Art. 22. Bij alle ontmoetingen te Nagasaki geschieden het komplimenten de ontvangst door de Japanners op de japansche en door de Nederlanders op de nederlandsche wijze. A rt. 23. Wanneer zich daartoe de gelegenheid aanbiedt, zul len de op Decima verblijf houdende Nederlanders brieven kun nen verzenden, zoo wel met. de chinesche jonken als met de schepen van andere natiën. Art. 24. De Nederlanders zullen vrijelijk briefwisseling kun nen houden met de gezagvoerders van schepen of eskaders van vreemde natiën, die met Japan in vrede leven en zich in de baai van Nagasaki ophouden. Art. 25. Monsteringen hebben alleen plaats aan boord der nederlai'.dscbe koopvaardijschepen bij de aankomst en bij vertrek en niet, op Decima. Art. 2(5. De nederlandsche koopvaardijschepen zullen het buskruid en wapens blijven houden even als de kanonnen. Art. 27- De gebruikelijke geschenken voor Z. M, den keizer en andere rijksgrooten en de jaarlijksche tassak blijven op den- bcstaanden voet geregeld. In de wijze waarop de handel met dé factorij gedreven wordt, wordt geeue verandering gebragt. In dien later eenige verandering daarin van den japanschen of van den nederlandschen kant mogt geweuscht worden, zal die door den gouverneur ran Nagasaki hij den nederlandschen commis saris overwogen en geregeld worden. Art. 28. Indien het mogt blijken, dat eenige zaak eene nade re regeling mogt vereiscben, zal clie door den gouverneur van Nagasaki met den nederlandschen commissaris in Japan, in zorgvuldige overweging worden genomen, en zullen alle bepa lingen, die door Nederlanders thans lastig gevonden worden, zoo veel mogelijk worden opgeheven. Art. 29. Zoodra een traktaat tusschen Nederland en Japan zal zijn tot stuud gebragt, zal deze overeenkomst zijn vervallen, indien zoodanig een traktaat niet spoedig lot stand komt, zal zij des niet te min van kracht blijven, maar onderworpen zijn, zoo wel aan de ratificatie van Z. M. den koning der Nederlan den, als aan die van Z. ,M. den keizer van Japan, en zullen de akten van ratificatie, geteekend door daartoegemagtigdehooge ambtenaren van beider zijden, worden uitgewisseld te Nagasaki binnen den tijd van twee jaren na dagteekeniug dezer. Al de bepalingen dezer overeenkomst worden dadelijk in wer king- gebragf, met uitzondering van de volgende artikelen: Art. I. De daarbij voorkomende vrijheid treedt in werking op deu Isten december 1855, en artt. 9,12,13, lé, 18, 20 cn 26, treden in werking op den Is ten januarijl856. Teroirkonde waarvan wij mr. Jan Hendrik Donker Curtius, nederlandsch commissaris in Japan, ridder van de orde van den Nederland schen Leeuw en buitengewoon gevolmagtigde van Z. M. den koning der Nederlanden, en Arawo Iwamino Kami, Kawa Moe- ra Tsoesimano Kami, gouverneurs van Nagasaki, en Asano Ikakf, keizerlijk opziener te Nagasaki, deze overeenkomst heb ben geteekend en onze cachetten daarop gesteld. Gedaan in duplikaat in de stad Nagasaki den negenden no vember van het jaar van onzen lieer een duizend acht honderd vijf en vijftig. (w. g.) J. II. Donker Curtius. Arawo Iwamino Kami. Kawa Moera Tsoesimano IC ami. Asano Ikakf. GS<eim<o>enBi5Biig-eira eia aj»e§luaJtteimo Bij koninklijk besluit van 16 dezer is benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen te Viissingen, de heer A. M, Danckaerts, thans ontvanger der zelf de middelen te Sas van Gent; voorts zijn bij hetzelfde besluit de kantoren t'e West.dorpe en te Philippine ingetrokken en vereenigd met dat t.e Sas van Gent, op den voet van