MIDDELBURGSCHE COURANT. N°- 76o Dingsdag 1855. 26 Junij. öinncnlanösdje Üütjöintjrn. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. Ue abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,40: De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Maandag avond 8 ure. SüelUenilmaUïiag'o De burgemeester en wethouders van Vlissingen maken be kend, dat op Dingsdag den 10 julij aanstaande, des namiddags ten één ure, op het raadhuis zal worden overgegaan tot de openbare verpachting, bij inschrijving en opbod van De Jagt, gelegen onder de ambachts-heerlijkheden Kou- dekerke, Bekerke met Kiommehoeke, mitsgaders Zoutelande en Weerendijke, waarvan de voorwaarden van heden after gemeente-secretarie voor de gegadigden zullen ter lezing liggen. Vlissingen, den 22 junij 1855. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris MABILOT. MïdUlelïmirg' S5 jaanój. Gisteren avond is alhier per stoomjagt van Rotterdam in cognito aangekomen Z. IC. li. de prins van Oranje, vergezeld van hoogstdeszelfs gouverneur jhr. E. A. O. de Casembroot, en jhr. W. J. E. de Geer. Onmiddelijk heeft de prins onder het zelfde geleide de reis per rijtuig voortgezet naar Vlissingen, waar Z. K. li. aan de marinewerf is afgestapt en dadelijk met eene sloep aan boord van Zr. Ms. fregat D o g g e r s b a n k is overgebragt. Jongstleden zaturdag heeft alhier eene vergadering plaats gehad van de vereeuigde Zeeuwsche loges van vrijmetselaren, waarbij naar wij vernemen ruim 20G leden waren opgekomen uit verschillende gedeelten dezer provincie. Daarin moet zijn besloten om deze bijeenkomst jaarlijks te herhalen. -f- Op den 23 junij is ten overstaan der directie en eenige leden der afdeeling, en in t egenwoordigheid van ouders, het exa men algenomeu van de leerlingen op de zangschool der afdeeling Zierilczee van de Maatschappij tot bevordering der toonkunst. liet onderzoek naar de theoretische kennis en praktische oefe ningen, besloten door het 4slemmig zingen van het volkslied, deden zien dat de directeur C. Eisner geene moeite gespaard had om de 28 leerlingen grondig te ouderrigten. Na den afloop hield de voorzitter der afdeeling. jhr. mr. M. J. Schuurbeque Boeije zoowel tot de kinderen als de verdere tegenwoordigen eene gepaste toespraak. Moge deze, in 2 jaren verkregeue resul taten velen aansporen om hunne kinderen van deze gelegenheid te doen gebruik maken. Ook aan den zeedijk te Noordwelle is een lijk aangespoeld van een man, doch onkenbaar, vermoedelijk een passagier van het verongelukte schip Plendrika. Zijne kleederen bestonden behalve in onderkleederen, in een broek van zomerstof, grijze kousen en halve laarzen. Er is nog bij hem gevonden een zilve ren horologie met zilveren plaat. In den vroegen morgen van vrijdag jl. is op het IJ, nabij het Buikslotergat, aan boord van het beurtschip op Zierikzee, ten gevolge van het overloopen van de fok, over boord geslagen de schippersknecht van Dijk, van Zierikzee, oud 25 jaar. De on gelukkige is dadelijk verdronken. Alle pogingen om hem te red den zijn vrachteloos geweest. Men schrijft ons daaromtrent nader uit Zierikzee -j-Aangaande den schippersknecht van Dijk, jl. vrijdag te Amsterdam verdronken, kunnen wij melden dat hij een broe der was van het dienstmeisje dat 11. kersnacht in de oudehaven alhier verdronken isi even als .ftjne zuster was hij een braaf oppassend meusch. Men schrijft ons uit Groede van 23 dezer: Als bewijs hoezeer de prijs der landen ook in deze streek stijgt, moge dienen dat, in eene den 22 dezer te Sluis