^11 ft öuitmianösdp' ürijïmigra. Verschillende berigten. Naar men verneemt heeft het Z. K. H. prins Brederik der Nederlanden behaagd, voor tien loten deel te nemen in de loterij van den heer Mieling, ten behoeve van de ongelukkigen op Ban- da enz., met bepaling, dat deze tien loten als voor honderd zul len worden betaald. De zaak tegen de heeren Lion en Noman, redacteur ea. uilgever van het weekblad De indiër, zal thans op dibgsdag 15 dezer voor het provinciaal geregtshof van Gelderland worden behandeld. Te Lyon heeft den 7 dezer ten gevolge eener voor deze maand buitengewone warmte, een hevig ouweder gewoed. Men herinnert zich niet, sedert 1821, in dezen tijd der jaars zulk een sterkeu en aanhoudenden donder te hebben gehoord. Naar men verneemt zullen er ten gevolge van de afschaf fing van den accijns op liet gemaal, ruim 250 commiesen der be lastingen worden ontslagen, sommigen met genot van pen sioen, en andere die geeuerlei aanspraak kunnen doen gelden. BSurgerlijke stand. Vlissingen, van 5 tot 12 januarij. Gehuwd J. J. Odems, jm. 20 j. met A. C. van der Steen, jd. 22 jaren. Bevallen: E.Jansen geb. Tielrooy, z. P. Doer geb. Snap haan, d. M. L. Krug geb. Hoskens, z. H. Kuypers geb. Mul der, d. E. C. Hoffman geb. Hustein, d. M. Oosterman geb, van der Steen,z. Overleden: M. Wilders, man van J. Keldermans, 56 j. E.G. J. Tyseraad, d. 1 m. L. Brasser, man van C. van Vlaanderen, 54 j. J. M. Lacké, vrouw van L. Nieuwoude, 71 j. J. H. Grein, man van S. Provoo, 35 j. Goes, van 5 tot 12 januarij. BevallenA. R. van der Does geb. Bosman, d. D. Osse- waarde geb. de Vreugd, d. H. van Veen geb. Olemans, z. J. Vorhaagen geb. de Groot, d. Overleden L. Proos, d. 1 j- A. van Lie, z. 4 j. O. Cardon, d. 2 ra. E. van der Weert, vrouw van H, Schrijver, 37 j- A. 'Bouw, z. 1 jaar. Zierikzee, van 5 tot 12 januarij. Gehuwd: J. van deVaale, jm. 35 j. met M. Huilingse, jd. 31 jaren. Bevallen M. Simmers geb. Abels, z. J. C. van Burgh geb. Ritmeester, d. J. van 't Noordende geb. Simonse, z. L. van der Voois geb. van der Baars, d. E. Bakker geb. Schooff, z. Overleden: 3. denpoer.z. 1^m- C.Verkerk^, ongeh. mgm 06 j. M. J. Crist al eyn, vrouw van J. P. Kloe, 68 j. J. van der Kleyn, weduwn. van M. Schaleven, 73 j. A. de Keyzer,z. 20cl. j?ae4eoH'«aiI«g'B§cln.e waaBrneBnaaug-era gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags ten 12 ure. Januarij 1856. Provinciale staten. ^ntwerp-reglement van administratie der 'r polders in Zeeland. (Vervolg.) Hoofdstak IV. Van de polderbeambten, iVan den ontvanger-griffier. ïen ontvanger-griffier wordt aan elk polderbestuur l&egffvo@ga, tenzij de polder aan één eigenaar of meerdere on verdeeld toebehoort. Hij wordt in eene gewone of buitengewone vergadering van stemgeregtigde ingelanden door dezelve benoemd. Vooraf wordt eene aanbeveling van twee of drie personen door het be- stiynxLejLtafcl gebragt. oeming zal, binnen driemaanden, aan gedepu- -:^éercl&.Vtafhn/_\Y.orden kennis gegeven, en, zoo veel de calami- c'Hnsc pokier^bep-eft, is daarop hunne goedkeuring uoodig. Wind. Thermometer c. JU 3 .4 a an 1 g co to Laagste teraperat. enverschil met de hoogste. Aanmerkingen. aö n to 3 Kracht. 6' ZOost. 4 748.3 5.4 0.90 6.40 1.0 3.8 +3.1 ligt bewolkt. 7 OZO. 4 1740.9 4.6 0.91 6.16 0.4 2.7 «3.4 u 8 NWest. 3 737-S 4.3 0.S8 5.S3 0.0 3.4 «4.6 II H 9 OZO. 3 743.5 3.5 0.94 5.93 0.0 3.0 „3.3 mist. 10 ZO.t.N. 5 746.1 3.4 0.90 5.33 13.8 1.3 «3.3 betrokken. 11 NOost. 4- ,758.5 3.0 0.74 4.34 0.0 -0.3 «3.7 helder. 13 WNW. 3 771.4 0.4 0.89 4-74 0.0 -3.0 «4.4 bijna helder. TButïa'sa&OBHaetfersitiaHMt 4e M5il4lelE®uaK'g,o 11 januarij 's avonds 11 ure 30 12 's morg. 8 28 Js namidd. 