één-kantoor en benoemd tolontvangers: der directe belastingen in- en uitgaande regten en accijnsen te Sas van Gent c. a., de heer B. Bitter, thans ontvanger dei- in- en uitgaande regten en accijnsen te Kapelleburg; der in- en uitgaande regten en accijnsen te Kapelleburg, de heer J. C. Misbacli, thans ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Hedel, in Gelderland. Bij Zr. Ms. besluit van 1 dezeris, op hetdaartoedoor hem ged."Sa^CYêfaQek, aan deu kapitein der infanterie van het leger in /Nèdhrlaf^ch Indie E. van der Ree, thans met ver lof hier te lan- j9 de,je^iV eervol ontslag verleend uitZr, Ms. militaire dienst, onder '.toe^edn'ing-van pejnsioen dezer overleed te 's Gravenhage, de heer E. W. baroir Pag^T^^den ouderdom van 87 jaren, Zijn afslerven mag niet yoorbij worden gegaan, omdat met hem de laatftiê^lam-lreh'^r^gi-leden, die, in den jare 1781den belang- rij$0yMslag van$j$j&ersbank hebben bijgewoond. Vóór de oig^ii|dlih^|^vU^^-was Eagel als zee-oflieier in 's lands rli^^en Igdi-hci J||Peg' van. in zijne korte militaire loop- baaii^^d'e mori^Ydicusteiykcofficierender nederlandsche marine te dienen. Tweemalen diende hij onder van Kingsber- gen, die van hem getuigdedat hij zich zeer wel had toegelegd op zijn metier." Later vervulde hij eene betrekking onder de kapiteins Staring, Tulleken, en den lsten luitenant J. S. May. De belangrijkste dag echter van zijn leven zal wel geweest zijn den 5 augustus 1781, toen hij, op den jeugdigen leeftijd van 12 jaren, als adelborst, aan boord van de Admiraal Generaal van 74 stukken, onder bet kommando van den kapitein van ICings- bergen, de slag van Doggersbank bijwoonde. Het, is bekend hoe de Admiraal Generaal cie eer genoot vandoor clen engel schen vlootvoogd Parker, in persoon te 'worden aangetast. Doch van Kings bergen vuurde met zoodanig geweld van voren in het vijandelijk admiraalschip, dat liet, na een gevecht van omtrent 20 minuten, genoodzaakt werd, zeil i.e maken en zich te verwijderen, waarop van Kingsbergen nu den engelschen driedekker Prinses Amelia tot het doel van zijn vuur nemende» ook dezen vijandelijkën bodem ten eenenmale zóó- reddeloos schoot, dat hij met, .behulp van anderen, bij dén wind om de oost moest opsteken. Men kan dus met 'regt van den overledene getuigen, dat hij, al zij het dan ook in ondergeschikten rang, eene der schoonste episoden van den beroemden zeeslag beeft bijgewoond. Na een eervollen diensttijd.van bijna 40 jaren, werd hij, den 1 april 1817, als kapitein bij de marine gepensionneerd. Zijn pensioen heeft hij intusschen, eenige jaren geleden, ten behoeve van liet vaderland afgestaan. MeBrfeBaSeuiws. Den 10 dezer nam ds. A. D. Thuyn deLigny, beroepen pre dikant- te Scbore en Ylake, als zoodanig zijn afscheid van zjjne vroegere gemeente ICapelle. naar aanleiding van Deuter. XXX, vs. 19. Het herderlijk opzigtover laatstgenoemde gemeente werd namens het klassikaal bestuur opgedragen aan den consu lent ds. K. J. van Driel. predikant te Biezeliuge'.. D_" MaicBEie en legen'. Bij besluit van den 2 dezer is het gewijzigd ëxe'rcitie-regle- ment voor de infanterie ingevoerd; het is bij dekouinklijke militaire akadernie voor de zee-en lundmagt verkrijgbaar gesteld. WepscBniHeiniiile Usejrüg-iena,, De hoogleeraar C. L. Blume, te Leyden, is benoemd tot honorair medelid van de Maatschappij tot bevordering der ge neeskunde in het groothertogdom Baden. De pruissisché admiraal Schroder (gewezen officier der ne derlandsche marine) is door den koning van Pruissen