6uitmlaniïsd)e &tjöinijm. een dijkgraaf en zooveel gezworens als ingelanden, naarge lang van den omvang en de verdediging des polders, zullen noodig oordeelen, welke getalsbepaling aan de goedkeuring van gedeputeerde staten zal onderworpen zijn b. voor de binnenpolders kleiner dan 100 bunders, uit een dijkgraaf benevens een plaatsvervangeren voor grootere uit een dijkgraaf en een of twee gezworens. Art. 15. De dijkgraaf en gezworens worden verkozen voor den tijd van zes achtereenvolgende jaren. Een derde, of zoo na mogelijk een derde, van het bestuur treedt om de twee jaren af, telkens met den 1 mei, volgens een daarvan te maken rooster. De aftredende blijft in dienst tot dat de nieuwbenoemde optreedt. Het lot bepaalt den tijd waarop elk der gezworens naai den rooster aftreedt; de dijkgraaf treedt het laatst af. Daar waar nevens den dijkgraaf slechts een gezworen of een plaatsvervanger bestaat, treedt deze het derde, de dijk graaf het laatste jaar af. Deze periodieke aftreding zal aanvangen met de leden van het bestuur, welke- op het invoeren van dit reglement in be diening zijn. De aftredenden zijn dadelijk weder verkiesbaar. Die ter vervulling eencr buiten den bij den rooster be paalden tijd, opengevallene plaats verkozen is, treedt af op liet tijdstip, waarop degeen, in wiens plaats hij is verkozen, moest aftreden. De verkiezing ter vervulling van de plaatsen van het lid of der leden, die volgens den rooster met den 1 mei moeten aftreden, geschiedt in de gewone vergadering van stemge- regtigdc ingelanden van het jaar, waarin de aftreding moet plaats hebben. De verkiezing ter vervulling eener plaats die door ont slag, overlijden of om eene andere reden open valt, ge schiedt binnen twee maanden na dat openvallen, in eene door het bestuur te bepalen buitengewone vergadering van stem- gevegtigde ingelanden, ten ware op voorstel van het bestuur het uitstellen der keuze tot de eerstvolgende gewone ver gadering door gedeputeerde staten wordt goedgekeurd. Art. 16. Niemand is tot dijkgraaf en gezworen benoem baar dan die Nederlander en in het volle genot der bur gerlijke- en burgerschaps-regten is, den ouderdom van 25 jaren heeft vervuld en die van 75 jaren nog niet heeft be reikt. Ook is voor die betrekking niet benoembaar een, volgens de artt. 13 en 107, ontslagen lid van het polderbestuur, tenzij er twee jaren na het ontslag zijn verloopen. Zij moeten wonen binnen de gemeente, waarin de polder gelegen is, of in eene gemeente onmiddellijk aan die ge meente grenzende. Gezworens worden bij voorkeur gekozen uit de stemge- regtigde ingelanden. Niemand mag dijkgraaf of gezworen zijn van meer dan éénen buitenpolder, ten zij meerdere polders onder één bestuur vereenigd zijn. Art. 17. De betrekking van dijkgraaf is onvereenigbaar met die van gezworen, en beide deze betrekkingen met het ambt van ontvanger-griffier en met alle overige polderambten. Bloedverwantschap of zwagerschap in den eersten of twee den graad mag niet bestaan tusschen de leden van een pol derbestuur onderling, noch tusschen hen en den ontvanger- griffier, of de overige polder-beambten. Die na zijne benoeming in den verboden graad van zwa gerschap geraakt, behoeft vóór den afloop van zijnen tijd van zitting niet af tc treden. De zwagerschap houdt op door het overlijden der vrouw die haar veroorzaakte. Wanneer personen, elkander in den verboden graad van bloedverwantschap of zwagerschap bestaande, te gelijkertijd zijn gekozen, wordt de oudste in jaren voor den benoemden gehouden. In geval van gelijken ouderdom beslist het lot. Art. 18. De leden van het polderbestuur zullen, bij het aanvaarden