKERKE, l.p. De Secretaris, (get.) M. F. LANTSHEER, lengte van 5405 strekkende ellen, aanbesteed voor/S200, aan >L de Bruijn te Neuzen. X Het voornemen om te 's Hage een instituut voor idioten op te rigten viudt aanvankelijk veel bijval, daar er reeds voor ƒ12,000,is ingeteekend, waaronder eene gift van/2,000, van prins Frederilc. De geheele som, welke men verlangt be draagt ƒ40,000,en neemt men nu in aanmerking dat er nog weinig bekend is van de inschrijvingen in de provinciën, dan be staat er veel vermoeden dat het plan tot oprigting van dat instituut zal verwezenlijkt worden. Middelburg maart, De burgemeester en wethouders van Middelburg hebben be kend gemaakt: 1. dat de lijsien, de personen aanwijzende, die tot het kiezen van leden van de tweede kamer der sfafen-gene- raal, van de provinciale staten en van den gemeenteraad bevoegd zijn, op den 7 maart door hen zijn vastgesteld, in de beneden- voorzaal van het raadhuis aangeplakt en op de secretarie voor een ieder, voor den tijd van 14 dagen, ter inzage nedergelegd en 2., dat de namen der personen, die, naar aanleiding van art. 35 van de kieswet, van de lijsten ten vorigen jare vastgesteld geschrapt zijn, bij de bovenbedoelde aanplakking en neder- legging afzonderlijk zijn bekend gemaakt. Uit Yeere wordt ons gemeld ffZaturdag morgen is het nieuw hameigebint, op de brug voor de Zanddijksche poort, op het oogenblik dat men het meen de gerigt te hebben, uit zijne balans geraakt en van boven van de brug in de gracht gestort. Gelukkig heeft niemand der werk lieden daarbij eenig letsel bekomen." Men schrijft ons uit Goes, zondag avond 10 ure Zoo even komt een expresse het berigt brengen, dat ter zijde van den vorigen een nieuwe val van omstreeks 200 el is ontstaan aan den dijk van den Wilhelmina-polder, naar de zijde van Wolphaartsdijk. Nopens bijzonderheden is het niet mo gelijk op dit oogenblik iets te vernemen." Door de directie van het middel der straat- en zandwegen in Zuid beveland, is jl. donderdag te Goes, het maken der aarde- baan en begrinding vau een gedeelte van den weg tusschen den zoogenaamden ICruiningschen zanddijk en hel fort Bath, ter De minister van binnenlanddCÏie zaken heeft lekend gemaakt dat voor de dienst van den waterstaat, in den loop dezes jaars, na vergelijkend examen, ten minste tweesurnumerairen moeten worden aangesteld; dat het vergelijkend examen zal plaats hebben te 's Gravenhage, in de tweede helft van de maand mei aanstaande, en dat de personen, die naar voornoemde betrek king weuschen te dingen, zich voor of uiterlijk op den 1 mei 1856 bij het departement van binnenlandsche zaken moeten aanmelden. X Met genoegen vernemen wij dat bij het onderzoek in de afdeelingen van het wets-ontwerp op de regterlijke organisatie, vrij algemeen de onbillijkheid is opgemerkt der regterlijke itidee- ling van Zeeland, die nu sedert ongeveer veertig'jaren eene regtbank aan Staats-Vlaanderen heeft onthouden. Jl. zafurdag' zijn de barons van Lijnden en van ÏÏardenbroek, die, zoo als rnen 'wefet, bekrjt zijn geweest met eene buitenge wone zendiug naar Japan, in de residentie teruggekeerd. Volgens het Zondagsblad, verzekert men dat de terugkomst in het vaderland van den graaf van Zuylen van Nyevelt, neder- landsch gezant te Konstantinopel, in verband staat met eene kabinetswijziging. In de 's Gravenhaagsche nieuwsbode leest men Ons ministerie maakt van de wet op het lager onderwijs eene kabiuetskweslie; althans meenen wij dat te mogen besluiten uit eene niededeeling van L'indépendance beige, thans heteeni- ge orgaan van onzen minister van buitenlandsche zaken. Dat blad verzekert op stelligen toon, dat het gouvernement niet de minste wijziging in zijn systeem zal toestaan, en zooda nige verklaring kan aan L'indépendance alleen toekomen uit ons departement van buitenlandsche zaken. tn de bijeenkomst van den haarlemscben gemeenteraad van den 6 dezer, is o. a. gelezen een brief van burgemeester en wet houders, houdende, dat in eene conferentie met de hoofd-com- missie voor het oprigten van een metalen standbeeld voor Lou- rens Janszoon Coster, hun is te kennen gegeven, dat al de be letselen tegen die daarstelling van dit standbeeld thans uit den weg zijn geruimd, en dat zij hoopt, dit standbeeld in het begin van den aanstaanden zomer aan de stad Haarlem te kunnen overgevendat men zich voorstelt daar een nationaal feest van temaken, hetwelk door de tegenwoordigheid van Z. M. den koning, de leden der hooge regering en een aantal belangstel lenden zal worden verhoogd. BZeEioemimg-eim ens toesflaaHera. Bij 's konings besluit van 2 dezer zijn tot nederlandsche permanente commissarissen voor het gemeenschappelijk toezigt over de betonning en bebakening, mitsgaders over de loods- diensten op de Schelde, bedoeld bij 2 van art. IX, van het op den 19 april 1839 tusschen Nederland en Belgie gesloten trac- taat, le rekenen van den 1 april aanstaande, benoemd, cle schout bij-nacht J.F.A.Coertzen, hoofdinspecteur over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting, en aan het hoofd dier afdeeling bij het departement van marine te 's ïïage geplaatst en de kapitein-luitenant-ter-zee titulair A. E. Thierens, be noemd inspecteur over het loodswezen enz. in het 7de district te Vlissiugen, thans te Hellevoetsluis. Z. M. heeft bij besluit vandeu 25 februarij goedgevonden: lAe benoei)}ew.