u Op grond daarvan is eene commissie benoemd, om te onder zoeken in de archieven wat daarvan was, en is daarbij be\ ondeu dat bij arrest van het hof van Holland van april 1 714 is uitge maakt dat de administratie zou worden gevoerd bij ambaehts- hceren en het bestuur van Goes, en dat ambachtslieercn vier en het bestuur van Goes twee leden van de directie zouden be- noemen. Voor welk rapport de voorzitter zijnen dank betuigt en voorstelt om diensvolgens de benoeming, in plaats van den eervol ontslagen heer J. Kakebeeke, tegen eene volgende ver gadering aan de orde te stellen. Waarmede de vergadering zich vcreenigt en de opendare zitting gesloten wordt. Guiten Innösclic ®ijï>ingen. Engeland. Londen 29 augustus. Koningin Victoria is gisteren, na een verblijf van acht dagen in Frankrijk, ih de koninklijke zomer residentie op het eiland Wight teruggekomen. De oude lord Dundonald schijnt nog niet alle hoop te hebben opgegeven om zijn geheim middel tot vernieling der russische vestingen in toepassing gebragt te zien. Hij brengt het heden op nieuw in The times in herinnering en beroept zich op het schrijven van een uitstekend civiel ingenieur Charles Foxdie na naauwkeurig onderzoek zijne goedkeuring aan het plan heeft geschonken. Het nieuw in de vaart gebragte 'nederlandsche stoom schip Batavier, gezagvoerder W. Smith, kwam woensdagna middag ten 3 ure van Rotterdam te Londen aanniettegen staande het stormachtige weder liep de boot 9 mijlen in het uur. Den volgenden dag deed dat stoomschip een feestelijken proef- togt, waaraan vele voorname engelsche en nederlandsche koop lieden deelnamen. De fraai getooide en van binnen allersier- lijkst ingerigte boot stoomde met de aan het feest deelnemende genoodigden haar Gravesend alwaar een gastmaal aan boord werd gehouden, bij welke gelegenheid toasten werden uitge- bragt op den koning en de koningin der Nederlanden, den directeur der nederlandsche stoombootmaatschappij enz., ter wijl men met geestdrift de engelsche en nederlandsche volks liederen aanhief. Gemelde stoomboot, die de andere van den zelfden naam, die 26 jaren lang de dienst tusschen Rotterdam en Londen heeft waargenomenvervangt en te Pijenoord ge bouwd is, heeft 650 tonnen inhoudeene lengte van 218 voe ten en eeue machine van 250 paardenkracht, lage drukking. Ook wordt hare inwendige verdeeling, als bijzonder gemakke- lij k voor de passagiers zeer geroemd. De laatste berigten uit de Vereenigde Staten melden dat het schip Erimesia, met 650 arbeiders en eene bemanning van 50 koppen, uit China komende, op eene rif, ten westen van Nieuw-Caledonia gestrand was. Met uitzondering van één man zijn allen daarbij omgekomen. IS aaslsaiiaal. Het Journal de St.-Pétersbourg bevat weder twee stukken betreffende de zaak van Ïïaugö-Udd, als een brief van den admiraal Dundas van-I6 julij, waarin hij opkomt tegen de wei gering der regering om den engelschen luitenant der marine L. Geneste uit te leveren, welke brief reeds in Engeland openbaar is gemaakt, en het antwoord hierop van prins Dolgorucki, waar in deze bij zijne weigering volhardt en de verdere duscussie over deze zaak voor gesloten verklaart, omdat uit den brief van den admiraal Dundas blijkt, dat werkelijk de luitenant Geneste aan land is gegaan, zonder af te wachten dat zijne hoedanigheid als parlementair wettig was erkend. Spanje. Madrid 26 augustus. Er blijft steeds de hoogste mate van spanning heerschen. De regering heeft nog altijd vele moeije- lijkheden met het buitenland te bekampen en heeft bovendien het hoofd te bieden aan de partij die de koningin omringt,*en die voortdurend ijverig in de weer is om het ministerie omver te werpen. Het is daarbij steeds de partij die zich den naam van //gematigde" partij aanmatigde, van wie op dezen oogenblik alle twisten tweedragt uitgaat. O'Donnell neemt als minister van oorlog alle maatregelen om de militaire uitvoering van het verdrag met de weslersche mogendheden terstond na de goedkeuriug door de cort.es t.e verzekeren. Voor de actieve dienst in de gezamenlijke regemen- ten worden slechts de jongste en beste officieren behouden, de- overigen echter tot' reserve vereenigd, waarvan onmiddelijk SO bataillons zullen worden gevormd. Voor de dienstdoende