MIDDELBURGSCHE «1* C O U R A N T. mro. N°- 87„ Zaturdag 21 Julij, ömrténlart&scljc 't&ijïmtQm. Dcte courant verschijnt dcS DingsdagsDonderdags' én Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt dé uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie' maanden is 3franco per post 3,40. Dc inzending van Adverteutién kan geschieden tot tien ure des morgens op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks Geboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Vrijdag avond 8 ure. MiddelKmrg- SO julij. Bij beschikkingen van 18 dezer heeft de minister van bin nenlandsche zaken benoemd tot telegrafisten der 3de klasse 13 leerling-telegrafisten, waaronder de heer F. C. Dobberke te Middelburg, en toegelaten als leerlingen voor de telegrafie 15 personen, waaronder de heer J. M. van den Driessen Mareeuw, alhier. Uit Vlissingen schrijft men ons van gisteren: De dag waaropinl851 door Z. M. den koning aan de alhier gevestigde handboogschutterij eene banier geschonken, werd, en welke gebeurtenis telken jare den 27 junij herdacht is, werd dit jaar door ongunstig weder eerst gisteren gevierd. Nadat het vaandel bij den hoofddeken was afgehaald had daarmede een optogt plaats door de stad, voorafgegaan door het muzijkgezel- schap Harmonie. Vervolgens had op het doel een wedstrijd met den handboog plaats tusschen drie verschillende sociëteiten. De Eensgezindheid van Middelburg behaalde de hoogste uiedail- jes, terwijl het feest werd besloten met een bal in de fraai ver sierde danszaal van het locaal De Prinsentuin. tH Van wege de koninklijke sociëteit, van den handboog, on der de benaming St. Sebastiaan te Sas van Gent zal eene gaai- schieting plaats hebben op 9 en 10 september aanstaande, bij gelegenheid dér kermis aldaar. De uitgeloofde hoofdprijzen zijn vijftig gulden voorden oppervogel en vijf en twintig gul den voor elke zijvogel. Dingsdag namiddag is aan het etablissement t.c Fijeuoord niét het beste gevolg te water gelaten het aldaar geheel nieuw gebouwd en fraai ingerigt ijzeren stoomschip Zeeland 2, bestemd voor de vaart van Middelburg op Rotterdam. Van wege het ministerie van binnenlandsche zaken is het volgende b'erigt nopens den rijks-telegraaf openbaar gemaakt "Deadressen van telegrafische beriglen bevatten zelden meer dan den naam van den geadresseerde en de plaats van best em ming, Bij de verzending naar grootere steden van het binnen- en buitenland, met name naar Londen en Parijs, is het echter van het grootste belang dat hierbij de meest mogelijke duide lijkheid en juistheid worde in achtgenomen, daar onvolledige adressen niet alleen groote vertraging, maar ook verkeerde be zorgingen zelfs niet-bezorging van berigtenten gevolge kunnen hebben. Eené duidelijke opgaaf van den naam dés geadresseer den, alsmede van dè straat en het'huisnommer, is mitsdien voor eene goede bezorging onontbeerlijk'." Men wil weten, zegt de Haagsche correspondent van de Arnüemsehe courant dal de minister van buitenlandsche zaken binnen weinige dagen de residentie verlaten en zich naar Berlijn begeven zal. Generaal van Heerdt, die met eene bijzondere missive naar Berlijn was gezonden, is dezer dagen teruggekeerd. N u zou de heer van Hall er naar toe gaan Is er iets belangrijks op til De IJsselbode noemt als dadelijk gevolg van de aanneming van den accijns op het gemaal, de aftreding van den minister van binnenlandsche zaken. Ofschoon het berigt van de aftreding is tegengesproken, meent de IJsselbode vfij:stellig te kunnen verzekeren, dat de heer van lteenen reeds stappen heeft gedaan, om zijn ontslag fe verwerven, en dat alleen de moeijelijkheid, om voor hem inde gegeven1'omstandigheden eer. opvolger te vinden, de reden is zijner tijdelijke aaïiblLjving." Het vertrek van