devegemeeenten ter mali te, waarvan het meel wc den aanvoerder een m vraagd, welk conseiv ir de mol ens n nen deze gemeen- _n zaVwor;' irgevoerd, zal dool" -rit bij den ont vanger worden aange- graan en her meel steeds zal moeten vergezellen en bij den voer aan hei - toor alwaar die uitvoer plaats heeft, zal mc .en woi .1 ;r ->'7 icend en ingetrokken om daarna aan het kantoor van den "mey anger te worden terug be zorgd. Zullende de betrokkene i ,enaar zich van de hoeveel heid en van de hoedanigheid van li. i meel bij den uitvoer moeten verzekeren en daarvan op hetb. melding maken. Het vorenbedoelde consent ;:al al de opgaven bevatten, om schreven bij art. 10,. tevjyijl bij lie.t aanbrengen en afvoeren van den molen alle die voorschriften zullen worden in achtgenomen welke met opzigt tot het aan de belasting onderworpene graan zijn voorgeschreven. Art. 28. Voor zooverre de molenaars zeiven het graan of het meel voor de ingezetenen naar of van den molen vervoeren of doen vervoeren, zal zulks niet mogen geschieden, dan door middel van daartoe bepaaldelijk dienende opene voertuigen, waarop in olievevw. duidelijk en zigtbaav zullen moeten zijn ge steld de naam van den molenaar en van den molen, waartoe zij behooren De zakken graan zullen bij hel brengen aan den molen, en de zakken meel, bij den afvoer van den molen, en voorts geduren de den vervoer, zoodanig op de daartoe als voren gebezigde voertuigen moeten zijn geplaatst, dat dezelve gevoeglijk kunnen worden geteld, waartoe de vervoerder verpligt is den ambte naar in de gelegenheid te stellen. Het meel zal nergens elders mogen worden gebragt dan aan het in de quitantie van betaalde belasting of van het consent- billet vermeld huis of gebouw van den aangever. Tot dekking van het op des molenaars voertuig gevonden wordende graan of meel gedurende den vervoer, zal geene kwi tantie van betaalde belasting of conscntbiljet van kracht zijn hetwelk ouder is dan, wat het harde betreft twee dagen, gere kend na dien der afgifte van de kwitantie of het consent-biljet, ofwel dei", volgens art. 13 toegestane verlenging, en, wat het meel aangaat, dan het tijdsverloop, tot deszelfs terugvoer, vol gens art. 16 is bepaald, ten ware de ontvanger den aldus be perkten tijd, op aanvrage van den molenaar, en wel vóór des- zelfs afloop, in een of ander geval, mogt hebben verlengd, uit hoofde van gebrek aan wind of van andere omstandigheden, welke het genoegzaam tijdig malen van het graan mogtcn heb ben verhinderd. Art. 29. De molenaars zullen de hoeveelheid en soort van het harde graan, mitsgaders het gemalen grann of meel, op of in hunne molens voorhanden, aan de'beambtcn, op hunne aan vraag naauwkeurig opgeven: het harde van het gemalen en, voor zoo ver zij tevens moutmolenaars zijn, hetgemoutnof met mout vermengde graan, of daarvan gekomen meel van het overige graan of meel afgescheiden houden. Vijfde afdeeling. Art. 30. Alle molens, hetzij de zelve door wind, water, stoom of paarden worden bewogen,gelijk mede de grutterijen, brande rijen, brouwerij en, azijn- en stijfsel makerij en, en de daarbij behoorende gebouwen, zijn aan het onderzoek der beambte onderworpen, met inachtneming der voorschriften van nvt. .'76 der wet van den 29 junij 1851 ('staatsblad no. S5.) De gebruikers zullen verpligt zijn., aan den ontvanger opga e te doen van de soort, do ligging en he! gebruik der panden-h'ier- boven bedoeld. Art. 31. De branders, brouwers en azijnmakers zullen io inslag van al liet bij hen gevonden vwdsfitrfe