andere notarissen, bij sommige boedeloeredderingen onaan genaam en schadelijk kan wezen. Doch na eene spoedige vervulling is de benoeming van een bekwaam, onafhankelijk en ijverig kantonregter, die des noods als officier van justitie weet te handelen, niet minder wenschèlijk. Men durft zicli niet vlijen dat een eventueel opvolger in de zelfde mate de belangen der regls- bedeeling en der justitie zal behartigen als de overledene, die in der daad in zijne ambts-betrekking een uitstekend man mag worden genoemd." lierliuieiiws. Gisteren vierde ds. Moll te 's ïïage in de voormiddag godsdienst-oefening in de Nieuwe kerk zijne 2ojarige be diening als leeraar aldaar. Z. wel-eerw. sprak bij deze gele genheid naar aanleiding van 1 Tess. V25. üe opkomst 1 was buitengemeen talrijk en de belangstelling zeer groot. Ds. J. A. van Tricht te Hurwenenheeft voor het op hem uitgebragte beroep tot prekikant der hervormde ge meente Nisse bedankt. SBarine en leger. Behalve Zr. Ms. brik De zeehond, waarvan de état- major en de bestemming reeds in een vorig nommer is me degedeeld, zullen nog den 15 dezer van Hellevoet sluis zeilen: Zr. Ms. brik Venus, kapitein-luitenant ter zee K. van Vosskommandantluitenant ter zee 1ste klasse G. Tichelman, luitenants ter zee 2de klasse J. Steeling, jhr. C. J. P. van Mühlen, D. G. E. 11. baron van Wei deren Ilengersofficier van gezondheid 2de klasse J. E. G. T. Ivlugeofficier van adminitratie 2de klasse Baak be- bestemd naar West-Indieter vervanging van Zr. Ms. "brik De koerier. Zr. M. schoonerbrik Makassar, lui tenant ter zee 1ste klasse jhr. H. P de Koek, kommandant- luitenants ter zee 2de klasse J. J. B. de Jonge Oud raat en J. L. ICiijnsma, adelborst 1ste klasse W. Steffens, offi cier van gezondheid 3de klasseC. P. Wierts van Coehoorn, officier vau administratie 3de klasse 11. S. Bosschart, en Zr. Ms. schooner A tal ante, luitenant ter zee 2de klasse N. M. J. Kroeff, kommandant, luitenants ter zee 2de klasse O. van Slooten en G. F. Servatius, officier van gezondheid 3de klasse W". C. A. Hajeniusbeide laatsten bestemd tot bescherming en begeleiding der haringvloot. Zr. Ms. korvet Medusa wordt aanstaanden zaturdag of zondag te Vlissiugen verwacht ten einde in het drooge dok gebragt en aldaar geïnspecteerd te worden. Voor het vertrek van Willemsoord zal genoemd korvet nog eene proef- togt op de reede aldaar ondernemen. Hit Nieuwecliep meklt men ous van den 8 junij: f Met den 16 dezer wordt Zr. Ms. fregat Prins Hendrik builen dienst gesteld en gaat de equipage over op liet met dien datum in dienst te stellen fregat Prins Alexander. Naar men verneemt zal eerstgenoemde bodem worden ingerigt voor stoom fregat.,waarvoor dit schip, uit hoofde vande groote ruimte voor de berging van steenkoolen bij uitnemenheid geschikt is te achten. BSaiii'g-erSajB&e Vlissingen, van 2 tot 9 junij. Gehuwd; R. A. "W.Jacobze, jm. 33 j. met M. Simmons, jd. 2-1. jaren. Bevallen: M. Michaelsen geb. Hemmekamd. A. S. de Ruvter geb. Kindt, zoon. Overleden: M. Mederdorp, jm. 21 j. P. J. W. van Er ven. z. 7 maand. VV, Klaasseu, man van W. J. Hoeben, 65 j. J. Areuts, d. 13 maand. L. Eev, z. 7 maanden. Goes van 2 tot 9 junij. Bevallen: C. Hubregtse geb. Thorens, d. P. L. Schrij ver geb. Slover, z. S. P. D. van den Bussche geb. de Jongh, z. M. Visser geb. Rem'ijn, z. (levenloos.) Overleden: C. J. de Beste, jd. 23 j. J. Luycks. jm. 4 maand. K. de Waard, jm. 17 jW. E. Tisserand, jm. 16 