MIDDELBURGSCHE COURANT. w- 24. Zaturdag 1856. 23 Februarij. 6mnmUmiï$c!]f tijömgm. öuitmlanösdje tijömgen. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post3,40. De inzending van advertentien kan gescliiedcn tot tien ure des morgensop des dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 ceut per regel; van huwelijks, geboorte- of doudlakeuct- makiugen enz., van één tot zes regels .ƒ1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. MidUlellmirg- SS FeTtorna&FSjo De officieren der dienstdoende schutterij te Vlissjngen vereenigden zich jl. dingsdag, ter gelegenheid van den. verjaar dag Tan Z. M. den koning aan een diner in het boven lokaal der voormalige sociëteit La belle alliance, waaraan eenige geuoodig- den deel namen; terwijl de schutters van dat korps in de bene den zaal onthaald werden. Door deNederlandsche handelmaatschappij ziju bevracht 24 schepen, als 14 voor Amsterdam; 7 voor Rotterdam; 1 voor Dordrechten 2 voor Schiedam.. De minister van marine heeft ter openbare kennis gebragt dat, ten einde de geleidevuren bij Renesse op Noord-Schouwen, tot het des nachts aandoen en binnenvaren van het Brouwers ha ven- sche zeegat, verder op zee te doen lichten, die geleidevuren ver hoogd, en door verwisseling van het westelijkste iicht, zijnde van de 4de grootte, legen een van de 3de grootte versterkt zullen worden; dat met de uitvoering dier werken op het terrein dier verlichting eerlang zal .worden aangevangen en de voormelde geleidevuren dien ten gevolge tijdelijk zullen moeten worden gebluscht; dat die blussching vermoedelijk zal plaats vinden in den loop der maand april aanslaande; zullende van het juiste tijdstip nadere aankondiging worden gedaan. Uit Goes wordt ons gisteren geschreven Dingsdag is de verjaardag van Z. M. den koning alhier op de gebuikelijke wijze door het uitsteken van vlaggen enz. ge vierd. Bijna had. men daarbij een ongeluk te betreuren. Een per soon viel in de kade en werd niet dan met veel moeite gered. Aan vallende ziekte lijdende, meent men dat een opkomend toe-- val daaraan niet vreemd was. Eene soiree littéraire et musicale op den avond van dien dag. was zeer talrijk bezocht en de uitvoering der stukken meesterlijk. Woensdag avond liep hier het gerucht van brand, dieevenwel bleek alleen eene schoorsteenbrand te zijn, bij den horologie- niaker Dekker, in de lange Kerkstraat, waar. het zelfde geval slechts een paar jaar geleden mede plaats liafl. Heden avond heeft de vergadering plaats gehad van aandeel houders in de Goessche maatschappij van sloom-ên zeilvaart. Uit het verslag bleek dat de toestand gunstig is en ei- sedert 24 maart 11. ƒ1356,47 overwinst was. BSeinoeDBTiisagen era foeslraïtera,, Bij besluit van 19 dezer heeft Z. M.jhr. mr.B.L. W. de Koek, directeur .van het kabinet des konings, benoemd tot komman- deur der orde van den Nederlandschen Leeuw. Bij Zr. Ms. besluit van 12 dezer wordt 1. de kapitein-luitenant ter zee titulair M. Wels, op zijn ver zoek, met den Jaatsten maart aanstaande, eervol ontslagen uit zijne betrekking van inspeeleur over het loodswezen, de bet.on- ning, bebakeningen verlichting jij het 7de district, en van per manenten commissaris voor het gemeenschappelijk toezigt over de betouniug, bebakening en het loodswezen op de Schelde, onder dankbetuiging voor de door hem bewezene diensten, en by, krachlens la van aril. 33 en 34 der wet van den 28 au gustus lSftl (Staatsblad no. 126), terzake van langdurige dienst, met ingang van 1 april aanstaande, op pensioen gesteld, onder toekenning, ingevolge art. 20 der wet van gelijke dagteekening (.Staatsbladno. 