c uitmlmtirs c li c ütijïrinQfn. Zr. Ms. transportschip Prins Willem Frederik Hendrik, koinm. de luit. ter zee Isle kl. J. W. deRuyter de Wildt, is den 3 maart te Suriname aangekoomen. tf*euieentera.ad vara ^Sirtclelfourg-. Zitling van 10 April. Voorzitter j.hr. mr. Paspoort van Grijpskerke. Afwezig de heel-en van de Graft, mr. van Pekelen en Sprenger. Dg notulen der vorige ziHing goedgekeurd zijnde, berigt de voorzitter dat hij kennisgave heeft ontvangen van de heeren mr. van Eekelen door ongesteldheid, van de Graft, door ambtsbezigheden, en Sprenger, door huisselijke om standigheden verhinderd de zitting bij te wonen. Aan de orde zijnde de deliberatie bij resumtie op de begroo- ting voor de bank van leening, vraagt de heer mr. Vis in lichting of de door den heer mr. van Diggelen aangewezene hoogere uitgave van/2000, dan het beheer bij den pachter waarheid behelst. De voorzitter verklaart dat hij over het vroegere beheer niet oordeelen kan. Door hem en de heeren mrs. Bijleveld en Sifllé wordt vervolgens in het breede ontvouwd dat de com missie bij deze begrooting meerendeels hare voordragten vond gebaseerd door raadsbesluiten dat hare behoeften van personeel zoo wel als van vuur, licht, schrijfbehoeften enz. grooter zijn doordien de inbrengers, die door de beleeners werden bezoldigd zijn vervallen en de bank thans ook geheele dagen is opengesteldterwijl eindelijk het geheel een crediet is waarvan liet zuinig bestuur aan eene com missie is opgedragen, waarin ook twee raadsleden zitting hebben. De heer mr. Vis gelooft met liet oog op de financien der gemeente met aandrang tot een zeer zuinig beheer te mogen uitnoodigen. Na deze uitvoerige discussie wordt de begrooting in om vraag gebragt, goedgekeurd met 13 stemmen tegen 1 (de heer mr. van Diggelen.) Ten andere wordt in behandeling genomen de voordragt der commissie tot toekenning eener gratificatie van 50 aan den voormaligen marktmeester A. Duyk Hendrikse, waarover de stemmen in de vorige zitting staakten. Nadat de voorzitter zijn ongunstig prae-advies had her haald en de leden der comm ssie in het voordeel van den adressant spraken wordt deze voordragt verworpen met 9 stemmen tegen 5 (voor: de heeren van Deinse, Rekker, mr. Si-Hé, mr. Snouck Hurgronje en mr. Verbrugge. De zelfde commissie adviseerde tot toekenning van ƒ100 gratificatie aan' den opzigter der verlichting Akkerman, die deze betrekking 48 jaren vervulde. Op eene vraag van den heer dr. Damme bekent de voor zitter dat, hij in eene dwaling verkeerde toen hij ter vorige vergadering meldde dat dit verzoek was vervallen door het aan hem opdragen eener andere betrekking. Het voorstel der commissie wordt verworpen met 10 stem men tegen 4 (voor de heeren Rekker en mrs. SiflléSnouck Hurgronje en Verbrugge.) Daarna brengt de voorzitter een van hem uitgaand voor stel in omvraag om dien persoon een pensioen van 50 toe te kennenhetwelk wordt aangenomen met 12 stemmen tegen 2 (de heeren Salomonson en mr. van Diggelen.) Het artikel pensioenen op de gemeente-begrootingwordt in verband daarmede alsnog vermeerderd niet 50, uit den post voor onvoorziene uitgaven. De gewijzigde begrooting zelve met de memorie van toe lichting, zoo als een en ander ter visie lag, alsnu in be handeling komendevraagt de heer mr. Vis eenige inlich ting omtrent den zijns inziens treurigen toestand der plaat selijke geldmiddelen. In het bijzonder betreurt hij het dat de post tot aanschaffing van straatkeijen thans ook weder moet vervallen daar de verbetering der straten ongetwijfeld het meest urgente binnen deze gemeente is. Eene te gelde making van inschrijving ten name der gemeente op het groot boek der 2£ pet. W. S.zou hij ook om de thans zeer gunstige- stand der effecten niet onraadzaam achten, maar hij geeft zijne vrees te kennen dat het voornemen om dit kapitaal \veder te reïntegreren niet zal kunnen worden ver wezenlijkt. De 'lieer mr. Bijleveld geeft de verlangde inlichtingen en betuigt over het geheel dat de toestand der gemeente-finan cien niet zoo treurig Ts ^ls men hieruit zou opmaken. Hij wijst op de belangrijke'gÉmeenfcewerken in de laatste jaren t.ot stand gebragt, op de .Herstel ling der kaaimuren, die ge durende 3 jaren telkenj-a^e.;eene uitgaaf van 11000 vor derde. 'Deze mindere uitgaaf over 1856, benevens de als dan niet» voorkomende.