4 MIDDEL BURGSCI IE C O R A N T. IV0- 89. Donderdag 1S55. 26 Julij. "f5 Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en "Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3, franco per post f 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan HuwelijksGeboorte of Doodbekeud- makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Woensdag avond 8 ure. Sanlioit&igmgm VAN HET RIJKSBESTUUR, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. OjiDBroepBimg-o Ter uit,voering van het door den raad der gemeente Goes, bij besluit van den il april 3853 gearresteerd plan va ft verevening en vernietiging der Obligatien, der gevestigde schuld ten laste dezer gemeente, welk plan in de Goessche courant van den 2 junij 1858 is opgenomen, wordendoor burgemeester en wet houders van de zeilde gemeente, de houders der voorzeideObli- gatien uitgenoodigd, om in de maanden augustus en september dezes jaars, aan den burgemeester schriftelijk aangifte te doen, van de Obligatien, met opgave van dagteekeniug, nommer en bedrag van het kapitaal, welke zij genegen zullen zijn in den loop dezes jaars, tegen kontante betaling van 30 pet. van de Obligatien wegens achterstallige intrest, loopende ad 1 pet. welke voluit betaald wordt, en die vóóralle anderen zullen alge- lost worden; en van de overige Obligatien (waarvan de intrest met j- betaald wordt), die uitgegeven ten intresse van 2 pet. met 20 ten honderd, die ten intresse van 24 pet. met 25 ten honderd, die ien intresse a 3 pet. met 30 ten honderd, die ten intresse a 3-A pet. met 35 ten honderd, die ten in tresse a 4 pet. met -10 ten honderd, en aanbetaling warr den intrest tot liet einde vau liet jaar, uit de gemeentekas te doen aflossen, en welke alsdan in de aflossing of uitlotiug ter aflos sing- zullen worden begrepen. De biljetten van aangiftezijn gratis verkrijgbaar ter secretarie dezer gemeente. "Zullende deze advertentie worden geplaatst in de Staats-, Middelburgsche- en Goessche couranten. Gedaan ten raad huize van Goes, deu 21 julij 1855. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAÜBEEN. De secretaris, 11. C. PILAAR. AUH veirtettiitiie. Burgemeester en wethouders van Goes verwittigen bij deze de belanghebbenden Dat de gewone Jaarmarkt binnen deze gemeente zal wor den ingeluid op zaturdag den 18 augustus, en beginnen op dingsdag den 21 daaraanvolgende en eindigen op dingsdag den '1- september daarna. Dat op dezelve gcene kwakzalvers, horoscooptrekkers en dergelijke toegelaten, en alle draaiborden, dobbelspelen, rijfe- laars en bedelaars geweerd zullen worden. Dal de aanvragen om plaatsen vóór den hierboven bepaalden aanvang der jaarmarkt, vracht vrij en met. opgave der benoodigde 'breedte in nederlandscbe cl'lemaat, zullen moeten geschieden aan de marktmeesters A. J. A. P. van Kalmthout en J. Vis ser Az., aan welke een ieder, alvorens te kunnen worden toege laten, deszelfs patent zal moeten verjoonen. Voorts dat geene nadagen zullen worden toegestaan. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 21 julij 1855. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAÜBEEN. De secretaris, H. C. PILAAR. Öimtmlanösdji; TLijïrhtijrn. MMdelTtouairg- Jgg, jflalïjjo De heer commissaris des konings in deze provincie is maan dag van lvier vertrokken naar Zuidbevelancl, tot het in ongen- scliouw nemen van de in de omstreken der gemeente Wissen- kerke voltooide grindwegen. Te Caraperiand door den gemeen teraad, benevens de dijkgraven Ter polders ontvangen, was zijn hoog edel gestrenge overal eene bijzonder feestelijke ontvangst toebereid. Bij den burgemeester van Wissenkerke gebruikte de commissaris het middagmaal eiy hield aldaar ook nachtverblijf, waarna hij gisteren ochtend wederom herwaarts terugkeerde. Men schrijft ons heden uit Viissingen: Gisteren namiddag had een vijfjarig meisje het ongeluk overreden te worden door een met steenkolen beladen wagen. Een der achterste wielen ging over haar heen; hoewel het kind aan het hoofd en een der armen slechts 'ligfce wonden bekwam, moeten daarentegen beide beenen zulke belangrijke kwetsuren bekomen hebben, dat men alsnog de treurigste gevolgen kan te gemoet zien. Meo schrijft ons uit 's Gravenhage X Het zondagsblad van den 22 dezer no. 312, houdt het volgende berigt inHet examen der surnumerairs om tot ontvanger te kunnen worden benoemd, is den 12 dezer te Mid delburg afgeloopen. Een zestal surnumerairs hadden zicli daar toe aangemeld.5' Ik ben ver p ligt op de onjuistheid van dat be rigt te wijzen!, vooreerst omdat het houden van dat examen iu Middelburg verplaatst, en ten tweede omdat ik daarom trent meer juiste bijzonderheden kan. mededeelen. Er is eerst examen .geweest voor de aspirant-surnumerairsvan de 37 die zich tot bet. afleggen van dat examen hebben aangemeld, zullen er eerstdaags S of '10 benoemd' worden. Vervolgens is het examen afgenomen der surnumerairs om tot ontvanger te kunnen worden benoemdde zes surnumerairs die zich daaraan hebben onderworpen, hebben allen een voldoend examen afge legd. De afloop van deze examina en het bestaan van een-ige vacatures, doen eerlang bij bet vak der registratie eene belang rijke promotie verwachten. Z. M. de koning zal zich, naar men verneemt, in de aan staande maand september naar zijne goederen in Pruissen be geven. Déze reis zal zamentreften met de herfstoefeningen van het pruissisehe leger; de koning van Pruissen zal bij die ge legenheid aldaar tegenwoordig ziju en Z. M. onze koning zal het 11de regement pruissisehe huzaren, waarvan hoogstdezelve ko lonel is, inspecteren. In den middag van deu 23 dezer ten een uur is de hertog Eduard van Saxen-Weimar, officier in brilsche dienst, komen de van de Krirn, in de residentie aangekomen. De hertog Ber nard van Saxen-Weimar, vader van den hertog Eduard, had zich naar Rotterdam begeven, om zijn zoon af te halen. In een open rijtuig gezeten, reed de hertog Bernard, vergezeld van den hertog Eduard, de residentie door. Algemeen bewonderde men de manhaftige houding van den vorst, die zoo veel heeft door gestaan en bijgewoond. Datrijtuig werd gevolgd dooreen ander, waarin zich HH. KK. ÏÏH. prins en prinses Hendrik en de her togin Anna, schoonbroeder en zuster van vorst Eduard, bevon den. Het gerucht wil dat de commissaris des konings in het her togdom Limburg als zoodanig zijn ontslag zou hebben gevraagd- De lieer van Meeuwen moet het voornemen aan clen dag gelegd hebben oui in het ambtelooze leven terug te treden en naar zijne geboortestad, 's Hertogenbosch, terug te keeren. Men schrijft uit Arnhem van den.01 dezer Heden voormiddag is van hier, na in het Hotel des Pays-Bas van den heer Holtuste hebben overnacht, per rijtuig naar Ober- hausen vertrokken om zich verder naar Berlijn te begeven, de heer mr. vau Hall, minister van huil enlandsche zaken, vergezeld van zijne echtgenoote en bedienden. Naar wij vernemen, is deze reis van alle politiek karakter ontbloot en geldt slechts een bezoek aan de ouders van mevr. van Hall, zijnde haar vader, de baren Scliimmeipcnninck, nederlahdsch gezant bij liet