ting bij te dragen, zullen de heeren regenten over het huis van arrest gemagtigd worden, de particuliere woning, door het rijk tot bedoeld einde benoodigd, over te nemen. Naar aanleiding dezer aanschrijving, over welke de voorzitter zijn bijzonder genoegen betuigt, stellen burgemeester en wet houders voor, te besluiten tot afstand van het bedoelde terrein groot 38 roeden, 99 ellen. De rekening van de vcreeniging der plaatselijke werklieden over 2854 komt in behandeling. Daaruit blijkt dat de vereeniging 105 leden telt, die aan werk loon hebben verdiend ƒ4533,494-, terwijl de geheele ontvangst der rekening bedraagt /5179,1 li, de geheele uitgaaf der reke ning bedraagt ƒ5175,85£, zoodat er een goed slot is van 326. Conform het advies der commissie van financiënwordt de rekening alzoo gearresteerd. Aan de orde is de rekening der dienstdoende schutterij over 1854 en de begrooting over 1856. Conform het rapport der com missie van financienwordt eerstgemelde gearresteerd in ontvangst op ƒ543,56, in uitgaaf op ƒ373,61.1, dus meteen goed slot van 169,94terwijl de begiooting wordt vastge steld in ontvang en uitgaaf op ƒ371, waaronder 241,46^ bij drage uit de gemeentekas. Wordt gelezen verzoekschrift van H. van den Berge, nacht- pijder, om de pacht van de bij bemin gebruik zijnde woning en gronden, die den 31sten december eerstkomende expireert, te verlengen tot ultimo december 1858 wanneer een ander perceel, dat volgens adressant, door toevoeging de pacht waarde zou verhoogen uit de pacht zal zijn. Wordt dien conform, onder goedkeuring van heeren gede puteerde staten, besloten. Op het verzoek van diakenen bij de christelijk afgescheidene gemeente, om remissie ten bedrage van ƒ6,161 voor betaalde belasting van het bedeelde brood gedurende den afgeloopcn winter, wordt met algemcenc stemmen gunstig beschikt. De 6de en 7de punten van behandeling(de verzoeken om remissie en de staten van oninbare posten op den hoofdelijken omslag van 1854) door den voorzitter voor geen openbare be handeling vatbaar geacht wordende, zullen na afloop der open bare in besloten zitting worden behandeld. Aan de orde is het reglement op liet brandwezen. De algemeene strekking in behandeling gebragt, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Daarna worden de afzonderlijke artikels (67 in getal) in be handeling genomen en, hier en daar met ecnige wijziging, gear resteerd waarbij de discussien zeer langdurig doch minder belangrijk warenwaarom wij ons onthouden daarvan een uitvoerig verslag te geven. Na afloop daarvan stelt de heer van der Heulen als motie van ordevvoor, uit hoofde van het ver gevorderde uur, de vergade ring te verdagen. Waartoe besloten wordt en de behandeling der Dog overige punten bepaald op vrijdag eerstkomende. E Hagel Londen 19 junij. In het lagerhuis is heden het rapport der Roebucksclie commissie van enquete ingediend en voorgelezen. De commissie heeft een veel omvattend werk te behandelen ge had. Meer dan 21000 vragen zijn door haar behandeld. Het rapport luidt zeer ongunstig voor de regering. Zoo als wij in ons vorig no. mededeelden, is de motie van den heer Layard met eene belangrijke meerderheid aangenomen in de zitting van het lagerhuis van IS dezer. Daarin is tevens door den eersl en lord der admiraliteit mel ding gemaakt van het vuren der Russen op eene sloep van het engelsche schip Cossack, welke onder bescherming der parle mentaire vlag was gesteld; hij voegde daarbij dat de Russen in het algemeen volstrekt geen ontzag hebben voor de parlemen taire vlag der geallieerden, doch ontkent dat engelsche officieren