13e heer Fransen van de Putte zag gaarne ook hierin een vasten regel gesteld. De provincie heeft, zegt hij, daartoe de be voegdheid. Üe heer Kakebeeke acht. eene breedte van 2,50 ellen voldoende. In Zuidbeveland bestaan wegen die niet ter breedte van 3 ellen kunnen worden begrind. De baron van Zuylen van Nieveliacht eene breedte van 2,50 ellen in den regel onvoldoende, liij wijst op de aanzienlijke kosten die eene verbreeding van eenen reeds danrgestelden weg veroorzaakt. Het amendement wordt met 17 tegen 11 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren Beniner Hardenberg. Hammacher, van der Mandere, jhr. rnr. Schuurbeque Boeije, Sergeant Fran sen van de Putte, W. M. Snijder, Honibach, baron van Zuylen van Nievelt, Mooleuburgh en Gallenfols. De lieer mr. Wagt ho had voor den aanvang dezer stemming, de vergadering verlaten. Het eerste en tweede gedeelte des voorstels worden daarna, met 23 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen het eerste gedeelte stemdenjhr. mr. Schuurbeqne Boeije en de heeren Hoogenboom en Smidt, W. M. Snijder en nir. Cau; en tegen liet tweede gedeelte jhr. mr. Schuurbeqne Boeije en de heeren Z. Snijder, van der Have, Fransen van de Putte en mr. Cau. Aangaande het derde gedeelte, wordt door den heer Ham macher aangemerkt, dat het bij eenige leden zijner afdeeling be zwaar heeft veroorzaakt, clat door de belanghebbenden geene plannen en bestekken waren overgelegd, doch dat daarop door een der ieclen van gedeputeerde stat en is te kennen gegeven dat, ook in andere gevallen, clie overlegging eerst nadat het voor schot was verleend, heeft plaats gehad. Het zou, zegt de spr., onbillijk zijn dat thans hieromtrent zwarigheid wierd gemaakt. Het bevreemdt den lieer Vader dat eene afwijking, die eene uitzondering behoorde te zijn, tot regel zou zijn geworden. Hef derde gedeelte des voorstels wordt daarna met 19 tegen 9 stemmen aangenomen. Tegen stemden jhr. mr. Schuurbeque Boeije en de heeren Z. Snijder, van der Have, en Smidt, W. M. Snijder, van de Ötolpe, V ader, Moolenburgh en mr. Cau. Met 22 tegen 6 stemmen wordt daarna liet voorstel in zijn geheel aangenomen. Tegen stemden jhr. mr. Schuurbeque Boeije en de heeren mr. Hoogenboom, de Smidt, W. M. Snijder, van de Stolpe eii mr. Cau. De verleende rent.elooze voorschotten zijn de volgende: 1. aan de ingelanden van de polders Oud Vosmeer 3131,40 voor verbetering en begrinding van een gedeelte wegstusschen Uud Vosmeer eu Tholeu, lang 1230 en breed 3 ellen 2. aan directeuren van het middel van straat- en zandwegen in Zuid Bevelaud ƒ10,000, voor verbetering en begrinding van zandwegen, ter lengte van 5405 en ter breedte van 2,50 ellen; en 3. aan de heeren Borghslijn te Biervliet en A. B. Carpreau te Yzendijke/12,000, voor verbetering van den weg tusschen die beide gemeenten. Vervolgens wordt bij monde van den heer Hammacher uitge- bragt.het verslag van de rapporteurs der afdeelingen aangaande het voorstel van gedeputeerde staten, betreffende de heffing van opcenten ten behoeve der calamileuse polders in 1856. Het voorstel zal den 11 dezer in behandeling worden genomen. Bij monde van den heer Kakebeeke wordt uilgebragt, het ver slag van de rapporteurs der afdeelingen, betrekkelijk het voor stel van gedeputeerde staten tot het intrekken of'in werking houden van sommige plaatselijke verordeningen. De voorzitter doet mededeeling eener door gedeputeerde staten in hun voorstel gebragte wijziging, hoofdzakelijk daarin bestaande, dat liet reglement van administratie dier polders (als geene eigenlijke