IIBBELBURGSCHE C O U 1A N T. N0- 92. Donderdag i 855. 2 Augustus. Aanliortöigmgrn öinm-nlanösdji- Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure dos morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbekend- makiugen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Woensdag avond ure. VAN HET RIJKSBESTUUR, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTOREN. Advertentie. Burgemeester en wethouders van Goes verwittigen bij deze de belanghebbenden Dat de gewone Jaarmarkt binnen deze gemeente zal wor den ingeluid op zaturdag den 18 augustus, en beginnen op dingsdag den 21 daaraanvolgende en eindigen op dingsdag den 4 september daarna. Dat op dezelve geene kwakzalvers, horoscooptrekkers en dergelijke toegelaten, en alle draaiborden, dobbelspelen, rijfe- laars en bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om plaatsen vóór den hierboven bepaalden aanvang dèr jaarmarkt, vrachtvrij en met opgave der benoodigde breedte in nederlandsche ellemaat, zullen moeten geschieden aan de marktmeesters A. J. A. F. van Kaimthout en J. Vis ser Az., aan welke een ieder, alvorens te kunnen worden toege laten, deszelfs patent, zal moeten vertoonen. Voorts dat geene nadagen zullen worden toegestaan. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 21 julij 1855. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De secretaris H. C. PILAAR. Vliclileïlmir-g; 11 Augustus. Blijkens eeneaankondiging inLe précurseur zal ter gelegen heid der kermis te Middelburg, van Antwerpen op Vlissingen vertrekken een pleizier-trein per stoomboot Prinses Marianne, op zondag 5 augustus, des morgens ten 8 ure van Antwerpen, ten einde ten I2A- ure te Vlissingen aan te komen en van daar tenl ure des nachts naar Antwerpen terug te keeren. Een gezelschap Harmouie-muzijk zal zich aan boord der stoomboot bevinden en gedurende den gcheelen overtogt doen h oo ren. Hoewel wij ons verheugen in dit voornemen onzer naburen, doet het ons leed dat hen bij hunne overkomst op zondag u om van de kermiste pro (i teren" en te meer op 5 augustus, en alzoo genoegzaam na afloop van deze, geene geringe te leurstelling wacht. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier zijn ont vangen: handelsberigten betreffende handel en scheepvaart van Groot- Brittan je en Ierland staat van naar Oost-Indien verzondeue katoenen stoffen, over de maand junij II. Volgens heiligt van den procureur-generaal, fungerend direc teur van policie in Zeeland is op den 13 julij jl. in den voormiddag, binnen de gemeente Oost- en West-Souburg in betaling gege ven, een vermoedelijk valsch ééngulden stuk, dragende de beeldtenis van koningWillöni III, en voerende het jaartal 1851. liet stuk is zuivpr van vorm, het is van liet randschriftGod zij met ons" voorzien, doch eenigzins loodkleurig, als het naast andere guldens gelegd wordt. De persoon, die het uitgaf, heeft zich genoemd Hendricus Lommei en zeide te g-elooven, het op de kermis te ïïeinkenszand te hebben ontvangenhij gaf op, reizende te zijn naar Vlissingen. Volgens berigt van den burgemeester van Port Bath, van den 14 julij jl. aan den officier van justitie te Goes, is op den 29 junij jl. door den heerGovcrtde Haan, visiteur bij 's rijks belas tingen aldaar, op het hulp-postkantoor te Fort. Bath een gefran keerde brief op de post gedaan aan hef adres van den jongenheer L. II. de Haan, ten huize van den heer lloelofs, banketbakker op het Cingel bij de Heisteeg te Amsterdam, welke brief inhield 1 coupon groot ƒ19,80, 4 pet. nationale schuld, verschenen 1 april 1855, van het administratie-kantoor van Huijghens Bakker en Muller te Amsterdam, no. 3420,1 coupon groofc/4,95, 2j pet. ned. werk. schuld, verschenen 1 januarij 