MIDDELBURGSCHE COURANT. N°- 110. Donderdag 1855. 13 September. öüinmlaniïsdii' ^tjötitijrn. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,-1-0. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan HuwelijksGeboorte of Doodbckend- makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. "Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Woensdag avond AFBiOlSBSGIIïCi. Intrekking van provinciale verordeningen waarbij straf is bedreigd. De gedeputeerde staten van Zeeland doen te weten, dat door tie staten dier provincie, in hunne vergadering van den 9 julij jongstleden, is vastgesteld betgeen volgt „Overwegende dat sommige der sedert den 19 september 1814 vastgestelde provinciale reglementen en verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, bebooren te worden ingetrokken Dal andere van die reglementen en verordeningen, hoezeer ;ten gevolge van latere bepalingen vervallen, zouden kunnen ge acht worden alsnog in werking te zijn omdat zij niet bepaald zijn ingetrokken; Dat het in dien stand van zaken, ter vestiging van regtsze- kerheid, noodig is, te bepalen welke van die reglementen en verordeningen nog gelden hebben goedgevonden Benig artikel. Alle provinciale reglementen en verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, welke zijn vastgesteld sedert den 19 september 1814 tot den l januarij 1855, worden met 1 janu- arij 1856 buiten werking gesteld, met uitzondering van: het reglement op de overzetveren, vastgesteld den 6 julij 1837, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 1 september daaraanvolgende, no. 80, (provinciaal blad no. 81 van 1837); liet reglement op het beheer en onderhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden, met zijne wijzigingen, vastgesteld den 6 julij 1838, den 4 julij 1S44, den 8 julij 1847 en den 6 julij 1848, goedgekeurd bij de koninklijke besluiten van den 4 augustus 1838, no. 106, van den 12 augustus 1S44, no. 96, van den 6 september 1847, no. 47, en van den 26 julij 1848, no, 120, (provinciale bladen no. 80 van 1838, no. Ill van 1844, tin. 96 van 1847 en no. 80 van 1848) bet reglement ter voorkoming van de verspreiding der long ziekte onder het rundvee en zijne wijziging, vastgesteld den 10 julij 1841 en den 12 julij 1851, goedgekeurd hij de koninklijke besluiten van den 5 januarij 1842, no. 69 en van den 30 julij 1851, no. 38, (provinciale bladen no. 15 van 1842 en no. 108 van 1851); het reglement op het gebruik der provinciale steigers, vast gesteld den 9 julij 1852, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 26 dier maand, no. 17, (provinciaalblad no. 109 van 1852) het reglement ter uitvoering van artt. 9 en 13 der wet van den 6 maart 1852, (staatsblad no. 47) tot regeling der jagt en yisscherij, vastgesteld den 14 julij 1852, goedgekeurd bij konink lijk besluit van den 16 augustus daaraanvolgende, uo. 56, (pro- vineiaal Mad no. 106 van 1852);" en dat deze intrekking is goedgekeurd bij Zijner Majesteits besluit van den 23 augustus jongstleden, no. 95. Gegeven te Middelburg, den 7 september 1855. De gedeputeerde staten voornoemd, P, D, VAN CITÏBRS, loco-voorzitter. S. VAN DER SWALME, griffier. MïïMeltowrg- IS septenintoer. De laatste tijdingen, zoo van de russische zijde als van die der geallieerden, bevestigen het berigt., feeds gisteren door ons per bulletin aan de daarop geabonneerden medegedeeld, dat liet zuidelijk gedeelte van Sebaslopol ingenomen is en de Rus sen zich hebben terug getrokken in het noordelijke gedeelte (zie verder onze rubriek Buitenlandsche tijdingen.) mr. L. W. A. Schuurbeqné öoeije, aan wien bij het zelfde ko ninklijk besluit eervol ontslag is verleend. Eergisteren namiddag