Ook daarover, zegt de boodschap, is de gedachtewisseling tus schen de beide gouvernementen nog niet. gesloten. Vervolgens herhaalt de boodschap de bekende verklaring dat de Vereen igd'é Staten niet willen deelnemen aan de door Dene marken voorgeslagen conferentie over de wijze van inning van den Sond-tol, dewijl zij de verpiigting zelve tot het betalen van dien tol ontkennen, maar dal zij bereid zijn om aan Denemar ken de kosten voor de bevaarbaarhondiug van den Sond, voor hun aandeel, terug te geven. Eindelijk zegt de boodschap dat de moeijclijkheden, waarin de Vereenigde Staten met Erankrijlc, met Griekenland en niet Spanje geraakt waren, vereffend of op den weg tot vereffening zijn. Emgelamea. Londen 15 januarij. The times bevat in zijne tweede editie van heden een schrijven uit Parijs, waarin gesproken wordt van het bestaan eener supplementaire overeenkomst, met bet oog op de afbreking der diplomatieke betrekkingen tusschen Oos tenrijk en Rusland, in geval de voorstellen wierden verworpen. Dat geval, zegt de berigtgever, bestaat thans, en dien ten ge volge moeten de drie mogendheden zich verstaan omtrent de middelen om Rusland to bewegen tot aanneming der voorstel len. De overige staten zouden uitgenoodigd worden om hiertoe mede te werken. De hier bedoelde overeenkomst moet onder anderen Pruissen voor liet vervolg uitsluiten bij de onderhandelingen, ten zij dit rijk zich vereenigen mogt met de andere mogendheden om Rus land te dwingen tot het aannemen der voorwaarden, door de geallieerden op den 2 december gesteld, en alle diplomatieke betrekkingen met Rusland af brake. Omtrent eenjgerlei dwangmiddelen, tegen Pruissen des noods te bezigen, is nog niets bepaald. Nabij Portsmouth zijn proeven genomen met eenepiieuwe mortierboot, welke mortieren bij klimmende lading vrij wel ge lukten lot het 14de schot; bij het 15de schot de lading echter wederom versterkt zijnde, kon de boot den geweldigen schok uiet langer verduren, maar verdween in een oogenblik in de diepte, 14 kanonniers met zich medeslepende, doch die allen, op een na, door de nabijzijnde sloepen gelukkigiijk werden gered. Op den zuidoostelijken spoorweg zal eene nieuwe metho de worden toegepast, waardoor de conducteur en de machinist onderling signalen kunnen wisselen. Er loopt namelijk langs den trein een slang van gutta perchm welke aan beide einden in een luchtpomp uitkomt. Een druk op deze verdunt of verdikt al naar- willekeur de lucht in de slanjg en brengt een fluitend geluid voort- De combinatie van deze tronen dient tot signalen. Men verzekert, dat de regering /een corps karabiniers zal oprigten, dat alleen bestaan zal uit Zwitsers, die voor de beste scherpschutters van Europa te boek staan. De kapitein Spill- mann, in het kanton Zurich, zou met de organisatie van dit corps belast zijn. Volgens een telegrafisch berigt is de lang voorziene minis teriele crisis eindelijk ontstaan, en maarschalk O'Donnell met de vorming van een nieuw kabinet belast. Het zelfde berigt houdt in dat de regering, in aanmerking nemende dat de pro vincie Catalonie geheel tot rust is gebragt, aan de aldaar ge vangen genomen Carlisten genade heeft verleend. 02 ne 5 4 cfia sa?a 4Ï Ween en 17 jannarij. De Qesterreichische Correspond enz van gisteren bevat het berigt dat de afstand van het grondge bied, door de westersche mogendheden als vredes-voorwaarde gesteld, geenszins door Rusland is verworpen, fiet heeft alleen voorgesteld dat de kwestie zou worden verwezen naar de con- fereatien, waarop verder de vredes-voorslagen zullen worden geregeld. Ten gevolge van dit antwoord zouden de nog bestaande moeijelijkheden zijn uit den weg geruimd often minste tot een kwestie van vorm zijn terug gebragt, zoo dat de hoop op vrede hierdoor zeer der verwezenlijking wordt nabij gebragt. Naar men van eene welonderrigte zijde verneemt, zal de minister von Bruclc binnen kort weder met nieuwe operatien optreden, teu doel hebbende de verdere herstelling der oosten- rijksche financien, Ofschoon nopens den aard dier voorstellen nog niets met zekerheid bekend is, gelooft men echter, dat daartoe ook behoort eene belasting op de coupons der fondsen en industrieels obligatien, waarvan reeds sedert een geruimen tijd