Guitritlanösfl)c ®ijömgra. ISurgerlijke stand. Vlissingen, van 1 tot 7 julij. Gehuwd A. de Rijclce, weduwn. van S. J. Dekker, 35 j. met L. Louwerse, 25 j. jd. Bevallen!': J. M. Steelier geb, Smit, z, S. P. van Malde- gem, dochter. Overleden J. Snaphaan, 21 j. jd. Goes van 1 tot 7 julij. Overleden J. Dekker, man van J. de Mey, 42 j. Zierilczeevan 1 tot 7 julij. Bevallen C. van Graafeyland geb. van Zuijen, z. J". van Wezel geb. Graveleyn, d. E. van Oeffelen geb, Geluk, z. A. Kra keel geb. van Zweden, d. J. Ornee geb. van Hekke, dochter. Overleden D. Bogmans, jd. 24 j. E. J. van Gijzel, z. 24- ra. J. Metselaar, z. 4 m. P. Wekker, weduwe van J. J. Scliwarz, 01 j. en 11 m. Hulst, van 15 tot 30 junij. Bevallen A. M. Rodrigo geb. Wartiel, zoon. OverledenI. C. Lodewijk, wed. van J. de Wael, 77 j. K. L. van Dortmont, jm, 37 j- M. A. van Kemseke, jd. 4 j. M. Collinet, weduwn., 47 j. J. H. van Acker, wed. J. van Hees, 54 j. E.J. Herrewijers, man van L. Yerheijen, 4-4 j. G, J- Vink, jd. 6 m. A. M. Wartiel, vrouw van M. J. Rodrigo. 31 j. gtfateia-fiSemeraal. Eerste Kamer. Zitting van 6julij. In deze zitting zijn aangenomen de ontwerpen van wet l.tot vaststelling der uitgaven wegens verstrekkingen door het de partement van marine, dienst 1855; 2. tot vaststelling' van uit gaven wegens verstrekkingen door het departement van oorlog, dienst 1S55; 3. houdende uitzondering- op de artikelen 523, 526 en 549 van het burgerlijk wetboek, ten opzigte van vermiste personen bij vermoedelijke of bekende scheepsrampen; 4. tot aanvulling van art. 21der wet van 26 januarij 1815, (Staatsblad uo. 7) houdende bepalingen omtrent het vervoer van buskruid. De cornmissien van rapporteurs voor de navolgende wets ontwerpen tot: regeling der provinciale en gemeentelijke indee ling van het Haarlemmermeeramortisatie en inkoop van ren- legevende nationale schuld; verhooging der bij de wet van 22 april 1855 toegestane som tot amortisatie van nationale schuld; wijziging der wetten op het bevorderen, het ontslag, het pen sioneren en de pensioenen bij de land-en zeemagt; wijziging van hoofdstuk X der staats-begrooting van 1854; vereeniging van onderscheidene gemeenten in Zuidholland en tot verhoo- ging van hoofdstuk V der staats-begrooting van 1855hebben daaromtrent hare verslagen uitgebragt. De kamer heeft bepaald dat de beraadslagingen over die wets-ontwerpen zullen plaats hebben op morgen, aan te vangen ten elf ure. Verder is beslist dat de wets-ontwerpe,n tot gocdkeuriii: een er overeenkomst met Erankrijk gesloten tot wering van den nadruk; voorloopige voorziening in sommige waterstaatsbe- 1 angen en afschaffing van den accijns op het gemaalwaarom trent. mede heden de verslagen werden uitgebragt, zullen behandeld worden op aanstaanden maandag, in eene ten elf ure aan te vangen zitting. Zitting van 7 julij 1S55. In deze zitt ing zijn behandeld dena volgende wets-ontwerpen a. dat tot regeling der provinciale en gemeentelijke indeelin^ van het Haarlemmermeer, dat aangenomen werd met 30 stem men tegen ééne, die van den heer van der Oudenneuleu b. dat tot amortisatie en inkoop van rentegevende nationale schuld; 6'. dat tot verhooging der bij de wet van 22 april 1855 toege- slanesom tot amortisatie van nationale schuld; d. dat tot wijziging der wet van 28 augustus 1851 (Staats blad no. 128), regelende