MIDDELBÜRGSCHE COURANT. N°- 69. Zaiurdas 1855. 9 Junij. öimtrnlanïiscljr ©ijhingru. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- siftgeti geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 «re. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbeltcnd- makingeu enz.van één tot zes regels f 1,50voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Vrijdag avond 8 ure. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. IB e Bü e im d Bma'k ïm De burgemeester en wethouders van Ylissingen Maken bekend, dat de Kermis of Jaarmarkt binnen de gemeente, dit jaar aal aanvangen op Maandag den 16 julij aanstaande, en eindigen op Zaturdag avond daaiv aanvolgende. Zullende er geene bedelaars, horoscooptrek kers, loterijspelers, houders van draaiborden of kwakzalvers op gezegde Kermis worden toegelaten, of zulke personen die, voor zoo ver gevorderd wordt, vau geeu patent voorzien zijn. Wordende de kooplieden enz., uilgenoodigd om zich t ijdig in persoon of met franco brieven, en met opgave der hoe grootheid hunner tenten of kramen, ia nederlandsche maat, bij den markimeester aan te melden. Ylissingen, den 5 junij 1855.- De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris MAB1LOT. JL au&Sfl «e s te «Ï5 nag-» De burgemeester en wethouders der gemeente Domburg sullen op woensdag den 20 junij 1S55, des namiddags ten één uur, in het. gemeentehuis aldaarin het openbaar aanbesteden: 1-Iet plaatsen van eene Spits of Naald op den Toren dier gemeente, met de leverantie van de daarbij be- noodigde materialen. Het bestek en de teekening zullen ter inzage van belang hebbenden liggen in het gemeentehuis voornoemd eu bij den timmerman A. DE LANDMETER te Middelburg, bij wiezi tevens nadere informalieu kunnen worden ingewonnen. Op woensdag den 13 junij 1S55 zal eene plaatselijke aan wijzing geschieden. Domburg, den 4 junij 1855. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. J. I. SP REN GE R, voorzitter "WOUTERSEN, secretaris. MndlaïellliMirg .SutteSj. In den namiddag van den 6 dezer ontstond er brand op eene achter-bovenkamer van een gebouw, staande in de Vlissingsche straat alhier en bewoond door de wed. Blom. De brand was van dien aard en reeds zoodanig gevorderd dat het behoud van dat gebouw en welligt de belendende perceelen alleen aan de spoedig aangebragle hulp van liet personeel der daar tegen gelegen ijzergieterij en verder spoe dige hulp der brandspuiten te danken is. De oorzaak van den brand is bij een deswegens speciaal ingesteld onderzoek door den commissaris van policie en de generale branddi- rectie gebleken te zijn onachtzaamheid der bewonersals hebbende genoemde weduweuithuizig zijnde, het door haar bewoonde gedeelte van dat gebouw aan twee nog jonge kinderen Overgelaten eene onvoorzigtigheid die zoowel voor haar als voor anderen de allernadeeligste en noodlottigste ge volgen had kunnen hebben. Uit Zierikzee schrijft inen ons van 7 dezer: h Gisteren middag werd een jongen van 1 5 jaren, die_ met zijnen aaugelniwden vader in het veid had wezen werken, door eenige arbeiders dood te huis gebragt. Aanvankelijk dacht men dat hij door de hitte bevangen of ten gevolge van veel drinken overleden wasde vader echter niet terug komende en over dezen jongen (een kind der vrouw vóór het huwelijk) die veelal ziekelijk was, iu het huwelijk dikwijls oneenigheden geweest zijnde, begon men kwaad vermoeden te krijgen en is clan ook door de justitiena genomen infor mation, de vader P. Keieman, des avonds in verzekerde bewaring gesteld. Naar men verhaalt moet het kind door