rege- menten worden eene menigte nieuwe uniformen vervaardigd. DeGaceta behelst een besluit, bevelende de reorganisatie van de provinciale militie. Deze militie zal verdeeld worden in 24 bataillons. Ook behelst dit dagblad de mededeeling dat vreemdelingen van de gedwongen leening zijn vrijgesteld. US in 5 tscSo 5 aisü«B Weenen 29 augustus. Van vorst Gortschakoff is nog een nader legerberigt ontvangen, gedagt.eekend 26 dezer, dat ech ter ookgeene bijzonderheden bevat dan alleen dat het vuur vart de belegeraars gematigd was. Uit Konstantinopel zijn alhier tijdingen ontvangen van 25 dezer, volgens welke lord Stratford de Redcliffe zich naar Bala- klava begeven had en alle mogelijke beschikbare fransche Iroe- j pen werden ingescheept naar de Klim. Het gerucht dat de russische regering te Berlijn en elders stappen heeft gedaan om eene nieuwe leening te sluiten, be vestigt zich. Zij schijnt echter in de tegenwoordige omstandig- heden groote zwarigheden te ontmoeten. Bij den aanvang van j 1855 waren de in omloop zijnde russische schatkist-biljetten, reeds tot op ruim 556 mill. Z. R. aangegroeid, tot dekking' waarvan opdat zelfde tijdstip, volgens de eigene verklaring; van dén minister van financiën, slechts 152 mitlioeii in baar' geld beschikbaar waren. Zonder nu te gewagen van de enorme intressen welke Rusland voor zijne binnen- en buitenlandsche schuld heeft te voldoen, zal het genoeg zijn hierbij te voegen, dat de kusten van den tcgeffwoordigen oorlog iedere maand 20 mill. Z. R. bedragen, om zich feen juist begrip te vormen van den tegenwoordigen toestand der russische financien. De berlijnsche bladen spreken van eene nieuwe circulaire- depeché, welke voor eenige dagen door den graaf Nesselrode aan de russische gezantschappen in het buitenland gezonden zou wezen, ten einde dezelve omtrent den tegenwoordigen stand der oostersche aangelegenheden in te lichten. In dat stuk zou o. a. met nadruk gewezen worden op de door de russische rege ring aan don dag gelegde gezindheid, om aan eervolle vredes voorstellen gehoor te verleenen: Frankrijk, Parijs 29 augustus. Zoo als wij onder de laatste nieuwstijdin gen in ons vorig nomrner nog vermeld hebben, heeft Engelands koningin maandag voormiddag deze hoofdstad verlaten. Des avonds ten 5 ure kwam zij met prins Albert en hunne kinderen, alsmede een zeer talrijk gevolg en keizer Napoleon, die de hoo- ge gasten uitgeleide deed, Ie Boulogne aan, waar eene zeer luis- terrijke wapenschouwing op het strand heeft plaats gehad. Des avonds ten 11 ure begaf het gezelschap zich aan boord van het jagt Victoria and Albert. De keizer, die de koningin tot in zee vergezelde, keerde, aan boord van de stoomboot Ariel, een half uur na middernacht ter reede van Boulogne terug. Heden behelst het officieel regeringsblad in zijn geheel het rapport van generaal Pélissier over den jongs ten slag bij de Tschernaya. Bij het lijk van een der gesneuvelde vijandelijke generaals is het geheele pian van dit gevecht in geschrift ge vonden. De Moniteur bevat tevens een uitvoerig rapport van den admiraal Penaud, oveFhetfbombardement van Sweaborg. De Moniteur deelt mede dat met de afgifte der voorloo- pige certificaten voor de nieuwe leeiüing en de teruggave der reeds gestorte, doch thans opeischbare sommen, den 27 te Parijs en in de departementen een begiu is gemaakt, en dat overal daarmede ijverig wordt voort gegaan. Er is gezegd dat de schatkist het geheele bedrag der door de inteekenaren van 1000 fr. en daar beneden voorloopig gestorte 10 pet. zou houden, bij wijze van vooruitbetaling. Tegen deze meening protesteert de Moniteur, en zij is bovendien ook in strijd met de plegtige ministeriele instructien en met de daad zaken. Zondag behelsde dat blad dat koningin Victoria, na afloop der wapenschouwing, het hotel der invaliden, waar hot graf van Napoleon I is geplaatst, heeft bezocht, en worden bijzon derheden medegedeeld omtrent dat bezoek. Van elders ver zekert men echter dat dit bezoek niet plaats heeft gehad. Uit hoofde van het ver gevorderde uur zou koningin Victoria zich daarvan hebben verschoond. Een hoofdartikel in het bekende dagblad L'univers tracht te betoogen dat het doel van den oorlog tegen Rusland geen ander