aati hel station te York gebruikt en de reis daarna tol Edinburg voortgezet worden, waar H. M. overnachten zal. Het schijnt dat de operatien in de Oostzee voor dit. jaar als geëindigd beschouwd kunnen worden. Als een bewijs kan dienen dat het. linieschip Sans-Pareil, dat zich reeds met eene volledige lading projectielen op de reede van Kiel bevond, urn zich bij het eskader van den admiraal Dundas te voegen, bevel heeft ontvangen om naar Engeland terug te keeren. The north british daily mail zegt uit eene goede bron vernomen te hebben, dat. er nieuwe veranderingen in het, kabinet voorbereid worden. Eenê coalitie tegen lord Palnierston is na melijk op het punt van zich i.e vormen. Lord John Russell, de heer Gladstone, sir James Graham en de overige Peelisten, waaronder de heeren Cobdeu, Bright en de vredes-partij, zouden hieraan deel nemen. 25weden en doorwegen. Stokholm 4 september. De gouverneur-generaal van Noor wegen, von Lövvens Riold, is als zoodanig bij koninklijk besluit ontslagen en op pensioen gesteld. Hij wordt metl januarij 1S56 vervangen door den kroonprins, met den titel van onderkoning. Bleuemarken. De koning heeft liet door de beide kamers genomen besluit tot wijziging der grond wet terstond bekrachtigd, waarvan den 29 augustus aan de eerste kamer kennis gegeven is, terwijl de eerste minister tevens een ontwerp tot invoering der bedoelde wijziging alsmede de algemeene grondwet voor het gcheele rijk en de daartoe behoorende kieswet heeft voorgedragen. Bij die gelegenheid heeft de minister te kennen gegeven dat, bijaldien deze voorstellen niet aangenomen wierdeu, het geheele kabinet besloten had af te treden. Spam je. Brieven uit Madrid blijven op den duur gewag maken van de onedele bedoelingen van de heeren Espartero en O'Donnell; de eerste zou den troon en de monarchale instellingen omver willen werpen, om als heer en meester over het. lot van Spanje ie kunnen beschikken; de ander zou minder revolutionnaire, claxTr niet minder vijandige bedoelingen jegens koningin Isa- uirgedikoesleren, welke hij zou willen ontiroonen ten einde de geheven..0 jlct il00jy iiarer dcchter, de jeugdige prinses der hicrop^s^era3 P'a;itsen' bij welke O'Donnell als regent'als dan Terwijl de '^Hi^vervuilen als vroeger Espartero tijdens de provincie fjgheicl van koningin Isabella. De minister van vcrmefiïen, de heer Bruil, ging voort, liet personeel bij zijn depar- le^rient ie verminderen, waardoor hij den lande groote diensten bewijst. Er waste Madrid eene geheime staatkundig-gods dienstige vereeniging geslicht, om hulde te brengen aan bet nieuwe leerstuk der onbevlekte ontvangenis, doch waarvan het doel scheen te wezen de regering van Spanje weder van het hof van Rome afhankelijk te maken; deze vereeniging zou door geheel Europa hare vertakkingen hebben. BBsailscHsBam!. Weenen 4 september. Langs den gewonen weg zijn alhier tijdingen uit. Koustantinopel ontvangen die drie dagen later dag- Icekenen dan de per Euphrate te Marseille aangebragte ('30 au gustus). Mehemed-ali zou benoemd zijn tot kapudan-pacha, terwijl Halil-pacha op pensioen is gesteld. Overigens duurt de ministeriele crisis voort, en was lord Stratford de Redcliffe in die stad terug gekomen. Oiner-pacha zou den 1 dezer van daar vertrekken. Men berigt als officieel dat cle graaf Thun door Z. M.den keizer in plaats van graaf Rechberg (wien een eervol ontslag met de betuiging van 's keizers hooge tevredenheid is gegeven, daar Jiem eene andere bestemming wacht), benoemd is tot burgerlij ken gouverneur van Lombardije en ad latus van graaf Radelz- ky, militaire kóm-mandavit. van Vérone. Terwijl de souvereincn van de meeste duitschestaten de aanspraken van den adel ondersteunen op de weder invoering van den slaat, van zaken voor 18-18, heeft de hertog van Saxen- Coburg-Golha hierop een loffelijke uitzondering gemaakt. In een nota aan den duitschen boud protesteert hij ten sterkste tegen de bemoeijing iu birinenlandsche aangelegenheden van zijn land, door de verzekering dat. het er zich zeer goed bevindt irandering, ingesteld in 1848. klfèen is'het I.e bejammeren dat zijn voorbeeld zoo weinig na- 0 lfyj-^ h'e koningin Amélie, weduwe van Louis-Philippe, wordt ai ee^'ioe dagen hier verwacht, zoo men zegt., om het be- A graaf van Chambord te