benoemd tot ridder van den Rooden Adelaar, 2de klasse, met het Zwaard- Er is sprake van het, vestigen eener eigenaardige vereeni- ging van actionarissen, weiketen doel zou hebben, den Dom te Keulen en de beide lorens, zoo mogelijk binnen eenige jaren te vollooijen. ©uitmliinöstije ttjömQm. BSEag-p-Sass*?. Lonclen 18 fébruarij. Van regeringswege is heden open baar gemaakt, clat de nieuwe leening 5 millioeneu ponden groot zal zijn, behalve 3 millioen om de vlottende schuld te con solideren; de geconsolideerden zullen tegen 91$ pet. worden uitgegeven, met 3 pet. rente. The times van jl. vrijdag behelst een artikel, hetwelk voed sel geeft aan het gerucht dat er tusschen het fransche en het cngelsche gouvernement geene overeenstemming ten aanzien der nog te bedingen vredesvoorwaarden bestaat. //Erankrijk en Oostenrijk (zegt het blad) zijn naauw vereenigdmen mag ver wachten dat zij op de conferentie niet op alle punten de zelfde taal zullen voeren als Engeland, en men mag aannemen dat de bedoelingen dier beide mogendheden nagenoeg eenzelvig zijn. Het lijdt geen twijfel dal, in den geheelen loop dezer onderhan delingen door den keizer der Eranscben, alhoewel zijn open hartig en regtschapen gedrag jegens Engeland zeer gunstig afsteekt bij de dubbelhartigheid zijner voorgangers van de Bourbons- en de Orleans-familie, grootezucht is aan den dag gelegd om Oostenrijk op zijne zijde te- brengen en met deze mogendheid zamen te werken. Hij verdroeg geduldigdcklein moedige en weifelende staatkunde van eenen vorst, die in een verbond trad, maar zonder de verbindtenis met woord of daad gestand te doen, enjdie eerst, tusschen beide kwam op het oogen- blik toen in de onzijdigheid meer gevaar scheen, gelegen le zijn clan in eene poging om de zaken tot eene plotselinge beslissing- te brengen. Hel: is ons werk niet, te onderzoeken of en in hoe verre het verbond tusschen Erankrijk en Oostenrijk eene goede staaikunde is; wij willen alleen op dat verbond wijzen als op een feit hetwelk ons reden geeft om de vredes-onderhandelin- gen met eenige bezorgdheid te gemoet te zien, Ook zijn Erank rijk en Oostenrijk door hunnen regeringsvorm minder vreemd van Rusland dan wij, en Rusland mag verwachten bij de overige bondgenoot en meer toegenegenheid te zullen vinden clan bij 0nze gevofmagfigden." Een door The london gazette openbaar gemaakt rapport van den generaal Codrington, geda°;teekend den 2 fébruarij, zegt: //De slooping der dokken van Sebastopol is nu volbragt De wanden van het laatste dok zijn gisteren morgen door mid del van buskruid mijn en omgeworpen, zijnde alleen hier en daar kleine panelen muurwerk blijven staan. Van het invaart-kanaal en de noorderdokken, met wier slooping de Eranscben, van de havenkom, met wier slooping wij benevens de Eranscben be last waren, en van cle Zuikerdokken, die aan onze zorg waren toevertrouwd, zijn tlians niets meer over dan vormelooze mas sa's puin, waaronder g-ebroken steenklompen, gespleten balken en gescheurde sluisdeuren uitsteken. //De slooping van dit schoone kunstgewrocht was eene zware taakzij werd vooral bemoeijelijkt door den aandrang van het water, hetwelk de werkzaamheden belemmerde en de aange legde mijnputten vulde. Doch niettegenstaande de groote be zwaren is liet werk gestadig voortgezet, tot grooten lof voor allen die daaraan bezig waren. Desiooping van andere diugen zal voortgezet worden." Den admiraal Dundas is bij vernieuwing het opperbevel opgedragen over het eskader in de Oostzee. Volgens berigten uit