tjanMsbmgtfn. jutnjjen. Caatstc iticmvstijbmgcn. iïliDörlen mm Dmuur. Volgens berigten van Nargön van 31 julij. was er door de ge- al liéérde vloot in de Oostzee nog niets van belang uitgerigt, maar zou zij eerstdaags iets groots ondernemen. Uit de Oostzee wordt gemeld dat de Alands-eilanden thans ook door de geallieèfden. geblokkeerd v?orden,-omdat zij de gezindheid van derzelver bevolking niet. langer vertrouwen. Spanje. Prins Adalbert, is den 29 julij naar Beijereu teruggekeerd. Meii verzekert dat tegen zijn huwelijk met de infante Christina da Paula godsdienstige bezwaren zijn gerezen, zoo dat het ge- heele ontwerp is afgesprongen, waarom hij dan ook ten spoedig ste is opontboden. Brieven uit Madrid van den 29 julij spreken bij vernieu wing van belangrijke gebeurtenissen, welke in Spanje op han den zouden zijn; dé cort.es zouden na mé lijk worden ontbonden, eene nieuwe constitutie zou aan de goedkeuring des volks wor den onderworpen en er zou-eene soort van- dictatorschap worden gevestigd; ten voordeele van wien wordt echter niet gemeld. Na deze omwenteling zou Spanje dan welligt deelnemen aan den oorlog tegen Rusland. Men blijft zich in de spaansche hoofd stad verontrusten over de laatste oproerige beweging der Car- listen in het gebergte van Katalonië. l&uitscIal»JU«I. VVèenen '1- augustus. Alhier wordt weder van de waarschijn lijkheid eeuer expeditie naar Bessarabie gesproken. Die expe ditie zou dan al zeer spoedig moeten plaats hebben, want reeds in de helft van september beginnen de wegen in die streken doorgaans on'bru'ikbaar te' wo'rden' door dé véle régens. Uit Zwitserland worden thans bijzonderheden medege deeld, waaruit blijkt dat de aardbeving- daar heviger geweest is dan in het zuidwesten van Duitschiand en in het zuidoosten van Prank rijk evenwel moet de toren der Lieve Vrouwenkerk te Xngolstadt zoo sterk gewaggeld hebben, dat de familie van den torenwachter vreesde dat hij zou instorten. De meeste verwoesting heeft het natuurverschijnsel in het Zerinattclal (kanton Wallis) aangerigt, waar de eerste schok teu 1 ure ge voeld werd, waarop een dof gekraak volgde. Den 3 dezer is de Princess Alice, die van Nargen den 31 julljis vertrokkenen de haven van Dantzig aangekomen.De lig ging der geallieerde vloot in de Oostzee was nog onveranderd gebleven, en behoudens het vernielen vau eenige batterijen bij Cotha was er niets vermeldenswaardigs voorgevallen. Intus- schen geloofde men dat er belangrijke gebeurtenissen op til waren. EenLloycl-stoomer heeft te Triest de volgende tijdingen uit Ivairo van den 16 julij aangebragt. De onderkoning van Egypte met 12,000 man en 60 kanonnen is den 29 julij tegen de in op stand geraakte stammen der Beduinen opgerukt. De aartshertog Perdinaud Max is gisteren naar Suez vertrokken. De wetenschappelijke expeditie t.ot opsporing van oud heden van BabylonenNinive heeft kostbare oudheden ontdekt, maar is door de Arabieren uitgeplunderd; de oudheden wer den in de diepte der zee geworpen. iFa-aBuHirijlk;. Parijs 4 augustus. De'Thabor is heden te Marseille aange komen met tijdingen van Konstantinopel, loopende tot 26 julij. Meheined-bey met een talrijk gevolg heeft de reis met dien bodem derwaarts gemaakt. Door de geallieerden was een fort Paul in de nabijheid van ICeitseh bezet. Volgens mededeelingvande fransche kanselarij zouden de Russen onmiddelijk nadenaftogt der geallieerden uit genoemde stad, deze wederom zijn ingetrokken en alle graaitmagazijnen verbrand hebben. De troepen die het laatst, zijn aangekomen, zijn allen naar het kamp van Maslak gezon den; Vermoedelijk zouden door de geallieerden de oude forten aau deu Bospliocus hersteld worden. Volgens berigten uit cle Krim van 21 julij. waren de gealli eerden nog op 70 ellen van den toren van Malakof verwijderd zoo spoedig mogelijk werden de batterijen gewapend. Door de Russen waren ook aan de noordzijde meerdere batterijen aan- gelegd, terwijl zij.huu zwaarste1 geschut naar de voorstad van Ivarabelnaia gebragt hadden. Voor deu laudtoug van Arabat kruiste een engelsch eskader, ter voorkoming dat aau de her stelling van dien weg wierd gearbeid. De ministeriele Coustitutionel behelst een schrijven uit Napels van 29 