jaren (beide laatsten elders overleden.) Zierikzee. van 2 tot 9 junij. Bevallen: D. Stiphondt geb. Baxxz. F. Soetcrs geb. Opperman, d. L. van den Eude geb. Brandenburg, d. Overleden C. van Camp, wed. van G. Hoefnagels, 80 j. IV. Buskop, z. 15 j. M. T. Meijers, wed. van F. Hoencké, 77 j. M. Phemambucq, 15 j. A. J. Thiele, 19 j. A. Wa pens, 2] j. J. Buil els, 17 j. Allen ongehuwd in 1854 te j C'uracao over Leden, ifSetfeoroSogfsseSae wmaa'saesïnagflg'effa 9 ^'^vf ?gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags ten 12 ure. Ha J3uitmlim&sd)r ©tiïrmijcn. Junij 1855. Aanmerkingen. 760.4 11.6 762.2 15.5 763.6 19.2 760.9 2-1,7 759.9 22.4 0.59 63 0 14.9 ;0 87 0.90 0.78 0.69 0.6S 10.17,0.0 i0.6313.0 11.29 jO.O 14.0010.0 11.24 0.0 12.30 6.0 betrokken. ligt.bew.op kl.dagl. helder. f $66.2,15,0 10.76 110.16 0.0 bef r. met regenb. helder. KnselAnd. Londen 9 junij. Zoo als wij iu ons vorig no. bereids te kennen gavenis werkelijk iu de avondzitting van het lagerhuis van heden de discussie over den oorlog, na vele beraadslagingen voor en tegen, en bepaaldelijk na de rede voeringen van den heer d'Israeli en lord Palmerst.on ten einde gebragt. Wederom heeft lord John llussell de beschuldiging moeten hooren dat hij de verwachting van liet geheele land ten aanzien der vredes-onderhandelingen had teleurgesteld. Een amendement van den heer Lowe werd verworpen dat van den heer Baring (het leedwezen van het huis be tuigende over de mislukking der ouderhandelingen, niet de verklaring dat het H. M. zal ondersteunen om den oorlog krachtdadig voort te zetten tot dat een zekere en eervolle vrede kan worden verkregen) is zonder oppositie aangenomen, nadat sir "YValpolle voor dc tory-partij en de heer Gladstone voor de vredes-partij er hunne ondersteuning aan hadden geschonken. Die eenparige goedkeuring na zoo vele dis- cussiendeed het huis ouder luid gelach eu toejuichingen uiteengaan. Door den minister van oorlog is heden eene depeche van lord Raglan van den 7 aan de dagbladen gezonden volgens welke bet krachtige vuur van den vorigen dag ook toen nog hevig werd voortgezet. Des avonds ten 6 nre hebben de Erarischen de borstwering en het bastion van den Witte toren aangetast en genomen. Deze onderneming moet zeer schitterend, en veel moeds aan beide zijden ge toond zijn. Het verlies is nog onbekend. De commissie van enquête hield den 6 dezer eene geheime zitting om de door Roebuck, Drummond, sir J. Pakington en lord Seymour opgestelde rapport-ontwerpen te onderzoeken. Hoewel gis teren nog eene geheime zitting zou worden gehouden denkt men toch dat het rapport van lord Seymour is aangenomen. E&Gasi»mI. Sint Petersburg 8 junij. Eeu legerberigt van vorst Gort- sehakoff, gedag! eekend 6 dezer is van den navolgenden in houd Heden heeft de vijand een zwaar kanonvuur geopend tegen den linker vleugel onzer versterkingen, hetwelk drie uren aaneen heeft geduurd. Wij hebben dat vuur levendig beantwoord en twee kruidmagazijnen doen springen. Op de andere punten voor Sebastopol, even min als bij hel detache ment van den genqr.frFn Wrangel of in de zee van Azof is iets bijzouders voorgevallen. Officiële berigten verdeelen het verlies der Russen in den nacht van 22 op 23 mei 11. aldus: 764 man gedood, 1426ge kwetsten en 324 man die kneuzingen ontvingeu, totaal 2514; onder de dooden bevond zich de generaal Adlerberg, 3 hoofd officieren eu 15 officiereu van ondergeschikten rangonder de gek wel sten