St. Petersburg verwacht, men aldaar belangrijke veranderingen bij de departementen van hooger bestuur. Men sprak onder anderen van de aftreding van den minister van binnenlandsche zaken en den chef der policie. Ook verneemt men uit die stad, dat-bevelen zijn gegeven om ;.dë, aansluiting der russische spoorwegen aan de pruissisché ttiët allen spoed (en uitvoer te brengen. Keizer Alexander II wordt eerlang te Warschau ver wacht. Met leedwezen verneemt men, clat de russische keizerin weduwe de huwelijksplegtigheid van baren zoon. den groot vorst Ni colaas, niet heeft kunnen bijwonen, ten gevolge een er verergering der kwaal die haar reeds sedert geruimen tijd deed lijden. In het begin des vorigenjaars had zich wel eenige beter schap geopenbaard, maar de dood cles keizers, die de liefde van al de zijnen in hooge mate genoot, heeft hare reeds wankelende gezondheid op nieuw sterk geschokt. Bij de genoemde plegtig- heiclhad zij groote moeite om gedurende slechts een uur in de receptiezaal te blijven, maar aan bijwoning van den maaltijd viel niet te denken. Op nieuw spreekt men van de vroeger op- gegevene reis der keizerin naar Berlijn, die vroeger door cle geneesheeren aangeraden was, ook omdat, zij zich van haar ver blijf in het geboorteland en in de nabijheid iiarer broeders veel goeds beloofden. fi&MsSscflaJaasaS. Weenen 17 fébruarij. Volgens hét, tusschen de porte en cle westersche mogendheden bestaande verdrag, zouden de troepen der laatstgenoemde staten 40 dagen na het sluiten van den vrede het turksche gebied moeten verlaten. Van verschillende kanten wordt gemeld dat, indien de vrede tot sl-aud komt^ 10,000 man Oostenrijkers in cle vorstendommen, en 30,000 man Eranscben en Engelschen in den Bosphorus en cle Darclanellen zullen verblijven, ter verzekering van de voorgenomene verbe teringen van clen staatkundigen toestand van Turkije, en dat de porte bij een nieuw tractaat hare toestemming daartoe zal ver leen en. De volhardende pogingen, om eene overeenstemming te bewerken tusschen Oostenrijk en de duitsehe bondsstaten, en clus ook met Pruissen, moeten thans met, goed gevolg bekroond zijn. Het pruissisché kabinet moet zich namelijk hebben be reid verklaard, om in de duitsehe bondsvergadering te stemmen voor eene aanneming deroostenrijkschevrecles-voorstellen, met eenig voorbehoud ten aanzien van nieuwe eischen, welke op grond van-het vijfde punt door eene der krijgvoerende mogend heden mogten worden gedaan. Men verwacht, dat cle bonds vergadering aan dit verlangen van Pruissen gereedelijk zal gehoor geven. In de op 14 dezer gehouden zitting der bondsvergade ring is niet beraadslaagd over cle oostenrijksche mededeeling van 7 dezer. Men verwacht echter met zekerheid, dat in de volgende week door cle vergadering het reeds gemelde voorstel der commissie, betreffende die mecledeeling, zal worden aange nomen. liet is thans ook zeker, dat de duitsehe bond bij de vredesconfereutien niet zal worden vertegenwoordigd, fiOffanaflirSjaso Parijs 18 fébruarij. De Moniteur berig-t dat de keizer gisteren lord Clarendon heeft ontvaugen, die door lord Cowley aan hem was voorgesteld. Graaf Walewski was bij dit, gehoor tegen woordig. Van dc leden der eonferentiën ontbreken nu alleen nog graaf ürloff en Ali-paeha, Bij een keizerlijk besluit van 12 dezer is bepaald dat er op staatskosten en onder bestuur van clen minister van onderwijs eeue verzameling van de oude fransche dichters in druk tiifge-

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2