de bevordering, het ontslag en het op pensioen stellen der officieren bij de zeemagt, die achtereen volgens met. algemeene stemmen werden aangenomen; e. dat tot wijziging der wetten van den 28 augustus 1851 (Staatsblad no. 129) en van den 9 decemberlSSl (Staatsblad no. 151), regelende de pensioenen bij de zeemagt, dat met 24 tegen 7 stemmen verworpen werd. Voor hebben gestemd de hoeren: Marlens van Sevenhoven, de Vos van Steenwijk,de 'Yillers de Pile, Lotsij. D'ablaing van Gi'cssenburg, van Dam van Isselt en de voorzitter Wijzigingder wet van den 28 augustus 1851 (Staats^ |^&no\126.), regelende de bevordering, het ontslag en het op i der officieren bij de landmagt, dat met alge- t ei urn e r aangenomen werd ton, wijziging der wet van den 28 augustusl851(Staats- regelende de pensioenen bij de landmagt, dat met m 7 stemmen (zijnde van de zelfde heeren die liet wets- rfwerp'tmder e verwierpen) werd verworpen •i>AdaV4ofeSv^kigiiig van hoofdstuk X der staatsbegrooting vaii-18o4, (ï^iMtólgemeene stemmen werd aangenomen p•'?V;djp_Jo|.yr^^|ging der gemeenten 1. Nieuw Helv< Helvoet en Oude en Nieuwe Struiten; 2. Reeuwijken Middelburg; 3.Roc- kanje en Naters4. Vlaardinger-ambaeht en Zouteveen5. Hof van Delft en Groeneveld; 6. Schipluiden, llodenpijl en St.- Maartensregt7- Zwijndrecht en Meerdervoort8. Berkel en Rodenrijs en Tempel; 9. Benthuizen en Hoogeveen10. Geer vliet, Biert en Simonshaven, 11. Ridderkerk en Rijsoord en Stre^ velshoek12. Hendrik-Ido-Ambachten Sandelingen Ambacht; 13. St.rijen en Sfrijensas14. Krimpen aan denIJssel en Storm- polder; 15. Bleskensgraaf en Hofwegen; 16. Nieuwkoop en Acht tienhoven; 17. Woubrugge en Iloogmade; 18. Vrijenban, Abts regt, Aclcersdijk en Vrouwenregt19. JCethel en Spaland en Nieuwland c. a.; 20. Aikemade en Vrije en Lage Boekhorst 21. Ilillegom en de Vennep; 22. Heinenoord en Goidschalx- oord23. Heukelum en Spijkwelke alle werden aangenomen, die onder de nos. 1, 2, 3, 5, 6,8, 9,14,15,19 en 20 met alge meene stemmen, die onder no. 4, 7,11,12,13,16 en 21 met 28 tegen eene stem; die onder.de no. 10 en 22 met 22 tegen 7 stemmen, die onder no. 17 met 24 tegen 5; onder no. 18 met 27 tegen 2, en onder no. 23 met 23 tegen 6 stemmen; h. het wets-ontwerp tot verliooging van hoofdstuk V der staats-begrooting, hetwelk, nadat daarover het woord hadden gevoerd de heeren van Rijckevorsel, van Beeek Vollenhoven en de minister van binnenlandsche zaken, met algemeene stem men werd aangenomen. De commissie voor de verzoekschriften heeft nog, bij monde van den heer van Weel, rapport uitgebragt omtrent een adres van A. C. Kruseman en anderen, betrekkelijk het traktaat met Erankrijk wegens den nadruk. Daarna is de vergadering gescheiden. Zitting van 9 julij. In de zitting van heden zijn de beraadslagingen geopend overliet verdrag met Erankrijk ter wering van den nadruk. Op voorstel van den heer van Beeek Vollenhoven, en in weerwil van de verklaring van den minister van buitenlandsche zaken, dat daarvoor, wat hem betrof, geene noodzakelijkheid bestond, is besloten deze beraadslaging met geslotene deuren te houden. Nadat deze geslotene zitting van 114 tot-3 ure had geduurd, is liet ontwerp in stemming gebrag't en aangenomen met 34 tegen 3 stemmen (de heeren van Rijckevorsel, van Wessem en van Swinderen.) Vervolgens is een aanvang gemaakt niet