m van Louden, die 9 november in functie moet. treden, zal waar schijnlijk de heer David Salomons tot die waardigheid worden benoemd, dewijl gecue tegenkanting wordt verwacht. Londen zal alsdan voor het. eerst cenjoodscheu lord-mayor hebben. ES ensü&SBd. Het gouvernement weigert de engelsche zeelieden, die bij hét bekende voorval te Hangö gevangen genomen zijn, vrij te lalen, en houdt vol dat zij, al mogten zij ook een st.uk wit vlaggedoek vertoond hebben, te'regt aangevallen en krijgsgevangen gemaakt zijn. Dit is nogmaals uitvoerig betoogd in een schrijven van den russischen minister van oorlog aan den brilschen vloot voogd, hetwelk in het Journal de St.-Pétersbourgvan28julijjl. is openbaar gemaakt, te gelijk met een rapport van den burge meester der finsche stad Raumo, volgens hetwelk, engelsclio zee lieden aldaar van de parlementaire'vlag misbruik gemaakt heb ben om particuliere have en kleine vaartuigen, ook zulke als niet voor de kustvaart dienstig zijn, te kunnen aantasten en vernielen. Ook vermeldt dat schrijven, als een bewezen feit, dat engei sche kruisers, op de kust van het eiland Oesel eenige visschers- schuilen vernield hebbende, daarbij aan de arme matrozen geld en zelfs kleedingstukken ontnomen hebben. Madrid 5 augustus. De Gaceta van heden logenstraft het gerucht, volgens hetwelk aan de vertegenwoordigers van Frank rijk en Engeland nota's zouden zijn overhandigd, óm te' verkla ren dat Spanje toetreedt tot het verbond der west.ersehe mo gendheden. E5!ïfls34§cSB!j&E5ê3. Ween en 6 augustus. Alhier zijn nadere tijdingen ontvangen van de Oostzeevloot, volgens welke Taganrog door een on- gelseh stoomschip gedurende verscheidene dagen was gebom bardeerd. Deze sloep had echter het ongeluk gehad op den 25 julij tè stranden, waarna zij door de Russen geheel verbrand werd, zijnde echter de equipage gered. Tegen Berdianski is den 22 en 23 julij een hevig bombardement begonnen'. Uit Konstan tin op el meldt men dat O meï-paella zich nog steeds aldaar bevond; voorts stemmen ook deze berigten over een met de vroeger medegedeelde in de alom gekoesterde ver wachting, dat belangrijke operatien-kunnen worden tegemoet gezien. In de gansche uitgestrektheid der oost enrijksche monar chie, zal binnen kort eene volkstelling bewerkstelligd worden. Deze zal tot grondslag dienen voor de eerstvolgende ligting, waartoe echter niet voor het aanstaande voorjaar zal worden overgegaan, ten zij ernstige staatkundige gebeurtenissen dezen maatregel vroeger noodig mogten maken, De duitsche bondsdag heeft alvorens uiteen te gaan, de noodige gelden toegesl aan voor het onderhoud der bonds vesting Luxemburg. Men wil dat Rusland voornemens is, de handels-belem meringen, welke aan de grenzen van Pruissen en Oostenrijk bestaan, geheel of grootendeels op te heffen. Vertrouwelijke mededeeliugeu iu dezen zin-zouden reeds uit Peterburg aan on ze regering zijn gedaan. Een berliijnsch blad, hetwelk zijne berigten uit officiële bronnen put, de Preussisehe Correspondenz, zegt: //Uit Jeru zalem wordt ons, onder dagteekening vau 16 julij het volgende medegedeeld, betrekkelijk de onlusten waarmede verscheiden streken van Palestina' wederom bezocht worden. Het stam hoofd Abderrahnian-Ibn-Omar is tegen de turksche overheden opge staan en belegert Hebron; deze stad vraagt dringend om bij stand, maar de pacha van Jeruzalem aarzelt nog, met de 120 weerbare manschappen van het garnizoen, de eenige gewapende niagt waarover hij beschikken