is, dan de verdediging der katholieke kerk, legen de aanmatigingen van die mogendheid; dat Frankrijk reeds veel verkregen heeft; dat het zich zeer Zeker nog vele opofferingen zal getroosten, doch dat men niet uit het oog mag verliezen dat de zaak, welke het voorstaat, niet alleen eene regtmatige," maar ook eene u heilige" zaak is, zoo als van den beginne af door de fransche bisschoppen met klem van redenen in hunne mandementen is uiteengezet. Aangaande de uitwisseling der krijgsgevangenen, tus schen Frankrijk en Rusland, wordt gemeld dat de fransche re gering in strijd met de bestaande gewoonte om van beide kan ten een gelijk getal krijgsgevangenen uit te leveren, aan al de russische gevangenen de vrijheid heeft geschonken. Aldus zijn van Parijs alleen 40 russische officieren naar Rusland vertrok ken, terwijl de czaar aan Frankrijk slecht 20 officieren kon te ruggeven. Deze handelwijze moet teSt.-Petersburgopdenreg- ten prijs geschat zijn. ÏBeü&ie. Brussel 27 augustus. Bij koninklijk besluit is eene commissie ingesteld, belast met de voorloopige werkzaamheden voor de herziening van de eerste twee boeken van het wetboek van koop handel. Cjattbclsbrrigtm. Overziet «Ier week. Rotterdam 31 augustus. Door de op handen zijnde Koffij-veilingen der Nederlandsche handelmaatschappij gaat er niets in om. Rijst vast, ongepeld A ra can blijft/8 i a/81. Specerijen iets meer gevraagd; Nooten voor verzending, Foelie en Nagelen op speculatie. De op den 29 dezer te Rotterdam gehoudeue Thee-veiling is coulant afgeloopen. TM eek rap rij zen Avignon 26 augustus. Meekrap blijft in eene fiaauwe stemming. Wortels rosées fr. 31,50 a fr. 32, paluds fr. 33.50 afr. 34, poeders SFFFR fr. 43 a fr. 44, SFFFP fr. 47 a fr. 48. c.5 jp li an iïs an- bi 1 e a Amsterdam 31 augustus. In Tarwe is heden weder geeue verandering op te geven. Gerst wordt 3,lrooger genoteerd. Raapolie op zes weken /631. Lijnolie op zes weken ^47-}. Koolzaad (najaar) p. vl. 104. Middelburg 30 augustus. De aanvoer was heden over het algemeen.niet groot. Slechts om in dadelijke behoefte te voorzien bestonder eenige vraag naar Tarwe, en de houders ongenegen zijnde om tot vorige weekprijs te verkoopen moest men zich eene verhooging getroos ten. Puike Zeeuwsche Tarwe heeft men voor/16 tot/16,50 en dito Walchersche voor ƒ16.50 a/16,75 gekocht; mindere 16,40. Eenige monsters nieuwe Tarwe die ter veil waren zijn voor/15,75 en /16,10 de mud gekocht. Jarige Zeeuwsche Rogge/ll,a/ll,25. Puike nieuwe zeer weinig aanen van ƒ11,25 tot/11,50 met graagte genomen. Jarige Gerst niet aan. Nieuwe dito weinig geveildde Winter- en Zotnergerst hadden tot 7.grage koopers, afwijkende 6,75 de mud. Wal chersche Paardeboonen werden gaarne lot ƒ9,50 gekocht. Walchersche nieuwe Groene Erwten bijna niet ter veil en veel gevraagd; met moeite kocht men die van/10.75 tot/11, en de groote van/Ll,50 tot ƒ12,de mud. Zeeuwsche Erwten hadden tot/10,25 en /10,50 koopers. Boekweit niet aange voerd. Koolzaad, waarvan de aanvoer reeds afneemt, had in de besteen droogste soorten koopers tot/18,,/18,25 en /18,50 de mud; wak en mindere soorten bleven meestal onver kocht, voor enkele wakke en mindere soorten is/17,a/17,50 betaald. Men noteert de Raapolie63,Patentolie65, Lijnolie/50,per vat. middel «te marktprijzen. Middelburg 30 augustus. per Ned. Mud. Tarwe 16,40 Rogge-11, Garst- 7,00 Haver- -, Boekweit- -, per Ned. Mud. Witteboonen Gr. Erwten -11, Aardappel, (njjeuwe) - 2,40 per Ned. pond. Yersche Boter /1,04 S!oti»rijzen der Effecten ter Beurze van Amsterdam 31 augustus. (Per telegraaf.) Rusland. Spanje. Werkelijke schuld 63$ dito dito 76 dito dito 4 Handel Maatschappij 41 Oblig. bij Hope Co 5 103 dito dito 1828/1829 5 102^ Certific. dito 1840 4 n 771 dito bij Stieglitz 4 761 dito dito 1854 5 82Ü Certific. van Inschrijving 6 Oblig. Nieuwe Stukken 1 181 3 Oblig. Metalliek m- 9-J- 32 dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 7U Certific. bij Rothschild 21 51 Obligatien 3 40/ Belgie. Portugal. Beurs van Londen, 29 aug. ten 12 ure. Consols 91/ Beurs van Weenen, 29 aug. (Slotprijzen.) Metalink 5 pet. 76. Beurs van Parijs, 29 aug. (Slotprijzen.) 41 pet. conipt. 3 pet. 66,55.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 3