brik Zeehond; op Zr. Ms. schroef-schooncr Medusa: TV'. Eiisliede officier van gezondheid 3de klasse J. P. P. Ermerius en op non act. de officier van administratie 1ste klasse G. G. Veuaingre. Z. Ex.de minister van oorlpg heeft aan de kommandanf.pn der korpsen kennis gegeven dat lipt getal opderroffi,eie ren, voor het Oost-Indische leger benoodigd, reeds vol doende i3en er alzoo in dit jaar geene verdere voordrag- ten tot overplaatsing van dat personeel zullen worden ingediend. Den 22 dezer is de luitenant-generaal inspecteur van liet wapen der infanteriede kolonel van Muiken en andere leden van de commissie tot het afnemen van het 2de luite nant s-examente Breda aangekomen, ten einde den vol genden dag met die taak een aanvang te maken. Wersclai tiende H>ea'5s?r4eEa. Door den minister van binnenlandsche zaken is ten behoeve der slagloffers van den jongst en watersnood ontvangen van PI. K. 11. de groot-hertogin van Saksenprinses der Neder landen eene'som vau ƒ1000; fr. 213.65, zijnde de zuivere opbrengst eener voorstelling door het dramatisch gezelschap te Roermond gegeven; een bankbiljet no. 136, groot ƒ25, aangeboden door C. D. P. te Lausanneingezonden door N. N. uit Delft 23 dezer50 van het hoofd-bestuur der Broederschap van canoidaat-notarissen in Nederland te Amsterdam; 50 van den ingenieur van den waterstaat Michaëliszijnde eene bijdrage van het personeel aan het stoomwerktuig de Leeghwater45 van U. U. te 's Hage, dagteekend van 25 april jl. Den 3 julij zal er weder een examen voor telegra fisten plaats hebben. Den 22 dezer is te Kleef een schoon feest gevierd. De tandmeester Lehman Joseph Soneen geboren Amster dammer, vierde zijn 50jarig jubilé, bij welke gelegenheid de koning van Pruissen hem het ordeteeken van den rooden Adelaar éde kb heeft doen ter hand stellen. De dankbare feesteling heeft vele geschenken aan die stad, alsmede voor de overstroomden der Rijnprovincie en Nederland gegeven, Den 23 dezer is van Rotterdam naar Nieuw-York ver trokken het amerikaansch driemastschip South Carolina, gezagv. Stewcrt, met 276 landverhuizers, alle Nederlanders, voornamelijk uit Groningen en uit Zeeland. Stfis-teBs-decaeraal. Bij de tweede kamer is van regeringswege ingediend een ontwerp van wethoudende uitzonderingen op de artt. 523, 526 cn 549 B. W., ten opzigte van vermiste personen bij vermoedelijke of bekende scheepsrampen. Uit de memorie van zijne exc. dén minister van justitie, bij dit ontwerp gevoegd, blijkt dat de regering den titel van het burgerlijk wetboek, betreffende de afwezigheid, als regelonveranderd wensclit te behoudenmaar alleen in de bedoelde gevallen eeue uitzondering daarop wensclit te zien tot stand brengen. Bij de voordragt wordt voorgesteld om 1. het tijdsver- loop van vijf tot tien jaren, in de genoemde artikelen bepaald, te beperken tot drie jaren, wanneer de afwezige behoort tot de bemanning of tot de passagiers van een zeeschip van 't welk gedurende drie jaren geene berigten zijn inge komen en 2. hetzelve tijdsverloop in te korten tot één jaar wanneer de afwezige vermist is ter gelegenheid eener nood lottige gebeurtenis op Js lands kusten, binnenlandsche zeeën of watereu, aan eenig vaartuig, aan een deel der beman ning of aan zijne passagiers overgekomen. ©uitettanhsclic SSsag-eiaml. Londen 25 april. In de zitting van het huis der ge meenten van 23 dezer verlangde de heer Bright vau de rege ring te mogen wetenwanneer en op welke wijze de kamer kennis zotffhy-wkingen van den uitslag der zending van lord naar Weenenen welke voorstellen laat stelijk ^ait srim gedaan. kW oordde, dat het hem onmogelijk wasl du _.i^|^^^eggen wanneer de regering het oirbaar zal verslag der onderhandelingen te geven de kamer bekend, dat de gou- vernementen""Van Prankrijk en Engeland, gezamenlijk met Oostenrijk, hebben besloten dat het derde punt, hetwelk de tractajsjfw.an -48'éO en 1841betreffende de Dardanel- len en:/S^u'''Bosplio'rus doet herleveniu dezen zin zoude wörden;£$efklaarddat'Vaan het overwigt. van Rusland in deZjwiarte zee een* ëindè' zoude worden gemaakt'. Dit is het dpor. Engeland en Prankrijk geopperde en door Oosten- ijk aangenomen beginèelhetwelk ook daadwerkelijk door £en rus^gKeii,- gcvolmagl igde is aangenomen. Laatstleden donderdag, toen de conferentie vergaderde, zijnde de ge- volmagtigdeu van Engeland, Prankrijk, Oostenrijk,Turkye en Rusland daarbij tegenwoordighebben de vier eerste aan den russischen gevolmagtigde als middel om aan Rus kinds overwigt in de Zwarte zee een