bevonden zich 49 officieren, waarvan 7 hoofd-offi- cieren waren. ESuitscbiaiiil. Weenen 9 junij. Ali-pacha, de turksclie gevolmagtigde bij de conferentien zal heden naar Konstantinopel vertrekken. Eergisteren is hij bij den keizerin een bijzonder gehoor ont vangen en bij die gelegenheid met het grootkruis der St- Stefanus-ovde begiftigd. Men zegt dat de keizer den 12 dezer naar Gallicie vertrekt tot het inspecteren der troepen. Heden is de ge neraal von Hess reeds derwaarts vertrokken. Gisteren liep alhier het gerucht dat de vermindering van. het leger 100,000 man zal bedragen en dat de duitsehe hoven eerlang- een uitvoerig overzigt van den stand der oostenrijksche aangelegenheden zal worden medegedeeld. De half officiële Oesterr. correspondent van 5 junij kondigt de sluiting der conferentien op de volgend wijze aan Gisteren heeft op uitnoodiging der oostenrijksche ge- volmagtigden de veertiende conferentie plaats gehad. Het doel derzelve was, nog een voorstel bel rekkelijk het derde waarborgpunt aan aller onderzoek te onderwerpen of wel tot de sluiting der conferentien op geregelde wijze over te gaan. Welk dat voorstel was, zal bij de eerstdaags te gemoet ge ziene openbaarmaking van het protokol blijken. De russi- sche gevolmagtigden waren bereid hetzelve ter kennis van hunne regering te brengen, vermits zij niet miskenden dat daarin een grondslag was waarop men tot overeenstemming zou kunnen geraken. De gevolmagtigden van Frankrijk en Engeland, gelast om in geen onderzoek te treden, onthiel den zich van alle aanmerkingen en stelden de sluiting dei- onderhandelingen voor. Daar ook de gevolmagtigden der Verhevene Porte verklaarden van instructien ontbloot te zijn, zoo gaf de voorzittende keizerlijke koninklijke minister van buiienlaudsclie zaken, ofschoon met leedwezen, aan het voorstel der gevolmagtigden van Frankrijk en Engeland ge volg, en verklaarde hij de handelingen voor gesloten, terwijl hij gelijktijdig verzekering gaf, dat het keizerlijke hof voor zeker gaarne elke gelegenheid zou aangrijpen om eene.over- eeukomst op de reeds vastgestelde grondslagen tot stand te helpen brengen." Frank rij 2*. Parijs 9 junij. Eene officiële depeche is heden aan de beurs aangeplakt, volgens welke ook de generaal Pelissier van den 6den uit de Krim berigt (in overeenstemming mét de tijdingen uit Engeland) dat alstoen het bombardement van Sebastopol was hervat en voortgezet werd. Den vol genden dag werd op de buitenwerken gedeeltelijk storm ge- loopen. en een uur later wapperde reeds de fransche vlag van het mameion vert en van twee redoutes. Een 4-00t.al Russen is den onzen in handen gevallen, benevens de russi- sche artillerie. Nu waren de veroverde werken door de onzen bezet. De houding der troepen wordt zeer geroemd. Ook spreekt deze depeche van het veroveren der russische werken zoogenaamde carrières, door de Bngelsehen, waarin deze zich thans zouden genesteld hebben. De eugelsche berigten bewaren daaromtrent echter het stilzwijgen. Reeds gisteren was eene depeche van het oorlogs- tooneel ontvangen, doch de telegraaf werkte zoo verward en onvolledig, dat zij niet te ontcijferen was, Er is hier meer dan ooit sprake van ministerieele wij zigingen, en wel van een bijzunderen aard. Men zegt na melijk in liet eigenlijke staatsministerie, waarvan Walewski het hoofd zal uitmaken, en in een ministerie van het keizerlijk huis, waarvan het presidentschap aan den heer de Persigny