meel. in zij al d. n i mol toe hunne fabimallfóe .dieirgnde, moeten kun .vc-aRen door be li qQI'llU^-bili'e'ttenniet ouder zijnde dan cv: maand na Nfeïuivg waarop dezelve door de ambten» re volgens art. 16 zijn afgeteekend. Art. 32. De montmok naars, waardoor tevens verstaan wor den brouwers, branders of azijnmakers, die een eigen moutmo- len hebben, hetzij binnen of buiten het lokaal hunner fabrijk ge legen, zijn onderworpen aan dezelfde verpligtingen als koren molenaars. In de toepassing hiervan, zal het van de belasting vrijgestelde gemoute worden gelijk gesteld aan het van de belasting vrijge stelde ongemoute graan. Zesde Afdeeling. Avt. 33. De bakkers of meelvevkoopers,aan elkander broodge* bak of meel willende overdoen, zoodanig dat deoverdrag't bij de peil rekening in aanmerking worde genomen,zullen zich moeten ten voorzien van een consent-biljet,doch hetwelk niet zal worden don uitgereikt, dan nadat door den afleveraar aan den ontvanger der kwitantie van betaalde belasting, niet ouder zijnde dan eene maand na de dagteckening der afgifte, mogt zijn vertoond; zullende door den ontvanger de hoeveelheid meel op den rug van de kwitantie worden afgeschreven. Art. 34. De broodbakkers zullen geen gekneed brood van ■ftfelk meel ook te zamen gesteld, boven eene hoeveelheid van vij&ien ponden, gelijk mede geen meel van welk belast graan ook gemalen, boven eene hoeveelheid van vijf pondenvan cenig ingezeten ter bakking mogen inslaan, tenzij voorzien van een consentbiljet. Vijftien ponden gekneed brood of vijf ponden meel of daar beneden, zullen zij als voren mogen inslaan, slechts voorzien van een door den eigenaar geteekend biljet van den navolgenden inhoud De ondergeteekende heeft den bakkerter bakking bezorgdponden gekneed brood ofponden meel. den 185 (Wordt vöïvólgd.) ©mtmlanbaclje '©ijïrmflcn. Bng-e'ïand. Londen 21 december. The london gazette deelt eene de- peche mede van generaal sir W. Codringtou, gedagteekend Sebastopol 4 dezerwaarin gemeld wordt dat de Russen voortgaan, van nu en dan en soms .heftig, tegen sommige gedeelten der stad hun vuur te rig ten, zonder dat dit ech ter aan de geallieerden verlies of nadeel berokkent. Als bijlage wordt hierbij een rapport gevoegd van dr. Hall, chef van de medische dienst bij het leger, waarin gezegd wordt dat de gezondheidstoestand der troepen allé- zins voldoende is. De nota der amerikaansclie regering in antwoord op die van Denemarken is den 3 november van Washington verzonden. Daarin wordt het door Denemarken voorgewen de regt van controle bij het binnenvaren van de Sond en de beide Belten betwist. Het kabinet van Washington weigert zich op de couferentien te doen vertegenwoordigen; door zich te verzetten tegen het toezigt van Denemarken op het binnenvaren in de Oostzee, wordt het euvopesche evenwigt niet verbroken. Amerika wil buitendien een billijk equivalent voor dit commercieel voordeel betalen, mits de Sond bevaarbaar gehouden worde, doch het ontkend, dat De nemarken een staatkundig regt op het heffen van den tol heeft. Volgens een schrijven uit Brussel zou Zweden zich ver bonden hebben eventueel aan de operatien in de Oostzee deel te nemen, waartegen de zweedsche regering het regt zou heb ben hare aanspraak óp-de dooi' Rusland veroverde provinciën (Finland enz.) te doen gelden, in geval deze door het lot der wa penen in handen van de geallieerden raogten vallen. De parijsehe correspondent van The times acht liet ook meer dan waarschijnlijk, dat er in hetrtusschen Frankrijk