H. M. de koningin, zal den 25 dezer plaats hebben. Iloogst.dezelvezal zich van 's Hage naar Stuttgardt be geven en van daar de badplaats Isohl bezoeken. Het gevolg van hoogstdezelve zal bestaan uit de hoerenL. N. graaf van Rand- wijck, groot-meester van H. M.; den kamerheer mr. H. F. baron van Zuylen van Nijevelt, den heer YV. von Wackherlin, secreta ris van H. M.; en de hofdames de jonkvrouwen E. van Pabst van Bingerden en van Asbeck. Vermoedelijk zal H. M. onge veer twee maanden op reis blijven. In de Kölnische Zeitung leest men.: n In liet koningrijk der Nederlanden hebben eindelijk eenige jongere geleerden het gewaagd de moedertaal bij hun onder wijs te gebruiken eene nieuwigheid welke de tot merg eu been doortrokken humanisten zoo zeer tot vertwijfeling brengt, dat zij den banvloek hebben uitgesproken over eenjong professor, dr. Kiehl.die het eerst aan het athemeum te Deventer het grieksch in de hollaudsche taal doceerde. De bevolking van de nieuwe kolonie Schoonoord, naauwelijks sedert twee jaren ontstaan wegens het graven van het Oranje kanaal, neemt zeer toe. Zij-ligt in het midden van het beruchte Eller'tsveld, dat eene lengte heeft van drie uren gaans, tusschen de gemeenten Odooni, Sleen, Zweelo en Westerbork. Uit on derscheidene oorden kómt de bevolking toestroomen, inzonder heid uit de gemeente Smilde. Rr^ös zijn er bijna 200 kinderen beneden de 12 jaren, voor welke eene openbare school onmis baar wordt. Ook zal er in de godsdienstige behoeften moeten worden voorzien-. De waarde van de grondbezittingen en van den heidegrond, die vroeger bijna geene waarde hadden, rijst, daardoor zeer. De predikant en de onderwijzer uit een der om liggende gemeenten hebben nu reeds aanmerkelijke verhooging van inkomsten verkregen, de eerste van ƒ200 en de laatste van ƒ100, welke voortvloeijen uit waarddeelen in den heide- eu veengrond, dié aan de pastorie en koslerie behoorden, en in volgende jaren zullen die nog aanmerkelijk' toenemen, wanneer meer gronden kunnen verkocht worden. Verkiezing en van gemeenteraadsleden. "Voor de aftredende keereit J. D. Oerlemans en W. M. Snij der, als leden van den gemeenteraad te Ve'ere, is laatstgemelden herkozen, en voor eerstgenoemden, die uit hoofde zijner hooge jaren en voortdurende ongesteldheid vóór de st emming voor die betrekking had bedankt, de heer M. J. van Oosten, terwijl ter vervulling van de buitengewone vacature door het vertrek van den lieer A. Galand Az. naar elders, is gekozen de heer mr. JH. de Stoppelaar. De opening der stembriefjes te Goes, heeft doen zien dat waren ingeleverd 175 biljetten, waarvan 3 van onwaarde waren, als geteekend, en 2 in blanco zoo dat er 170 geldige overbleven en de volstrekte meerderheid 86 bedroeg. Daarvan waren uit- gebragt op de heereeu R. B. van den Bosch 106, G. li. Kake- beeké 90, J. A. A. Fransen van de Putte 63, J. F. van de Putte 61, W. A. de Laat de Kanter 61, J. H. de Laat de Kanter 44, P. J. A. van. Dam 42, O. Verhagen 33, G. T. Callenfels 33, C. de Witt Hamer 14 en C. C. van den Bosch 11 stemmenterwijl de overige stemmen waren verdeeld onder 34 personen, zoo dat met volstrekte meerderheid van stemmen zijn verkozen de hee- ren dr. R. B. van den Bosch en G. II. Kakebeeke. terwijl er eene herstemming zal moeten plaats hebben tusschen de heeren J. A. A. Fransen van de Putte en J. Fransen van de Putte, W. A. de Laat de Kanter en Mr. J. H. de Laat de Kanter. Beide dubbeltallen zijii zamengesteld uit vader en zoon. -f- Te Zierikzee, waar het getal stemgeregtigden 394 be draagt, waren ingeleverd 156 biljetten, in blanco 1, blijft dus '155 geldige en de volstrekte meerderheid 78. Herkozen zijn de heeren mr. W. C. de Crane met 154, jlir. JL. de Jonge met 151, D. van der Vliet met 141 