MIDDEL BURGSCI1E COURANT. Dingsdag 1855. 18 September. N°- 112. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singcu geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan HuwelijksGeboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon grootc letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Maandag avond 8 ure. 2tanli0ttöigmgm Fulblicatie. De burgemeester en wethouders van Ylissingen Gelezen hebbende eene bij hen ingekomene missive van den luitenant-kolonel eerstaanwezend ingenieur der vesting Vlis singen, in dato 13 september 1855 no. 4-1. Maken bekend Dat uit hoofde van eenige te doene herstellingen aan de hoofdbrug buiten de Duinpoort, de gemeenschap voor rij-en voertuigen door die poort gestremd zal zijn gedurende donder dag, vrijdag en zaturdag, den 20, 21 en 22 dezer maand. Vlissingen den 11 september 1855. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris, MAB1LOT. VevEaiaa-Simg' GBesitejrpwi.G De burgemeester en wethouders van Veere zullen op zatur dag 22 september e. k.des voormiddags ten elf ure, op het raadhuis in het openbaar doen verhuren voor den tijd van vijf jaren, liet gebruik van den Oesterput aan die gemeente toebe- hoorende. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ter secretarie. Brieven franco. De burgemeester en wethouders voornoemd DE STOPPELAAR, voorzitter. J. P. VAN DEN HEUVEL, secretaris. fiHtmcnlcmïrsrljÉ ®ijömgen. Middellmarg1 ÏLa sejititeHBRTtoen.''. Volgens de circulaire van den commissaris des koniugs in Zeeland van 1 dezer, Provinciaal blad no. 79, moeten op de in october te houden inspectie over de verlofgangers der nationale militie, waarvan, wij reeds in ons no. van 1 dezer de tijdstippen in de onderscheidene hoofdplaatsen mededeelden, verschijnen 1. de miliciens der iiglingen van 1851 en 1852, met uitzon dering van de zoodanigen die krachtens het koninklijk besluit van den 8 augustus jl., no. 61,zijn opgeroepen om aan de wapen oefeningen in september deel te nemen 2. de miliciens der ligtiug van 1853, die minder dan 1 jaar in werkelijke dienst zijn geweest; 3. de miliciens der ligting van 1853, die tot het Lirnburgsch bonds-contingent behooren. Door gedeput eerde staten dezer provincie zijn, bij besluit van 7 dezer, opgeheven de maatregelen, genomeu ter voorkoming- van de verspreiding der longziekte onder het rundvee in de ge meente Oostcr- en Sir-Jansland. Men schrijft ons uit. Balh van den 11 dezer Heden morgen omstreeks zes uren is op de Ossendrechtsche plaat tusschen Lillo en Bath, gestrand het cngelseh (pleizier- jagt) schooncrschip Eairy Q,ucen, gezagvoerder Bridgge, ko mende van Engeland en bestemd naar An twerpen. Onmiddelijk is de heer J. J. Piek, consulaire agent van Belgieer met eenige vaartuigen heengegaan om hulp te verleeneu. Men hoopt het schip met het volgend tij in vlot water te brengen. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier liggen ter lezing: een exemplaar 1. van het koninklijk besluit van 12 julij 1855 no. 86, betreffende de vice-consulaten, 2. van het daarin aangehaalde reglement van 21 december 1846 no. 69 voor de nederlandsche consuls in de zeehavens, benevens: Opgaven wegens den handel en de scheepvaart van Groot- Brittanje en Ierland. Tc Zierikzce zijn sedert de laatste opgave bijgekomen 2 cholera-lijders, overleden 2, totaal aangetasten 6, overleden 4-, blijft in behandeling 2. Den 13 dezer stonden voor de arrondissements-regtbank te Tiel te regt de heeren H. J. Lion en D. van Haren