en Zweden gesloten Iraelaat, nog geheime artikelen zijn, die op andere eventualiteiten doelen. Van het tractaat, zoo als het bekend is gemaakt, sprekende, zegt deze dat het onderdo belangrijkste verschijnselen van onzen tijd kan gerangschikt worden, daar aan Ruslauds veroveringszucht alsnu van het noorden lot het zuiden paal en perk gesteld is. Koning Oscars handeling noemt deze correspondent een nieuwen waarborg voor de onafhanke lijkheid van Europa'. Men zegt dat lord Clarendon besloten heeft het besluit van het beurs-committé alhier om de notering der nieuwe russissche leening ook na den vrede te verbieden, aan alle brit sche regerings-agenten, zoo wel iu het binnen- als buitenland, mede te deelen. St. Petersburg 21 december: Generaal Muravieff meldt an 28 november, dat de Russen te Kars 16000 man krijgs zangen gemaakt hebben, waaronder 8000 Nizzams en 6000 Rediffs; verder zijn in hunne handen gevallen 12 vaan dels en 30,000 geweren. Generaal Muravieffhad de Eu- gelsehen van het garnizoen er van vrijgesteld, voor hem te defileren. Omer-pacha vernomen hebbende dat generaal Bagnation versterking bekomen had, was de Ingour weder gepasseerd en trok op Souchum-Kalé terug. jaOaoatscünlaEaiil. Weenen 23 december. Alvorens deze stad den 16 dezer te verlaten, heeft de oostenrijkseïm gezant bij het russische hof, graaf Eslerhazy, zich herhaaldelijk met den minister van buitenlandsche zaken Buol ondeihouden, en was eenige dagen, vroeger ook bij den keizer ten gehoore ontvangen. In goed onderrigte kringen alhier houdt men het voor zeker, dat liet russisch kabinet zijne goedkeuring aan vre- des voorstellen hechten zal, wanneer men het slechts geene voorwaarden wil opdringen die verdemoedigend en met zijne eer in strijd zijn. Iedereen weet toch dat Rusland den vrede wenscht, maar keizer Alexander zal zijne souve- reinitets regten gewis bij het sluiten van den vrede niet doen schenden. Zulks moet ook de fransche regering nog onlangs, namens het petersburger kabinet, door een duitsch diplomaat verzekerd zijn. Men meent als zeker te kunnen melden, dat de door graaf Esterhazy naar St. Peterburg overgebragle vredesvoor stellen ook aan Pruissen zijn medegedeeld, met uitnoodiging aan het kabinet van Berliju om die bij de russische regering te ondersteunen. De vermindering van ons leger zal gevolgd worden door eene bevordering van enkele uitstekende generaals tot veldmaarschalken. Zoo spreekt men van de beide generaals von Hess en Auguslin, benevens den generaal der kavalle- rie, graaf Gorczkowski, welke tot dezen lioogen rang zoude verheven worden. Zoo als |men weet is de generaal von Hess een der meest geachte en bekwaamste hoofden van ons leger; de baron von Augustin heeft zich zeer verdien stelijk gemaakt als het hoofd onzer artillerie en de graaf Gorczkowski is een oud soldaat, wiens dapperheid en koel bloedigheid Mantua heelt gered in 1848 toen het garnizoen in twee vijandelijke partijen was verdeeid, welke dreigden handgemeen te worden, doch door zijne vastberadenheid pi toom gehouden werden tot dot Radelzky hem verster king toezond. Het Dresdener Journal van 22 dezer deelt mede dat Rus land zich reeds bereid heeft verklaard om zijne toestemming te geven aan de neutralisatie der Zwarte zee, behoudens enkele wijzigingen iu de voorgestelde wijze van. neutralisatie, welke wijzigingen Rusland in het belang acht van geheel Europa. Naar men met zekerheid verneemt, zal alsnu dedeensche regering aan de belanghebbende staten, nieuwe meer aanneem