MIDDELBÜRGSCHE COURANT. Zaturdag 14 April N°- 45. 1855 Deze courant verschijnt des Diugsdajcs, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten S ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 8, franco per post 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbekend makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor elkeu regel daarboven 22 cent. Buitengewoèn groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt konlanfc. Edilie van Vrijdag avond 8 ure. örnmnlanitsfljc iMjümgm. SQSddeSBiinaa'g-"H.É8 AJBPÏI. Volgens de bepaling van het departement van oorlog, zal de troepenbeweging voor de garnizoens-verwisseling van liet 4de regement infanterie uit deze gewesten naar Ber gen op Zoom, Hellevoet, Brielle en Venlo, reeds den 25 dezer maand aanvangen, in verband met de marschorder aan het 3de reg. infanterie, thans in genoemde plaatsen gar nizoen houdende en bestemd om in Zeeland in bezetting te blijven, uitgevaardigd; zoo dat de gavnizoens-verwisseling welke zich dit jaar in het geheele rijk slechts tot het 3de en 4de regement infanterie zal bepalen, met den 5 Mei e. k. geheel zal zijn afgeloopen. dj Den heer chirurgijn-majoor T. S. Hermusthans te Vlissingen, werd gisteren avond eeue serenade gebragt door het korps hoornblazers van het aldaar in garnizoen zijnde 4de regement infanterieals een blijk van hoogachting en belangstelling bij zijne benoeming tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw. Naar men verneemt is door de vereenigde commissie uit de marine eu de gezagvoerders van de koopvaardijvloot, benoemd tot onderzoek en beoordeeling van de middelen tot verbetering van de verkenning der zeegaten van Brou wershaven, Goederecde en Maas, en bijzonder omtrent de plaatsing van een vuurschip tot betere verkenning van den Banjerd, aan den minister van marine reeds een verslag nitgebragt, en zou, naar men wil, genoemde ministernaar aanleiding van het eenparig oordeel dier commissie, tot het besluit zijn gekomen om niet te treden in de plaatsing van bedoeld, vuurschip, op grond daaruit meer gevaar dan heil voor de scheepvaart zou te wachten zijn, doch daarentegen bereid zijn de uoodige gelden bij de begrooting aan de wet gevende magt aan te vragen, tot de verbetering van de be- tonning der buitengronden en geleidewerken tot het aan doen en inzeilen van het Brouwershavensclie zeegat. Bij koninklijk besluit is eene medaille ingesteldom te worden geschonken aan zoodanigea die zich bijzonder hebben ouderscheiden bij den jongstea watersnood. De medaille zal zijn van zilver of bronsaan de eene zijde 'skonings borstbeeld bevattend en aan de keerzijde de woor den v Watersnood 1855 in eenen krans van oranje laurier takken, van ouder door een lint verbonden. Zij zal op de linkerborst mogen worden gedragen. Zoo als reeds vroeger door binnen- en buitenlandsche dagbladen is medegedeeldzal er in liet begin der maand junij aanstaande te Parijs eene algemeene tentoonstelliug gehouden worden van binnen- en buitenlandsch fokvee. (Animaux reproducteurs franpais et ét rangers). Volgens het programma voor die tentoonstelling worden ook de holland- sclie veerassen daar gevraagd en zijn daarvoor aanzienlijke prijzen uitgeloofd. Naar meu verneemt heeft het bestuur der Hollandsche maatschappij van landbouwhet van be lang achtende dat het nederlandsche vee daar waardiglijk worde vertegenwoordigdzich bereid verklaard om de in- zendiug naar Parijs te bevorderen, en zal het trachten schik kingen.te maken tot een spoedigen, goeden en min kostba ren orertogt van vee, naar die tentoonstelling bestemd. Zoodra liet door die maatschappij aangevraagde aantal pro gamma's zal zijn ontvangen, zal zij die aaii de overige maat schappijen van landbouw toezendenmet de bijvoeging eener