sprake is. Volgens het Dresdeuer Journal hebben de geallieerde mogendheden elke wijziging van de oostenrijksche voorstellen voor onaanneembaar verklaard. Men verwacht dat aan Rus land te dien opzigte geen enkele concessie zal worden verleend. Uit Kopenhagen wordt van den 12 dezer gemeld dat den vorigen dag onverwachts twee eugelsche stoomkorvetlen uit het noorden aldaar aangekomen waren. Deze schepen waren uit Engeland afgezonden om in de Oostzee te gaan kruisen ten gevolge van het door den britschen gezant te Kopenhagen aan zijne regering gegeven berigt, dat uit die haven, zoowel als uit andere neutrale havens aan de Oostzee, ouderscheiden schepen uitgeloopen waren om zoo mogelijk de russische havens te bereiken. Daaronder bevond zich een amerikaansche clipper, vermoedelijk met oorlogscontrabande bevracht, die vier maan den te Kopenhagen gelegen en de eerste gelegenheid waarge nomen had om te ontsnappen en de Oostzee in te varen. B<Vr»uÏ£irijik. Parijs 14 januarij. Iu liet Journal des débats leest men het volgende: «Ten gevolge van het tractaat hetwelk tusschen Zweden aan den eenen en Erankrijk en Engeland aan den anderen kant is tot stand gebragt, hebben eerijge dagbladen de aandacht ge vestigd op de aanspraken welke Rusland bij verschillende ge legenheden schijnt te hebben wilienjaten gelden wat aangaat hel bezit van sommige punten op de kust van Noorwegen, welke het meest geschikt waren om de russische scheepsmagt eener. uitweg te openen naar de IJszee. Het dagblad Le nord, 5t welk te Brussel onder den invloed van de russische regering wordt uitgegeven, heeft eenige meer uitvoerige inlichtingen medege deeld, ter wederlegging van de in dat opzigt tot de russische re gering gerigte beschuldigingen. Naar luid dezer inlichtingen heeft Rusland slechts één vraagstuk vanterritorialen aard met Zweden te regelen gehad. Dat vraagstuk had betrekking op de verdeeling eu de afscheiding van eenige dist ricten, die gemeen schappelijk eigendom van de beide staten waren gebleven, en voorts op de naauwkeurige herziening'van de tusschen Pinlancl en Noorwegen, naar aanleiding van de vroegere traclaten, be staande grensscheiding. //Dit tweeledige vraagstuk is uitgemaakt door een in 1826 gesloten verdrag. Het betoog, waarvan hier sprake is, houdt nog In dat in de verdere onderhandelingen welke te dezer zake gevoerd zijn, het niet. mogelijk is om eenig spoor, hoe gering dan ook, te vinden van die wederzijdsche vijandelijke gezind" heid tusschen de beide staten, waaraan men de menigte wil doen gelooveu. Integendeel, dit gebeele onderwerp is op de meest vriendschappelijke wijze behandeld en onder den oumis- kenbaren invloed van de begeerte, niet om een einde te maken aan eenige verdeeldheid, vermits die niet aanwezig was, maar om het ontstaan van verschil voor het toekomende onmogelijk te maken. Dit is zoo zeer eene waarheid dat de koning van Zwe' den aan de staten van zijn rijk zij he bijzondere tevredenheid aau den dag heeft gelegd over den uitslag der gevoerde onder, handelingen,''' - Berigteu uit Italië door de ministeriele dagbladen mede gedeeld, zeggen dat de oudste zoon en vermoedelijke opvolger van den koning der beide Sicilien, de hertog van •Calabrie, in het huwelijk zal treden met de tweede dochter van den koning van Beijeren, de zuster der keizerin van Oostenrijk. Volgens geruchten waarvan eehter de bedoelde dagbladen zeiven nog bevestigen noodig achten, zou de koning bij gelegen heid der voltrekking van dat huwelijk belangrijke maatregelen nemen, in den geest eener meer liberale en minder russisch-ge- zinde staatkunde. Volgens een te Marseille ontvangen berigt uit Alesandri e is aldaar reeds eene verklaring openbaar gemaakt van de com missie van europesche ingenieurs, die op het terrein onderzoek doet omtrent de uitvoeiTijkheid van het plan des heeren de Les- seps tot doorgraving der landengte van Suez. Deze verklaring moet gunstig zijn voor het vooruitzigt op het tot stand komen dier grootsche onderneming. Brctijöingcn. Gedurende het jaar 1855 ziju door het kanaal te Neuzen ge passeerd 150 binnenkomende en 135 uitgaande zeeschepen, en daarenboven 1253 opvarende en 1235 afvarende bianenland- sche vaartuigen. Cjrtnöctsbcrigtcn. GKpaaHimias'BsteBS. Amsterdam