kan, eene zoogewaagdeexpeditie tp ondernemen. Wel laat hij liet,gerucht in omloop brengen, dat hij eerstdaags naar het dal Eschkol zal oprukken, maar vermoe delijk zal hij liet bij de dreiging laten. Met geschenken zou men waarschijnlijk eerder dan met snaphaaukogels een eind aan de wanordelijkheden kunnen maken ;dat heeft de pacha thans juist in het gebergte van Naplus ondervonden; maar de openbare kassen zijn ledig en partikuliere geldmiddelen niet toereikend. Intusschen zijn ook in de vlakte van Sarou onlusten uitge broken: twee onderling naauw verwante maar door eene bloed- veete verdeelde stammen, ten noorden van Jaffa woonachtig, in het. dal waardoor de rivier Andscheh vloeit, zijn met elkander slaags geraakt, en daarbij zijn twintig menscheu op de kamp plaats omgekomen. Daar de strijd echter geen beslissenden uit slag gehad heeft, roepen thans beide partijen elk hare bondge- noot.en uit het gebergte van Ephraïm en uit de vlakte vanGaza te hulp, en de van weerszijden aankomende hulptroepen brand schatten en plunderen dorpen en reizigers, zoo dat de gansche landstreek in schrik en angst is." Tiet zelfde orgaan berigt dat Pruissen in de Donau-vorsten- donimen thans weder door consuls vertegenwoordigd wordt: de consul-generaal van Pruissen heeft den 3 dezer t e Bucharest zijne vlag weder uilgesloken. na voldoening voor dc inbreuken op zijne regten ontvangen te hebbenook te Jassy en te Galacz zullen de pruissische consuls thans de officiële betrekking met de ])laatselijke'óveVhe'den hervatten. Te Hannover is den 4 dezer eene koninklijke proclama tie afgekondigd, waarbij de in 184S ingevoerde grondwetsbepa lingen groole/ideels afgeschaft en door de vroeger geldende vervangen worden. De koning verklaart dat hij heeft moeten besluiten, krach leus //zijne soevereiniteit en hoogste magts- volkomeuhei'd," 's lands instellingen met de boudsregeling en de besluiten der bondsvergadering iu overeenstemming te bren gen, daar alle pogingen om zulks iu overleg met de stenden te doen, op hunne tegenkanting schipbreuk geleden hebben. Twee dagen vóór dezen coup d'état, die de liberale grondwet van 184S grootendeels door de meer conservatieve staatsrege ling vau 1810 vervangen heeft., had-de koning zijne hoofdstad verlaten en zich naar de badplaats Norderncy begeven. üKVs&EBitea-éjSi. Parijs 6 augustus. Behalve' de berigten, t.er aanvulling van de vroeger medegedeelde tijdingen langs gewonen weg uit Kon- stautinopel en de Krnn ontvangen, welke wij nog in ons vorig no. mededeelden, meldt men nog dat 3300 man, uitmakende de brigade onder bevel van generaal Sol. gearriveerd zijn met de schepen UlloaOrénoque en Christoplie Colomb en bereids vertrokken naar hel kamp van Maslak. Laatst genoemd schip is in aanzeiling geweest met een turkscli fregat, waarbij twee fransche en vier turksche soklateu over boord zijn geslagen. In navolging van het door den keizer gegeven voorbeeld toen hij bepaalde dat de gelden die j aarlijks uit de staatskas aan de leesten van 15 augustus worden ten koste gelegd, dit jaar zullen aangewend worden ten behoeve der betrekkingen van de iu de Levant gesneuvelde militairen, heeft de parijsehe gemeen teraad een som van 100,000 IV. tot dat zelfde edele doel be schikbaar gesteld, te vinden uit het crediet door dien raad aan gewezen tot viering der bedoelde feesten. Er loopen geruchten over de vervanging van den generaal Pélissier, en men noemt maarschalk Paraguay d'TIilliers, maar schalk