ontvangen, ten einde op -^^B^j^oening der beide Bourbonsche liuien het zegel te druk ken. Ook verlangt, deze vorstin haren kleinzoon, den graaf van Parijs--te zien, daar de hertogin van Orleans niet toegestaan heeft; dat deze eene reis naar Engeland zou ondernemen. De liertogf^p.bij voortduring zeer tegen deze fusie, die zij als na- clóe'l%;"ajébr de belangen haars zoons beschouwt, en uit vrees /•dat li ij iö'or anderen hiervoor gunstig zoude worden gestemd, wil zijpiepi niet uit het oog verliezen, Uit Berlijn meldt men dat o. a. de vier nederlandsche officieren die de veldrnanoeuvres aldaar hebben bijgewoond, jl, vrijdag door den koning van Pruissen ter tafel zijn genoodigd. De landverhuizing naar Amerika is in de zuid-duilsche staten dermate afgenomen, dat zij thans naauwelijks 1/10 ge deelte bedraagt van het aantal personen dat zich iu het vorige jaar derwaarts heeft begeven. Het gerucht dat, de koning van Sardinië weldra weder in den echt zal treden, houdt zich-staande. Men wil echter thans weten, dat hij zich met geene engelsche prinses, maar met de prinses Sidonie, derde dochter van koning Johann van Saksen verbinden zal. 8'>ankrij!(. Parijs 8 september. De tijdingen van liet oorlogstooneel, door de Euphrate aangebragt, diereöo als wij reeds hebben medege deeld te Marseille is binnengeloopen, behelzen niet veel bij zonders. Daar Abd-el-kader, die aan boord van dien bodem de reis herwaarts maakte, ongesteld is, heeft hij zijn vertrek naar de hoofdstad eenige dagen moeten uitstellen. Men zegt zelfs dat zijne toestand zorgeltjkis, daar hij. hij zijne overlogt reeds onge steld, te Marseille een aanval van cholera moet gehad hebben. Het vuur der engelsche batterijen voor Sebastopoi is in de laatste dagen krachtdadig verdubbeld en werd door de Eran- schen belangrijk ondersteund. De vijandelijke bezetting der vesting werkte met, spoed tot. daarstelling van de drijvende brug tusschen de forten St.-Nico- las en Catherine, om de gemeenschap te behouden tusschen het zuidelijk eu noordelijk gedeelte der stad. Daar eenige kanonneerbooten der geallieerden zich bij den mond van den Donau hebben vertoond, hebben de russische over lieden, terug komende op humie jongste beslissing, de vaart van neutrale vaartuigen op de onder hun bevel staande gedeelten verboden. Volgens de berigt,en der ministeriele dagbladen is het thans zeker dat de koning van Sardinië den 16 dezer, keizer Napoleon en de wereld-tentoonstelling alhier zal komen be zoeken. Toen onlangs eenige fransche oorlogschepen Messina aandeden, werden hunne salulschoten niet beantwoord van de zijde der overheden. Hieromtrent werd door tussehenkomst van den fransehen consul opheldering gevraagd; het antwoord was, gelijk thans gemeld wordt, dat het salut niet be antwoord was, omdat eenige dagen vroeger toen de verjaar dag der koningin van Napels door andere inde haven liggende schepen met vreugdeschoten gevierd werd, door fransche trans portschepen geen schot was gedaan. Daarop deed de fransche vlootvoogd opmerken, dat transportschepen, als niet op den voet van oorlog gewapend zijnde, niet gewoon waren op mili taire wijze te groeten. Het napelsche gouvernement gaf echter niet toe, dat er in dit opzigt onderscheid tusschen oorlogsche pen en militaire transportschepen bestoud, en zoo staat het ge schil thans nog. ËSiüügJ-BC. Brussel 5 september. Z. M. koning Leopold heeft den heer Sand berg, lid van de ged. staten van Limburg, benoemd tot kommandeur van de Leopolds-orde; den heer Ruys van Bee- ren broek, lid der genoemde vergadering, tot officier, en den heer W. de Rooij, inspecteur der belastingen te Maastricht, tot rid der der genoemde orde. Ook heeft Z. M. tot ridder der gemelde orde benoemd den heer Eijnje, ingenieur bij denned, waterstaat. Men leest in den Moniteur: u Wij vernemen dat Z. M. de koning der Nederlanden bij dezer dagen genomen besluiten, verscheidene onzer landgenooten tot. ridder der orde van den Nederlandsohen Leeuw heeft benoemd, als: de heeren Bovy en van Ham, leden van gedeputeerde stalen van de (belg.) provincie Limburg; Hennessy, ingenieur Stevens, secretaris generaal bij het ministerie van binnenlandsche zaken en David, hoogleeraar aan de hoogeschool te Leuven." L'indépendauce beige logenstraft het door de Kolnische Zeil.ung