haar gebruikt zouden hebben om eenige peilingen in de zee van Azof te doen. In de avondzitling van het hoogerhuis van heden is be sloten tot verdaging van de behandeling der motie van lord Lyndhurst over de betrekking van Oostenrijk met de westersche mogendheden. Overigens leverden de beraadslagingen niets van algemeen belang op. De koningin heeft hare goedkeuring verleend aan de wet tot afschaffing van hel zegel op de dagbladen, die niet met de post verzonden worden. De wet zal den SÜsten dezer maand in werking treden. Door zekeren dr. Payerne is een plan in het licht gege ven betrekkelijk den aanleg van eeu onderzeesclien spoorweg tusschen Drankrijk en Engeland. De kosten, met inbegrip van het maken van den tunnel, waardoor de spoorweg zou moe ten loopen, raamt hij op 10 millioen pond sterl. De zee-engte tusschen de beide landen zou dan in 33 minuten gepasseerd kunnen worden. EïeiBeanaijrlkeEi. Koppenhagen 19 junij. Z. M. de koning is gisteren op den weg van Skodsborg herwaarts van het paard gevallen, doch ge lukkig zonder ernstige gevolgen, zoodat Z. M. in een rijtuig naar Skodsborg is teruggekeerd. Üuülaud. De graaf von Nesselrode heeft in eene uitvoerige memorie geantwoord op de frausche circulaire van 23 mei, aangaande deu uitslag der weener couferentien. Hij toont daarin aan dat het russisclie kabinet de ineening van Europa beireflbnde de weener confereulien nog niet genoeg ingelicht acht, dat de kwestie van de vorstendommen geregeld is, de vaart op den Donau mede. Het derde punt is half geregeld. Turkye is toegelaten om genot te hebben van de voordeelen die uit hel algemeen aangenomen stelsel van liet europesche staatsregt voortvloeijen. Daarenboven wordt door eene speciale clausule voorzien in liet geval van een toekomstig geschil tusschen de Porie en een der contracterende partijen, eu bepaald dat voor men tot de wapenen grijpe, de overige mogendheden in staat zullen worden gesteld, om langs vredelieveuden weg dit uiterste te voorkomen, liet vierde punt acht de russisclie regering zedelijk geregeld. asuilscliiiaml. Weenen 20 junij. Reeds zijn onderscheidene maatregelen genomen voor de vermindering van helleger: de bataillons grenadiers en die van het depot zijn out bonden, terwijl onder meer 26 generaals en een groot aantal oificieren op non-activi teit zullen worden gesteld. In het reisplan des keizers zijn veranderingen gebragt, zoo dat Z. M. nu den 10 julij hier zal lerug keeren. Berlijn 20 junij. Hier spreekt men van eene oostenrijksche depeche, die van 21 dezer zou gedagteekend zijn eu welke moei strekken om Pruissen eendragtig met Oostenrijk te doen han delen te Drankfort. Drankfort 18 junij. Sedert eenigen tijd zijn zoo wel hier als in onderscheidene andere zuid-duitsche residentie-steden vele aanzienlijke Russen aangekomen, onder deze zells hooge amb tenaren. In wel onderrigte kringen wil men weten dat zij meestal niet geheime zendingen aan de duitsclie hoven belast zijn. Rusland tracht door alle mogelijke middelen, Duitschland in zijne tegenwoordige neutraliteit slaande te houden, eu liet is meer dan waarschijnlijk dat het hierin volkomen zal slagen. Spaasje. Madrid 18 junij. De cortes hebben eindelijk in hunne zitting van 15 dezer de discussien over de grondslagen der constitutie ten einde gebragt, waarmede zij zich van 23 januarij afhebben onledig gehouden. Alleen door eenige amendementen van on dergeschikt belang is het ontwerp gewijzigd. De duurte van liet brood heeft op nieuw onlusten doen uitbreken te Sauljago, maar de orde is dadelijk hersteld. Omtrent de financiële kwestie is nog geene