pruis sisehe hof. De commissie uit de prov. staten van Noordbrabant, tot het aanbieden van een adres van dankbetuiging aan Z. M. den ko ning, is den 19 dezer door Z. M, op het Loo ontvangen. De leden dier commissie hebben ten hove gedineerd. De commissie uit de staten van Gelderland, die zich met ge lijk doel reeds vroeger naar het Loo had begeven, is mede door Z. M. met de meeste welwillendheid ontvangen en ten middag maal genood igd. VerBsiiezïaiig-eiiii van* g-ejuneeanteipaaclsietileEa. Te Arnemuiden waren ingeleverd 30 stembriefjes door 29 kiezers; een kiezer wierp in de bus twee briefjes. Daar dit echter geen invloed had op den met volstrekte meerderheid benoemden persoon, werd de heer A. Boogert met 19 stemmen herkozen. Eeue herstemming moet plaats hebben tusscïien de heeren J. Meerman, P. J. Crucq en C. Roelse, die 11, 7, en 7 stemmen bekwamen. Te Meliskerke werden ingeleverd 29 alle geldige stem briefjes. Herkozen werden de heeren W. W. Jobse, met 26 en P. de Korte met 20 stemmen. Van de 25 te St. Laurens, c. a., ingeleverde stembriefjes, werd één van onwaarde verklaard. Herkozen werden de heeren J. den Boeft en M. Schreijerburg. ieder met 16 stemmen. Ze Zoutelande werden herkozen de heeren C. Sparren! ak en C. Jansen, met IS en 14 stemmen. Ingeleverd Werden 19 alle geldige stembi-iefjes. Te 's Heer Arentskerke werden, met 45 en 31 stemmen herkozen de heeren J. Vermet en P. Remijn. Br waren 50 stem briefjes ingeleverd. Het getal der te Kortgeen ingeleverde stembriefjes be droeg 34. Zij werden allen geldig verklaard. De heeren M. C. de Koster en R. J. van den Bussche werden, ieder met 31 stemmen herkozen. Te Stavenisse werden de heeren IT. Roozemond en J. ter Haaf, met 42 en 39 stemmen herkozen. Er waren 45 stembriefjes ingeleverd, waarvan een van onwaarde werd verklaard. Te Tholen werden herkozen de heeren TI. van Gorsel en A. van der Bnrght, met. 110 en 93 stemmen. Ingeleverde stem briefjes 127, van onwaarde 3. Te Aardenburg werden herkozen de heeren M. Blonkei en H. van den Broecke, met 39 en 65 stemmen. Ingeleverde stembriefjes 74. van onwaarde 2. Te Grijpskerke werden ingeleverd 21 alle geldige stem briefjes. Met 12 stemmen werd herkozen de heer P. Wouder- gem. Eene herstemming moet plaats hebben over de heeren J. Meijer en P. Vos, die S en 5 stemmen bekwamen. Te Groede werd met 5 6 st emmen herkozen de heer A. Claer- baut, en met 56 stemmen gekozen de heer P. Verhaege. De laatste zal den heer D. M. Gats, die eerlang naar elders vertrekt,- vervangen. Er waren 72, alle geldige stembriefjes, ingeleverd. Te Schoondijke werden 39 alle geldige stembriefjes inge leverd. De heeren J. Risseeuw Jz. en A. Luteyn werden met 25 en 23 stemmen herkozen. §2e2a<»eMttïeg-en era feesEaaifeas,, Bij koninklijk besluit van den 21 dezer is benoemd tot ridder - der orde van den Nederlandscheu Leeuw de heer J, TV". Bungeii-: berg, hoofd-inspecteur der posterijen. Bij besluit van den 20 dezer heeft Z.M. goedgevonden, 1. op hun verzoek, eervol ontslag- te verleenenaan dènkeér J. Kok Lz., uit zijne betrekking van gezworen van de polders Krabbendijke, Maags en Monniken, én aan den heer J. W. Va der, uit zijne betrekking van dijkgraaf van den polder Leendeït- Abraham, en 2. te benoemen: tot. dijkgraaf van den Angelinapokler, den heer J. B. Thomaestot dijkgraaf van den Annapolder den heer A. Markusse, met ontheffing van het bepaalde bij' art. 24, 2de lid, van het reglement van administratie der polders k Zeeland:

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1