einde te makgn, voor gesteld de zeemagt van Rusland bij een traefcaat te be perken of wel de Zwarte zee onzijdig te verklaren eii alle oorlogschepen daaruit te weren. De russische gevolmagtigde verlangde 48 uren tijdom dit voorstel te onderzoeken. Deze hem verleende 'termijn was Zondag verstreken. Als- toen werd eene nieuwe conferentie gehouden en de russische gezant weigerde eene der voorgestelde alternatieven aan te nemen. Daarop is de conferentie, zonder bepaling van tijdstip van bijeenkomst, uiteengegaan; en de britsche en fransche buitengewone gezanten op die conferentie hebben, naar ik geloof, heden 'Weenen verlaten. Ik kan er bijvoe gen, dat Rusland geen tegenvoorstel heeft gedaan. In het hoogerhuis heeft lord Clarendon verklaard dat er geen reden bestaat om te twijfelen aan Oostenrijk; sedert die mogendheid is toegetreden tot het tractaat van Decem ber, heeft zij op de conleieutien steeds de zelfde taal ge voerd als de geallieerde mogendheden. In het lagerhuis heeft lord Palmers ton medegedeeld dat lord John Russell maandag Weenen verlaten heeft. The times valt het ministerie heden allerhevigst aan, en zegt dat het engelsehe gouvernement een volkomen en belag- ehelyk toonbeeld is van de vereeniging der zwakste en tevens meest zelfzuchtige bewindslieden uit verloopene tijden. Er is alhier sprake van eeneinteekening, doormiddel van welke twee torens op de tegenover elkander liggende kug$èn van Engeland en Prankrijk zullen geplaatst worden tot altijd durende herinnering aan de alliantie dier twee volken. Een dezer zal den naam dragen van Alma en de andere dien van Inkerman, ten zij eene nieuwe roemrijke overwinning daarvoor een anderen naam mogt aan de hand geven. Het overschot der inteekeningsgelden zou aange wend worden ten behoeve der gewonden en van de betrek kingen der gesneuvelde slagtoffers in dezen oorlog. ES nasSamfl. Uit Petersburg wordt berigt dat de keizer Bessarabie, Podolie. Kieuw en Chersonalle in staat van oorlog ver klaard, onder de jurisdictie van den bevelhebber der Zui delijke armeegeneraal Luclers geplaatst heeft. Generaal Anenkow is naar de Krim ontboden. De vice-adrairaal Nachimoff is ter belooning van zijn gedrag gedurende het beleg van Sebastopol dooi' den kei zer tot admiraal bevorderd. Gelijke onderscheiding is te beurt gevallen aan de vïce-admiraals Clirusfsclieff, opperbevelheb ber van Archangel, en Lütke, opperbevelhebber van Kron- 'stadt. De keizer heeft een vleijenden brief gedagteekënd van 15 maart aau prins Meutschikoff gerigt, die wegens verzwakte gezondheid van zijne betrekking ontslagen is; waarin warme dank wordt toegebragt aan dezen prins wegens de veelvuldige diensten welke Rusland aan hem te danken heeft. Buitendien heeft Meutschikoff een brief in gelijken geest van den groot vorst Konstantijn ontvangen, waarin, hein tevens wordt te kennen geven dat als aandenken voor zijne diensten en het bestuur van het zeewezenhem liet huis van den generalen chef der marine te Petersburg met alle bijgebouwen erfelijk len geschenke wordt gegeven; gezegd huis was ter beschik king gesteld van zijn zoon prins Wiadimir. Volgens de russische berigten is thans geheel het tweede legerkorps van den generaal Panintiii in aautogfc naar de Kriin; is de 6de divisie reeds te Perecop aangekomen; de éde te Nicolajieff; de 5de te Kiewen moet geheel het korps voor mei zich op het schiereiland bevinden. De gene raal Osten-Sacken bestuurt de verdediging van Sebastopol en wordt daarin, wat de artillerie betreft, door den generaal Tettenborn ondersteund. De toren Malakoff wordt voor het zwakste punt gehouden, maar wordt beschermd door het bastion Korniioff eu door de lunet Kamschatka. Beide deze voorwerken zijn ondermijnd eu ook ouder de tweede linie van defensie heeft men reeds begonnen met liet aanleggen van mijnen. De hoofdbestuurder dezer werkzaamheden is een officier, genaamd Tottleben, een hoogst bekwaam inge nieur maar een nog al zonderling persoon die zelden spreekt en dagen lang onder den grond verblijft. Bij de russische soldaten gaat hij dan ook voor een zoogenaamden heksen meester door. HSjaitscSaiaMil. Weeuen 25 april. De plenipotentiarissen der. mogend heden zijn maandag namiddag bijeengekomen om het protokol der twaalfde en laatste conferentie te onderteekenen. Deze bijeenkomst zal evenwel niet beschouwd worden als de dertiende conferentie. I De Oest. Corrcsp. beweert dat de conferentien niet J voor goed afgebroken zijn, maar zonder staking vo'oVtgczet j zullen worden. De taal