N°- 9. Zaturdag ÖHttnmlanirscl)£ ^ijhingnt. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeenteen Vlis- De prijs van gewone Advertcntieu is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte ol' Düodbekend- öingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,40. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. Voor elke plaatsing moet 35 ceut voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Vrijdag avond 8 ure. Middelburg- 19 jamuarij. Heeds gisteren hebben wij door middel van ons bulletin mede- deeling gedaan van eene telegrafische depeche, volgens welke men thans de door Oostenrijk gestelde voorwaarden als aange nomen mag beschouwen. Later ontvangen© tijdingen (zie onze berigten onder Weenen) strekken tot bevestiging daarvan. Immers liet antwoord van Rusland schijnt van dien aard te zijn dat alle geruchten van Rus'lands eisch omtrent de grens scheiding van zijn grondgebied en het uitsluiten van Nicolaieff van de op te heffene etablissementen bij de neutralisatie dei- Zwarte zee daar door veel van hunne waarde verliezen; want hoe wel de inhoud van het antwoord nog niet geheel bekend is schijnen, ten minste volgens de Oestenreichisehe Correspon- denz, de Verdere voorloopige onderhandelingen zicli in kwestie van vorm op te lossen en zou de hoop op vrede alzoo allezins be vestiging erlangen. Eergisteren avond is in het huis van arrest alhier overleden K. F. A. L. Eckhardt, die aldaar voorloopig gedetineerd was als beschuldigd van medepligtigheid aan onderscheidene gepleegde diefstallen, in welke zaak het provinciaal geregtshof in Zeeland blijkens onderstaand berigt heden uitspraak gedaan heeft. Het provinciaal geregtshof in .Zeeland heeft in zijne zitting van heden»uitspraak gedaan in de $aak van Johanna Gebeier en haren echtgenoot IC. F. A. L. Eckhardt. Vooraf werd door den heer /procureur-generaal overgelegd extract uit het register van overlijden der gemeente Middel burg, waaruit blijkt dat eergisteren avond is overleden IC. F. A. L. Eckhardt, en alzoo alle vervolging ten aanzien van dezen be schuldigde in gevolge art. 4-16 van het wetboek van strafvor dering komt te vervallen. Het hof heeft bij gemotiveerd arrest verklaard dat het uiet wettig en overtuigend bewezen is dat de beschuldigde alle haar ten laste gelegde diefstallen persoonlijk heeft bedreven, doch wel dat zij aan elf van deze medepligtig is geweest. Dien ten gevolge is Johanna Gebeier schuldig verklaard aan medeplig tigheid aan 10 diefstallen bij nacht, gepleegd door overklim- ming op de aanhoorigheid van bewoonde erven, en aan éénen diefstal gepleegd bij nacht ineen bewoond huis, terwijl zij ver klaard wordt niet wettig, schuldig of medepligtig te zijn be vonden aan een der in de acte van beschuldiging genoemde misdrijven, en daarvan mitsdien wordt vrijgesproken, voorts veroordeeld tot eene tuchthuisstraf van S jaren en in de kosten van het geding, met bevel dat de ontvreemde goederen, die als convictie-stukkeu hebben gediend, aan de eigenaren of regt- hebbenden zullen worden teruggegeven. Zoo als. uit achterstaande aankondiging blijkt, zal de dienst der stoomjagten tusschen Middelburg en Rotterdam aanstaan den zaturdag worden hervat van laatstgenoemde plaats door de aldaar nog verblijf houdende stoomboot, die zondag van hier is vertrokken doch dingsdag de t erugreis niet meer kon aannemen. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier zijn ontvan gen de volgende handels berigten Overzigt wegens den handel van Bremen gedurende 1855, en staat van naar Oost-Indien verzondene katoenen stoffen over de maand december 1855. Men meldt ons uit Goes Hel is der justitie gelukt de daders te ontdekken van ver schillende kleine diefstallen van veldvruchten ten platten lande. Zoo als men vermoedde werden die diefstallen in vereeniging gepleegd en wel door eene familie; tegen den avond gingen er een paar naar eene te voren afgesproken hofstede en vraagden om in de schuur te slapen. Wanneer dit was toegestaan, kwa men op zeker afgesproken uur de achtergeblevenen, ontvreemd den wat hun g-oeddacht en werden in en uitgelaten. Des mor gens bespeurde de boer nu wel bestolen te zijn, doch had de minste achterdocht jegens de slapers die heengingen, zoo als ze gekomen waren. Bij de op 1 4 dezer te Zierikzee plaats gehad hebbende verkie zing voor een lid van den gemeenteraad waren 199 stembrief jes ingeleverd, waarvan echter 8 moeten worden afgetrokken als zijnde er 2 in blanco en 6 van onwaarde verklaard. Van de 191 geldige stemmen verkreeg 4ë heer H. G. Muloek Houwer er 100, die alzoo is verkozen. Na dezen bekwamen de hoeren A. van Eek 59, J. A. van der Halen 12, C. de Wit 5 en J. N. Boom 4 stemmen. Z. exc. de minister van financien heeft dezer dagen aan on derscheidene ambtenaren medegedeeld dat het ook aan dat de partement aangenaam zal zijn wanneer voor het vervolg gere geld wordt gebruik gemaakt van afgesneden schrijfpapier op de grootte van 83 bij 20 ned.duimen, voor alle stukken en beschei den derwaarts op te zenden, en voorts om deze niet meer in vieren doch in drieën te vouwen; geheel overeenkomstig het ter kennis gebragte verlangen van zijnen ambtgenoot voor binnen- landsche zaken. Men verneemt dat eene wijziging zal worden gebragt in de bepalingen van Zr. Ms. besluit van 24- april 1852, betrekkelijk de regeling der premiën voor gedane bekeuringen van opzieners der jagt en vis schei'ij, ip-- - i Nopens de doorgraving van de landengte van Suez meldt de Utrechtsehe courant, dat de directe doorgraving van Suez naar Pelusa door de commissie van ingenieurs alleen als mogelijk beschouwd is. Het daars tellen een er haven in de Golf van Pelusa levert geene buitengewone moeijelijkheden op. De door graving over Alexandrie is geheel verworpen. Het voorloopig rapport is door den hollandschen ingenieur, deu ridder Conrad, aan den onderkoning ter hand gesteld. Een uitvoerig verslag, toegelicht door plannen en kaarten, is een arbeid, welken de commissie in Europa volvoeren zal; den 5 dezer zou zij de terugreis aannemen. Yerder deelt de Utrechtsehe courant mede dat den 25 de cember, te Alexandrie een der stoombooten (zijnde de Cairo), voor rekening des onderkonings, aan de fabriek der heeren Paul van Vlissiugen en Dudok van Heel te Amsterdam vervaardigd, aangekomen is. De paella begaf zich in persoon aan boord, vergezeld van den nederlandschen consul-generaal den heer S. W. Ruijssenaers, om dit voorwerp van nederlandsche nijverheid in oogenschouw te neiuen. De onderkoning heeft hoogstdeszelfs tevredenheid daarover te kennen gegeven. Onnoodig zal het zijn te doen op merken, dat door dit vaartuig de nederlandsche nijverheid eer vol met die van Engeland en Frankrijk wedijvert. ISeEJUoenaainflg-eiui eis EiesIaanSeifl. Bij besluit van 13 dezer heeft Z. M. goedgevonden aan jhr. mr. E. J. P. van Meeuwen, commissaris des konings in het her togdom Limburg, en aan jhr. mr. F. B. H. Michiels van Kesse- nich, griffier der staten van Limburg, vergunning te verleenen tot het aannemen der onderscheidingsteekenen van ridder dei- orde van den RoodenAdelaar, respeclievelijk van de tweede en derde klasse, hun door Z. M. den koning van Pruissen ge schonken. Z. 31. heeft bij besluit van 13 dezer goedgevonden te be noemen tot burgerlijke leden en hunne plaatsvervangers in de militieraad voor de ligting der nationale militie van 1856, in de provincie Zeeland, zitting houdende te Middelburg', G. J. Spren- ger, lid der staten, en J. W. van Sonsbeeck, wethouder der stad Middelburg; tot hunne plaatsvervangers: Z. Snijder, lid der staten, en mr. W. P. Vis, lid van den raad der stad Middelburg- Ten gevolge van daartoe verleende