strafverordening zijnde), uit de te behouden verordening is weggevallen. Het voorstel zal op den 11 dezer in beraadslaging komen. De vergadering wordt daarna gesloten en de eerstvolgende bijeenkomst bepaald op maandag 11 dezer, des voorniiddags ten 11 ure. 6 uilen l mtös c h e fèiiöing e n. BCsngjel staart. Londen 6 julij. Door den minister van oorlog is heden eene depeehe van generaal Simpson bekend gemaakt, verzonden in den avond van woensdag 4 dezer. De approchewerken der Franschen op den regtervleugel vorderden goed en de gezond heid van den generaal Eyre was merkelijk verbeterd. Overigens was er niets belangrijks voorgevallen. In Leicestersquare is een zeer oproerige proclamatie aan geplakt, waarin het ministerie hevig- wordt aangevallen over de weigering om gebruik te maken van de uitvinding van lord Dundonald tot vernieling der vestingen in de Oostzee. Daar het zoo veel moeite en geld kost hetengclsche leger in de ICrim door aanwerving binnen eu buiten 's lands voltallig te bonden, wordt in Engeland meer en meer de wensch levendig om voor den oorlog tegen Rusland gebruik te kunnen maken van bet groot e leger, hetwelk in Britsch-Indie op de been ge houden wordt en in de daad tot de brit.sche landmagl behoort, alhoewel liet grootendeels in dienst der oost-indische com pagnie heet te zijn. Reeds voor geruimen tijd zijn eenige wei nige regementen van dat leger over Suez naar liet tooneel des oorlogs gezonden; maar verdere vermindering der indisclie landmagt werd destijds door het gouvernement onraadzaam geacht, omdat Indie daardoor welligt aan vijandelijke pogin gen van Rusland of van bondgeuooten dier mogendheid zou blootgesteld worden. Na de aankomst echter dev. jongste beriglen uit Indie, vol gens welke de rust van het bril,sch-indische rijk nergens wezen lijk gevaar liep, is bevel uit. Engeland afgezonden om nog een regement ruiterij uit Indie naar de Krim in te schepen, eu in de zitting van het lagerhuis van vrijdag is door den minister voor de indisclie zaken medegedeeld clat uit Indie een aanbod van verscheidene regeinenteri iulanr.sch krijgsvolk om naar de Krim dienst te doen, ontvangen en bij liet gouvernement in overwe ging was. De regering beeft echter gemeend voorloopig van dit aanbod geen gebruik te moeten maken.1 Door sir G. Grey is zijne goed keuring geheclitaan de daarstelling eener commissie, beiast niet liet onderzoek naar de uitwerking der policie-reglementen ten aanzien der viering van den zoncjag. Lord John Russell heeft daaróp, in gevolge eene interpellatie van clen lieer Gibson omtrent defengunstige opname door hem van Oostenrijks vredes-voorslellen op de conferentien,verklaard dat hij als Engelands gevolmagtigcle tot de aanneming gezind was, doch als lid van het kabinet, ze moest verwerpen, daar hij vooruit kon berekenen dat hunne aanneming eene scheuring in het ministerie zou hebben veroorzaakt. Overigens ontkende hij de identiteit, die men voorgeeft, bestaan te hebben tusschen de voorstellen van Oostenrijk en die van Rusland. Inzonderheid de eerste verklaring van den lord werd met levendige sensatie aangehoord. Sir G. Grey heeft daarop andermaal het woord gevoerd en ge zegd dat de oostenrijkschc voorstellen toch niet door Rusland zouden zijn aangenomen, dat ze echter nieteens zijn aangeboden en dat ook in geval van weigeringOostenrijk toch zijue onzij digheid zou hebben volgehouden. Lord John Russell heeft in het lagerhuis aangekondigd, dat de regering voornemens is om in de volgende zitting eene bill in te dienen, strekkende tot het benoemen