1855, van het admini stratie-kantoor van Ketwich en Voorabergh en wed. W. Borski te Amsterdam, no. 6321,1 muntbiljet van ƒ10 en 4 postzegels van 5 cents, welke brief niet aan het adres is bezorgd.. Bij een allerverschrikkelijkst onweder dat den 29 julij iii de omstreken van Tiel heerschte, had in het dorp Opheusden een allemoodlotfigst ongeval plaats. Ds. A. van Herwaarden; pre dikant aldaar, werd te m'idden der godsdienst-oefening dooi den bliksem getroffenen zeeg dood. neder; ook andere gemeen teleden werden min of meer gekwetst. Men kan zich gereede- lijk de ontsteltenis, die hier plaats liad, verbeelden. Ter zelfden tijde werd ook eene boei'envHofstede te Ingen door den bliksem getroffen en eene prooi dei- vlammen. Verkiezingen van gemeenteraadsleden. Bij de heden te Vlissingen plaats gehad hebbende opening der stembriefjes voor de verkiezing van een gemeenteraadslid bij herstemming tusschen de heeren M. Wels en A. Ruysch is gebleken dat ingeleverd waren 231 stuks, 4 in blanco, dus 227 geldige stemmen. Er waren uitgebragt op de heeren M. Wels 151 en A. Ruysch 76 stemmenzoo dat eerstgenoemde is verkozen. Bij de op gisteren te Arnemuiden plaats gehad hebbende herstemming voor een lid van den gemeenteraad is de heer J. Meerman met 23 van de 26 geldige stemmen herkozen. Bij de herstemming te Goes voor twee leden van den ge meenteraad aldaar op 31 julij, zijn ingeleverd 144 stembiljetten. Het getal kiezers bedraagt 343. De heer W. A. de Laat de Kan- ter bekwam 91, J. Fransen van de Putte 72, J. A. A. Fransen van de Putte 71, en mr. J.H. de Laat de Kanter 47 stemmen. Zoo dat de beide eersten benoemd zijn De opening der te Oostburg ingeleverde stembriefjes voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad aldaar, bij herstemming tusschen de heeren J. F. Bonte en I. J. Ie Grand, heeft, doen zien dat 31 biljetten waren ingeleverd, waarvan 1 in blanco. Op eerstgenoemden heer J. F. Bon ten vereenigdezieh 28 stemmen, zoodat deze is verkozentwee waren op den heer le Grand uitgebragt. Te Colijnsplaat heeft de herstemming voor één lid van den raad plaats gehad tusschen de heeren P. H. van Lis, en N. Tazelaar. Er waren 75 stembiljetten ingekomen. In blanco 1. De heer P. II. van Lis vereenigde op zich 42, en de heer N. Talezaar 32 stemmen. Eerstgenoemde werd verkozen. Benoemingen en besluiten. Z. M. heeft benoemd tofc 2eluitenants bij het le regement vesting-artillerie: de kadets R. W. Kraft, W. Beijerinck euP. B. Koek; tot 2den luitenants bij het leger in Oost-Indie bij het wapen der infanterie: de kadets II. Tissot van Patot, F. J. L. M. Z. baron von Tengnagell, W. J. Havenga, A. G. Drossaers, E. W. Pfeiffer, J. II. C. Godin. A. P. W. Meis, A. M. de Buck, H. J.C. Janssen en W. Godin; bij het wapen der ca vallerie: den kadet H. K. E. Periébij het wapen der artillerie: de kadets H. W. Ketjen, F. J. A. van Zijll de Jong, F- Romswinckel en P. C. Lans; bij het korps der genie en sapeursde kadets F. Kat, A.J. H. van Kappen, J. K. Pluim Mentz. K. F. Caspersz, W. C. L. Ruys en M. C. van Daalen Wettérs, allen herkomstig van de koninklijke akadeinie voor de zee- en landmagt; bij het perso neel van de geneeskundige dienst der landmagt: tot officieren van gezondheid 3e klasse bij 's rijks kweekschool voor millitaire geneeskundigen J. Helleudoorn, J. Baum. C. A. P. Klaurberg, J. van Lier, J. II. Gentis, M. W. C. Gorie, C. C. Vigelius, J. van Dorsten, A. B. J. Lulofs, J. W. Kipp, D. J. Schneiders van Greyffenswert en C. F. A. Moorreesbij het personeel van de militaire geneeskundige dienst in Oost-Indic: tot officieren van gezondheid 3e klasse de kweekelingen voor de dienst in Oost- Indie bij 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigenJ. J. W. E. van