MIDDELBURGSCHE COURANT, N°- 66. Zaturdag 1855. 2 Junij. l>fize courant verschijnt (les Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- sihgen geschiedt de uitgave den avond te voren ten S ure. I>e abonnementsprijs per drie maanden is f 3, franco per post f 3,40. l)e inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan Huwelijks, Geboorte of Doodbenend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt koutant. Editio van Vrijdag avond 8 nro. Hij deze courant behoort een hij voegsel, bevattende de lijst der 52 hoogst aangesla- genen in 's rijks directe belastingen in dc provincie Zeeland. 3an!ioitóiginijC!t VAN HET RIJKSBESTUUR, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTEREN. IPimlsIïcaiie. De Burgemeester en wel houders van Vlissingen Gelezen hebbende eene missive van den luitenant kolonel eerstaanwezeuden ingenieur der vesting Vlissingen, Maken bekend dat tot de herstelling van den straatweg en van den duiker buiten de Hammekenspoort, de com municatie aldaar gedurende den tijd van veertien dagen, te beginnen met den 4junij aanstaande, voor rij- en voer-' tuigen zal gesloten zijn. Vlissingen. den 30 mei 1855. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS De secretaris MABILOT. <3mnm!aHÏisrljc ^ijbtngm. M5«ldeBÏBüD.rg- ÏL J"trann5jo In. de zitting van het provinciaal geregtshof van heden is aangevangen, met het getuigen-verhoor in zake (feu ctyk- baas L. v. P., te D., beschuldigd van strafbare handelin gen in die kwaliteit. Door het openbaar ministerie zijn 29 getuigen gedagvaard, waarvan er 2 afwezig zijn, terwijl er door den beschuldigde 6 zijn opgeroepen. Het getuigen-verhoor zal heden niet ten einde gebragt kunnen worden. Volgens eene kennisgeving van de fransche postad ministratie bestaat er thans weder een geregelde dienst van sloompakketbooteu tusschen Havre en New-Yorkdoor mid del van welke ook uit dit rijk brieven naar de vereenigde staten van Noord-Amerika en vice versa kunnen worden verzonden. Die brieven zijn bij de afzending hier te lande onderworpen aan eene gedwongene frankering tot New-York. De afvaart der pakket.booten heeft van beide kanten plaats om de drie weken. De dagen van vertrek van Havre zijn voor het loopende jaar bepaald op 9 en 30 junij 21 juli}, 11 augustus, 1 en 22 september, 13 october, 3 en 21 no vember aanstaande. De Amsterdamse he courant deelt een particulier schrij ven uit 's Hage medewaarin liet berigt van de komst van de keizerin-moeder van Busland in de residentie in den loop van dezen zomer, voor ongegrond wordt verklaard. In de residentie is aangekomen Mahmoud Effemdi, een geacht egyptisch slerrekundigedie verschillende landen van Europa bezoekt, om inlichtingen te verzamelen tot het oprigten vam een observatorium te Cairo. Het programma der feestendie gegeven zullen wor den bij gelegenheid der viering van het 280 jarig bestaan der Leydsche hoogeschoolis vastgesteld als volgt Maandag 11 junijplegtige inhaling der reünisten ten lè uur; dingsdag 12, maskerade, voorstellende den iutogt van Karei V in Dordrecht bij gelegenheid zijner huldiging tot. graaf van Hollandop 3 junij 1515, aanvang ten 5 ure. Naafloop heerenconcert op dc sludenten-societcit Minerva; woensdag 13, matinee musicale, te geven doorliet studen tenkorps, aan de Vink builen Leyden, aanvang ten 1 uur; donderdag 1-1, vauxhall, vuurwerk en bal, te geven door de studeuteu-societeit Minerva op de Buïae te Leydenaan vang ten 61 urevrijdag 15, vauxhall en bal, te geven