toevertrouwd zai worden. Volgens die zelfcle combinatie wordt Drouyn ae Lhuys dan gezant te Londen en de Tliou- veuel minister van buitenlandsche zaken. Ook Billault, zou gevaar loopen, omdat de regering bij de verkiezingen voor de generale raden, in de meeste departementen eene ne derlaag geleden heeft. Men spreekt op nieuw van eene nieuwe leening van 1500 millioen francs, welke de regering zoude willen aan gaan en wel ditmaaldoor zich te rig-ten aan de groote kapitalisten. Le constitution nel zegt, dat behalve de koning van Sardinië, ook de sultan de tentoonstelling te Parijs zoude komen bezoeken. De heer Leverrier meldt de ontdekking op het obser vatorium van een nieuwe komeet in het sterrebeeid der tweelingen; zij is zigtbaar 's avonds van 9 tot 11 ure. De heer de Lamartine zal eerstdaags inLe siècle zijn oor deel over de voornaamste werken der literatuur van alle tijden en volken openbaar maken. De koning van Portugal zal tot den 25 dezer alhier ver toeven. Alsdan vertrekt de keizerin naar Eaux-Bonnes, waar zij vijf weken zal blijven. De koningin van Engeland zal van den 16 augustus tot aan de maand september in de hoofdstad ver toeven. MxlijLHiicqn. Tot den 10 dezer zijn voor Antwerpen bestemd ter reede van Vlissingen gekomen: Justitia, Ficlc, van Stolpemunde met rogge; BerthaTeilefsen, van Memel, Margarciha Johannavan Dale en Wilhelm van Flulow, Harder, beide van Alexandrie (laatstgemelde van Gibraltar) alle drie met lijnzaad Belene, Brathering, 'Elise, Ahrens, Maria Wilhel- mina, Niemann, alle drie van Memel met hout; Fansittat, Perrian, van Par en Pompier, Desplousse, van Triest, beide met stukgoederen NijverheidMeetus, van Liverpool mei marmerOhs. Napier, Pearle, van Akyab met rijstAnn Jeiolit, Clark, van Londen met suiker; TitaniaVoss en FmilieNomens, beide van Callao met guanoMaude Wright, San-ij Lass, Crafer, Truth, Adams, Sylph, Marshall, Aurora, Ramskill, en Elizabeth, Cawthorn, alle zes van Lou den met zaad. Voor Brussel bestemd is ter reede gekomen Bart, Rho des, van Londen met lijnzaad. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en naar zee gezeild: Emanuel, Nenuesled, naar Memel met dakpannen; Emily, Wood, naar Harwich met stukgoederen; Eraternité, Arentsen. naar Noorwegen, Anna Bella, Johnson, op avon tuur, Frederica, Muller, naar Hartlepool en Den Wagen, Ludwig, naar New-Castle, alle vier met ballast. Den 8 dezer is van hier naar Engeland vertrokken Sine Nomine, LoelT, naar Sunderland met ballast. Te Liverpool is den 5 dezer gearriveerd Marinas §r Geertndda, Oomkens, van Zierikzee. Den 5 dezer is het stoomschip Imperalriee, met. eene lading kogels en bommen van Londen naar de Krim bestemd, op de hoogte van Dungeness in botsing gekomen met het belgische schoonerschip Commerce en gezonkende manschap werd gered. Het belgische schip is zwaar beschadigd te Deal aangekomen. Cnatstc Uiritix!$tijïnnflcn. Op woensdag 13 dezer des voormiddags ten l£ uur. zal alhier eene openbare vergadering van den gemeenteraad worden, gehouden. De te behandelen punten zijn 1. Regeling onderwijs gymnasium. 2. Missive gedeputeerde staten goedkeuring raadsbesluit. 3. Missive gedepuf. staten goedkeuring rekening schutlery. 4. Missive gedeput. staten betrekkelijk lijst bestel- los- en sleeploonen. 5. Rekwest tot bekoming eener nieuwe middelburgschs obligatie. 6. Staat van onwaarde cvjnsen en erfpachten.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 2