127), van een pensioen vanƒ1800 'sjaars 2. inet ingang van 1 april aanstaande, benoemd lot inspec teur over het loodswezen, de belonning, bebakening en verlich ting in het. 7de district le Vlissirigen, de kapitein-luitenant ter zee titulair A. E. Thierens, thans gelijke betrekking vervullende in het ödedislriet 3. de betrekking van inspecteur over het loodswezen, de be tonning, bebakening en verlichting in het 5de district te llelle- voetsluis, met den 1 april aanstaande, opgedragen aan den lui tenant ter zee der lst.e klasse 1-1. Engelsman Kleynheus, thans gelijke betrekking vervullende in het 1ste district, en 4. de betrekking van inspecteur over het loodswezen, de be touniug,. bebakening en verlichting in het 1ste district, met den 1 april aanstaande, opgedragen aan den luitenant ter zee der lste klasse P. van der Velden Erdbriuk, met bepaling dat zijne standplaats voorloopig zal gevestigd zijn te Groningen. Z, M. heeft bij onderscheiden dezer dagen genomen be sluiten goedgevonden 1. te benoemen by den groot,en staftot kolonel den luite nant-kolonel T. G. T. V. baron de Constant Rebecque, van dien staf; hoogstdeszelfs adjudant, en zulks met bepaling dat hij in dien verhoogden rang bij voortduring slechts het tractement van luitenant-kolonel zal blijven genieten bij:het wapen der infan terie bij het -lste regement, tot kapitein van de 3de klasse den 1 sten luiteuant K. H. Glimmerveen, van het korps bij het 5de regementtot lsten luitenant den 2den luitenantjhr. E. G. E. Merkes, van het korps; bij het wapen der artilleriebij het 2de regement vesting-artillerie, tot kolonel den luitenant-kolonel J. M. Engelberts, kommandant van het korps bij het personeel van de geneeskundige dienst der landinagttot paardenarts der 2de klasse den paardenarts dan 3de klasse J. B. Stolkert, van gemeld personeel, en 2. aan den gepensioneerden militairen onder-intendant der lste klasse met rang van intendant der 2de klasse G. Ealck, thesaurier van Zr. Ms. huis, bij gunstige uilzondering en zonder eenige gevolgtrekking voor andereu, den rang te verleenen van intendant, der lste klasse (kolonel). Bij Zr. Ms. besluit vau 16 dezer zijn, met ingang van den I april aanstaande, benoemd tot scheepsklerken bij de neder- landsche zeemagtE. T. Courier dit Dubekart, J. H. Breyt- spraak, L. E. C. Seelking en C. J. P. Eurnée. Marnme era leg-en% Uit Nieuwe Diep, 19 dezer wordt ons geschreven f Zr. Ms. brik De zeehond, kommandant kapit.- luitenant ter zee M. C. van Vreeland is van Genua vertrokken naar Vlis- singen, alwaar ze spoedig verwacht kan wórden. Bedoeld ▼laartuig moet aldaar in het dok om nagezien te worden, en zal daarna naar het Nieuwediep vertrekken om een instructietogt mei; de adelborsten te doen. Zr. Ms. stoomschip Sin doro, thans te Amsterdam lig gende aan de werf van de heeren van Vlissingen, alwaar het belangrijke reparatien aan de machine ondergaat, wordt nog in den loop dezer maand te Nieuwediep verwacht om gereed te worden gemaakt voor eene reis naar West-Indie. Wij vernemen dat het den koning behaagd heeft aan den op 5 februarij 1831 zwaar verminkten zeeman Johan Christoph Pieper, van de kanonneerboot no. 2; kommandant J. C'. J. van Speyk, eene gratificatie te scheuken van ƒ50. De Utrechtsche courant deelt de volgende berigten uit Curasao, van den 26 januari] mede: Den 14 january, is Zr. Ms. schooner d e A d d e r, komman dant de luiteuant ter zee der lste klasse J. C. HoltzapfFel, van St. Martin en St. Eustatius binnen deze haven teruggekeerd; als passagiers waren aan boord de luitenant ter zee'lste klasse, A. W. de Ruyter van Steveninck en de luitenant ter zee 2de klasse E. D. E. van den Bossche. De-zware regen in 1855 is zeer nadeelig voor den zoutoogst geweest. In de eerste helft van het jaar vertraagde de regen het zetten