kennisgeving der voorwaarden van de wijze en van den juisten tijd voor de afzending bepaald. Inmiddels zouden bij den secretaris dier maatschappij voor de belanghebbenden inlichtingen omtrent die tentoonstelling te bekomen zijn. Uit eene gisteren te Botterdam ontvangen telegrafie sche depeehe uit Triest blijkt, dat de mail vau Batavia dit maal uiet is aangekomen. BSenioeaiiiufligreiB em HnesIaanteM» De heer A. P. W. EUerman is erlceud ais vice-consul van Portugal voor Rolterdam eu omtrek. Bij koninklijk besluit van den 1 april 1855 no. 64 is aan dr. F. W. Junghuhn laatstelijk lid van de voormalige commissie tot natuurkundig onderzoek in nederiaiidscli Indie thans hier te lande aanwezendvergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van den llooden Adelaar 3de klassehem door Zij ne Majesleit den koning van Pruissen geschonken. liBttEttsteni en weteEnscSaappeim. De muziekale vereeniging Sainte Cecile van Mechelen die ten vorige jare deze gemeente met een bezoek vereerde en wadrvan de krachtvolle fanfares menige aangename her innering achterlieten, heeft een voornemen opgevat dat haven leden ongetwijfeld tot eer verstrekt. Dit gezelschap dat, zoo als men weet, 160 werkende leden telt en waarvan de president een der geachtste sena toren van Belgie is, heeft namelijk plan om in de maand junij e. k. in de voornaamste plaatsen van Nederland con certen te komen gevenwaarvan de geheele opbrengst zelfs zonder aftrekking der reis- en verblijfkosten van het personeel, zal strekken ter leniging van de ongelukken door de jongste overstroomiugen in Nederland veroorzaakt. ISfeeirologïjLe. Den 3 dezer is te Karlsruhe, groothertogdom Baden in den ouderdom van 72 jaren overleden de hoog welge boren heer baron Gerrit Maximiliaan Taets van Amerongen gepensioneerd generaal der kavalerie. kommandeur van de Orde van Verdiensten van het groothertogdom Hessen-Darm- stadt. Den 10 dezer werd de hoogeschool teLeyden in diepen rouw gedompeld door het afsterven van den wei-eerw. hoog gel. heer A. Niermeijerhoogleeraar in de godgeleerdheid aldaar. Hij overleed ten gevolge eener kortstondige, doch hevige ziekte in den bloei zijner jarentot diepe droefheid van zijn talrijk gezin en van allen, die hem kenden en zijn edel karaktergrondige geleerdheid en uitnemende begaafd heden wisten te waarderen. Nog geen twee jaren had hij aldaar het hoogleeraarambt bekleed met dien ijver en die naauwgezelheidwelke hem zoo zeer kenmerkten. Zijn dood zal voorzeker door geheel de vaderlandsche kerk met smart vernomen wordenen zijne talrijke leerlingen en vrien. den met groote droefheid vervullen. Den 7 dezer maand is de gepensioneerde generaal-ma- joor der artillerie W. IT del Campo genaamd Campin den ouderdom van 93 jaren le Delft overleden. Hij was de zoon van J. 11. A. del Campodie in het beleg van Bergen op Zoom in 1747 als ingenieur diende. Hij werd opgeleid voor het vak van den waterstaatdoch trad op herhaalde rlei- jende aanbiedingen van den overste der artillerie Chastillon als bombardier bij dat wapen in dienst. De aanbiedingen der patriotten in Frieslandom in 17S5 als Isten luitenant tot hunne partij over te gaansloeg hij af en onderscheid de zich in het gevecht bij Steens. In 1788 tot 2den luite nant bevorderd, werden hem in 1789 de fanctien van repe titor bij de artillerie-school te 's Hage opgedragen. In 1792 werd hij tot Isten luitenant-adjudanten in 1793 tot 2den kapitein bevorderd. In 1794 werd hij naar Sluis in Vlaan deren gedetacheerdalwaar hij zich bij het beleg zoodanig onderscheiddedat de fransche generaal Moreaunadat de vesting hacl gecapituleerdhem het graud-majorschap in het leger der republiek aanbood, hetgeen hij van de handwees. Iu 1795 werd hem door liet hollandsche bewind de rang van majoor