hunner betrekking, ieder op de wijze zijner godsdienstige gezindheid in eene vergadering van het pol derbestuur afleggen den eed, verklaring of belofte hierna omschreven, door den dijkgraaf in handen van den oudsten gezworen in dienstjaren, en door de gezworens in handen van den dijkgraaf; door den dijkgraaf eens polders in welke geen gezworen vereischt wordt, in handen van zijnen plaats vervanger, in eene vergadering van stemgeregtigdc inge landen of eigenaren. Bij ontstentenis van de aangeduide authoriteit, zullen ge deputeerde staten iemand delegeren in wiens handen de eed wo nlt-Q^galeg cl /^tf^iï^êen^crklaar) dat ik om totvan den /jiokle^le/^rdenv benoemd, directelijk of indircctelijk, aan /ég&enc^.p^son.én'^het zij in of buiten het bestuur, onder wat lWaijhjJ#' voofwontlsel ook, cenige giften of gaven beloofd I of jj^qvcnV'h-eb, of beloven of geven zal. .^tK]vtóygêi^j)éloof) dat ik, om iets hoegenaamd in deze K&Mkjiïg'h/doen of te laten, van niemand hoegenaamd eenïgCjbwfbn of geschenken aannemen zal, directelijk of in directelijk. Ik zweer (beloof) trouw aan de grondwet, aan de wet- Um -tlcs^jijks en aan de reglementen en verordeningen be- •br^kkei^K bes tuur der polders, en dat ik de belangen %tir 'den-v-;-ij.'polder met al mijn vermogen zal voor af,- staan en tfc^oighy-cn. ^Zop helpe mij God almagtig (dat beloof ik)." jfpY; Van. cT?ce VcÉsdflegging wordt akte opgemaakt, en afschrift aanbeëedigde uitgereikt. Wordt vervolgd.) Engeland. Londen 5 januarij. The morning herald verlangt, dat het lagerhuis van de regering zaLeischen eene formele uiteenzet ting van de beginselen, welke haar hebben doen treden in de worsteling met Rusland, van de beweegredenen, welke haar dien oorlog doqp voortzetten en van het doel dat zij wil be reiken. Een aantal van meer dan 300 kooplieden, reeders en ban kiers van Huil hebben eene petitie tot de koningin gerigt, waar bij zij verzoeken dat de algeheele teruggave der oorlogskosten door Rusland als eene der vredes-voorwaarden in overweging worde genomen. The times, die in zijn nommer van gist eren een artikel bevatte, waarin met hevigheid geklaagd werd, dat de blokkade der russische Oostzee-havens aan Engeland 20millioen pond sterling heeft gekost, zonder resultaten op te leveren, ziet zich thans genoodzaakt op zijn artikel terug te komen en een geheel anderen toon aan te slaan. Aam de blokkade had men het te danken, zegt dit blad thans, dat de oorlog een naanwelijks merkbaren invloed op den handel heeft uitgeoefend en dat geen russische kapers op engelscüe koopvaardijschepen loerden, zoo dra deze hunne havens verlieten. Om den bloei vau Engelands handel verder aan te toonen, treedt dit blad in eene opsomming van verscheidene artikelen, waarin de industrie zich iu het af- geloopen jaar zeer ontwikkeld heeft, terwijl het blad verder zegt, dat er uaauwelijks eenige twijfel bestaat, of alle takken van industrie en handel zullen dit jaar nog meer bloeijen dan in het afgeloopen jaar. De keizer der Eranschen-heeft koningin Victoria als kers geschenk een prachtig album met teekeningen in walervenv toegezonden, welke door de eerste schilders van Erankrijk vervaardigd zijn en de voornaamste tooneelen van Hr. Ms. bezoek aan dat land voorstellen. Dit album, iu een keurig etui besloten, heeft den keizer ruim duizend guinjes gekost. Spanje. Volgens telegrafisch berigt uit Madrid van den 5 dezer was een catalaansch manifest verschenen tegen het nieuwe ontwerp- tarief der in- en uitgaande regten, dat de Cortes door het minis terie is aangeboden. IMït^inlanil. Weenen 4 januarij. Een correspondent van de Kölnische Zeitung schrijft