medegedeelde berigt, als zou eerstgenoemd blad in andere handen overgegaan en het eigendom der fransche rege ring geworden zijn. Indien zoo iets ïnögt waar zijn, dan zegt L'hidepeudau.eezou zij zelve de eerste zijn die dit aan hare lezers mededeelt. Bij koninklijk besluit, is eene commissie ingesteld, belast met het toezigt op de fabrieken van gevaarlijke of voor de ge zondheid schadelijke voortbrengselen. tfjmiïuisbmgtm. Op de donderdag te Amsterdam gehoudene koffijveiling van de Nederlandsche handelmaatschappij is alles coulant verkocht. De prijzen voor de ordinaire koffij betaald, zijn als volgt No. II. groen, enkel rosse boon 32 a 321 Cts. 13. groenachtig Kadoe32.J- n n 14. bleekiets groenachtig 32 321- v 15. ordinair bleek32 33 (Reeds aan de geabonlieerden op ons bulletin medegedeeld.) «Eer weeBt. Rotterdam 7 september. De willige afloop der rotterdamsche Koffij-veiling is reeds vermeld, "ook de amsterdamsche is in die verhouding afgeloopen. Specerijen zijn williger. In Rijst en Thee is niets bijzonders omgegaan. Meekrapiirijzen. Avignon 2 september. In Meekrap gaat hier weinig om. Racine betaalt men fr. 31 rosés. Bereide fr. 41.50 a 42. fflraammarkieM. Amsterdam 5 september. Tarwe wordt heden 3 hooger genoteerd. Gerst blijft prijshoudend. Raapolie op zes weken ƒ63. Lijnolie op zes weken 471 Koolzaad (najaar) p. vl. 105. (Reeds aan de geabonneerden op ons bulletin medegedeeld.) Oostburg 5 september. De voorraad van granen was heden zeer gering', daar van do vorige oogst bijna alles is opgeruimd en de drukte op het veld door het voortdurend gunstige weder belet om van den nieu wen iets te dorschen. Voor nieuwe granen was de vraag levendig en de prijzen hooger. Rogge werd verkocht 11,a ƒ11,25. Nieuwe wintergerst ƒ7,aƒ7,50, dito zomer 7,a ƒ7,25. Koolzaad nog enkel aangeboden doch boven prijs gehouden Jarige tarwe slepende 14,75 tot ƒ16,dito gerst ƒ7,50 a 7,75. Nieuwe erwten 10,tot ƒ11,Jarige rogge ƒ11, Middelburg 6 september. Even als voorgaande week was er zeer weinig graan uit onze naburige eilanden aan de markt, ook uit Walcheren werd er bijzonder weinig getoond. Voor tarwe bestond weinig vraag, en houders hielden meestal op vorige prijzen vast, laat beurs echter is dezelve 15 cent. lager gekocht; men betaalde de puike Zeeuwsche 1854ƒ 16 a16,25 per mud. Puike jarige Walcher- sche Tarwe werd door de cousumtie voor ƒ16,50 en/16,75 gekocht, mindere ƒ16.25 de mud. Puike nieuwe voor de zaaijing geschikt, werd willig voor 16 gekocht, mindere bragt ƒ15.50 de mud op. Puike jarige Rogge/111,25 puike nieuwe voor de zaai, nagenoeg niet ter veil en tot 12 met graagte ge nomen gewone ƒ11,50 de mud. Gerst weinig ter veil; de nieuwe winter bad aan/7,50, en de zomer aan ^7,40 grage koopers. Walchersche Paardeboonen ƒ9,75 bij kleinigheden to plaatsen. Nieuwe Walchersche groene Erwten wederom zeer weinig ter veil, met veel vraag. Men kocht dezelve gaarne voor/II af 11,25. mindere ƒ10,75; groote dito/11,75,/T2, 12,25 de mud. Zeeuwsche groene Erwten was bijna niets ter veil, hetgeen aangeboden werd is aan ƒ10.50 genomen. Koolzaad minder gevraagdde beste en droogste soorten brag ten ƒ18, ƒ18,50 enkele ƒ18,75 op; mindere soorten zijn laat. beurs nog voor/16 en ƒ15 de mud afgedaan. Raapolie ƒ65. Patentolie 67. Lijuolie ƒ50 per vat. Harde Lijnkoeken 14 de 104 stuks. fiSeflBBïddeStle jnuarlliTtppSjzeaB. Middelburg 6 september. 3rfttjiringcrt. Den '19 juli) is op 9 gr. N. B. en 23 gr. W. L. gepraaid het barkschip Wesllcapellegezagvoerder M. Rooderkerk Jz-, laatst van Cardiff naar Hongkong. Te Swansea is den 1 september in goeden staat gearriveerd het barkschip Pauline, gezagvoerder B. J. Post. per Ned. Mud. Tarwe16.25 Rogge-11,25 Garst- 7,40 Haver.r- Boekweit- -, per Ned. Mud. Wittebooneu. Gr. Erwten -11,50 Aardappel, (nieuwe) - 2,60 per Ned. pond. Versche Boter .ƒ1,00 Hitlotingm. BSadenscHe Aamleeïeii a fl. 35. NEGEN EN DERTIGSTE UITLOTING VAN 50 SERIEN. 4 75S 12S3 1964 2451 3515 4449 4SS1 6170 7026 85 8SS 13S1 2018 2702 3568 4685 5680 6182 7072 138 952 1627 2050 3035 3705 4735 573S 6659 7081 245 1102 1854 2184 3182 4052 4765 6069 6S27 7727 6S8 1103 1867 2426 3487 4301 4771 6070 6876 7781 De trekking der prijzen geschiedt den 29 sept. aanstaande.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 2