MIDDELBURGSCHE %WCOURANT. l\°- 94. 1853. Dingsdag 7 Augustus. Deze oóurant verschijnt des Dingsdags, Donderdags eu Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- siugen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 eenfc. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. "Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Maandag avond 8 ure. 3anlvO!tLUühtctett 08 elk e bil d. mm als a u. g-. De gedeputeerde staten, van Zeeland brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat op zaturdag den 25 dezer maand, des voormiddags ten elf ure, in een der lokalen van liet gouvernement in de abdij Ie Middelburg zal worden gehouden een vergelijkend onderzoek naar de bekwaamheden van de kan didaten voor de openstaande betrekking van Provincialen Op- zigter van waterstaatwerken in Zeeland, en dat zij die verlangen zich aan dat onderzoek te onderwerpen, om voor de genoemde betrekking' in aanmerking te worden genomen, daarvan uiterlijk vóór den 18 dezer schriftelijk op zegel aan gedeputeerde staten kennis geven. Middelburgden 3 augustus 1855. De gedeputeerde staten voornoemd, P. D. VAN C1TTERSL°. voorzitter. S. VAN DER SWALME. griffier. tótmtmltwööcljc ®ijhhtgm. MB4a4iieSRiaB.Eg 05 w.mi.gg'Bn.stiiiaSo Gisteren heeft de aangekondigde pleiziertrein van Antwerpen over Vlissingen naar Middelburg per stoomboot Prinses Ma rianne plaatsgehad. In stede echter van ten 124 ure te Vlissin gen aan le komen, is de boot met zijne ongemeen talrijke vracht, beslaande uit omstreeks 350 personen, lieeren en dames, en voor een groot, gedeelte van Brussel en andere plaatsen in Belgie af komstig, eerst ten ruim 3 ure aangekomen. Na een kort verblijf t e Vlissingen is door velen de wandeling herwaarts aangenomen, waarna men ook Middelburg wederom spoedig verlaten moest ten einde des nachts den terugtogt naar Antwerpen aan te nemen. De elfde algcmeene vergadering van het Nederlandsch onder wijzers-genootschap, welke alhier zal gehouden worden op vrijdag en zalurdag 17 en 18 augustus e. k., zal, naar wij ver nemen, op deu eersten dag des morgens te 10 ure geopend worden in de lulhersche kerk, door haren voorzitter professor Hofstede de Groot, met eene toespraak, voorafgegaan, afgewis seld en besloten door zangstukken.uifgevoerd door de mannen- zangvereenigiug Concordia. Belangstellenden zullen zich tegen eene geringe bijdrage van toegangkaarten kunnen voorzien. Op den 3 dezer heeft alhier de aanbesteding plaats gehad van eenige gemeentewerken, die zijn aangenomen als volgt: het 1ste perceel, het maken en verplaatsen van de b'enoodigde stel lingen rond den groöten en de kleine torens van het raadhuis, is aangenomen door J. Sonius voor 570het. 2de eenig loodgie ters- en sehaliedekkerswerk aan 't gebouw van de bank van leeniug, door J. Hamakers voor SO; het 3de het verwen van eenige gebouwen en bruggen, door J. A. van Puffelen voor 258; liet 4-de eenig timmerwerk, door G. Krijger voor ƒ235, en het 5de vrijfgordingen en uitpensen van eenige oude palen door P. M. Bos voor 600. Door de ingelanden van den Loven- en Willemskerke-pol- der is, naar wij vernemen, in hunne daartoe belegde vergadering op den 31 der vorige maand als ontvanger-griffier ontslagen de heer J. C. Steénkarap PWz. Ie Neuzen. Men meldt ons uit Groede van den 4 augustus: Tot mijn grievend Jeed moet ik u melden, dat sedert mijn vorig schrijven en vooral in de drie laatste dagen, de ziekte in de aardappelen hier en in den omtrek, zoo in de tuinen als op het land, en zelfs in de latere soorten sterk is toegenomenik doe u dit berigt geworden, voornamelijk met terugblik op mijn vroeger berigt dat, in de courant van heden geplaatst-, weinig schijnt te pleiten voor de waarheidsliefde of zaakkennis van uwen berigtgever en dus bij terugwerking minder eervol voor uwe courant schijnt te