het verschijnen voor Messina van acht engel- sche linieschepen, die tot het eskader van de Zwarte zee behoor den, toe aan een omstandigheid, die welligt tot verwikkelingen aanleiding kan geven. Een siciliaansch speculant heeft namelijk met de engelsche regering een contract aangegaan tot het leve ren van muilezels en hunne overbrenging naar de Krimdien ten gevolge had deze reeds 500 dier lastdieren daar heen gezon den, en zou hij thans nog 800 stuks daar heen zenden, toen de regering van Napels daarvan onderrigt werden den speculant het inschepen der laatsten verbood. Verder dreigt nog, volgens den zelfden correspondent, een ander conflict tusschen Sicilië en Erankrijk uit te barsten. Laatstgemelde verlangt namelijk den vrijen uitvoer van gra nen uit Sicilië, iets hetgeen eerstgemelde mogendheid niet wil toestaan. Op het oogenblik telt het geheele bondsleger 527,501 man, aldus verdeeld op de volgende statenOostenrijk (lste, 2de en 3de legerkorps) 153,295 man; Pruissen (4de, 5de en 6de legerkorps 170.509 man; Beijeren(7dekorps)47,866 man; Wurtemberg, Baden en het groot-hertogdom llessen (8ste korps) 43,303 manSaksen, Keurhessen, Limburg, Luxemburg (9de korps) 41,308 manHanover, Bnmswijk, Oldenburg, de Hanzesteden, Mecklenburg èn Holsteiu (10de korps) 48,137 man; de reserve divisie1-infanterie (de hertogdommen Saksen en Anhalt en de vrije stad Erankfort) 18,033 man. Het bonds leger bestaat verder uit 3741/4 bataillon infanterie en jagers 400 eskadrons kavallerie146 1 /2 batterijen (38 3/4 batterijen zware, 70 batterijen ligte en 37 3/4 batterijen rijdende) artille rie, met 1138 stukken, alsmede nog uit 5 batterijen oost.enrijk- sclie artillerie met 60 stukken. Als een gerucht wordt gemeld, dat indeRijn-proviucien eeue zekere agitatie heerscht ten gunste der westersche mogend heden. Vooral moet dit te Bonn het geval zijn, waar de studen ten manifestation tegen Rusland gedaan hebben, terwijl te Maintz tusschen de oostenrijksche en pruissisehe soldaten een gevecht zou hebben plaats gehad. Epara fiirnj Bt. Parijs 7 januarij. Gisteren is de Louqsor te Marseille binnen- geloopen met tijdingen uit Konstautinopel van den 27 decern- berjl. Volgens aldaar ontvangene tijdingen van de kusten van Azie, was Omer-pacha in de haven van Battoun aangekomen. De ge vangene turksche officieren zijn naar Tiflis gezonden. Het bui ten hunne oevers treden der rivieren is oorzaak geweest dat zijn leger in de nabijheid van Kutaïs, gedureude twee dagen gebrek aan levensmiddelen heeft gehad. De in den krijgsraad bespro kene vervanging van den generalissimus, heeft men verklaard dat onmogelijk was, maar de divan heeft den 26 december be slist dat voor de volgende lente een nieuw en sterk leger in Azie zou gevormd worden. Zeventig turksche schepen lagen te Konstantinopel in lading om ammunitie voor Souchum-Kalé in te nemen. Dit de Krim meldt men dat de Russen hunne versterkingen bij Inkermann nog vermeerderd, en die welke op den Tscher- naya waren aangebragt weder ontbloot hebben. Een bijna plot selinge dooi heeft de strenge koude opgevolgd, die reeds op het schiereiland geheerscht heeft. De fransehe intendance verdub belde hare zorgen voor de gezondheid der soldaten. De stormen en het slechte weder van december hebben geen verlies van eenig oorlogschip voor de geallieerden ten gevolge gehad. De tijdingen uit Athene met dezen paketboot aangebragt gaan tot den 24 december. Bij gelegenheid der verjaardag van H- M. de koningin hadden er groote festiviteiten plaats gehad; een plegtig Te Deum is er gezongen dat bijgewoond werd door alle ministers en het korps diplomatiek. Des avonds werd