Magnan ca'zelfs maarschalk Yaillant, als zijnen opvol ger. Wat- dezen laatst en, minister vau oorlog, betreft, wil men dat hij reeds den S dezer naar de Krim zal vertrekken, en men voegt er bij dat. generaal Pélissier, op wien de keizer nog onte vreden is sedert het gebeurde op 18 juifij, in last heeft gekregen vooreerst zich in zijne stellingen te handhaven zonder iets te ondernemen. Eeii en ander" vefeiseht bevestiging en wordt slechts door enkelen, wejligt uit beursbelang, verspreid en geloofd. De generaal Canrobert wordt iederen dag in deze stad vcrwachi. De keizer heeft hem ontboden, en wel om hem in zijne nabijheid te hebben. Canrobert is nu boven Pélissier populair geworden en zijn eenvoudige wijze van aftreden heeft hem de welwillendheid des keizers verworven. Hij zal naar men zegt' tot maarschalk van Frankrijk benoemd worclen, en is bestemd om bij zekere gebeurtenissen eene hoofdrol te spelen. De regtbank van correcliounele policie der Seine heeft den 4 dezer uitspraak gedaau iu de zaak van het geheime ge nootschap, welke haar sedert dingsdag jl. reeds heeft bezig gehouden. Alle beschuldigden, 54 in getal, waaronder zich ook eene vrouw bevindt, zijn veroordeeld; namelijk 3 hunner tot vijfjaren gevangenisstraf en tien jareu surveillance; 11 tot vier jaren; 21 tot twee jaren; 10 tot een jaar; en 9 tot zes maanden gevangenisstraf. Buitendien zijn ze alle veroordeeld tot eene boete van 100 francs, solidair in de kosten, cu gedurende vijf jaren van de burgerschapsregteu ontzegd. Onder de veroordeel den bevinden zich een kapitein op non-activiteit, een onderwij zer in de rekenkunde en vier brievenbestellers. De overigen zijn werklieden. Bij gebrek aan officiële berigten, worden van verschillen de zijden eenige nadere bijzonderheden omtrent den gang van het beleg en omtrent de laatste moeijelijkheden, welke nog te overwinnen vallen, medegedeeld, welke schijnen aan te duiden dat de toestand der geallieerden allengs verbeterd is. Zoo als men weet, is het 't noordelijk gedeelte van Sebastopol, hetwelk het zuidelijk gedeelte van de vesting ondersteunt. Deze onder steuning hangt geheel af van de vrije gemeenschap van Inker- man, welke gemeenschap geheel beheerscht wordt door den Malakoftoren. Men houdt het er dus voor, dat de bemag- tiging van den Malakoftoren de overgave of achtervolgeus de bezetting van het zuidelijk gedeelte der stad ten gevolge zal hebben en de belegeraars in staal stellen de baai van Inkerman te bemagtigen en de aldaar liggende russisclie schepen te ver nielen. Even als nu de Malakoftoren het gehecle zuidelijk ge deelte van Sebastopol beheerscht, wordt de Malakoftoren be heerscht door de batterijen van den Groenen Heuvel. De Mala koftoren is gelegen op een soort van plateauwaarvan het uiterste gedeelte thans in de raagt der Eranschen is. Maar van den Groenen Heuvel af neemt de genoemde hoogte al meer en j meer toe en daalt in het dal van de Tscbernaya, zich van Inker- man naar Balaklava wendende,en I usscllen dit bemagt igde punt I en den Malakoftoren verheft zich het terrein op nieuw. De i fransche troepen' hebben zich voor goed gevestigd in dit eerste en geduohte buitenwerk en zijn door oudoraardsehe wegen en zigzag lot op 70 ellcnafslands van den Malakoftoren genaderd. Op het uiteinde van den bedekten weg hebben zij eene bat ie rij opgeworpen mei stukken vaneen ligt kaliber, ten einde j zich tegen uitvallen te beveiligen en kunnen thans,hoewel lang- j zaam, ongehinderd