van een ministerie van openbaar onderwijs. Het blijkt dat Wihorgdoot de Engelschen niet gebombar deerd is, zoo als in eene telegrafische depeehe gemeld werd. Alleen Nystadt. is door hen beschoten. The times zegt. dat te Londen het gerucht loopt dat de manifestatie tegen het vieren van den zondag in Hydepark, op aanstaanden zondag gevolgd zal worden door eene andere manifestatie in Pall mail tegen de wet öp de oproeren, krach tens welke de laatste inhechtenisnemingen zijn geschied. The times bezweert de bevolking van Honden zich toch van alle manifestatie van die aard te onthouden. ESaz.sOia.uiid. Het russisch leger in Azie, onder bevel van den generaal Mouravief, heeft de lang verwachte voorwaarlsche beweging gemaakt. Het is thans meester van liet dorp Ardagau en be vindt zich in de nabijheid ven Kars. Op ecu ander punt, meer nabij de Zwarte zee gelegen, hebben de Russen, onder bevel van vorst Bagration, den Turken genoodzaakt om een geretran- clieerd kamp, in de nabijheid van Legva en Otchkomour, op te breken, en zich onder de bescherming der vesting Tsikliedziry terug te trekken. Naar men uit Warschau hoort verzekeren, zou de keizer van Rusland het plan hebben, om zijnen broeder Nikolaus tot. onderkoning van Polen te benoemen. Deze jeudige prins is daar algemeen, wegens zijne goedheid en andere beminnelijke eigenschappen, zeer bemind, en zoude de Polen, in deze hoeda nigheid zeer welkom zijn. Iucle nabijheid van St. Petersburg wordt een kamp voor 50000 man gevormd. Spanaje. Wij hebben onder de laatste nieuwstijdingen in ons vorig no- nog hel berigt medegedeeld dat in Catalonie weder een opstand van zeer bedeukelijken aard was uitgebarsten. De tijdingen liepen toen tot 4 dezer. Voigens latere berigt en zouden de arbeidersten getale van 40,000, meester van Barcelona zijn, na twee fabrieken totaal vernield te hebben. Alle werklieden hebben het. werk geslaakt en thans was de leuze: Leve Espar- tero eu cle vereeniging van werklieden I Mag men andere, per telegraaf oatvangene medecleelingen gc- loovendan zou de rust in zoo verre zijn wedergekeerd dat, de insurgenten in het ongestoord bezit der stad zijn. De komst, van den hertog Esparterozou daarop van zeer guustigen invloed zijn geweest. Zoo als wij bereids mededeelden, zijn 2 fabriekanten vermoord. Een hunner is de oud-afgevaardigcle Sol-y-Fadriz, die zich steeds heeft onderscheiden door warme behartiging van cle be langen der arbeiders. Het opperhoofd der earlistische partij, Marsai is totaal ver slagen door cle koninklijke troepen. De generaal Zapatero bezet voortdurend met zijne troepen de citadel, en Alanzares de overige forten. Uit Madrid zijn 7 bat.aillous, 2 eskadrons eu 2 batterijen naar Catalonie op niarsch gegaan. E© uaslscïaSaainï. Wcenen 6 julij. Die oesterreichische Correspondenz bevat heden een artikel waarin het sedert eenige dagen verspreide gerucht, als of Oostenrijk de kosten zou terug eischen, welke de bezetting der vorstendommen aan clat rijk heeft veroorzaakt, wordt gelogenstraft. Berlijn 7 julij. De prins van Pruissen, die dezerdagen de reis naar St. Petersburg zal aannemen, moet echter uitsluitend om familie-aangelegenheden eu zonder ecuig staatkundig oog merk die reis ondernemen. De Bulldog, clie den 1 dezer de vloot der geallieerden verliet en den 5 in de haven van Danlzig is binnengeloopen, meldt dat, zij deels voor Kronstadtdeels bij Nargen lag. Er was niels van belang voorgevallen. De door de ontploffing van een onclerzeescli helsch werktuig gewonde admiraal Seymour was aan de betere hand. Vijf