Riemsdijk, J. W. Cramer, M. W. J. den Berger, S. Tresling, J. N.Jorritsma, Y. L. Terne van der Heul, H. J. Gaymans, C, A. Prins en G. A. P. Steenvelt. Xecrolog-ieo Den 25 julij is te 's Graveland overleden de heer mr. J. Corver Hooft, oud lid van de tweede kamer der staten-generaal. Hij was omstreeks het jaar 1780 te Amsterdam geborenen behoort tot de oude aanzienlijke familie Hooft, waarvan velen in de geschiedenis en de letterkunde van hun vaderland een beroemden naam hebben verworven. Hij heeft zijne studiën in de regten t.e Utrecht volbragt. Hij was kamerheer van koning Lode wijk Napoleon en lid van den gemeenteraad van Amster dam. Tijdens het fransch keizerrijk was hij kamerheer van Napoleon. Men schrijft uit Arnhem, dd. 30 julij De stoomboot der Nederlandsche stoomboot-maatschappij, welke heden morgen uit Duitschland arriveerde, bragt het stof felijk overschot aan van den om zijne welsprekendheid zoo be roemden professor des Amorie van der Hoeven. De hoogleeraar wilde van d'e baden huiswaarts keeren, en overleed op gemelde stoomboot zeer nabij deze stad, op de hoogte van het Malburg- scheveer. Zij nebetrekkingen, die hem hier wachtende waren, ontvingen slechts zijn lijk. Het is voorloopig bij die betrekkingen, aan huis gebragt. Hij wasbekend als de grootste en welsprekendste kan selredenaar van ons vaderland, en zijn verlies is niet alleen voor zijne familie en vrienden, maar ook voor ons geheele vaderland hoogst betreurenswaardig. Vrijdag jl. is te Parijs overleden de baron Salomo von Rotschild, hoofd van liet bankiershuis van dien naam te Wee- nen. Hij was 82 jaren oud en genoot, om zijne regtschapen- heid en weldadigheid, de algemeene achting. Naar men meldt, is prinses Alexandrine Laurence, de wedu we van Lucien Bonaparte, broeder van keizer Napoleon I, den 12den julij te Sinigaglia, in de Pausseüjke staten, in 74 jarigen ouderdom overleden aan de gevolgen van de cholera. Van de- tien thans nog in leven zijnde Bonaparte' s zijn vier hare zonen, te weten: de prins van Canino, prins Lucien, lid van den fran- scheu senaat., prins Pierre Napoleon, den volles-vertegenwoor diger onder de fransche republiek, en prins Antoine, die alleen lid is geweest van de fransche wetgevende vergadering, drie hare kleinzonen, zonen van den prins van Canino, te weten, prins Joseph, prins Lucien, die den geestelijken stand heeft aan genomen,en de jonge prins Napoleon, die, onder het onmidde- lijketoezigt van den tegenwoordigen franschen keizer Napoleon, te Parijs in eene der militaire scholen zijne opleiding ontvangt en door sommigen te regt of ten onregte wordt beschouwd als de vermoedelijke troonopvolger, in geval de keizer kinderloos mogt komen te sterven. De drie overige Bonaparte' s zijn, zoo als men weet, keizer Napoleon III, prins Jeröme en diens zoon prins Napoleon. Algemeen worden de deugden geroemd der overledene prin ses, die onder koning Lodewijk Philips verlof heeft gehad om tijdelijk haar verblijf in Frankrijk te vestigen. In hare nalaten schap bevinden zich een groot aantal geschiedkundige beschei den en geschriften van de beroemdste staatslieden én veldheeren van het eerste keizerrijk. Men houdt het voor mogelijk, dat deze bescheiden, met welker rangschikking de prinseszich gedurende vijftien jaren heeft beziggehouden, door den druk bekend zullen worden gemaakt, en zullen strekken tot opheldering van veel, 't welk tot dus ver betreffende dat belangrijke tijdperk der we reld-geschiedenis duister is gebleven. Sterknieuwg. Tot predikant bij de hervormde gemeente te Meppel is he- noemd de wel-eerw. heer ds. C. J. Brutel de laRivière, thans te Monnikendam.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1