heeft bij de dienstdoende schutterij alhier de installatie plaats gehad van den 2den luitenant J. W. de Raad, onlangs bij dezelve als zoodanigoverg-eplaatst, van het half-bataljon rustende schutterij no. 1, ter vervanging vanjhr. Door het comité tot regeling vau het vierde zeeuwsch mu ziekfeest, in mei of junij 185Ö te Goes te houden, is in overleg met het hoofd-bestuur der Vereeniging voor zeeuwsche muziek feesten, dezer dagen besloten dat het vocale gedeelte dier uit voering zal bestaan in: Haendel'sMessias, voor den eersten feestdag, en Schuman's Adventlied, H. Berlioz, La fuite en Egypte, en Mendelssohn Bartholdy's Walpurgisnacht voor den tweeden feestdag. Het koor der groote kerk te Goes is door kerkvoogden der hervormde gemeente welwillend afgestaan tot gemeld doel. Men schrijft ons uit Goes van den 11 dezer In de vergadering van tien gemeenteraad van gisteren is de heer G. H. Kakebeeke, met 5 van de 6 stemmen, herkozen tot wethouder en ambtenaar van den burgerlijken standver der werd tot lid van dé directie over het middel van straat- en zandwegen met algemeene stemmen benoemd, de heer A. Ka kebeeke Jz. te Krabbendijke. (Het gewoon verslag in ons volgend nommer. Te Baarland hebben onlangs twee voorvallen van zelf moord plaats gehad. In de afgeloopene week had zich namelijk de vrouw van zekeren vrachtrijder van het leven berooid en jl. zondag is een .bejaagd persoon uit dendeftigen stand verdron ken gevonden, waarbij men ook met genoegzainen grond aan zelfmoord meent te .moeten denken. Voor beide wanhopige daden zijn geene aauleidende oorzaken bekend. -f- Den 10 dezer heeft zich te Zierikzee een geval van cho lera asiatica voorgedaan en is daaraan een jongentje van 7 jaren overleden. Zaturdag 11. was in het zelfde gezin plotseling een jonger kind overleden, waarbij geen geneeskundige geroe pen was. Uit de nu bekend geworden verschijnselen, meent men op te moeten maken dat het de zelfde ziekte heeft gehad. De Staatscourant van gisteren bevat het programma voor de opening vau de vergadering der staten-geueraal te 's Graven- hage op aanstaanden maandag den 17 dezer. In de zitting van den gemeenteraad Ie 's Gravenhage van jl. maandag is na eenige beraadslaging met 20 tegen 8 slemmen besloten de heffing van de belasting op het gemaal voor 1856op den tcgenwoordigen voet te laten. Men leest in Deindier liet volgende: Het schijnt dat op Java iets voorbereid wordt, wat naar eene conscriptie zweemt. Te Samarang heeft eene conferentie plaats gehad van vijf resi denten zij duurde veertien dageu, en liet doel daarvan was het beramen van middelen, om voor het leger zes duizend inland- sehe soldaten te verkrijgen. Naar men zegt, zoude voorgesteld zijn de bestaande Prad- joerits" (inlaudsche troepen in de regentschappen), zoo ver zij geschikt zijn, bij het leger over te plaatsen en daarvoor rekruten bij die troepen in te lijven. Ook de inlaudsche kinderen van euvopesche afstamming, die in de jaren vallen, om in Nederland voor de nationale militie in aanmerking te komen, hebben bij de policie hunnen ouder dom moeten opgeven. Men schrijft uit Suriname van 5 augustus. //Den 23 julij ar riveerde voor deze stad zijne exc. de generaal-majoor Schimpf, nieuw benoemd gouverneur der kolonie Suriname. Het schip Willem Daniel, aan welks boord z. exc. zich bevond, werd door Zr. Ms. stoomschip Cura§ao (dat voor eenige dagen reeds op de kust ten anker lag) opgesleept. Door de seinschoten van dien bodem en vervolgens door het. lossen van liet geschut van het fort Amsterdam, werd de komst van z. exc. op de rivier Suriname reeds van verre aangekondigd, en zoodra de W i 11 e m Daniel in het gezigt der stad gekomen