gehoudene openbare verkooping van vaste goederen een stuk land, groot 83 roeden en 5Ü ellen nederlandsch, of 1 geniet, 266 roeden brugsch, is verkocht voor ƒ1540 per oud gemet, of/2905,47 voor het geheel. Z. M. de koning is te 's PlerLogenboscli met bijzondere blijken van sympathie en onderscheiding ontvangen. Z. M. verleende geene audiëntie, maar besteede den tijd tot het bezigtigen van het merkwaardigste. Deu 21 bezocht Z. M. de tentoonstelling van vee. Het aangevoerde uit allerlei streken was zeer merkwaardig, niet alleen wat het hoornvee betreft, inaar ook wat de paarden, het pluimgedierte, enz. aangaat. Onze vorst vereerde ook de tentoonstelling van landbouw en nijverheid met een bezoek. Vrijdag heeft de koning zich, met den staatsraad com missaris, den hoofd-ingenieur van deu waterstaat en andere au toriteiten, naar de gemeente Lith begeven, welke door den jongsten watersnood zoo zwaar geteisterd is. De eerste zitting van het landhuishoudkundig congres was zeer belangrijk. In het volgend jaar wordt zulks te Maas tricht gehouden. Naar men verneemt zal er iu de eerste helft der volgende maand bij het iniuisterie van fluaneiente 's Graveuhnge gehou den worden een vergelijkend examen van lien die als surnumerair bij de registratie en domeinen wenschen benoemd te worden. De commissie ten wier overstaan bedoeld examen zal plaats hebben, zal bestaan uit deheerenEschauzier, houfd-inspecteur der regis tratie en domeinen, president; mr. vanBonuevalEaure,referen daris bij het ministerie van financiën, afdeeling registratie; Vonk, inspecteur der registratie en domeinen te Amsterdam van 't Sant, inspecteur der registratie en domeinen te 's Hage, en van Meurs, ontvanger der registratie en domeinen te Zwolle, secre taris. Men leest in het Handelsblad u Wij vernemen met genoegen, dat aan den heer Paul van Vlissingen, door z. exc. deu minister van binnenlandsche zaken is te kennen gegeven, dat de regering niet ongenegen is, op na der te regelen voorwaarden, aan hem de gevraagde concessie te verleenen, tot het leggen van eene ketting op den bodem van het Noord-Hollandsclie kanaal, ten einde door middel daarvan met gering stoomvermogen deschepen door dat kanaal te brengen, nadat poefondervindelijk zij aangetoond dat daar omtrent geene bezwaren bestaan. Daar nu uit de door voornoemden heer, verleden maandag in eene vergadering der Vereeniging voor volksvlijt gehoudene rede is gebleken, dat in de maand april jl. met een daartoe inge- rigt vaartuig, proeven op de Seine zijn genomen, welke destout- ste verwachting hebben overtroffen, zoo mogen wij deze zaak als gevestigd beschouwen en Amsterdam geluk wenschen, dat het, vertrouwende op de ons bekende activiteit van onzen stad genoot, weldra in het bezit zal zijn van eene gelegenheid, waar door de schepen onder alle omstandigheden, des ochtends te Amsterdam op sleeptouw genomen, des avonds naar zee zullen kunnen gaan; hetgeen ten aanzien der groote scheepvaart., het Nieuwe-Diep in eene voorhaven van Amsterdam herschept." BïenoeiïiüDBg-eii en besluiten. Bij Zr. Ms. besluit van 19 dezer, is bij het 4de regement dra gonders tot lsten luitenant benoemd den 2den luitenant E. D- Bakker, van het 3de regement dragonders. Bij fresluit van den S dezer heeft Z. M. goedgevonden den lsten luitenant E. J. van Kempen, van het-ide regement dra gonders, uit de dienst te ontslaan. Bij besluit van 21 dezer heeft Z. M. goedgevonden tot ridder der orde van den NederlandschenLeeuiv te benoemen den lieer J. van der Hoeven, hoogleeraar