IS januarij, In tarwe niets gedaan Gerst 23 lager. Raapolie op zes weken j 57}. Lijnolie op zes weken ƒ421. Koolzaad (dadelijk) 105 p. vl. Goes 15 januarij. Voor tarwe, paardeboonen, winter- en zomergerst was nog al vraag voorBelgie, en is er dan oolc nog al wat in gedaan. Rogge bedong onderstaande prijzen aan consumtie, die zich dan tot de hoogste nolering in puike kwaliteit heeft moeten voor zien, zoo ook van tarwe. Winter tarwe/15,75 a ƒ16,25. Rogge/12 a/12,25, wintergerst ƒ7,50 a ƒ7,75, zomer dito fï 7,20, paardeboonen/7,80 a/S, bruine dito/10 a ƒ11, blaauwe erwten 9,50 a 10, aardappelen ƒ3 a ƒ3,50, boter ,95 a/1. Meekrap/21 a 22, raeine/lS a ƒ19. Oostburg 16 januarij. Wij hadden heden weder een knappen aanvoer en redelijke vraag voor de meeste graansoorten. Tarwe werd in puike soort aan gebruikers betaald ƒ16,25, ter verzending 16 en ƒ15,75, en voor gewone lotgeringe kwaliteiten/15,50 en /15, rogge op/12 en ƒ12,50 gehouden, doch niet anders dan bij gerieven verkocht. Wintergerst in goede soort wel te verkoopen doch weinig aan, gewone soort ƒ7,50 a ƒ7,75, enkele puike ƒ8 zo mergerst mede gezocht inwigtige kwaliteit en betaald 6,70 a/7, en voor zeer mootje/7,30, haver 4 tot/4,40, paarde boonen 8 a ƒ8,25 en S,50 naar deugd, kanariezaad ƒ13 erwten on begad igd. Middelburg 17 januarij. De vrees dat onze haven en kaaijen niet van ijs zouden be vrijd zijn, heeft de meeste onzer gewone marktschuiten terug gehouden, zoo dat de aanvoer heden zeer klein was. Uit Wal cheren was ook.weinig graan ter markten daar verkoopers algemeen zeer hoog gestemd waren, zooging er inden handel weinig om, daar koopers daar niet aan wilden. Men kocht de beste zeeuwsche tarwe die geveild werd aan/16, regiaf puike was er nist-, mindere/15,50 de mud. Puike nieuwe walcher- sclie werd voor 16,50 a/16.75 en enkele aau fYl gekocht, mindere/16, meer afwijkende/15,50 en ƒ15 de mud. Rogge nagenoeg zonder handel, puike Noordbrabaiiclsche was aan/12 te koop, regiaf puike zeeuwsche werd op/13 de mud gehouden Gerst met eenige handel, de winter bragt ƒ7,30 en de zomer- ƒ6,85 a 6,80 naar deugd op. Walchersche wittcboonen wei nig geloond, ook bestond daarvoor weinig vraag, men kocht die aan/13 a/13.50 naar deugd, veelal echter hield men op ƒ13,75, dito bruineboonen ƒ11 a12, dito paardeboonen wer den meestal op 8,75 gehouden, doch laat beurs ziju enkele monsters aan ƒ8,25 en ƒ8.50 losgemaakt. Walchersche groene erwten/11, 11,25 en ƒ11,50 naar deugd genomen, groot6 werden op 13 gehouden. Zeeuwsche paardeboonen ƒ8,15 a 8,25 naar kwaliteit, geringe/8, dito erwten/10,25, 10,50 en/10,75 naar deugd gekocht. Winter koolzaad komt weinig meer voor, aan IS,50 waren grage koopers, dito zomerzaacl ƒ17 a 17,50 de mud. Kanariezaad zonder handel, men houdt steeds op ƒ15. Raapolie/60,50. Patentolie/62,50. Lijnolie/48 per vat. CKessfiÊclLleMfó flBï.&ffïitps'BJzettJi. Middelburg 17 januarij. per Ned. Mud., Tarweƒ16,25 Rogge Garst (wint. en zom. dooreen) - 7,10 Boekweit- -, per Ned. Mud. Witteboonen ƒ13,25 Gr. Erwten -11, Aardappel, (winter)- 3, per Ned. pond. Versche Boter /0,96 SlofjH'ijzeii der Effecten tor Benrze ran Amsterdam 18 januarij. (Per telegraaf.) Nederland. Werkelijke schuld2} pet. dito dito 3 dito dito 4 Handel Maatschappij4} n Oblig. bij Hope Co5 dito dito '1828/1829 5 Certific. dito 1840 4 dito bij Slieglitz4 dito dito 1854 5 Certific. van Inschrijving6 v Oblig. Nieuwe Stukken1 Binnenlandsch3 Oostenrijk. Oblig. Metalliek5 dito21 v dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 Certiüc. bij Rothschild2i Obligatien3 Amortisable schuld Bewijzen coupons5} Obl. bij Slieglitz (nieuwe)84} Oblig. nationale5 pet. 70} Oblig. Londen4} pet. 90 Beurs van Londen, 16 jan. ten 12 ure. Consols 87}. Benrs van Weenen, 15 jan. (Slotprijzeu.) Metalliek, pet. 73-}. Beurs van Parijs, 16 jan. (Slotprijzen.) 4} pet. compt 3 pet. 62,85. Rusland. Spanje. Belgie. Portugal. Spanje. Rusland. Oostenr. Rusland. 63} 751 94 102 100} 78 76} 75} 59 22} 35} 67| 36} 77} 51 V 43 6} Middelburg den 18 januarij 1856. liet parochiaal armbestuur der roomsch-katholieke gemeente binnen deze stad berigt dat het met goedgunstige toestemming

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3