zijn; en toch wat ik vroeger schreef was overeenkomstig de waarheid toen ik dit deed, evenzeer als het tegenwoordige het thans is; tot heden echter schijnt de knol niet, of weinig te zijn aangetast; ofschoon ziek wat liet loof aangaat, velen vertoonen daarvan nog geen kenmerk aan de vrucht-" Door den minister van binnenlandsche zaken zijn bij be- schikkiug van den 4 dezer aan het athenmum te Maastricht benoemd: tot professor der eerste klasse van de eersteafdeeling de heer Ths. Verwaijen, thans rector der latijnsche school te Bredatot leeraar der engelsche taal de heer J. H. Meijer, thans hulp-ouderwijzer te Barneveld, en tot leeraar in het hand- en regtlijnig teekenen de heer J. C. van der Meer Mohr, kunst schilder. Omstreeks drie weken geleden vroeg een der geemploijeer- den aan de Nederlandsclie handel-maatschappijte Amsterdam, onder wiens berusting zich de blanco wissels bevondenvoor eenigen tijd verlof tot het doen eener buitenlandsche reis. Het verlof werd liern toegestaande verloftijd was verstrekenhij werd aangemaand om op zijneu post terug te keeren, doch de persoon K. kwam niet terug. Dit verwekte kwaad vermoeden bij het nazien der onder hem berustende papieren bleek het dat voor eene aanzienlijke som aau wissels gemist werd. Deze per soon moet gedurende 24 jaren §gne betrekking aan genoemde maatschappij vervuld en het-volsté vertrouwen genoten heb ben; een agent voor buitenlandsche huizen, die te gelijk met hem verdwenen is, schijnt iu deze ontvreemding de behulpzame hand te hebben geboden. Het verlies wordt., zoo ver het bekend is, op minstens ƒ40,000 geschat. Nader verneemt men dat tegen A. Kruyt, oud 46 jaren, en W.O. KI ut er, oud 27 jaren, heide vroeger geemploijeerden aan de handel-maatschappij,den 25 julij jl. doordearrondissements- regtbank te Amsterdam een bevel tot. gevangenneming is uit gevaardigd, terzake van diefstal eener som van ƒ44,703,72 ten nadeele dier maatschappij gepleegd. De Revue dn grand-duché de Luxembourg deelt eenige berig- ten mede over de luxemburgsche spoorwegen. Bij een thans geratificeerd contract, is Belgie verpligt den ijzeren spoorweg van Namen naar Avion tot aan de grenzen van het groothertog dom te verlengen, en de groothertog is van zijn kant. verpligt, op zijn grondgebied eene spoorweglinie aan te leggen ter ver- eeniging van den belgischen weg met, den pruissischen railway, van Sarrebruck naar de luxemburgsche grenzen met. een zijtak naar Trier. Men is nil nog in onderhandeling met Frankrijk, om den ijzeren spoorweg van het westen van Frankrijk, thans te Thionville besloten, met Luxemburg te verbinden. Men leest, in het Handelsblad het volgende extract uit een brief van Tripoli in Barbarije, dd. 16 julij jl. aan een geacht handelshuis te Amsterdam Het geheele land is in opstand. Men zegt, dat er hier eeue fransohe interventie ingeroepen is; ons leger van 14,000 man is totaal verslagefi en beroofd. Men vreest dat de stad geplunderd zal worden. De Pacha heeft aan de consuls verklaard dat lnj niet meer in staat was het land Ie verdedigen. Men zal zoo veel mogelijk aan boord der schepen de wijk moeten nemen, om ten minste het leven te redden. Moord, roof eu plundering zijn hier aan de orde van den da<?. fc'erïilesfcaBagöna vain g-eBHieefiitfeivaauïsIecïeirao Te Neuzen is als lid van den raad gekozen de heerN. Grenu, aftredeud lid. Te Hoek zijn herkozen de heeren P. van den Broeke en J. Haak. Te Axel herkozen de heer M. «T. van Vcssem. SSeanotónaBiagem eim IbealaiiïieBBo Z M. heeft bij onderscheidene dezer dagen genomen beslui ten goedgevonden 1. te benoemen bij den staf van het wapen der infanterie, tot lstén luit.-kwart.ierm. den 2den luit.