1 34 's avonds 6 y 32 's avonds 11 H 33 13 's morg. 8 26 's namidd. 1 n 30 's avonds 11 26 14 V 's morg. 8 n 24 's namidd. 1 u 30 's avonds 6 28 Gelijke goedkeuring wordt vereisclit op de benoeming van een en ontvanger-griffier van eenen waterkeerenden polder, die dezelfde betrekking reeds bij eenen dergelijkenpoklerbekleedt. De ontvanger-griffiers, welke bij de invoering van dit regle ment in bediening zijn, behouden hunne betrekking. Vervullen zij die bij twee of meer waterkeerende polders, die elkeen afzonderlijk bestuur hebben, dan behoeven zij daartoe de goedkeuring van gedeputeerde staten. Art. 42. Niemand is tot ontvanger-griffier benoembaar dan die Nederlander, meerderjarig en in het volle genot der burger lijke en burgerschaps-regten is.'"~ De ontvanger- griffier moet wonen binnen het kanton of een der kantons waarin de polder gelegen is. Art. 43. De betrekking van ontvanger-griffier is onvereenig- baar met die van dijkgraaf en gezworen en met alle polcler- ani b ten. Bloedverwantschap of zwagerschap in den eersten of tweeden graad, mag niet bestaan tusschen den ontvanger-griffier en de leden van het bestuur of de overige beambten van den polder. De zwagerschap houdt op doer het overlijden der vrouw die haar veroorzaakte. Art. 44. Alvorens zijne bè&gning te aanvaarden, wordt door hem, op de wijze zijner godsdienstige gezindheid, in eene vergadering van het polderbestuur, in handen van den voorzit ter de volgende eed (verklaring en belofte) afgelegd „Ik zweer (verklaar), dat ik, om tot ontvanger-griffier van den polder te worden benoemd, direcielijk of indi- rectelijk, aan geene personen, hetzij in of buiten het bestuur, onder wat naam of voorwendsel ook, eeuige giften of gaven be loofd of gegeven heb, of beloven of geven zal. „Ik zweer (beloof) dat ik, om niets hoegenaamd in deze be trekking te doen ofte laten, van niemand hoegenaamd eeuige beloften of geschenken aannemen zal, directelijk ofindirectelij k, Ik zweer (beloof) dat ik al de pligten die de wetten des rijks, de reglementen en verordeningen betrekkelijk het bestuur der polders en de door de vergadering van stemgeregtigde ingelan den van denpolder vastgestelde, of vast te stellen in structie aan het ambt van ontvanger-griffier hebben verbonden, eerlijk en vlijtig zal vervullen. „Zoo waarlijk helpe mij God almagtig (Dat verklaar en beloof ik)-" Art.. 45,. De ontvanger-griffier geniet eene vaste jaarwedde uit de .polderkas. Die bij de invoering van dit reglement in dienst is, behoudt de jaarwedde, die hij nu geniet. Bij de eerste benoeming ter zijner vervanging, zal de jaar wedde van den ontvanger-griffier door de vergadering van stemgeregtigde ingelanden worden vastgesteld, op voordragt van het bestuur. De jaarwedde kan worden gewijzigd, in geval de aard van den polder of van zijn gelde^jk folieerdaartoe gegronde aan leiding geeft. Behalve de alzoo te bepalen vaste jaarwedde, geniet de ont vanger-griffier geenerlei voordedenonder welke benaming ook. De vast te stellen jaarwedde van den ontvanger-griffier van eenen calamiteuse» polder, is aan de goedkeuring van gedepu teerde staten onderworpen. Voor buitengewone diensten, veroorzaakt door het doen van geldopnemingen of andere geheel buitengewone werkzaamhe den, of waardoor anders ook veroorzaakt, zal de vergadering van stemgeregtigde ingelanden eene buitengewone of verhoog de belooning aan den ontvanger-griffier kunnen toekennen. Art. 46. De ontvanger-griffier stelt voldoenden zakelijken borgtogt. Een borgtogt van f\ 00 of minder kun persoonlijk zijn. De hoegrootheid van den borgtogt wordt door de