naderen tot aan de gracht van de redoute. Elk oogenblik kan men nu berig.t vaneen nieuwen stormloop te gemoet. zien. I Het dagblad L'univers laat zich dus uit over de allocutie, door den paus uitgesproken in het, geheime consistorie dat. den I 26 julij 11. te Rome is gehouden: //Wat, Spanje betreft, ver- klaarde de heilige vader, na de gebeurtenissen te hebben herin nerd welke aldaar in het kerkelijke hebben plaats gehad, na lof te hebben toegezwaaid aan het volk dat steeds zoo bij uitne mendheid katholiek was aan de bisschoppen en aan de geeste lijkheid, en na herhaaldelijk met welwillendheid gewag gemaakt te hebben van de koningin, dat, uit hoofde der ernstige ver krachting van liet laatste concordaat, hij dat concordaat als verbroken beschouwde en de heilige stoel ontslagen van alle daaruit voortvloeiende vcrpligtingen. Wat Pieniont betrof verklaarde de heilige vader, dal; de kerkelijke straffen, waarmede hij in zijn laatste consistorie allen bedreigde, die de hand zou den leenen tot liet tot stand brengen der wetten tegen de eigen dommen en de regten der kerk, wezenlijk waren beloopen door hen welke de wet. legen de geestelijke orders hebben helpen tot stand brengen of die de hand aan hare uitvoering zullen lee nen." In een volgend consistorie zou dc paus de kerkelijke aangelegenheden van Zwitserland uit voerig behandelen. iianöt'isiiciitVani. via a S3 ssta a-2-s.ii e. sa Amsterdam 8 augustus. Tarwe wordt heden 3 en Gerst 8 hoogcr genoteerd. Raapolie op zes weken 561. Lijnolie op zes weken ƒ461. Koolzaad (dadelijk) p. vl. SOi. Goes '7 augustus. Heden werd ook bij uitsluiting voor comsurnlie alleen ge kocht. Naar nieuw goed droog wiuterkoolzaad was intusschen veel vraag voor Belgie. Wintertarwe noteert men ƒ14,ii ƒ14,40. Paardeboouen ƒ9,a 9,10. Nieuw wiuterkoolzaad ƒ16,50 a 17,Aardappelen ƒ2,60 a ƒ3,Boter ƒ1,05. Meekrap 23. Oostburg 8 augustus. Ofschoon de berigten der hoofdmarkt heden lager waren afgekomen, was heden eene meer levendige kooplust, voor de marktproductcn te bespeuren en gingen de meeste artikelen 10 a 25 cent vooruit. "Van tarwe was de markt ruim voorzien en is hiervoor besleed J 3,50 a f 14.25. Rogge lusteloos 9 a ƒ9,50. Winter gerst 6 a 6,40, zomer dito 6 a 6.30. Haver 4,50 a ƒ4.75. Paardeboouen 8,25 kj 8,50- Koolzaad ƒ16,50 a 17,50. Tlet. laatste was meerendtels wak. Sloljirijzeii der Efl'eclea Ier Beurze van Amsterdam 8 augustus. (Per telegraaf.) Nederland. Werkelijke schuldpet. dito dito 3 dito dito 4 Handel Maatschappij44 Oblig. bij Hope Co5 dito dito 1828/1829 5 Certific. dito 1840 4 dito bij Stieglitz4 dito dito 1854 5 v Certific. van Inschrijving6 Oblig. Nieuwe Stukken1 Biunenlandsch3 Oostenrijk. Oblig. Metalliek5 dito24 f dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 Belgie. Certific. bij Rothschild2* Portugal. Obligatien 3 Beurs van Londen, 7 augustus ten 12 ure. Consols 91. Beurs van Weenen, 6 augustus. (Slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 774- Beurs van Parijs, 7 augustus (Slotprijzen.) 14 pct.conipl 95,3 pet;. 67,70. llusland. Spanje. 634 93;],- 125 103 77 Hr 824 184 304 62f 734 514 394 3rrti}tmigra. Den 1 julij is onder de linie gepraaid liet. barkschip Minerva, gezagvoerder J. A. van Boven, van Middelburg, laatst vau Swansea naar Singapore. Den 7 dezer is ter reede van Yeere binnengekomen dc kof Adolf Eduard, gezagvoerder G. F. Teens ma, van Seaham met steenkolen naar deze stad.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 3