MIDDELBURGSCHE N°- 125. Donderdag 1855. COURANT. 18 October. Buitmtanösdw HtjöinQcrt. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdag-s. Binnen deze gemeente en VJis- singeu geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 nre. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advenentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbekeud- makingea enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Woensdasr avond 8 ure. AmtlumMcjmgrn Aanliestedlugo Gedeputeerde staten van Zeeland, Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op zaturdag den 27 October 1855, des voormiddags ten 11 ure, onder nadere goedkeuring door een hunner leden, in bijzijn van den hoofd ingenieur van het 11de district van den waterstaat, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, zal worden aanbesteed Het onderhoud van den veerdam aan den On rust-polder, eiland Noord-beveland, tegen over Vere, te rekenen van den dag der goed keuring van de besteding tot denl julij 1856, met de levering der vereischte materialen. De aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek en de voorwaarden liggen acht dagen vóór de besteding, ter lezing op de provinciale griffie van Zeeland, bij den hoofd-iugenieur voornoemd en bij den ingenieur te Mid delburg, alsmede op de verder gebruikelijke plaatsen. Drie dagen vóór de besteding zal de noodige plaatselijke aan wijzing worden gedaan. Inlichtingen zijn te bekomen bij den hoofd-iugenieur en den ingenieur voornoemd. Middelburg, den 12 october 1855. Gedeputeerde staten voornoemd, VAN TETS, voorzitter. S. VAN DER SWAL ME, griffier. g>MI»pletoïn*e besclirijving voor d.e per- soaiele Ibelasting. De burgemeester en wethouders van Middelburg herinneren de ingezetenen aan de bepalingen van artikel 27 en 42 der wet van den 29 maart 1833, (staatsblad no. 4), omtrent de belasting naar tijdsgelang, en de suppletoire aangifte volgens welke een ieder, die door uitbreiding, vermeerdering, verwisseling, of het aanschaffen van belasting-voorwerpen der grondslagen van het personeel, komt te vallen onder toepassing van eenen nieuwen of verhoogden aanslag, in den loop des diensljaars verpligUs, alvorens en naar gelang van het ontstaan der omstandigheden, en op de boete bij artikel 35 en 39 vastgesteld, tot het indienen van behoorlijke aangifte deswege, invoege bij artikel 30 der wet is voorgeschreven, kunnende daarvoor een biljet ter invulling bij den heer ontvanger worden afgehaald. Middelburg, den 15 october 1855. De burgemeester en wethouders voornoemd, (get.) J. E. BIJLEVELD VAN SEROOSICERKE1. p. De secretaris, (get.) M. E. LANTSHEER. SLasjiiasrog-eM en ï»eIfas4Siïg- op «le fouragien. De burgemeester en wethouders van Middelburg maken be kend dat de suppletoire kohieren van de belasting, a. bekend onder den naam van lantaarn-, brandspuit- en nachtwacht gel den; b. op de fouragiën, over het jaar 1855, ingevolge artikel 264 der gemeentewet, voorloopig door hen zijn vastgesteld en ter secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Middelburg, den 15 october 1855. De burgemeester en wethouders voornoemd, (get.) J. E. BIJLEVELD VAN SEROOSICERKE 1. p. De secretaris. (get.) M. E. LANTSHEER. Pnblicatijp. De burgemeester en wethouders van Vlissingen Gelet hebbende op het koninklijk besluit, van den 9 november 1851, (staatsblad no. 142), maken bekend 1. dat op woensdag den 21 november aanstaande, eene ver gadering van kiesgeregtigden in eene der benedenzalen van het raadhuis aldaar, zal worden gehouden om de plaatsen aan te vul len der leden van de kamer van koophandel en fabrieken, die met het einde dezes jaars aan de beurt van aftrediug zijn, of om an dere oorzaken zullen ziju uitgevallen 2. dat de lijst der kiesgeregtigden ter inzage ligt ter secre tarie dezer gemeente, terwijl de ingezetenen, indien zij tegen die lijst bezwaren mogten hebben, die kunnen inleveren van den 22 dezer tot den 6 der volgende maand. Viissiugeu, den 16 october 1S55. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W.CALLENEELS. De secretaris, MABILOT. öirmenlaniïselje xtijMitam. Middelburg 12 oetoTber» Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier ligt ter in zage een exemplaar der opgave wegens den in- en uitvoer van vreemde en koloniale waren, mitsgaders van hritsche en iersche voortbrengselen gedurende de acht maanden, geëindigd op 31 augustus jl. De procureur-generaal, fungerend directeur van policie in Zeeland heeft in het Polieieblad berigt dat in den loop der maand september jl., zonder nadere dagbepaling te kunnen opgeven, door den kuiper Jacobus van den Broeke, te Middelburg, ont vangen is, zonder te kunnen opgeven van wien, een valsch gul denstuk, dragende de beeldteuis van koning Willem II en voorzien van het jaartal 1847. In belgische bladen lezen wij, dat Z. M. onze koning den graaf Louis du Chastel, attaché bij de nederlandsche legatie te Berlijn, benoemd heeft tot