vergadering van stemgeregtigdeingelanden bepaald, telkens vóór de benoe ming van den ontvanger-griffier. Onder zakelijken borgtogt wordt hier verstaanvooreerst hvuotheekstelling tot twee derde der gemiddelde waarde van de goederen, naar de schatting van beëedigde personenten andere inschrijvingen in een der grootboeken clcr nationale werkelijke schuld, berekend ad tien percent beneden de waarde van het ef fect, de rente herleid tegen den penning twintig. Den ontvanger-grifier wordt de keuze gelaten tusschen deze beide als zakelijken borgtogt aangenomen onderpanden, en kun nen dezen zelfs vereenigd gesteld worden voor eene borgtogt van5000 en daarboven. Wanneer de waarde van de gestelde borgtogt zal geacht worden geene voldoende zekerheid meer te geven, zal door de vergadering van stemgeregtigde ingelanden de borgtogt in na dere overweging worden genomen. Aan het oordeel van die vergadering kan ten allen tijde de hoegrootheid van den borgtogt in overweging gegeven worden. Art. 47. De borgtogt in het vorige artikel bedoeld, mag niet beneden een achtste van de gemiddelde jaarlijksche ontvangsten, over de laatst voorafgegane vijfjaren genomen, bedragen. Onder die ontvangsten moeten alle bijdragen, strekkende tof onderhoud van den polder, met en benevens de geschoten en eigen inkomsten van denzelven begrepen worden, voorzoo verre dezelvcn in gereed geld in de polderkas vloeijen. De kosten der notarieel te verlijden akte van borgstelling ko men ten laste van den ontvanger-griffier, bij zijne eerste aan stelling als zoodanig. Indien dezelve later wordt veranderd, komen die ten laste van de polderkas, ten zij de ontvanger-grif fier de verandering zelf mogt verzocht hebben. De ontvanger-griffier treedt niet in dienst clan nadat doorhem f]c grosse der akte van borgtogt, onder bijvoeging, in geval van liypothccair verband, van het borderel van inschrijving der hy potheek, en in geval van verband van inschrijving op een der „roolboeken, van het bewijs daarvan, tegen bewijs van ont- yang wordt afgegeven aan den dijkgraaf, welke die stukken in de eerstvolgende vergadering van stemgeregtigde ingelanden ter kennisneming overlegt en onder zijne bewaring houdt. De borgtogt van den ontvanger-griffier van eenen caïaraiteu- sen polder wordt aan de goedkeuring van gedeputeerde staten onderworpen. Art. 48. De ontvanger-griffier is in alle vergaderingen, zoo van stemgeregtigde ingelanden als van het bestuur, en hij de schouwingen tegenwoordig, en houdt aanteekening van het ver handelde. Hij is den dijkgraaf en de gezworens in alles wat het hun op gedragen bestuur aangaat, behulpzaam. Door hem worden al de stukken die van de vergadering der stemgeregtigde ingelanden of van het bestuur uitgaan, mede on- dcrtcekend. Hij is de bewaarder van het archief van den polder, en zorgt dat daarvan steeds een inventaris voorhanden is. Art. 49. Hij is belast met dc invordering van al de inkomsten en ontvangsten des polders, en zorgt dat die behoorlijk ge schiede. Art. 50. Yo.or de kosten van vervolging gelden de bepalin gen der wet op- de invordering van 's rijks directe belastingen. Art. 51. Door den ontvanger-griffier geschieden alle beta lingen uit de polderkas, op bevelschriften door den dijkgraaf of die hem vervangt, en een der gezworens get eekend, voor zoo veel dezelve ten onderwerp-hebben uitgaven, bij de begrooting toegestaan en niet bij dit reglement verboden. De behoorlijk afgegeven bevelschriften moeten door hem worden voldaan ten beloope van het invorderbaar geschot. on verschillig of hetzelve al dan niet door de sehotpligtigen is vol daan. Voor polders, waarbij geene