in de faculteit der wis-en na tuurkunde aan de hoogeschool (e Leyden. Bij Zr. Ms. besluit van 14 dezer is de heer II. C. Burlage, be noemd tot consul-generaal in de Vereen. Staten van Amerika. Bij besluit van diezelfde dagleekening is de heer J.E. Me- liue, te Cinciunati, benoemd tot consul voor de staten Ohio, Indiana en Kentucky. Bij besluit van 21 dezer heeft Z. M. goedgevonden P. O. van. der Gilijs, hoogleeraar, directeur van het munt- en penningkabi net der leydsche hoogeschool, vergunning te verleenen tot het aannemen van de onderscheiding-steekenen der ridderorde van Christus, hem door Z. M. den koning van Portugal geschonken. Z. M. de koning heeft nog benoemd, bij de orde van de Eikenkroon, tot. kommandeurs: de heeren Weichs de Wenne, lid der provinciale staten en burgemeester der gemeente Waus- sum Badon Ghijben, hoofd-ingenieur van den waterstaat, en Winkelman, directeur der registratie en domeinen; en tot rid ders, de heeren: Rutten, wethouder, te Maastricht; Leurs, bur gemeester te Roermondvan Goor, directeur der belastingen, te MaastrichtPiepers, directeur der Aken-Maastrichtsche spoor weg maatschappij, en J. M. A. Brandt, commies ter provinciale griffie van Limburg. litaustea en wefenseliappera. Wij vernemen met genoegen dat de muziekale vereeniging Caecilia van Rotterdam zich wederom voorstelt in de volgende maand, vermoedelijk den 17, een concert alhier te geven in het schuttershof Sint Sebastiaan. Deze harmouie-muziek is zoo gunstig bij ons bekend, en de herinnering aan het vroeger bezoek van dit gezeiscliap bij velen nog zoo levendig, dat het onnoodig zal zijn tot algemeene deelneming op te wekken. Maa'ïfïe en leger. In den vroegen morgen van 22 dezer werd van de reede van Hellevoetsluis door de stoomboot, de Kinderdijk naar zee gesleept Zr. Ms. brik Ven u s, kommaudant de kapitein- luitenant ter zee R. van Voss, bestemd naar Curapao. WerscïiiSleniile berigfen. In Londen alleen is in het geheel voor dc watervloed in Nederland bijgedragen 1739.10.6. H. IC. H. prinses Hendrik is den 21 dezer uit de residentie naar Soestdijk vertrokken, werwaarts Z. K. H. prins Hendrik zich ook zal begeven, nadat-de feesten te 's Hertogenbosch zul len zijn afgeloopen. Laatstleden zaturdag werden de personen, die verzocht hebben als leerling-telegrafisten in aanmerking te komenaange schreven, om zic.li tot het ondergaan van het vergelijkend on derzoek, aan het ministerie van binnenlandsche zaken te 's Gra- venhage te doen vinden op dingsdag den 3 julij aanstaande, des voormiddags ten 10 ure. SSiurg-eriijlke stand Vlissingen, van 16 tot 23 junij. Gehuwd: P. J. B. Bastin weduwn. van J. van Heel, 41 j. met J. M. G. Klijberg, jd. 36 j. L. Stroo weduwn. van W. de ICroo, 39 j. met S. JCraaije, jd. 33 j. Bevallen: J.S. Dekkers geb. Drubbels, z. J. Bekker geb.- van der Hout, z. A. J. Harder geb. van de Sande, d. M. C. J. Carel geb. Col 1 art, d. Overleden P. van Sluijs, vrouw van F. Buijs, 67 j. Goes van 16 tot 23 junij. Gehuwd: G.L.Inkman, jm.26j. met J. E. Kunst,jd. 23 j. Bevallen: A. P. Bales geb. Willemse, d. A. van Eraassen geb. Kuijffel, z. G. de Bruijne geb. ICruger, d. Overleden: M. C. Oort, jd. 3 m. C. Sandijk, jm. 7 m. J. J. Hoed, vrouw van B. Dhont., 63 j. G. Kooman, man van A. Boei, 62 j. Zierikzee, van 16 tot 23 junij. BevallenA. van Velt hoven geb. Vorstenbosch, d. Overleden: G.JJame, vrouw van E. van Wanrooy, 34 j. J. Hugersteyn, d. 3 m. W. de Braai, vrouw van M. van den I Ende, 6S j.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1