er een groot ban ket gegeven, waarbij men opgemerkt heeft dat de minister van Erankrijk Mercier aan de linkerhand des konings, en de engel sche minister Wyse aan de regter zijde der koniugin was ge plaatst. De feesten zijn met eene algemeene illuminatie besloten De minister van financien heeft bepaald^ dat de schat kistbons, die binnen vijfmaanden of korter tijd vervallen zijn, 4£ pet. intrest, die een vervaltijd hebben van zes tot elf maan den 5 pet., en die welke een jaar te loopen hebben, 5-£ pet. in trest zullen geven. Leeonstitutionnel deelt in een en brief uit Weenen mede, dat het voorstel der westersche mogendheden, om de Zwarte zee voor alle oorlogsschepen zonder uitzondering tesluiten, reeds in 1855 door de Porte goedgekeurd is, mits de inrigtingen voor de turkschezeemagten dezee van Marmora mogten blijven bestaan, welk voorbehoud door Erankrijk en Engeland billijk geacht is tevens werd verstaan, dat de uitsluiting van alle oorlogsvlaggen zich ook tot de Azofsche zee moest uitstrekken, zoo datzjj voor Rusland eene veel grootere opoffering zou'zijn dan voor Turkije. Verder zegt de door dit blad medegedeelde brief, dat de graaf Esterhazy in last heeft te St.-Petersburg, bij het aandringen van Oostenrijks voorstel tot sluiting der Zwarte zee voor alle oorlogs schepen, ook te wijzen op een in 1828 tusschen Engeland en de Vereenigde Staten gesloten verdrag, waarbij ^contraherende partijen zich wederzijds de bevoegdheid ontzegd hebben om hare oorlogsvlag te vertoonen in een der groote meiren, gelegen tus schen het grondgebied der unie en dat van de britsehe bezittin gen inNoord-Amerika." Die verdragsbepaling zou volgens Le constitutionnel aan gevoerd worden als een voorbeeld om te bewijzen, dat zulk eene beperking, als thans ten aanzien der Zwarte zee voorgeslagen wordt, voor Rusland niet onteerendzou zijn, maar vroeger reeds door Engeland zelf bewilligd is. De heer Nisard, die tot opvolger van Saintc-Beuve als hoogleeraar is benoemd en vroeger medearbeider was van Le national, hield den 5 dezer zijne eerste voorlezing. Hij werd door sissen en fluiten begroet en als veil uitgekreten; hij werd verpligt de zaal te ontruimen. Onder de studenten heerschte de grootste opgewondenheid. Volgens de dagbladen van Bayonne is de generaal Bos quet door den telegraaf iiaar Parijs ontboden. Men veronder stelt dat dit geschied is met het doel om den grooten krijgsraad aldaar bij te wonen. Op deu derdeu verjaardag van het huwelijk der keizerin, zijnde den 29 dezer, zal naar men verzekert, de inwijding plaats hebben van de weldadige instelling in de voorstad St. Antoine, die door li. M. gesticht is tot opvoeding van arme jeugdige meisjes. BSeBgse. In ons nommer van 5 dezer hebben wij gemeld dat de heer Brasseur, hoogleeraar in het natuurregt en de staathuishoud kunde aan de hoogeschool van Gent, beschuldigd was van anti- katholijkeen onchristelijke leeringen. De senaat der hoogeschool heeft de zaak onderzocht en in zijne zitting van 3 dezer eenstemmig besloten te verklaren: dat de heer Brasseur de godheid van Christus niet geloochend had dat de vier studenten, welke hem daarvan beschuldigd hadden, des hoogleeraars woordeu te goeder trouw misverstaan hebben, en deswege geene berisping verdienen, maar wel wegens het later door hen jegens hunnen ouderwijzergehouden gedrag. De heer Brasseur had de tegen hem ingebragte beschuldigin gen in een dagblad beantwoord en daarbij onder anderen gezegd, dat het pausdom in de middeneeuwen het wereldlijk gezag in- gczwolgen en 's menschen geest in het juk geslagen had, en dat

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2