door het studenten muziekgezelschap 'Seuipre Crescendo, aan de Vink, aanvang ten 61 ure; zaturdag 16, heeren-concert op de sociëteit Minerva, aanvang ten 10 ure des avonds. De prov. N. Brab. courant klaagt er over dat onze in dustriëlen te Parijs van de gouvernements commissie aldaar niet de ondersteuning erlangen, die zij hadden gehoopt, ofschoon daartoe toch 25,000 door den staat wordt ver leend. Dien ten gevolge was tot den IS mei nog bijna niets iu 't hollandsch gedeelte ontpakt; vele kisten waren niet. te vinden. In de zitting van den gemeenteraad te 's Graven hage is o. a. besloten de beraadslagingen uit te stellen over het pree-advies van burgemeester en wethouders tot het toestaan ouder zekere voorwaarden van diet verzoek van de heeren van Lijnden c. s. tot daarstellihg eener wascb- en badin- rigtingzijnde dit uitstel daarop gegrond dat nog niet is uitgebragt liet rapport der comrliissie vau den raad omtrent een dergelijk onderwerp. Uit Amersfoort wordt van den 28 mei het volgende gemeld //Gisteren namiddag ongeveer ten 3 ure had er nabij Utrecht een allertreurigst geval plaats. De heerS. Hartog, koopman te Bom mel, zich voorgesteld hebbende om-metTzijuc zestienjarige doch ter een bezoek te brengen aan zijnen schoonvader, den heer S. Meijers alhier, had plaats genomen in een van Utrecht naar hier terugkeerend ledig rijtuig van den logement- en stalhouder C. van Wageningcn, Zeer nabij het fort geko men dat tusschen Utrecht en de Bilt ligt, viel de koetsier, die dronken was, van dsn bok, en geraakten de paarden op hol. De heer Hartog dit, en zoo mede het water voor zich ziendesprong uit het rijtuig en de dochter hem na. Eerstgenoemde werd aanstonds in bewusteloozen toestand weggedragen en is niettegenstaande alle in het gasthuis te Utrecht hem toegebragtegeneeskundige hulp, in den vroegen morgen van heden overleden. Zijne dochter is zonder letsel er afgekomen. Daar de paarden aan de Bilt gemakkelijk werden opgevangen, is de dronken koetsier weder op het rijtuig geklommen dat hij ten ure bij zijnen meester heeft gebragtzonder iets te zeggen van hetgeen er gebeurd was. Hij was echter toen nog dronken. De familie Meijers alhier werd eerst ten. 7 ure onderrigt, dat den heer Hartog nabij Utrecht een ongeluk was overkomen." lïemoeMtïiagreM en ÏBCSBuaatere. Bij besluit van den 24- mei heeft. Z. M. goedgevonden tot ingenieur der 1ste klasse voor het stoomwezente benoemen A. A. C. de Vries Bobbé, burgerlijk ingenieur en P. J. J. Bogaert, ingenieur der mijnen, welke betrekking hij tegelijk zal blijven bekleeden. Bij Zr. Ms. besluit van den 23 mei is de gepensioneerde kapitein ter zee S. J. grave van Limburg Slirummet den 1 julij aanstaande benoemd eu aangesteld tot lid van het hoog militair geregtshof. Z. M. heeft bij besluit van den 26 mei bepaald dat de standplaats der 2de artil lerie-direclje voortaan, in stede van te Breda, te 's Hertogenboseh zal gevestigd wezen. Bij besluit van 26 mei heeft Zijne Majesteit goedgevon den aan den heer A. Ktienen buitengewoon hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid te Leyden, eervol ontslag te verleenen als adjutor int.erpret.is legati Warnerianien te zijner vervanging in die betrekking te benoemen den heer P. de Jong, student in de godgeleerdheid tc Leyden. M-noBsteHi en wetensclaapipeno Tot leden der commissie ter afneming der examina van lien, die dit jaar wenschen toegelaten te worden tot de konink lijke academie te Delfr.zijn benoemd de heeren: C. li D, Buys Ballot, buitengewoon hoogleeraar in de wis- en na tuurkundige faculteit aan dc hoogeschool te Utrecht; J. P A. Eraupois, leeraar in de wiskunde aau het gymnasium te Botterdam; J. H. van Sillevoldf.leeraar in de wiskunde aan het gymnasium te 's Graven hageen M. J. A. Maslhofi leeraar iu de nieuwe talen aan liet gymnasium te Delft. Wij vernemen dat de ontvangst der belgiesehe sociëteit Cecilia uit Mechelente 's Gravenhage met den meest nio- gelyken luister zal plaats hebben. De commissie zal de leden van dit gezelschap aan het station van den spoorweg af wachten en verwelkomen. Daarna zal de sociëteit plegtig worden ingehaald door een escorte cavalleriede muziek der schutterij grenadiers en jagers en dragonders, benevens de muziekaie vereeiiigiugeuwelke zich zullen aansluiten. Zoo men wel onderrigt is, zou door vele leden der lieder- tal'els het denkbeeld geopperd wezen hunne kunstbroeders met een hartelijken zangersgroet te ontvangen, Eerltnieuws. Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft in zijne laatst gehouden vergadering het reglement op de vacaturen eu dat voor de kerkeraden, gene met algemeene, het andere met eene geringe meerderheid van stemmen aangenomen. Uit de kerkelijke courant van 26 mei 11. no. 21, blijkt in middels dat die reglementen niet zullen worden uitgevaar digd. Onder meerdere stukken werd ook het algemeen reglement...op de diaeonien der Nederlandsche kerk ter tafel gebragt en overwogen. Als afgevaardigden der synode en hunne secundi, zijn uit de predikanten benoemd de heeren van Oosterzee en Beijers, uit de oud-ouderlingen de heeren de Jonge van Ellemeet en M. Schuurbeque Boeije. Vermits echter de voorzitter later, om voor zyu eerw. voldoende redenen, verzocht heeft van die benoeming te worden ontslagen, zal diens secundus, de heer Beijers, worden opgeroepen. Marine en leg-er. Met den I junij is aan boord van Zr. Ms.schooner At a- 1 aiite, kommaridant de luitenant ter zee der 1ste klasse A. J. ICroef, geplaatst de luitenant ter zee der 2de klasse G. E. Servat.ius. thans dienende aan boord van het wacht schip te Helvoetsluis. WerseSniüIIeiiBiiile ÜBerËg'tfeEB. H. M. de koningin-moed er heeft wederom dit jaar aan de Maatschappij van Moederl. Liefdadigheid te Utrecht de aanzienlijke gift van f 200 geschonken. Dezer dagen is in de gemeente Odoorn een urne op gedolvendit voorwerp der oudheid is het grootste soort dat tot ver bestaat. Men heeft het aan het museum van Drentsche oudheden opgezonden. Den 26 mei had te Wageningen door de gezamenlijke dijks-collegien in het logement de Grebbe, cle aanbesteding plaats van het digten der doorbraak en gedeeltelijk verleg gen en verzwaren van den Grebbendijk. De minste inschrij ver bleek te zijn de heer A. Servet,, van Sliedrechteu wel voor de som van ƒ74,600. Woensdag is te Druten aanbesteed liet leggen van een nieuwe rivierdijk te Dreumel, waar iu maartjl.de doorbraak is gevallen. Hei werk is aangenomen door den heer Krijncn, te Leeuwen, voor de som van f 52,000, 4 at e ie - <J3 e eb en» aa 3 Tweede Kamer. Zitting van 29 mei. Zijn ingekomen en naar de afdeelingen verzondentien wets-ont.werpen tot naturalisatie van J. C. Höreh en negen anderen; het we Is-ontwerp tot. goedkeuring eener dading tusschen het bestuur der domeinen en de gemeente Kam pen en dat tot vaststelling der raming van uitgaven wegens verstrekkingen voor het departement van oorlog; dienst» jaar 1S55.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1