van het zout. ln de eerste drie maanden der tweede helft begonnen eenige ondiepe bakken zout te zetten, doch telkens vielen er regens, die het zout oplosteneerst in de t veede helft der maand october kon er in genoemde bakken oeuig zout opgenomen worden; in de maand november viel echter zeer veel regen, waardoor alle hoop om zoutte oogsten I geheel verijdel/1 werd. v De zware regensin 1855 waren echter in één opzigt zeer gunstig: liet gausche jaar door kon men zeer vet rund- en scha- penvleesch tegen een zeer matigen prijs aan de markt bekomen. Het vee had het geheele jaar door overvloed aan voeder en drinkwater. Hetgoed.koope versche vleescli heeft veel geholpen by den hoogen prijs van broodstoffen." Men schrijft uit Paramaribo u De gezondheidstoestand der kolonie is redelijk we!, de epidemie van pokken is genoegzaam geweken, en op plantages kunnen de werkzaamheden weder als vroeger worden voortge zet. Op de koopvaardijschepen blijven zich nog steeds gevallen van gele koorts voordoen, en de sterfgevallen waren de laatste dagen bij d.e schepelingen1, weder menigvnldiger." Weirscllnilleradle Ito en*5gé era. Dezer dagen heeft do kamer van koophandel te Haarlem zich bij adres tot de tweede kamer der slateu-generaal gewend, met het verzoek dat by de nieuwe regteriyke instellingen, de regt- banken van koophandel weder in het leven mogen worden ge roepen. Maandag nacht is vrouw de Wilde, geboren Baars, wonende in de korle Hout.slraat te Amsterdam, van drie zonen bevallen. De kraamvrouw en hare drie kinderen zijn redelijk welvarende. Séaéem-Jweraeir&al. De commissie, door de afdeelingen benoemd, tot het over wegen of en in welken zin een voorstel zal worden gedaan om trent middelen tot bestrijding of uitroeijing van misbruik van sterken drank, is zamengesteld uit de heeren Wintgens.van Bos.se, van Lennep, Mackay en van Zuylen van Nyevelt. De berigten uit New-York van den 6 dezer, melden dat bet huis van vertegenwoordigers der unie den 2 dezer, nagenoeg twee maanden na d.e opening der zitting, eindelijk ee.neu voor zitter gekozeu heeft. Daar de leden van de kleine minderheden uit partygeest hardnekkig, weigerden aan een ondrageiyken staat van zaken een eind te maken, heeft.de vergadering einde lijk besloten, van de verkiezing bij volstrekte meerderheid dj.t, maal af te zien, en dengene, die meer stemmen dan een van de andere candidateu zou bekomen, tot den voorzitterstoel ie roepen. Daarop is eene ni'euwe stemming gehouden en zijn 103 stemmen op den heer Banks, 100 stemmen op den heer Aiken, en 13 op onderscheidene andere personen uitgebragt alzoo werd door de steinopnemers verklaard, dat de keuze op deu heer Banks gevallen was. Van de zijde der oud amerikaansehe partij of zoogenaamde Knownothings, welke een andereu uil- slag schijnen gewenscht te hebben, werden nog bedenkingen tegen de wettigheid der keuze ingebrag-t, doch met eene zeer groote meerderheid besloot het huis, die bedenkingen ter zijde le stellen; slechts 39 leden stemden tegen dit besluit. Den 4 heeft de beëediging der leden van het congres op de gewone wijze plaats gehad. De heer Banks behoort tot de bewegings- of zoogenaamde republikeinsche partij, welke ten aanzien der slavernij met de abolitionisten ten deele overeenstemt. De senaat der unie hoeft in de zitting van den 5 dezer weder gehandeld over de geschillen met Engeland en bepaaldelijk over de aangelegenheid van Middcn-Amerika. De voornaamst'e-spre- ker was de heerEoote, die, even als alle senaatsleden welke vóór hem aan deze discussie deel genomen hadden, de aanspra ken van Engeland bestreed hij wilde het des neods op eene» oorlog laten aankomen.

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1