julij jl. waaruit blijkt dat het napelschegouverne ment, uit vrees voor zamenzwecringen tot verheffiug der familie Murat, allerlei drukkende maatregelen tegen de hooge en mid denklassen der bevolking en ook tegen de geestelijkheid neemt, en dat het de westersche mogendheden zijdelings tegenwerkt. Zoo was de uitvoer van zekere meelfabrikaten, die voor de geal lieerde krijgsmagt in de Krim veel gezocht worden, we Lis waar weder veroorloofd; doch thans is het vervaardigen dierfabrika- teu verboden. Het bombardement van Gheuitchi waaromtrent nog geeue bijzonderheden zijn bekend gemaakt, schijnt, toch van 4 op 9 julij met meer of minder hevigheid te zijn voortgezet. De daartoe gebezigde schepen waren meerendeels kanonneerboo- teii, geruggesleuud door andere vaartuigen vau grooter caliber. De kouimandant van dat punt der kust, prins Labanof, spreekt met geen woord van het vernielen der brug over dc straat vau Gheniichi. Men wil welen dat de generaal de Létang donderdag van hier naar Weeneu vertrokken is met het antwoord van clen keizer der Er'anschen op een eigen hand igeu brief, welke door den keizer van Oostenrijk aan Z. M. zou zijn gerigt. Men wil in deze briefwisseling gunstige teekeneu voor den vrede ziem Een broeder van Pianori. die onlangs eene poging deed om den keizer der Eransehen het leven te benemen, is te Jersey in hechtenis genomen men dicht hem liet voornemen toe om zijnen broeder te wreken. Uit Alex-andrie deelt mén een feit mede. dat van grooten invloed kan zijn op den toestand van Egypte en tevens van belang is, uit een wetenschappelijk oogpunt beschouwd. Het betreft namelfk cle ontdekking'van een nieuw stelsel van cul tuur, waardoor men- twee opvolgende rijst-oogsten verkrijgt., door middel van eene enkele uifczaaijiijg,- en dat wel iu een tijds verloop, dat gewoonlijk een' enkelen' oogst vereischt. De uitvin der vau dat stelsel is een Veneliaan, Jerome Lattis, die zich twee jaren geleden naar Egypte begeven heeft om er zijne ont dekking op groote schaal m praktijk te brengen In weerwil van de moeijelijkheden die hij noodwendig moest ontmoeten in een land, waar men zich aan de eenmaal bestaande gewoonten houdt, is hij er echter verleden jaar in geslaagd van Mustapha- bey, den zoon van den vorigen onderkoning lbrahim-pacha, vergunning te verkrijgen met zijn stelsel de proef te nemen op eene van diens goederen, iu de nabijheid van Alexandrie. Deze proefis volmaakt gelukt. Ondertusschen beklom Saïdrpacha den troonen een zijner eerste regeringsdaden bestond daarin, dat hij den heer Lattis een firman voor zeven jaren gaf, hem tevens belastende zijn cuiiuur-stelsel op zijne bezittingen van Destene en Beyrouth ju toepassing te brengen. Dit voorbeeld vond navolging, en weldra besloten vele andere groote grondeigenaren hel stelsel in praktijk te brengen, zoo dat het nu reeds over 2000 feddans grond wordt toegepast. Aide rijst, volgens liet nieuwe stelsel voortgebragt, heeft, reeds aren gedragen met eene in het land onbekende vroege rijpheid, en-zal dus bij vervolg den eersten oogst tegen de helft van julij opleveren, terwijl cle uitzaaijin- gen volgens liet oude stelsel gewoonlijk eerst in het einde van October tot rijpheid komen. Men kan, naar aanleidin: van de verkregen resultaten, het vraagstuk nu als opgelost beschouwen. Zaturdag is te Ylissingen binnengekomen de engelsche brik Julia, gezagvoerder R.Eowles, vau Suudérland met steenkolen. Deu 3 dezer arriveerde ter reede van Vlissiugen het ue- derlandsche barkschip Marie Julie, gezagvoerder J". A. Bruyn- seels, vau Soerabaija naar Middelburg bestemd, iuhebbende voor cle Nederlandsche handelmaatschappij 1066 kanassers suiker, 2520 balen koffij, 390 schuitjes tin, 20 vaatjes koperen duiten en 2331 bossen bindrotting. Die gezagvoerder rappor teert gepraaid te hebben: den 4 mei cle engelsche bark Stag, 30 gr. 27miii. Z. B. en 38 gr. 27 miu. O. L. van Mauritius naar Glascow, 25 dito cle belgisclie bark Van Diyck35 gr. 55 tnin. Z. B. en 22 gr. 4 min. O.L. van Arracan naar Antwerpen; 6 junijdeneder- landsche bark Louise Jacoba Johanna, 14 gr. 57 min. Z. B. en 6 gr. 49 min. W, L. van Padang naar Amsterdam21 dito de engelsche schepen Kok-I-noor, JS gr. 