aangeboden doch ook dit weigerde hijdaar bij wel tegen, maar niet met cle Franschen wilde dienen. In dat zelfde jaar was hij in Duitschland bij liet korps van den erfprins van Oranje en genoot na de ontbinding daar van in 1796 half engelscli pensioen. In 1798 werd hem opgedragen eene trigonometrische en topographische opne ming van Oostvrieslandwelk werk hij iu 1802 had vol- •bragt. De kaarten deed hij te Berlijn vervaardigen. Iu 1808 wilde Napoleon door middel van kanalen de Oostzee van Lubeck af met de Schelde vereenigen en werd hem het opnemen van het terrein en projecteren van het kanaal op gedragen; in 1S09 deed hij het fransche gouvernement eeue kaart daarvanmet bijvoeging eener memorie van toelich ting geworden. In 1S10 werd hij lot fransch ingenieur- delimilateur benoemd en regelde hij de grenzen der gemeenten. In november 1813 door von Bulow naar Munster ontbo den om bij zijnen staf te dienen, kwam hij daarmede in Holland, wees de aanbieding om in pruissische dienst te tre. den en ook die om bij het korps militaire ingenieurs over te gaanhem door den generaal Kraijeuhoff gedaanvan de hand. In 1S13 werd hij als majoor der artillerie aangesteld, en tot adjudant van den prins van Oranje benoemd welk laatste hij niet aannam wegens te ver gevorderden leeftijd. In 1S15 werd hij tot luitenant-kolonel en inspecteur der bnskruid-fabricatie benoemd en belast met het t.oezigt over 's rijks artillerie-laboratorium te Delft. Later in verschillende connnissien werkzaam werd hij iu 1833 bevorderd tot ko lonel en als zoodanig gepensioneerd. In 1S38 tot den rang van generaal-majoor verheven werd hij in 1S49 benoemd tot kommandeur der orde van de Eikenkroon. Ei.ei'BtHiN.e'Baws. Serooskerke (Schouwen) 8 april. Heden morgen maakte onze leeraar, de weleerwaarde heer ds. C. M. van derWeyde» aan de gemeente bekend eeue beroeping te hebben ontvan gen naar de gemeente Vrouwepolderin Walcheren, eu dat zijn eerw. die beroeping gedurende drie weken in ern stig- beraad zoude nemen. De gemeente ziet den uitslag belangstellend tc gemoet. Mac 5 me. f De état-major van Z. M. korvet met hulp-stoom ver mogen Medusa, op den 10 dezer te Nieuwediep in dienst gesteld,is zamcngesteld als volgt: de kapitein luitenant ter zee H. J~. van Maldeghemkommandant; de luitenant ter zee Ist.e klasse J. van Maurik, 1ste officierde luitenants ter zee 2de klasse H. D. Slegt, W. Enslie en jhr. F. L. Brant. sen; de adelborsten 1ste klasse C. J. E. Brutel de la Rivière H. D. Guyot en jhr. A. F. Meyer; de officier van gezondheid der 2de klasse C. F. W Juzï; de officier van gezondheid der 3de klasse J. F. P. Errnerinsde officier van administratie 2de klasse J. Boom, en de scheepsklerk G. C. van der Hart. Naar men verneemt is tot kommandant benoemd van Zr. Ms. brik Venus, die den 15 dezer te Hellevoetsluis iu dienst zal worden gesteld, de kapitein-luitenant ter zee R. van Voss. Zr. Ms. schoonerbrik Makassar, kommandant de luit. ter zee 1ste kl. H. P. de Koekis heden ochtend ter reede van Vlissingeu aangekomen van Portmouthlaatst van Cherbourg. ^rese§ctIailileEM!ia BaepEgèemu Het gezelschap Groningsche geneeskundigen heeft zicli bij adres gewend tot den gemeenteraad met verzoek tot oprig- ting eener gezondheids-commissie binnen Groningen. Bij het ministerie van binnenlandsche zaken is, ten behoeve van de noodlijdenden door den jongsten watersnood, ontvangen 1. een honderd zeven en tachtig gulden, zijnde de zuivere opbrengst van een concert door de muziekale vereeniging Aurora, den 28 Maart jl. te 's Gravenhage gegeven 2. twintig gulden van FMB ónder postmerk Rotterdam; 3. een wissel groot drie honderd guldens van den heer Emile Georgie, Zijner Majesteits consul te Stuttgart;

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1