fransche kanonueerbooten en twee fransche stoom- korvetfen zijn in de haven van Kiel aangekomen en vertrekken naar de Oostzee. SOittsoKsrijSs. Parijs 7 julij. Het we Is-ontwerp waarbij bet gouvernement gemagtigd wordt om van de dienstpligtigen van dit jaar in het volgende jaar 140,000 man bij cle land- en zeemagt in te lijven, is door het wetgevend ligchaam in zijne zitting van vrijdag met algemeeue stemmen aangenomen. Dit wets-on twerp en datbeirekkelijk de geldleening van 750 millioen francs zijn vervolgens door het bureau van het wetge vend ligchaam naar het, paleis der Tuilerien gebragten aan den keizer overhandigd gelijk gewoonte is; doch ditmaal werd het bureau vergezeld door cle leden der vergadering, met het doel om daardoor een nieuw bewijs van hulde eu vertrouwen aan liet staatshoofd te geven. Het wet.s-ont.werp betrekkelijk cle leeiiiiig is met algemeeue 242stemmen aangenomen, zonder discussie eu overeenkom stig het voorstel der oommissie die in de afdeelingen met het voorloopig onderzoek belast was geworden. De commissie welke den keizer de aangenomen wets-ont- werpen kwam aanbieden, ontving van Z. M. ten antwoord dat hij bleef vertrouwen op cle geestdrift eu vaderlandsliefde zijner onderdanen, terwijl hij de hoop uitdrukte om alle bezwaren te overwinnen en afeoo tot. een eervollen vrede te geraken. Blijkens eene telegrafische depeehe van den generaal Pélissier, in den avond van 5 dezer afgezonden, was er tot op dat tijdstip niets belangrijks voorgevallen. Bij de wetgevende vergadering is ook een wets-ontwerp ingekomen tot het gemeenschappelijk met Engeland guarande- ren eener turksche leening van 12 millioen francs. £a atstc Ui emvstij mg en. 5s Gravenhage S j ulij X Het gerucht nopens de aftreding van den heer van Reenen als minister van binnenlandsche'zaken, blijft voortduren. Men wil zelfs nu dat hij daarna zal benoemd worden tot commissaris des konings in de provincie Noord-Holland, ter vervanging van den heer van Ewyck, die zijn ontslag heeft gevraagd. St. Petersburg 7 julij. Generaal GortchakofP meldt uit Sebaftöpol den 4julij, dat tot dien datum niets belangrijks was voorgevallen, doch het had den schijn, c!at de geallieerden zich op een nieuwen storm voorbereiden. Genitscha was door de geallieerde vloot gebom- berdeerd, de plaats had daardoor echter weinig schade geleden Madrid 7 julij. Het volledige ontwerp der constitutie zal clen 9 aan de Cor tes worden ingediend. Omtrent cle geclwongene leening is nog geen besluit, door cle cortes genomen. De tijdingen uit Barcelona luiden gunstiger. Marseille 7 julij. Met cle Hydaspe zijn berigt en aangebrag-t uit Konstan! in opol dd. 28 junij, en uit de Krimdd. 23 junij. De belegeraars legden, niettegenstaande cle brandende hitte, ontzaggelijke werken aan. Hunne regementen zijn weder voltallig gemaakt. Veertig stuk ken grof geschut van de vloot zijn, met cle daarbij behoorende kanonniers in aantogt, om tegen cle haven te ageren. Bosquet heeft zijn oud kommandement voorde vesting herkregen, ter wijl Herbillon langs de Tscheruaia bevel voert. Canrobert heeft de gunst verworven van bij den eerstvolo-en- deu storm vooraan te mogen gaan. 20,000 Russen zijn tegen Jenikalé in aantogt, maar de daar sterk verschanste 8000 geal lieerden zijn voor den mogelijken aanval niet, beducht. Uit Azie wordt gemeld dat de Russen verder voorwaarts zijn gerukt en dat de Turken dien ten gevolge van Kars op het goed versterkte Erzerum zijn terug getrokkenzij vragen om versterking,

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 3