hoogsldeszelfs zaakgelastigde bij het hof van Rome, ter vervanging van wijlen den graaf Lieder- kerke de Beaufort. Bij de plaatselijke commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt te Amsterdamzijn van den* 7 tot en met den 13 october 1855, als cholera-lijders aangegeven32 mannen en 38 vrouwen, tezamen 70 personen; waarvan in het hospitaal zijn opgenomen 7 mannen en 12 vrouwen. Overleden 32 man nen en 19 vrouwen, tezamen 51 personendaarvan in het hos pitaal 4 mannen en 1 vrouwvan daar uitgegaan 6 mannen en 9 vrouwen; blijven alzoo daar in behandeling 18 personen. De Groninger courant deelt mede dat doorliet collegie van heeren curatoren, ter vervulling van de vacatures in de litlera- rische faculteit aan de hoogeschool te Groningen, de beide volgende tweetallen zijn opgemaakt: 1. dr. C. M. Erancken, rector aan het gymnasium te Leeuwarden, en dr. J. G. Hulle- man, conrector aan het gymnasium te Amsterdam 2. dr. R. J. Eruin, eerste praeceptor en leeraar in de algemeene geschiedenis en aardrijkskunde te Ley den, en dr. W. Hecker, lector aan de hoogeschool te Groningen. Verder is ter benoeming van eeu buitengewoon hoogleeraar in de regtsgeleerde faculteit, en wel bepaaldelijk voor de vakken van het hedendaagsch regt, door heeren curatoren een tweetal voorgedragen, bestaande uit de heeren mr. R. T. H. P. L. A. van j Boneval Eaure, referendaris bij het ministerie van financiën, en mr. B. J. Gratama, substituut-officier van justitie te.Leyden. Beaoeutinsen en besluiten. Z. M. heeft den heer Loewenstimm, cominercie-raad van Z. M. den keizer van Rusland, benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon. Marine en leger. Van den Heider wordt gemeld dat, Zr. Ms. instructie-brik D e zeehond, kommandant de kapitein-luitenant ter zee B. G. Esclier, gereed wordt gemaakt om in de maand november e. k. naar de Middellandsche zee te gaan. Z. M. heeft, op voorstel van den minister van oorlog, vergund om in het begin der volgende maand aan de gehuwde onder-officieren en manschappen van liet leger, uit bun blee dings- en reparatiefonds uitbetaling te doen plaats hebben, en. zulks even als de twee vorige jaren uit aanmerking van de aan houdende duurte der eerste levensbehoeften. VerscliiUende beirigfen. Naar men verneemt is tegen jhr. M.Salvador, op den IS sept. 11. door de arroudissements-regtbank te Amsterdam, regts- ingang verleendwegens lasterhoon en smaad jegens de arrond.-regtbank te Haarlem, vervat in eene advertentie in het Handelsblad, en is de aangeklaagde den 10 october te dier zake naar de correctionele teregtzitting verwezen. Op eene verkoopiug van eene kleine verzameling gedenk penningen en munten, den 9 dezer in liet Huis met de hoofden te Amsterdam gehouden, golden o. a. het stel project-munten der bataafsche republiek/500, de dukaat van koning Lodewijk met den naam George ouder liet borstbeeld/94, de rijksdaalder met den zelfden naam en liet woord konengrik" 201, het stel munten van den zelfden met het wapen op de rijksstaven ƒ180, de gulden mei. gescliubden rand van den zelfden 33, de rijks daalder met geharnasten man van den zelfden 85. Volgens de 's Gravenhaagsche Nieuwsbode is de Amer- foortsche courant thans liet orgaan geworden van den heer mr. C. C. E. d' Eugelbronner, secretaris-generaal bij hot depar tement van justitie. Met genoegen berigteu wij dat bet overlijden van den heer dr. J. P. Arend geene verandering zal te weeg brengen in de- uitgave zijner bekende geschiedenis des vaderlands. Naar men verneemt, heeft de overledene, behalve afgewerkte kopij, zeer vele aanteekeningen en bouwstoffen, door hem sedert eene reeks van jaren bijeenverzameld, nagelaten, en is de verdere bewer king opgedragen aan de bekwame hand van den heer mr. Otto van Rees, te Utrecht, denschrijver der in 1854 met goud be kroonde verhandeling over de verdiensten van G ijs bert Karet van Hogendorp als staathuishoudkundige. Engeland. Londen 14 october. Door den minister van oorlog is heden eenedepeche openbaargemaakt uitde Krim, welke de mede- deeling bevat dat de generaal Colin Campbell met een aauzjep- lijke strijdmagt, zoo wel uit kavallerie als infanterie zamengjj- steld, den weg naar Eu patonais ingeslagen. - Het voor Odessa verschenen eskader der geallieerden bad, volgens een berigt -van 11 dezer, nog niets ondernomen-, noch eenige beweging gemaakt waaruit het eigenlijke plan dec vlootvoogden op te maken was. Volgens The morniugpost, een orgaan van het engelsche ministerie, is dat eskader uitge zonden om onderscheitien voor de verdediging van Zuid-Rus land belangrijke punten, te gelijk of achtereenvolgens aan te tasten. Een bij The times ontvangen brief uit Parijs zegt dat het bedoelde eskader 10,000 man fransche troepen aan boord heeft, en naar het algemeen vermoeden Kinburn en'Otschakoff zou aanvallen. Het gouvernement heeft onverwachts vier oorfogssche-

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1