^ bij,het wapen der artillerie, bij het 1ste rege- ment vesting-artillerie, tot kapitein van de 3de klasse den Isten luitenant J. F. Riesz, van den staf van het wapen, en 2. krachtens punt 4 van art. 38 der wet van 28 augustus 1S51 (Staatsblad no. 128) voor den tijd van één jaar op non-acliviteit te stellen, den kapitein R.>F. de Bruyn, van liet 3de regement vesting-artillerie. Z. M. heeft bij besluit van 6 dezer goedgevonden den ka pitein L.ÏÏ. L. Scherpingh, van het4de regement infanterie, op zijne aanvrage, op pensioen te stellen, en het bedrag daarvan te bepalen op 1005 hebbende hetZ. M. alverder behaagd aan genoemden kapitein te vergunnen om deactiviteits-uniform van het wapen der infanterie te blijven dragen. Het heeft Z. M. bij besluit van 6 dezer goedgedacht te benoemen, bij het wapen der infanterie bij het 5de regement, tot kapitein van de 3de klasse den lsten luitenant J. M. de Pruysseuaere, van het korps; bij het 7de regement, tot Isten luitenant den 2den luitenant D. H. P. Andrete, van het korps. Bij koninklijk besluit van den 9 februarij is bevolen, dat de miliciens der ligting van 1855, die bij verschillende korpsen van het leger ip reserve zijn gesteld, tegen den 1 april eerstk. in werkelijke dienst zullen worden opgeroepen, ten einde gekleed en in den wapenhandel geoefend te worden bij de kavallerie, het regement rijdende en veldartileric in het algemeen voor één jaar, en die bij het wapen der infanterie.de drie regementen ves ting-artillerie, het korps pontonniers en de batterij mineurs en sappeura voor zes maanden. Bij dat besluit is onder anderen, ook bepaald, dat op den 10 julij aanstaande eene lolingzal plaats hebben, wie tot de zamenstelling van het blijvend gedeelte, voor zooveel de dienst bij de verschillende korpsen dit mogt vorde ren, langer in dienst moeten blijven. Bij besluit van den 13 dezer is bepaald, dat tot aanvul ling der landmagt in de overzeesche bezittingen, in den loop van dit jaar, 1400 militairen zullen worden uitgezonden. Bij besluit van den 22 februarij, no. 71, heeft Z. M. uit overweging, dat het nuttig is, jaarlijks een gedeelte van het bataljon mineurs en sappeurs met eeaige daarbij gedetacheerde infanteristen, tot het houden van praktische oefeningen, te doen kamperen, bepaald: 1. een gedeelte van het bataljon mineurs en sappeurs, en de on der-off eieren, korporaals en manschappen der infanterie bij dat bataljon, tot het houden van pontonnier-oefeningen gedetacheerd, zullen van en met den 16 julij tot en met den 15 september 1856, in de legerplaats bij Zeyst kamperen, en 2. tot het in gereedheid brengen van het kamp zal het vereischte aantal officieren, onder-officieren en manschappen van het bataljon mineurs en sappeurs, vanen met den 1 tot den 16 julij, in de legerplaats aanwezig zijn. Bij Zr. Ms. besluit van 1 dezer is aan den stuurman bij de nederlandsche koopvaardijvloot Willem van Essen, vergunning verleend tot het aannemen endragen van het ridderkruis der orde van het Legioen van Eer, hem door Z. M. den keizer der Franschen geschonken, wegens zijn edelmoedig gedrag ten aan zien van het frausche brikschip Harmonie. Marine esa legen-- De minister van marine, als daartoe van den koning de ver eischte magt.iging bekomen hebbende, heeft v001l.09.pig ter ken-' nisse gebragt van allen die daarbij mogten belang.Rebben, dat tegen 1 september aanstaande gelegenheid zal zijn tot plaat sing van drie adelborsten voor het korps mariniers, bij de konink lijke akademie voor de zee-en landmagt te Breda, tegen beta-/ ling van slechts ƒ200 'sjaars, en alzco met vrijstelling van eene jaarlijksche contributie van 250. Deze bekendmaking is reeds nu gedaan, opdat de ouders of voogden hunne zonen of pupillen in tijds zouden kunnen doen voorbereiden voor het eer lang te Breda te houden examen van adspiranten voor de ge noemde akademie, waaromtrent te zijner tijd een oproeping zal geschieden.

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1