magtiging is door Zr. Ms. consul-generaal in de Yereenigde staten van Amerika tot zijnen vi^s-consul te NewYqvk beroemd de heer J. C. Zim merman. Bij Zr. Ms. besluit van 8 dezer zijn de heeren mr. M. J van Gigch, te 's Graveuhage, en S. van J. Teixeira de Mattos, te Amsterdam, als leden van de hoofdcommissie tot de zaken der Israëlieten, met ultimo deeember 11. afgetredeu, bij vernieu wing als zoodauig benoemd, eerstvermelde tevens als vice-pre sident. Het .heeft Z. M. behaagd bij besluit van den 15 dezer vergunning te verleenen: aan de heeren IJ. D. C. Suermoudt te Utrecht, en W. D. A. M. baron van Briencn te 's Gravenhage, hoogstdeszelfs kamerheer in buitengewone dienst, tot het aan nemen der onderscheidingsteekenen van officier der orde van het Legioen van Eeren aan de heeren E. H. voa Baumhauer, hoogleeraar te Amsterdam, J. Wittering, secretaris der akade- inie van beeldende kunsten te Amsterdam, en N. Pieneman, kunstschilder te Amsterdam, tot het aannemen der onderschei dingsteekenen van ridder der orde van het Legioen van Eer respectievelijk aan ieder hunner door Z.M. den keizer der Fran sehen geschonken. Bij koninklijk besluit van de zelfde dagteekening heeft Z. M. goedgevonden jhr. WYR. Boddaert, wiens diensttijd als directeur van wege den handel bij het vrije entrepot te Middel burg- deu laatsten maart aanstaande eindigt, op nieuw voor die betrekking te benoemen. M. eirli m 5 eva ws De algemeene kerkeraad der nederduitsche hervormde ge meente te.Rotterdam, hq^ffcin zijuc op woensdag j!.. gehouden vergadering tot predikafiit- dier gemeente beroepen, ds. ri'. Poortman, thans te Zwolle, eu dit ter aanvulling der vacature, veroorzaakt door het vertrek van dr. J. J. Prins, onlangs tot hoogleeraar te Leyden benoemd. De kerkelijke courant heeft in het afgeloopene jaar voor de synodale weduwen-beurs opgebragt de som van ƒ2159,50. Marine en Hegea-. Uit particuliere brieven van Santa-Cruz op Tenerifle, geschre ven aan boord van Zr. Ms. korvet met stoomvermogen M e cl u s ai waarvan inzage is gegeven, deelt men het volgende mede: "Ge noemde bodem was aldaar na eens reis van 14 dagen van Texel aangekomen. De M e d u s a had veel met slecht weder en tegen winden te kampen gehad, doch had weinig van liet stoomver mogen gebruik gemaakt. Als zeilschip had het in alle opzigten voldaan, latende de stabiliteit, na de aangebragte wijziging in het dok te Vlissingen, niets te w.enscheii over. De machine werkte goed, en het kolenverbruik met, toepassing van expansie was uiterst gering. Etat.-major en ekwipagé genoten de beste gezondheid, zijnde de kouimaiidant voornemens de reis van Te- neriffe naar Java, zonder eenige tusschenplaats aan te doen, voort te zetten. Men verzekert dat er door eenige.vrienden van den on langs overleden verdienstelijken kapitein-luitenant ter zee Bruining een gedenkteeken op diens graf zal opgerigt worden. Aan boord van Zr. Ms. wachtschip Aj ax te Hellevoet- sluis is geplaatst de luitenant ter zee 2de klasse H. K. Koning. ^'eirseSnsiSeHtttle Hierig-teiB. Z. M. heeft aan J. de Vries, postillon op den postrid van Hoorn naar het Tolhuis, eene gratificatie verleend van ƒ20, ter zake van zijne tegenwoordigheid van geest, betoond bij de onderscheidene ongelukken hem op het nachtricl overgekomen. Het nederlandsche zendeling-genootschap heeft in 1S55 aan giften en legaten ontvangen ƒ27,333,36. Prins Lucien Bonaparte, bereids lid van alle europesclie akademien, is thans met algemeene stemmen ook benoemd tot lid van het zweedsclie instituut te Stockholm. In Zwitserland wordt eene algemeene hervorming van het lager en middelbaar onderwijs voorbereid. In den nacht van den 9den op den lOden dezer, werden in het bergachtige gedeelte van Wurtemberg eenige schokken van aardbeving waargenomen.

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1