de discussie over het ontwerp tot voorloopige voorziening in sommige waterstaats belangen. Die beraadslagingen, waarover eenige leden het woord hebben gevoerdzullen morgen ten 11 ure worden voortgezet. Alsdan wordt ook verwacht het antwoord der re gering op liet verslag omtrent de snikerwet. Het verslag der eerste kamer is bekend nopens de afschaffing van liet gemaal. De gevoelens omtrent de mindere of meerdere aannemelijkheid dezer wet waren zeer verdeeld, zoo wel wat het politieke als het financiële vraagstuk betrof, zoo ook over de voor keur aan deze afschaffing te geven. Het verslag bevat de opgave der wederzijds aangevoerde argumenten zonder, uit den aard der zaak, iels nieuws nopens de kwestie in liet midden te bren gen. De slotsom is dat, wat den finaneielen omvang van den maatregel betreft, de gevoelens het scherpst tegen elkander staau, namelijk vele leden tegen, maar velen ook die deze be zwaren niet deelen. Men houdt het in de residentie daarvoor, dat het ontwerp van wet tot afschaffing van den accijns op het gemaal, door de eerste kamer der staten-generaal, hoezeer met eene geringe meerderheid, zal worden aangenomen. BCsag-eQacsdo Londen 9 julij. Het gnaranderen der nieuwe leening ten behoeve van Turkye groot 60 millioen guldens, tegen eene rente van 4 pet., is door de handteekeuing der regering van Engeland en Erankrijk bekrachtigd. Volgens tijdingen door het ministerie van oorlog mede gedeeld, was de cholera in de Krim op 6 dezer merkelijk afne mende, terwijl de belegeringswerken goed voortgingen. Men was op nieuw beducht dat ten derde male in Hyde- park belangrijke volksoploopen zouden plaats hebben. Vele oproepings'oiljetien tot dat einde waren aangeplakt doch mee- rendeels in kalme stemming, met den raad om deze demonstratie zich te doen kenmerken door eene waardige bedaardheid. De telegraaf heeft daaromtrent tot hier toe het stilzwijgen echter bewaard, zoo dat het vermoedelijk zonder ongeregeldheid is afgeloopen. De koning der Beide Sicilien heeft aan de engelsche rege ring op haar aanzoek, vergunning verleend tot het inrigten van een hospitaal op liet eiland Iseliia, ter verpleging van uit de Krim terug keerende gekwetsteen zieke militairen. Genoemd eiland is wegens zijne gezonde luchtgesteldheid en zijne voor treffelijke minerale bronnen zeer gunstig bekend. Londen 10 julij. In liet lagerhuis zal de kolonel Adair als amendement op de motie van den heer Roebuck voorstellen, dat het hqis bevestigedat het verlangt dat de oorlog krachtdadig wordt voortgezet. De heer Roebuck zal al de leden van het huis hoofdelijk op roepen om over de motie te stemmen. (Deze mededeeling werd met bijval ontvangen). Lord Palmerston heeft clen heer Gibson geantwoord dat hij de door Oostenrijk in de circulaire van graaf Buol vooropge zette redeuen, om de westersche mogendheden over te halen zijne voorstellen aan te nementer kennis van het huis zal brengen. Zondag heeft de verwachte manifestatie in Hydepark en omstreken plaats gehad. Verschillende hotels werden ver woest; de admiraal Seymour werd gekwetst. Er zijn krachtda dige maatregelen tegen aanstaanden zondag genomen. 