der engelsehe en fransche afge- I vaardigden is eer geschikt, om de pogingen tot herstelde» vrejies in de hand te werken. Mep vgrngprnt dat de aartshertog TV iihelmdie onlangs eene concioleantie-reis naar Petersburg maaktein het begin van mei naar Parijs zal vertrekken om keizer Napoleon uit naam van keizer Prans Joseph uit te noodigen Weenen te bezoeken en clo gyqote tentoonstelling te Parijs te gaan bezigtigen. fPffasiZiarijSi. Parijs 25 april. Het wordt meer en meer waarschijn lijk dat keizer Napoleon naar de Levant, gaatmen zegt tusschen 2 en 10 mei. De vraag rijst nu, met welk doel? Is liet om de belegering van Sebastopol en verder de opera tien in de Krim te leiden, of geldt het een veldtogt in Bes- sarabie, waarvan onlangs sprake was? De uitkomst zal ook hier alles moeten leeren, want de keizer is niet gewoon mededeelzaam met zijne plannen te zijn. Tijdingen van het oorlogs-tooneel melden dat generaal Bizot niet. gedood ishij werd zwaar aan den hals gekwetst in een gevecht dat voor het bastion du Mat geleverd werd. Het was op het oogenblik dat de Pranscben ten getale van 1200, eene loopgraaf groeven, dat de vijand vier malen woedend op hen aauviel. Deze aanvallen werden afgeslagen doch daarbij werden 150 Pranschen buiten gevecht gesteld Twee kommandanten., alsmede de generaal Bizot werden gekwetst. Sedert had geene ernstige ontmoeting plaats ge had. Het verlies der geallieerden door het vuur der vesting begroot men op 100 man daags aan buiten gevecht gestelden. Het front van het Quarantaine-fort was geheel en al vernield; al de andere russische werken hadden schade ge leden. De Russen beantwoorden het vuur slechts des nachts. De door den regen doorweekten grond bemoeijelijkte de belegerings werken. Met veel moeite en ongemeene stout moedigheid was men er in geslaagd de loopgraaf van de vierde paragel daar te stellen. Den 14 dezer zeide menzoude Omer-paeha met generaal Bosquet tegen het corps van Liprandi opereren. De Moniteur behelst berigten uit Pera van den 21. Aldaar waren tijdingen uit de Krim van den 19 ontvangen. De belegeraars van Sebastopol avanceerden steeds en hunne positien werden hoe langer hoe hechter. De vijand had in den nacht van den 18 op 19 dezer eeue hevigen uitval gedaan, die spoedig teruggeslagen werd. "Viee-admiraal Bruat schrijft van den 17 dezer dat het vuur der geallieerden steeds de bovenhand bleef houden. De ambuscades vau den vijand voor den cent.ralen toren waren ingenomenterwijl andere belangrijke voorde-elen waren behaald. Le constit.utionnei deelt mede, dat de veld-bagage des keizers gisteren niet den spoorweg naar Lyou verzonden is. - Men verzekert dat het ministerie van oorlog toebe reidselen tot groote militaire maatregelen maakt. tSelgïe. Brussel 24 april. De belgische kamer vau vertegenwoor digers is heden weder bijeengekomen. De eerste zitting werd door een talrijk publiek bijgewoond, verlangend om het programma vau het nieuwe ministerie te ho oren. De heer Dcdeekerminister van binnenlandsche zakengaf te kennen, dat het ontstaan van het nieuwe kabinet het natuurlijk ge volg was van den toestand waarin het land verkeerde daar de algemeene strekking zoo wel in de kamer als daar buiten overhelde tot de gematigde denkwijze. "Vervolgens toonde hij aan dat zoo de inwendige toestand des lands gematigdheid verdiendedit niet minder het geval was met de buitenlandsche aangelegenheden. Zich zeiven afvragende of het nieuwe ministerie daaraan voldeedmeende hij dit toestemmend te kunnen beantwoorden. Hij zeide datwat de buitenlandsche staatkunde betrof, liet ministerie de be hoedzaamheid begreep, welke de neutraliteit van Belgie aan hetzelve oplegdedoch dat hij er ook op rekende al de voordeelen daarvan te behouden. De binnenlandsche aangelegenheden besprekendezeide hijdat het kabinet op eene eerlijke wijze de transactie tusschen de gematigde denkwijze beoogde en vreemd zoude blijven aan de wor steling der partijen. Overigens wil het niet optreden met een stelsel van vernieuwingen of hervormingen. Het zal de gematigde politiek, die aan Belgie iu 1830 zyne liberale instellingen schonkvolgen. Het nieuwe ministerie zonder absulute beginselen van toepassing te maken, is voornemens de vrijheid van den handel langzamerhand te bevorderen. In een woord het doel van het nieuwe kabinet zal zijn: verzoening tusschen de verschillende partijen. Daarna hebben deheerenDel- fosse en Tesch de redenen ontwikkeld waarom zij gemeend

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 2