opheldering bekend. Heden wordt de koningin alhier terug verwacht. EraulioriJSi. Parijs 19 junij. De paketboot L'euphrate, die den 19 dezer te Marseille is aangekomen, brengt tijdingen uit Konstantinopel van 11 dezer mecle. Tegen den 15 verw chtte men een verande ring in den divan. Het was aan A bd-e'i-kader toegestaan zijn verblijf in die stad te vestigen, en het vertrek van Mehemed- Reschid-pacha als afgezant ie Parijs beschouwde ineu als spoe dig ophanden. Een paleis van Akmet-Dethi-pacha was door brand vernield. Voorts behelzen de berigten eenige nadere bij zonderheden uit de Krim. Het Mameion vert en de nabijzijnde batterijen werden door 27 russisclie bataillous krachtdadig en gedurende onderscheidene uren met wisselende kansen verdedigd terwijl vooral het geschut uit het redan een moorddadig vuur onder de Dransclien aanrigtte. De russisclie hinderlagen ziju veroverd door twee keurbataillons. De Engel se hen waren doorgedrongen in het groote redau en hadden het geschut gedeeltelijk vernageld en zich daarna weder te ruggetrokken. Voorts wordt bevestigd dat de Dransclien en Turken in het Mameion vert zijn gebleven en 15 niet vernagelde stukken te gen den vijand hebben gekeerd. Men berekende het verlies van de Russen op 5000 en der geallieerden op 3000 man; 500 russisclie krijgsgevangenen zijn reeds te Konstantinopel gebragt Te Taganrog zijn zes magazijnen verbrand door de landings troepen, eu de granen uil de magazijnen vanKertscli zijn gedeel telijk onbeschadigd teruggevonden. De verwoesting van Mariopol was door kapitein Lyons vol- bragt. Te Anapa waren 20,000 Russen verzameld. Het ver- eeuigde eskader hetwelk 2 division aanbrengt was er den 8 de zer aangekomen. Zoo als men weet heeft echter de admiraliteit te Londen reeds den 12 dezer eene depeche bekend gemaakt, waaraan niet te twijfelen valt, dat Anapa is ontruimd. De generaal Pelissier heeft schepen aangevraagd om er de gewouden in op te nemen. Men spreekt er van dat het bombardement van Sebasto- pol den 16 dezer zou zijn hervat Voor dit gerucht wordt ech ter geen grond aangevoerd. De lieer de Lesseps vertrekt naar Londen, met het waar schijnlijke doel, om eene maatschappij te organiseren, bestemd om de doorgraving van de landengte van öuez te bewerkstel ligen. De keizer heeft den 18 verschillende buitenlandsclie commissarissen van de algemeene tentoonstelling ontvangen, ouder andere die van Nederland. Aertijömgm. Tot den 21 dezer zijn voor Antwerpen bestemd ter reede van Vlissingen gekomen: Johannade Vries, van Koningsbergen, Maria Louise, Mühlmann, van Hamburg en SophiaDisher, van Middelfahrt, alle drie met tarwe; hluna, Möller en Rena, An- dreissen, beide van Stettin, Magneten, Dalil en Amélie, Samsiug, beide van Gotlieburg, Johanna, Jongebloed, Neu Forpommern, Will en G-alathea, Pust, alle drie van Dantzig, en La Fortune, Wallis, van Memel, a'le acht met houtFlorence, Loble, van Do- wey met potaarde en Niclol, Drefcwurst, yan Stokholm met teer enz. Voor Gent bestemd ter reede: Tweelingen, van der Laan, van Dantzig met hout: Auguste, Waldack, van Liverpool rnetzout, Tlirifty, Bateman, van Ipswich met tarwe eu Rebecca, Salt, van Yarmouth mei zaad. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en naar zeer ge zeild Argenlino, Scarzuola, naar Genua en Jenne Justine. Manf- fret, naar Bordeaux, beide met stukgoederenLibanon, Camp bell, naar Londen en Caroline, Tepc, naar Engeland, beide in ballast. Cimtste UicuwstijDinijm. 