gezworens worden benoemd, worden die bevelschriften door den dijkgraaf alleen onder teekend. Art. 52. De ontvanger-griffier geeft aan het polderbestuur, of ook aan den dijkgraaf, zoo dikwijls dit van hem gevorderd wordt, inzage der boeken, van de polderkas en van alles wat tot zijne administratie behoort. Hij is niet bevoegd dan op schriftelijken last van het bestuur of van den dijkgraaf, die zich daarvoor verantwoordelijk stelt, eenige stukken, plans, kaarten, teekeningen of afschriften uit het archief, of van-de notulen af te geven. Die magtiging verleend zijnde, zal de afgifte niet anders plaats hebben dan tegen bewijs en voor eenen bepaalden tijd, met uit zondering der afschriften, welke laatste doorhem met zijne naamteekening moeten gewaarmerkt zijn. Art. 53. Hij doet jaarlijks rekening van alle door hem ge dane ontvangsten en uitgaven met overlegging der daartoe behoorenden bescheidenin de gewone vergadering van stemge regtigde ingelanden hij moet dezelve minsteps drie weken voor die vergadering aan het polderbestuur ter voorloopige opne ming aanbieden. Art. 54. Op hem is toepasselijk hetgeen hij art. 34 ten aanzien der leden'van het polderbestuur is voorgeschreven. Art. 55. Bij schorsing, ontslag of overlijden van den ontvan ger-griffier, worden door het polderbestuur zijne boeken ge sloten, zijne kas opgenomen, en die boeken en kas in bewaring genomen. De tijdelijke waarneming der betrekking wordt door het pol derbestuur aan eenen gezworen of ander geschikt persoon op gedragen, waarvan in de eerstvolgende vergadering aan stem geregtigde ingelanden wordt kennis gegeven. In geval van tijdelijke verwijdering of uitlandigheid is hij ge houden den dijkgraaf daarvan tijdig kennis te geven en,in overleg niet dezen in de tijdelijke waarneming zijner betrekking te voorzien; wanneer hij in gebreke mogt blijven daaraan te vol doen, zoo ook bij aanhoudende verwijdering, of bij het onbe heerd laten zijner zaken, is het bestuur gehouden te handelen overeenkomstig het eerste lid van dit artikel. Art. 56. Bij verregaand pligtverzuim zal de ontvanger-grif- fier in zijne betrekking worden geschorst by gemotiveerd be sluit van het polderbestuur, hetwelk, in geval van herhaling, zijn ontslag aan de vergadering van stemgeregtigde ingelanden kan voordragen. Het besluit der schorsing en de voordragt van ontslag wordt in de eerstvolgende vergadering van stemgeregtigde ingelanden medegedeeld, die, na verhoor van den geschorste, naar bevind van zaken de schorsing al dan niet opheft, of het ontslag uit spreekt. Betreft dit den ontvanger-griffier eens calamiteusen polders, dan "wórdt van de bekrachtigde schorsing aan gedeputeerde sta ten kennis gegeven, en, in geval zijn ontslag wordt uitgespro ken, behoeft dit hunne goedkeuring. (Wordt vervolgd.) Engel «.ado Londen 10 januarij. The globe behelst heden een artikel waarin het denkbeeld geopperd wordt dat het antwoord van het russische kabinet, hetwelk naar Weenen is overgebragt door graaf Stackelberg, vermoedelijk niet van dien aard zal zijn dat de vijandelijkheden er door zullen geschorst wordenimmers zou het anders wel door graaf Est erhazy bij telegrafische depe- che zijn bekend gemaakt. The globe ziet in de toe-komst slechts eene voortzetting van den oorlog. The morning post geeft daarentegen voor reeds bekend te zijn met. den zin van het besluit der russische regering, het welk aan graaf Buol door vorst Gortsehakolfzal worden mede gedeeld. Rusland verwerpt de voorstellen welke door graaf Eslerhazy zijn aangeboden, maar het. heeft nieuwe openingen gegeven.

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2