ziekelijkheid buiten staat geweest ziju het opgelegde werk te verrigtenen daarom door. deu vader dermate geslagen zijn dat het ten gevolge van een slag op liet hoofd bezweken is." Door de leden der koninklijke handboog-schutterij De Prins van Oranje, gevestigd te Neuzen, is dezer dagen aan hunne mede-broeders van verscheidene andere soeieteiten eene uitnoodiging gedaan ter bijwoning van eene gaaiseliie- ting, welke aldaar den 29 dezer zal plaats hebben. Voor de oppcrvogel is uitgeloofd f 50 en voor elke zijvogel 25. HU De gemeente 's Hertogeuboseh, allen luister wil lende bijzetten aan het aldaar iu deze maand te houden Xde landhuislioudkundig congresheeft onder anderen besloten een nationale wedstrijd te geven met den handboog, op vrij dag den 22 dezer. Tot deelneming ziju uitgeuoodigd alle in Nederland gevestigde handboog-schutterijen. De bij die gelegenheid uit te loven prijzen en zegeteekens zullen bestaan in: zilveren medailjes, een eerekruis voor den schutter die de meeste punten zal behaald hebben, terwijl daarenboven nog aan ieder der opgekomen giiden als aan denken aan dit feest, eene fraaije brouzeu medailje zal worden geschonken. X Bij arrest van den 3ü apfdl jl. is door de regtbank van Tiel regtsingang verleend tegen de heeren Joh. Noman &zn.op eeneaanklagte van den heer van Rees, oost-indiseh ambtenaar met verlof in Europa, wegens een ingezonden stuk voorkomende in De indier van 2 april jl. Men verneemt dat bij de hooge regering een wets ontwerp gereed ligt om den termijn tot herziening der plaat selijke belastingen bij art. 791 der gemeentewet bepaald, eenigen tijd te verlengen. In de residentie is aangekomen Z. D. II. prins Peter van Oldenburg, vergezeld van zijn adjudant, den heer Ernst Ludwig Sander. Naar men verneemt zal Z. M- de koning het te 's Her togeuboseh in deze maand te honden 10de landhuislioudkundig congres met zijne hooge tegenwoordigheid vereeren. Vijftien kweekelingen van de fransehe school voor den landbouw te Grignon hebben dezer dagen eene reis naar de Rijnprovinciën en naar Nederland gedaanhier te lande vooral om de werken van de droogmaking van het Haar lemmermeer te bezigtigen. Men schrijft uit Luxemburg van 3 dezer Gisteren is de prins van Pruissen alhier aangekomen en legde een bezoek af bij den koning der Nederlanden. De prins gebruikte het middagmaal bij den koning opWalferdange- Heden is er eene groote parade, na afloop waarvan de prins zich naar Trier begeeft, Z. M. heeft benoemd tot kommandeurs van de orde der eikenkroon: baron de Tornaco, liD. kamerheer; de ge neraals "VYurlh, Paquet en Thilgesden hofraad von Scherff, voorzitter der regtbank te Luxemburgen tot ridder der orde van gden nederlandschen leeuw: deu heer de la Pon- taiue, kommandant der gendamerie. iBenaweainiDttiig-em <ej» Isesluiitejoic Bij koninklijk besluit van 1 junij 1855, zijn de volgende kantoreu der directe belastingen en accijusen in de provincie Zeeland vereenigd, als: die te Koewacht en Overslag c. a- met dat der zelfde middefeu te Axel als hoofdplaatsdat le Zaamslag, met dat der directe belastingen, in- en uitgaande regteu en accijusen te Neuzen c. a. als hoofdplaats en zijn voorts benoemd tot ontvangers der directe belastingen en accijnsen te Axel, Koewacht, Overslag eu Zuiddorpe, en van de geriefkantoren voor de dagetijksche behoeften der grens bewoners te Koewacht en Overslag, de heer W. Schuijlenburg, thans ontvanger te Axelder directe belastingeniu- en uitgaande regten en accijusen te Neuzen, Hoek en Zaamslag, de heer S. J. Hoffman, thans ontvanger