bare voorslagen doen tot eene schikking betreffende de kwestie van den Sond tol. ffViisiEiirSjSi. Parijs 21 december. Het tractaat tusschen de westersche mogendheden met Zweden en Noorwegen gesloten, is let terlijk van den volgenden inhoud; //Art. 1. Z. M. de koning van Zweden en Noorwegen verbindt zich om noch aan Rusland af te staan, noch met dat rijk te ruilen, noch aan hetzelve toe te staan het be zetten van eenig gedeelte van het grondgebied behoorende aan de kroon van Zweden en Noorwegen. Bovendien ver bindt Z. M. de koning van Zweden en Noorwegen zich aan Rusland geenerlei regt van weiden, van visschen of van welken anderen aard ook te geven, zoowel op gezegd grondgebied als op de kusten van Zweden en Noorwegen, alsmede om elke aanspraak op een van bovengezegde reg ten van de hand te wijzen, welke Rusland mogt willen doen gelden. //Art. 2. In geval Rusland aan Z. M. den koning van Zweden en Noorwegen ecnig voorstel of eenig aanzoek mogt doen tot het verkrijgen van hetzij den afstand of de ruiling van eenig gedeelte van het grondgebied behoorende tot de kroon van Zweden en Noorwegen, hetzij de toe stemming tot het bezetten van zekere punten van boven gemeld grondgebied, hetzij het regt tot visschen, weiden of welk ander ook, op meergemeld grondgebied en op de kusten van het. koningrijk Zweden en Noorwegendan zal Z. M- de koning van Zweden en Noorwegen zoodanig voorstel onmiddelijk aan Z. M. deu keizer der Eranschen en aan hare britsche majesteit mededeelen, waartegen cle fransche en britsche majesteiten zich verbinden, om aan Z. M. deu ko ning van Zweden en Noorwegen eene genoegzame zee- en land- magt te verschaffen, ten eincle vercenigd met, dc zee- en land- magt van gezegde Z. M., de eischen of aauvailen van Rusland hel hoofd te bieden. De aard, en de bestemming dezer stnjcf1" magt zal, in dat geval met wederzijdsche overeenstemming bepaald worden. Men verhaalt dat de generaals Canrobert en Baraguay d'Hilliers in het volgende jaar, onder het opperbevel des keizers, over de expeditie in de Oostzee bevel zullen voeren- Dfftijbingfn. Den 24 dezer van Galalz komende met eene lading tarwe, is te Vlissingen binnengeloopen het mecklenburgsche barkschip Gross fiirstinn Catharinagezagvoerder Baselowen dien dag van daar vertrokken de nederlandsche schooner Dolphijn, ge- zagv. H. Bowbyes en de nederlandsche sloep Sine Nominege- zagv.W. Loeff, eerstgeraelde metajuin.laatslgemeldein ballast. Den 21 november te Jamaica gearriveerd, komende van Newport, Stad Sluis, gezagv. II. Ets. Den 25 dezer, is ter reede van Ylissingen gearriveerd de nederlandsche kof Annechiena, gezagv. E. S. van der Wijk, van Galatz komende met eene lading tarwe; heeft na bekomen orders de reis naar Antwerpen vervolgd. Slolprijzea der Effecten ter Benric van Amsterdam 24 december. (Per telegraaf.) Nederland. Werkelijke schuld24 pel. G2£ dito dito 3 dito dito 4 Handel Maatschappij44 Rusland. Oblig. bij Hope Co. 5 100 dito dito 1828/1829. 5 /- Certific. dito IS40. 4 u 74f dito bij Stiegjitz 4 I 73£ dito dito 1854/"5 79£ Certific. van Inschrijving6 Spanje. Oblig. Nieuwe Stukken1 u (21 Binnenlandsch3 j 34£ Oostenrijk. Oblig. Metalick5 i 64™- dito24 33 dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 u 734- Belgie. Certifie. bij Rothschild24 j 501»- Portugal. Obligatien3 I 424 Spanje. Amortisable schuld. 7 h Bewijzen coupons4j-£ Oostenr. Oblig. nationale 5 petG7i|- Rusland. Obl. bij Stiegütz (pieriwe) SI

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 3