15 sus Ja ml. Prins Gortschakqff heeft eene dagorder uitgevaardigd, dato 19 junij jl., op de hoogten van Inkermann, welke in alle kom- pagnien en eskadrons is voorgelezen, en waarin hij zijnen dank aan het leger betuigt voor den ten vorigen dage bewezen moed bij het terugslaan der geallieerde legers, uit naam van den kei zer, onzen vader, en het heilige, orthodoxe Rusland. Dit stuk eindigt na de soldaten te hebben aangespoord om liever man tegen man vechtende den dood te vinden, dan den eed te ver breken, voor den keizer en liet vaderland afgelegd, om Sebas- topol te verdedigen met de uitdrukking der hoop, dat het tijdstip nabij is, waarop de hoogmoed van den vijand voor den val komt en waarop zijne wapenen van ons grondgebied zullen verdreven worden als kaf voor den wind. Volgens geruchten hebben er onder de linietroepen in Siberie zeer ernstige voorvallen van insubordinatie plaats ge grepen, welke het degraderen van eenige hoofd- en subalterne officieren tot gemeen soldaat hebben ten gevolge gehad. Berigten uit "Warschau van 30 junij verzekeren dat de on lusten in Ukraine nog niet zijn uitgedoofd maar zelfs in omvang toenemen en zich nu ook uitstrekken tot boven den Dniester. Zonder juist buitensporigheden te begaan, dringen de boeren krachtdadig aan op vrijheid van grond. Men verzekert dat te Moskou, te St. Petersburg en in verschillende gouvernementen, een aantal arrestatien hebben plaats gehadzoo men zegt ten gevolge van de ontdekking eener zamenz wering. Een decreet van. den keizer beveelt aau de gouverneur van Nienw-Rusland en Bessarabie, zoo veel mogelijk het leger kozakken aan den Donante versterken, door er vrijwilligers van alle klassen der bevolking in op te nemen. üpsairaje. Volgens tijdingen uit Barcelona van 5 dezer, bad de natio nale garde eindelijk gehoor gegeven aan de oproeping van den kapitein-generaal en een aantal oproerlingen gearresteerd. Ook was de overheid er in geslaagd de werklieden naar hunne haard steden te doen terug keeren. Ë5 aaalsmlallanado Weenen 7 julij. De Wiener Abendzeitung van heden deelt een artikel mede dat alle blijken draagt haif-offieieel le zi;u. Met het oog op de troonrede door den keizer van Erankrijk den 2 dezer uitgesproken, wordt daarin betoogd dat Oostenrijk zich getrouw heeft gekweten van de verpligtingen die het op zieh heeft genomen, terwijl het tot niets meer gehouden is. Te Nizza zal eene protestantsche kerk gebouwd worden, waartoe vroeger de toestemming der regering niet te erlangen was. Voor eenige dagen is de russische generaal Rosetti, met dringende dépêches voor prins Gortchakoff te Weenen aange komen, die zich gehaast heeft ze aan graaf Buol mede te deelen. Nopens den inhoud is nog niets uitgelekt. Sedert hoort men echter stellig verzekeren, dat de reductie des legers 220,000 man zal bedragen. Weenen 10 julij. Men verzekert hier dat den Ssten een nieuwe storm der geallieerden op S.ebastopol is afgeslagen en dat generaal Pélissier daarbij gewond is. SCff&HaEïH"ij2s. Parijs 9 julij. La presse d'orient meldt dat het russisch garnizoen van Auapa, achtervolgd bij zijn' terugtogt door de Circassiers, den grooten militairen weg niet heeft kunnen be reiken en campeert op de hoogte van Soudjouk-kalé; het is veertien bat aillons groot. De versterkingen naar het russische leger in de Krim afge zonden, zijn volgens te Konstantiuopel loopende geruchten uit hoofde van gebrek aan levensmiddelen verpligt geweest den terugtogt aan te nemen.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 2