's Gravenhage 21 junij. De tweede kamer heeft het ontwerp van traktaat, omtrent de regeling van de grenzen der nederlandsche en portugesche bezittingen op Timor en onderhoorige eilanden, afgestemd met 32 legen 22 stemmenvooral op grond dat art. 10 geene reci prociteit behelst wat de vrije uitoefening der hervormde gods dienst betreft. Parijs 21 junij. De Moniteur bevat een keizerlijk decreet, houdende bijeen roeping van den senaat en het wetgevend ligchaam, op dings- dag den 2 julij aanstaande. De Moniteur voegt er bij, dat deze bijeenroeping niet onverwacht kan zijn, daar de regering bij het sluiten der jongst gehouden wetgevende zitting heeft doen vooronderstellen, dat financiële maatregelen eene spoedige bij eenroeping der kamers zouden kannen noodig maken. Weenen21 junij. Tot gezanlen van Rusland zijn definitief benoemd: prins Gortschakofl" te Weenen, de heer von Tiloff te Stuttgardt en de raad van legatie vou Don ton te Hanover. Hamburg 21 junij. Het geheele engelsche eskader onder de bevelen van deu schout-bij-nacht Baines, sterk zeventien bodems, heeft de haven van Kiel verlaten en is naar dc Oostzee gestevend. De russisclie grootvorst Michael heelt Moscou verlaten om de vestingen in Polen le gaan inspecteren. E3 E ES fKLEG SS A A BP. Londen 22 junij. Iu de zitting van het hoogerhuis van gisteren heeft lord Mal- mesbury eene interpellatie tot de regeringgerigt omtrent liet voorgevallene met eene sloep van de Cossack op de hoogte van Hangowaarvan de bemanning door de Russen is dood ge schoten in weerwil dat de parlementaire vlag was geheschen. Lord Clarendon heeft daarop geantwoord dat de regering zich tot die van Denemarken zal wenden, tot bekoming van ophelderingen en met verzoek om er bij de russisclie regering op aan te dringen dat de bedrijvers van dit feit eene wel ver diende straf ondergaan bij weigering waarvan wederkeerig zal gedreigd worden met gelijke handelwijze. Deze verklaring van lord Clarendon is met welgevallen aan gehoord, terwijl de lords Ellenborough, Shaftesbury en Broug ham zich ten gunste van dezelve verklaarden. In de zitting van het lagerhuis van gisteren avond heeft lord Palmerston inededeeling gedaan van eene uit het kamp voor Sebastopol ontvangen depeche, meldende dat den 17 dezer een allerhevigst bombardement tegen de vesting plaats had. De uitslag was bij het afzenden der depeche nog onbeslist. Parijs 22 junij. De Moniteur van heden ochtend bevat een berigt van den generaal Pelissier van 18 dezer, waarbij gemeld wordt dat de aanval op den Malakoftoren en het groote redan mislukt was. De Dransclien waren met groot verlies terug geslagen. Het aantal gewonden en dooden was nog niet op te geven. De generaal Bosquet heeft met zijne troepen Tschernaya bezet. iiltiïriXelm wan Dmrnrr. TT 2& BE&'S TK ftT. T'easscEieflii Middelburg" esa BB otie rel» nsa. Uren van vertrek in JuxijJulij. "Van Middeibi Zondag 24Js u Maandag 25 Dingsdag 26, Woensdag 27 Donderdag 28, Vrijdag 29, Zaturdag 30, Zondag 1 Julij, Maandag 2, Dittgsdag 3 Woensdag 4 Donderdag 5, Vrijdag 6, Zaturdag 7, Vir&HH ^'liSSÏHH; 6 ure. 7 Van 2ES.otterdam. Zondag 24s( midd. 12 ure. Maandag 25namidd. 12,30 1 Dingsdag 26, Woensdag 27, 's mor 10 Donderdag 28, 10,30 Vrijdag 29, u 11 Zaturdag 30, 11,30 Zondag 1 Julij, 2 Maandag 2, u 2 Dingsdag 3, n 3 Woensdag 4, u 3 Donderdag 5, 4 Vrijdag 6, 's midd. 12 Zaturdag 7, 12 en op Ilottvrdain. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissingen des Maandags, Woensdags en Vrijdags, 's morgens 8 ure, na aankomst der stoomboot van Breskens. Van Rotterdam des DingsdagsDonderdags en Zaturdags, 's morgens 9 ure, na aankomst van denlstentrein uit'sHage,

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 3