was, werd de aankomst van z. exc. door het lossen van kanonschoten van het fort Zoelan- dia aan de inwoners kenbaar gemaakt. Bij het ten anker komen voor de stad werd z. exc. door laatstgenoemd fort en door Zr. Ms. brik De lynx met aan z. exc. rang verbonden saluut be groet, welke eerbewijzen door de W i 11 e m Daniel terstond beantwoord werden. Den 24 j ulij, des morgens ten 9 ure. trad at een half uur te voren 5 kanonschoten van het fort Zeelandia ge lost waren, stapte z. exc., onder een salvo van 13 schoten van laatstgenoemd fort en van Zr. Ms. brik D e 1 y ïix, aan wal. ^eaoemiagen en toesluiten. Z. M. heeft den heer van Hoegaerden, hoofdingenieur, direc teur van den Autwerpen-rotterdamschen spoorweg, benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw. (Vroeger was verkeerdelijk gemeld tot ridder der orde van de Eikenkroon). De vice-admiraal van der Plaat, voorma lig kommandaut der zeemagt in Nederlandsch-Indie, is door Z. M. den koning benoemd tot kommandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw. Bij besluit van 10 dezer heeft Z. M. benoemd tot gewone hoogleeraren in de faculteit der godgeleerdheid aan de hooge- sehool Ie Leyden, de heereu A. Kuenen, theol. doet., buitenge woon hoogleeraar in die faculteit, en J. J. Prins, theol. docr., predikant bij de hervormde gemeente te Rotterdam. Z. M. heeft bij onderscheiden besluiten, gedagteekend den. 8 dezer goedgevonden 1. aanVTen gepensioneerden Isten luitenant hospitaal-direc teur li. Beekhuis, vergunning te verieeuen om de activireits- uniform, voor de laatstelijk doorhem bekieede betrekking be paald, voortdurend te blijven dragen, en 2. den 2den luitenant J. J. Alberts, van hei. 8ste regemenfc infanterie, in zijnen rangen ancienneteit over te plaatsen bij het wapen der infanterie van het leger in Oost-Indie. A-kunsten en -wetensclaappen. Den Ssten dezer heeft de heer professor J. A. C. Rovers van Groningen, officieel zijn besluit kenbaar gemaakt, om aan dé op hem gevallen keuze van hoogleeraar te Utrecht, gevolg te geven. Ook bevestigt het zich, dat zijn ambtgenoot J. A.C. van Heusde voor zijne betrekking aan de hoogeschool te Gronin gen bedankt heeft. MJaraise en 5egrei\ Naar wij vernemen is de zeildag van Zr. Ms. transportschip Prins Willem Erederik Hendrik, kommandaut lui tenant ter zee 1ste klasse J. W.deRuyter de Wildt, van llelie- voetsiuis naar Batavia bepaald op den 20 dezer. Men schrijft uit. het kamp van Reyen //Den zesden dezer heeft de zamengestelcle brigade escadrous- mauoeuvres verrigt, en den volgenden dag uit de regefinents- school geëxerceerd, terwijl de batterij rijdende artillerie die beide dagen op zich zelve heeft geëxerceerd op de Tetcringsch-? heide. Den 12 dezer zouden de zamengestelde manoeuvres een aanvang nemen; de vleugel-escadrons zouden op dien dageu de volgende exercitie-dagen van losse patronen worden voor zien; ook de batterij rijdende artillerie zal dan tevens ammunitie met zich voeren." Naar men verzekert, zullen de manoeuvres der verschil-- lende korpsen, zoo in de residentie als te Leyden en "te Delft m garnizoen, eerst den 16 dezer in de vlakte van Waalsdqrp p.au-' vangen en vermoedelijk slechts 6 a 8 malen plaats hebben-. 'V VersckRleitde berigten. Ten aanzien van den gepvojecteerden spoorweg van de resi dentie naar Scheveningen verneemt men, dat bij het bestuur der domeinen zulke gewigtige bezwaren bestaan tegen het afstaan van de 'oenoodigde gronden in het 's Gravenhaagsche boscii, dat de aanvragers der concessie deze hoogst waarschijn lijk niet zullen verkrijgen, zoo zij aan den weg geene andere rigting weten te geven.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1