44 min. N. B. en 22 gr. 51 min. W. L. van Cork naar Hongkong, en Alfred the Great6 gr. 44 min. N. B. en 22 gr. 51 miu. W. L. vau naar alsmede het nederlaudsche schip Johanna Cornelia6 gr. 44 min. N. B. en 22 gr. 51 min. W. L. van Rotterdam naar Valparaiso25 dito het nederlandsclie schip Amslel9 gr. 7 min. N. B. en 23 gr. 44 min. W. L. van Amsterdam naar Bataviahet engelsche schip Westerly, 9 gr. 27 min. N. B. en 24 gr. 7 min. W. L. van naar 18 julij cle engelsche bark Murktoell39 gr. 30 rain.N B. en 3S gr. W. L- van Newfoundland naar Jersey; 30 dito het nederlandsclie barkschip Elizabeth, bij Star Point van Londen naar Australië; 31 dito de nederlandsclie kof Waakzaamheid gezagvoerder Tobias, bij Portland, en 1 augustus de nederlaud sche brikgezagvoerder Minckman, van Amsterdam naar Crovas en Smyrna. Op 1 augustus arriveerde te Swansea descliooner-kof Ma rinas en Geertruida, gezagvoerder T. R. Oornkens, van Zierikzee- Te Sunderland is op 28 julij gearriveerd het schip Dol- phijn, gezagvoerder H. Bow byes, vau. Ylissingen. e e ik r a 3» p r j s e jb Rotterdam 6 augustus. Wederom is lieden van Meekrap weinig geveild. Goede on- beroofde noteert men /23£. raa ai ni d a r ik i e hi Amsterdam 6 augustus. Tarwe? was heden prijshoudend e'ii Gerst wordt/10 hooger genoteerd. Raapolie op zes weken f 55f. Lijnolie op zes weken 44£. Koolzaad (dadelijk) p. vl. SOjf. Rotterdam 6 augustus. Bij weinig liauclel werden heden tarwe, rogge en erwlen 20 cent lager clan vorige weekprijs verkocht. Slolprijzen der Effcclcn Ier Iteiirze van Amsterdam 6 augustus. (Per telegraaf.) Nederland Werkelijke schuld 24 pet. 63 g- dito dito 3 dito dito 4 Handel Maatschappij 44 Rusland. Oblig. bij Hope Co 5 103 dito dito 1828/1829. 5 Cerlific. dito 1840 4 7Sc,- dito bij Stieglilz 4 H 77$ 5 82| Cert.ific. van Inschrijving 6 Spanje. Oblig. Nieuwe Stukken 1 18$ 3 Oostenrijk. Oblig. Metaliek 5 624 94 31 :f dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 73g- Belgie. Cerlific. bij Rothschild 24 51 Portugal. 3 394 Beurs van Londen, 4 augustus ten 12 ure. Consols 91. Beurs van Weenen, 4 augustus. (Slolprijzen.) Metalliek 5 pet. 77|. Beurs van Parijs, 4 augustus (Slolprijzen.) 4j pct.compt - 3 pel- 67,15. Londen 5 augustus. Generaal Simpson meldt dat. de Russen in den avond van den 3, een uitval uit Sebastopolf langs den weg van Woronzolf ge daan hebben, welke echter werd afgeslagen zonder verlies vau de zijde der geallieerden. In het kamp kwamen slechts enkele gevailen van cholera voor. Marseille 5 augustus. De berigten uit de Krim melden, dat de belegeringswerken worden voortgezet, eu dat wel met. eene ongekende voorzorg om de batterijen die tegenover de versterkingen zijn opgerigt, van af het redau tot aan het uileinde van Carcuage, zoo veel mogelijk hecht te maken en te maskeren. In deu nacht van den 23 julij hoorde men een hevig kanon- en geweervuur. Het was evenwel slechts een valsch alarm. Men wist uog niet wanneer cle aanval op cle vesting zoude plaats hebben. De hydrographische werken werden in de straat van Yenikalé voortgezet. De versterkingen der stad van dien naam waren voltooid. Een gedeelte van het garnizoen van het fort St.Paul had zich meest er gemaakt, van 600 ossen. STttöM» IIOOT BÖS BSft'STHfijV. TaasscEteaa. 3Eï48»8eiSsMK'«j est 3S.oi4eE*«lia.ust. Uren van vertrek in augustus. Van Middelburg Woensdag 8, 's in org. Sure. Donderdag 9, 9,30 Vrijdag 10, u 10 Zaturdag 11, 10,30 Zondag 12, 11 Maandag 13, u 11,30 Dingsdag 14, 11,30 Woensdag 15, 's midd. 12,30 Donderdag 16, 'smorg. 2 Vrijdag 17, 2 Zaturdag IS, 2,30 Zondag 193 Maandag 20, 3,30 Dingsdag 214,30 Van K.otterdam Woensdag 8, namidd, 1 ure. Donderdag 9's morg. 4 Vrijdag 10, Zaturdag 11 Zondag 12, Maandag 13, Dingsdag 14, Woensdag 15, Donderdagl6, Vrijdag 17, Zaturdag 1S Zondag 19, Maandag 20's micld. 12 Dingsdag 21, 12 Van Vlissiugen op HSotterslagn. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissingen des Maandags, Woensdags en Vrijdags, 's morgens 8 ure, na aankomst der stoomboot van Breskens. Van Rotterdam des DingsdagsDonderdags en Zalurdags, 's morgens 9 ure, na aankomst vau denlsteu trein uit 's Hage„

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 3