Nomau, de eerste beschuldigd van laster, gepleegd in het weekblad De indier tegen den heer P. van Pees, oost-indisch ambtenaar, met verlof hier te lande, en de laatste van meclepligtigheid aan dien, als uitgever van genoemd weekblad. Het openbaar minis terie, waargenomen door den heer substituut-officier, mr. E. L. Rambonnet, rekwireerde in eene zeer uitgewerkte rede, de schuldigverklaring van beide beklaagden en hunne veroordee ling tot eene gevangenisstraf van 1 tot 6 maanden, ontzetting der burgerregten gedurende 5 jaren, en eene geldboete van f 25 tot ƒ1000. Over acht dagen zal de regtbank in deze zaak uit spraak doen. Men schrijft uit Zalt-Bommel, dd. 13 september Bij rapport van gisteren heeft de commissie van den gemeen teraad voorgesteld de accijns op de eerste levensmiddelen te doen vervallen, namelijk de accijns óp het gemaal, het geslagt, den turf, de steenkolen, het bier n den azijn, en de verminde ring van inkomsten daardoor ontstaande te dekken, door 1. de opcenten op het gedistilleerd van 50 op 150 te brengen; 2. den accijns op den wijn van ƒ4,50 per 100 kan met ƒ9 te verhoogeu en alzoo te brengen op ƒ13,503. de opcenten van de grondbe lasting en het personeel te vermeerderen tot het bedrag dat artt. 241 en 242 der gemeentewet toestaan4. de zemelen en kort te belasten met ƒ3 de 25 ned. pond., doch voor beestenvoeder bestemd, vrij; 5. hoofdelijke omslag op de inkomsten, met uit zondering der genen wier inkomsten op minder dan ƒ300 'sjaars worden geschat. BBeEnoeEBUHiag-eim era foesfinaBtterao Bij besluit van Z. M. den koning van 30 augustus jl. uo. 52 is de straf des doods met den kogel, waartoe Dominions Schou ten geboren te Zierikzee, marinier, thans gedetineerd te Mid delburg, bij vonnis van den krijgsraad in liet provinciaal kommandement van Zeeland van den 25 mei 1855, (in appel bevestigd) ter zake van gewelddadige aanranding en mishan deling van eenen schildwacht is veroordeeld, verwisseld in dien van vervallen verklaring van den militairen stand en kruiwagen voor den tijd van zes jaren. Z. M. heeft, bij besluit van den 12den dezer, naar aan leiding van de wet van j unij 1845, verminderd de regt en op den invoer van aardappelen op 5 centen de 10 mudden, van gerst op een cent de 100 pond, van rijst op 3 cent de '100 pond, van paddy op 2 centen de 100 ponden, en van tarwe, rogge, maïs, gerst en mout, boekweit, haver, spelt, boouen en gort op tien centen het last; en van brood, beschuit en meel op 4,10 de 100 ponden;te rekenen van 1 october 1S55 en uiterlijk tot 31 december daaraanvolgende. Bij Zr. Ms. besluit van 8 dezer is de officier van administra tie der 3de klasse J. H. C. Hansen met den laats ten dezer maand uit 's rijks zeedienst ontslagen. S£.erl&Biiewws. Volgens een der dagbladen zullen de geleerden die uilgcnoo- digd zijn de verlaling van het Oude Testamemt op zich te ne men de volgende zijn: prof. Kuenen, den Pentateuch, Josua, Daniel, Jona; ds. Vollenhoven, Richteren, Ruth ds. Weijers, Samuel; prof. Veth, Koningen, Kronieken, Job; ds. Otf, Ezra, Nehemia, Esther, Klaagliederen, Hoogliedds. Vorstman, Psal men; prof. Valeton, Spreuken; prof. van Gilse, Ezechiël en Predikerprof. Roorda, Jesaia, Jeremia; Micha, Habakuk prof Rutgers, Hosea, Nahum, Zephanja, llaggaï, Maleachi; prof. Juynboll, Joël, Amos, Obadja efi Zacharfa. Mogteu sommigen van hen vooï de hun aangeboden taak bedanken, alsclan he.eft men het oog geslageg, op cTe Jwereu Hoekstra, van Leeuwen en Laurillard. In eene