-kwartierm. J. E. Muller, werkzaam bij het departement van oorlog; bij het 1ste rege- ment infanterie, tot kapitein van de 3de klasse den lsten luite nant A.L. van Loon, van liet regement grenadiers en jagers tot 2de luitenants, de sergeanten J. C. Valter, van het 6de, E. J. L. Meuter van het 5de, J. J. Ait.ton van het 7de en H. van den Bosch van het 8ste regem. infanterie; tot 2den luit.-kwar tierm. den sergeant C, L.JB. C. Westerbaen Schmidt, van het regem. grenadiers en jagersbij het 2de regem. inf., tot lsten luit,-administrateur van kleeding en wapeniug, den lsten luit- kwartierm. J. Engeringh van het korps, thans de gezegde func tie waarnemende; tot 2den luit. den fourrier H. M.Terstege van het regem. grenadiers en jagers; tot 2den luit.-kwarfierm. den sergeant J.M.Janssen van het regem. veld-artilleriebij het 3de regem. infanterie, tot laten luit.-kwartierm. den 2den luit-kwartierm. J. P. Koster van het korps; tot 2den luit. den sergeant G. L. N. Britt van het 1ste regem. van het wapen; bij het 4de regem. infanterie, tot majoor den kapitein der 1ste k!.. P. 14. L. Lilly, adjudant bij het 1ste regem. van het wapentot kapit.-administrateur van kleeding en wapening, den kapii.- kwartierm. J. Davids, van het departement van oorlogbij het 5de regem. infanterie, tot 2de luitenants de sergeanten J. Huy- gens en J. W.Themmen, beide van het korps; tot 2den luit.- lcwartierm. den sergeant titulair H. C. van Erp Taalman Kip, van het instructie-bataillonbij het 6 regem. infanterie tot 2de luitenants de sergeanten E. Romeijn van het.instructie-baiaii- lon, J. H. van Roijen van het 4de regem. infanterie, mitsgaders den sergeant-majoor J. G. D. Oberschorfheide van het 8ste regem. van het. wapen; tot 2denluit.-administraf.eur van klee ding en wapening, den sergeant-majoor H. C. Hilberg van het 7de regem. infanteriebij het 7de regem. infanterie, tot 2den luit. den sergeant P. A. F. Marchant van het korps; bij het 8ste regem. infauterie, tot lsten luit.-adminislrateur van kiec- ding en wapening den 2den Init.-administr. van kieeding en wapening J. Kloekhorst, van het korps; tot 2deu luit.-kwar- tierm. den sergeant A. G. Gelondemans van het 6de regem. van het wapentot 2den luit. den sergeant G. L. Brunings van het korpsbij het lst.e regem. dragonders, tot. 2den luit. kwartierm. den sergeant-majoor C. W. van Engelen van het regem. grena diers en jagers; bij het 2de regem. dragonders, tot 2den luit. den opper-waehtmeester C. A. L. Brender a Brandis van her, lste regem. dragonders; bij bet- 4de regem. dragonders, tot 2den luit.-adminislraleur van kleedingen wapening, den adjud. onder-officier S. V. lloekzema van het Sste regem. infauterie bij het 3de regem. vesting-artillerie, tot 2den luit. den sergeant H, J. Kuipers van het lste regement vesting-artilleriebij liet regem. rijdende artillerie, tot kapit.-administrateur van kleeding en wapening den lsten luif.-admiuistrafeur van kleeding en wapening li. L. Mulder van het korps, en 2. over te plaatsen bij het regem. grenadiers en jagers, den 2den luit.-kwartierm, J. W. Muller van het Sste regem. infant. Bij onderscheidene dezer dagen genomen besluit en heeft Z. M. de navolgende officieren op pensioen gesteldD. van deu Oosterkamp, majoor bij het 4de regement infanterie, adƒ1300, met toekenning van den rang van luit.-kolonel; C. J. H. Ttoe- lants, kapitein administrateur van kleeding en wapening "bij het 4de regement infanterie ad 10S0, op de daartoe door hem ge dane aanvraag; G. M. Fundter, kapitein administrateur van kleeding en wapening bij het 4de regem. dragonders ad ƒ900 J. Benschop, 2de luitenant administrateur van kleeding en wa pening bij het 6de regem. infanterie ad ƒ500. Bij koninklijk besluit van den 2 dezer zijn verplaatst, de ontvangers der registratie en domeinen, als: de heer J. L. Bedring van Oud-Beijerland naar Almelo en de heer C. D. Roëll vanTholen naar Oud-Beijerland.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1