en agent voor de hefBiig der scheepvaartregten te Neuzen. Zijne Majesteit heeft bij besluit van den 18 mei 1855, goedgevonden den kolonel jhr. C. D. P. Singendonek inpecteur van het wapen der artillerie, te benoemen tot lid der speciale commissie van inspectie over het militair onder wijs, en zulks meer bepaaldelijk voor het wapen waartoe hij behoort. Z. M. heeft benoemd tot hofdame bij li. IC. li. prinses Frederik der Nederlanden, jonkvr. C. li. A. barones Ben- tinck van Schoonheien. SAcansteaa en wetenscliappeirio Het aangekondigde concert door het korps muziekanten der dienstdoende schutterij alhier heeft gisteren avond in het Schuttershof plaats gehad. In weerwil van het vrij gunstige weder, en hoewel de iuleekening niet onbelangrijk was, is de opkomst niet zeer talrijk geweest; hetgeen te bejammeren is daar het voorzeker niet tot aanmoediging ver strekt van het verdienstelijk korps, dat vooral in aan merking genomen den tijd dien de leden aan hunne oefening kunnen besteden aanspraak mag maken op onze belang stellingen ondersteuning. Onderscheidene nieuwe muziekstuk ken merkte men onder het goed uitgevoerde programma op, Ten vervolge op het in ons vorig no. medegedeelde betrekkelijk de ontvangst, in de residentie te beurt gevallen aan de koninklijke belgisehe sociëteit St. Cecilia van Meehelen, kunnen wij mededeelen dat het door hen in de zaal vau Diligentia in den avond van 5 dezer gegeven concert bij zonder druk bezocht en met de tegenwoordigheid van H. M. de koningin en H. K. H. prinses Hendrik vereerd was. Bij de verschijning van H. M. werd het volkslied aangeheven door de concertgevers, dat even als aan het slot der uit voering met daverende toejuiching werd begroet. Na den afloop vereenigde men zich iu het locaal der sociëteit de Vereeniging, waar het muziekkorps der dragonders de hol- landsche en belgisehe volksliederen uitvoerde en men vriend schappelijk werd out.haald even als door de vereenigde liedertafels in het lokaal vau den heer Switzar iu de hout straat, daarvoor toepasselijk versierd. De onbaatzuchtige concertgeversdie in den morgen van den 6 dezer, ten 11 ure met een extra spoortrein de residentie verlaten hadden, kwamen ten 11# ure aan het spoor wegstation te Rotterdam aan, waar hen eeu gedeelte der rotterdamsche commissie ter feestregeling met den heer burge meester als voorzitter verbeidde ten einde heu te begroeten In de nabijheid der aanlegplaats der stoomboot van den spoorweg op Antwerpen, had zich het muziekkorps der af- deeling rotterdamsche dienstdoende schutterij vereenigd, welk korps, bij het naderen van den trein, eenige muziekstukken uitvoerde eu daarmede voortging tot dat al de leden van St. Cecilia zich aan boord der stoomboot hadden ingescheept. Bevorens werd hen van de zijde der commissie ter feest regeling, bij monde van den lieer burgemeester, een laatst en hartelijk vaarwel toegeroepen, waarbij men elkander met handen en hoeden toewuifde, iets, waaraan ook de-vrij. tal rijke toeschouwers gaarne deel namen. Toen de stoomboot zich eindelijk, te midden 'van de luide afscheidskreten der aanwezigenin beweging had gesteld, zweeg de muzielc der schutterij en hief toen de sectie koperen instrumenten der sociëteit St. Cecilia onverwijld het neder landsche volkslied aan, hetwelk de Belgen door een luid hoerahvergezeld deden gaan en hetgeen van de landzijde op de zelfde wijs beantwoord wordende alsmede door middel van eenige saluutschoten, de algemeenc geestdrift niet wei nig verhoo-de.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1