buitengewone burgerlijke teregtzittingvanhet pro-- vinciaalgereglshofin Overijssel, is den 13 dezer in hooger beroep behandeld de zaak van den heer Warnink, pastoor te Borne, beklaagd wegens overtreding der wet op de kerkgenootschap pen. Na uitvoerigS» pleidooijen heeft het openbaar ministerie, bij monde van den advocaat-generaal mr. Ribbius, geëischt dat bet-hof zal verklaren: dat de beklaagde heeft gehandeld in strijd met de wet, en heeft de verdediger des beklaagden mr. Bloemen, advocaat te Almelo, tot ontslag van alle regtsvervolging gecon cludeerd. WSarïrae cna legen?. Den léden dezer zijn te ïïellevoetsluis binnengekomen Zr. Ms. scljoonerbrik Mak ass ar, komm. luit. ter zeelste kl. jonkh. H. P. de ICock, en schooner A ta 1 an te, komm. luit. ten- zee 2de klasse N. M. J. Kroef, beide komende van Lerwick, ge diend hebbende tot begeleidingen bescherming der haringvloot. De commissie, bij koninklijk besluit ingesteld om den minister van marine te adviseren bij de benoeming en bevorde ring van hoofd-officieren, is de vorige week reeds eenige malen te zamen geweest. Bij besluit van den koning is bepaald dat, als de kadeiten van de koninklijke akademie voor de zee- en landmagt, clie tij delijk bij de korpsen.van het leger zijn gedetacheerd, genees kundige verzorging noodig hebben, zij in de militaire hospitalen opgenomen en met de onder-officieren in de zelfde vertrekken gehuisvest zullen worden. Uit de laatstelijk door het departement van oorlog bekend gemaakte lijsten blijkt, dat van de krijgsmagt te lande en ter zee, sedert de laatste opgave, een getal van 73 manschappen met briefjes van ontslag uit de dienst zijn verwijderd, als van het regement grenadiers en jagers 7 manhet lste reg. infanterie 7 man, 2de reg. 8 man, 3de reg. 5 man, 4de reg. 2 man, 5de reg. 2 man, 6de reg. 9 man, 7de reg. 6 man, Sste reg. 2 man, waar onder een sergeant; het lste reg. dragonders 1 man, 2de reg. 3 man, 3de reg. 2 man, éde reg. 1 man; het 1 ste reg. vesting artillerie 1 man, 2de reg. 1 man, waaronder een sergeant; 3de reg. 1 manhet reg. veld-artillerie 1 manhet bataillon mineurs en sa'ppeurs 1 man; het voormalig algemeen depot der landmagt uo. 33, 1 man; het koloniaal werfdepul 1 man; het reg. jaaers te paard 1 man; het korps mariniers 8 man'srijks marine 2 man; terwijl van de lanclmagt in de overzeesche bezittingen 7 man, waaronder een. fourier, op voormelde wijze uit de dienst zijn verwijderd. ^expscEaBaSemi52e 8seirê«;tieEn. Uit eene officiële opgave blijkt, dat de rijks-middelen gedu rende de acht eerste maanden van dit jaar 1S55 hebben opgo- bragt 38.541,040, terwijl de opbrengst over gelijk tijdsverloop van het vorig jaar is geweest van,/36,861,391 Naar wij vernemen is de heer II. L. Jansen aangesteld tot het aanleggen enz. van de telegraaflijnen in Noêrlands Indie, voor welke betrekking onlangs door middel der Staats-courant het gouvernement een geschikt persoon gevraagd heeft. ISaai'g-iefi'InjBie starad!. Vlissingen'van 8 tot ]5 september. V. Gehuwd: L. M. Verheul, jm. 2-ij. met P. C. Buscjuet/jd.' 24 j. C. van den Oever, jm. 31 j. met M. C. Neuijen, jd. 31 j'. Bevallen: M. M. Heijnen geb. Nas, z. J. M. de Leijer geb. Larsön, z. A. Dekker geb. Marijs, z. B. van Kleeven geb. Ötruijk, d M.Terwoertgeb/Wijs.d. S. M.Janssengeb.Luie, z. Overleden W. Eritz, weduwn. van J. Rivier, 63 j. J. Ob- belaar, vrouw van C. Jilleba, 72 j. M. Lauiioy, z. O, Loois, d. 13 maanden.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1