en mr. C. J. Fokker met 137 stemmen. Na dezen bekwamen de heeren A. van Eek 13, N. van den Bout 9 en 9 diverse personen elk ééne stem. Bij de plaats gehad hebbende opening der biljetten tot ver kiezing van twee leden voor den gemeenteraad te Neuzen, in de plaats van de aftredende leden, de heeren J. Lensen eu N- G'renu, is gebleken dat is herkozen de heer J. Lensen met 98 van de 133 uitgebragte stemmen, terwijl eene overstemming zal moeten plaats hebben tusschen de heeren N. Grenu die 56 en C. Klaassen die 48 stemmen op zich vèreenigden. Te Hoek zal eene overstemming plaats moeten hebben tusschen de heeren J. van den Broeke en J. Haak, aftredende leden, welke 20 en 18 stemmen bekwamen, en de heeren Buyze en P. Geehoëdt welke 15 en 10 stemmen op zich had den vereenigd. Bij de op 18 dezer te Hulst plaats gehad hebbende opening der stembiljetten ter verkiezing van twee leden van den raad' dier gemeente, ter vervanging der leden welke in dit jaar moe ten aftreden, is gebleken dat in de bus zijn bevonden 76 biljet ten, van onwaarde 3, blijft, geldig 73, waarvan de volstrekte meerderheid is 37. De stemmen waren uit.gebragt op de heeren J. C Kegelaer (aftredend lid) 50, C. Fassaert (aftredend lid) 36, N. Verdur men 16 en F. H. Stubé 14; de overige stemmen waren verdeeld over 11 personen. Dierhalve herkozen de lieer en J. C. Kege laer, en herstemming tusschen de heeren C. Fassaert en N. Verdunnen. In de plaats van de twee aftredende leden van den gemeen teraad teColijnsplaat, is met 36 van de 60 uitgebragte stemmen herkozen, de heer L. van der Moer jr., terwijl er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren P. H. van Lis. die 28 en N. Tazelaar die 27 stemmen bekomen hebben. Benoeniing-en en Ibesluiteiio De Staats-courant van gisteren bevat de koninklijke besluiten van 31 maart en 16 dezer, houdende 1. instelling eener zilveren en bronzen medaille, aan een oranje lint op de linkerborst te dra- en, ter uitreiking aan hen,die zich,onverschillig-in welke betrek king bij den jongs ten watersnood verdienstelijk hebben gemaakt; 2. benoeming lot broeders der orde van den Nederlandsclieu Leeuw der gebroeders Gradus en Fier Udo, te Dreumel in Gel derland, die met zeldzainen moed en zelfopoffering, met levens gevaar en achterlating van eigen have en goed, in die dagen een aantal personen van een gewissen dood hebben gered3. uit reiking der zilveren medaille aan 32, en der bronzen aan 50 per sonen, inde provinciën Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant Bij Z. M. besluit van 2 julij, is benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw de heer J. J. vau Maas van Portengen, provinciaal directeur der directe belastingen, in- en uitgaaude regteu en accijiisen te 's Hertogenbosch. Bij besluit van 15 julij heeft Z. M. goedgevonden 1. aan hoogstdeszelfsstaatsraad in buitengewone dienst, mr. D. J. van Ewijck van de Bilt, overeenkomstig het daartoe door hem gedaan verzoek, met 1 October 1S55, op de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging voor de vele goede diensten, doorbent bewezen, ontslag te verle.enen uit zijne betrekking van commis saris des konings in de provincie Noordholland 2. hem met het tijdstip waarop hij die betrekking zal neerleg gen, en ten blijke van Zr. Ms. goedkeuring en tevredenheid over de ijver en trouw, waarmede hij gedurende velejarenden lande diende, te benoemen tot minister van staat. Bij besluit van den 16 julij heeft Z. M. goedgevonden aan den heer J. 11. Hennequin, kapitein bij het 4de bataillon der rusten de schutterij in de provincie Zeeland, op zijn verzoek, een eèrvol ontslag te verleênen. Bij Zr. Ms. besluit van den 7 dezer is de luitenant te? zee

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1