-pöst van 13000', herstelling Bel- lingbrug, lejért .een-zeer-bclangrijke vermindering van uit gaven voor het vervolg op. Hij beschouwt de toestand dus niet zoo ongunstig, In omvraag gebragt, werdt de begrooting hierop met alge- meene stemmen aangenomen, eu burgemeester en wethouders uitgenoodigd daaraan het gewone gevolg te geven. Insgelijks delibererende op het ter visie gelegen hebbende voorstel van burgemeester en wethouders omtrent de rege ling der plaatselijke belasting op de cokes, vraagt de keer mr. van Diggelen het woord, die vermeent dat de door de firma Robbé en Co. aangegeven reden voor het vermeerderd verbruik van steenkolenals of eene veranderde verwarming der fournuizen was ingevoerd onwaar isalthans niet de geheele waarheid behelst. Hij beschouwt als oorzaak daarvan de vrij algemeene erkende waarheid dat in den laatsten tijd niet meer het economisch gas uit preparaat van de heeren Cossas wordt gestooktmaar gewoon steenkolengas. Reeds inde raadsvergadering van-21 October a. p., is dit punt ter sprake gekomen, en als raadslid beschouwt hij zich ver- pligt daarop terug te komen. Men vraagt thans eene gunst die adhesie zou uitdrukken, aan hunne handelwijzewelke in strijd is met het contract, en veeleer zou zijns inziens dus op naleving van dat contract behooren te worden gewaakt. De voorzitter verklaart zich met dat gevoelen ia vele opzigten te moeten vereenigen. Op zijn voorstel wordt in- tusschen besloten om de geheele beslissing, zoo ten deze als omtrent het contract zelve, aan te houden tot dat de uitslag zal bekend zijn van eene hem bekende en thans aan hangige onderhandeling tusgclieu de firma Robbé en Co. en de heeren Cossas en Co.ter zake der levering van de bedoelde compositie. Een voorstel van burgemeester en wethouders omtrent eene minkostbare organisatie van het algemeen armbestuur binnen deze gemeente, wordt overgelegd en (zonder voorle zing) besloten dit stuk ter inzage van de raadsleden ter griffie neder te leggen. Bij concept-resolutie wordt op voorstel der financiële commissiein gevplge het bij monde van den wethou der mr. Bijleveld uitgebragt rapport, de rekening van den schuttersraad binnen deze gemeente gearresteerd en goedgekeurd, iu ontvang op 1956,42 uitgaaf 1853,99, en alzoo sluitende met een in de eerstvolgende rekening te verantwoorden goed slot van 102,43. De openbare zitting is hierop gesloten. Ën^eland. Londen 7 april. In militaire kringen houdt men het voor zeker, dat lord Paget als kommandant over de ligte kaval- leriein plaats van den tot inspecteur-generaal benoemden lord Cardigan, naar de Erim zal vertrekken. Op eene meeting der Polish and liberal committees, te Sheffield gehouden, werden de volgende resolutien ge nomen: dat de verklaringen van lord Palmerston in het parlement aaugaaude Oostenrijk en Hongarije, de aarzeling der regering in het voeren van den oorlog en de voortdu rend vruchtelooze en langdurige pogingen om op de grond slagen der vier punten een vrede te sluiten, geschikt zijn om de grootste rampen te veroorzaken; dat volgens het ge voelen der meeting deze oorlog voor het vaderland onmo gelijk goeds kan aanbrengen', in zoo verre Polen, Italië, Hongarije en andere nationaliteiten niet te hulp geroepen wordenen in hare oorspronkelijk onafhankelijke positie als europesche staten hersteld worden dat de vreesselijke onge lukken, die Engeland sedert den jongsten aanval van Rus land op Turkije geleden heeft, hoofdzakelijk aan de oosten- rijksche alliantie zijn toe te schrijven, eene alliantie, welke men zoude moeten opgeven; dat het wenschelijk zoude zijn permanente committés van beide parlementshuizenter con trolering van de buitenlandsche aangelegenheden in te stel len volgens het beginsel van dergelijke committés in de Vereenigde Staten." In dien geest werden petitien aan het parlement gerigt. De gemeenteraad van Londen heeft besloten aan den keizer en" de keizerin der Franschen bij hun bezoek van de engelsche hoofdstad een adres van gelukwensching aan te bieden. Een brief uit het legerkamp voor Sebastopol zegt, dat zoodra alles gereed zal wezen voor het beschieten dei- vesting, niet minder dan 404 kanonnen hun vuur te ge lijkertijd tegen de plaats zullen openen. -T- In den avond van 8 dezer zijn op de hoogte van Duins gezien een twintigtal engelsche oorlogschepen, be- hoorende tot de Oostzeevloot, en eene drijvende batterij op sleeptouw hebbende. Ruslaud. Petersburg 30 maart. Door den minister van oorlog is eene zeer groote leverantie van onderscheidene artikelen voor het leger voor 1855 uitgeschreven later zullen 900,000 paar laarzen 9 volgens eene afzonderlijke kennisgeving, aan genomen worden. De termijn voor de aanneming wordt tusschen 18 april en 14 mei opgegeven. Volgens de be doelde kennisgeving van den minister van oorlog moeten voor de garde- en linietroepen 739,914 paar laarzen ge leverd worden. Van eene geloofwaardige zijde wordt stellig verzekerd dat, wanneer de doortogt van de Dardanellen en den Bos- phorus vrijgesteld werd, Rusland onder geene voorwaarde aan eenigerlei voorstel tot beperking in het getal zijner •schepen in de Zwarte zee zal treden. Nevens de eigenlijke conferentien zullen nog afzonderlijke onderhandelingen tus schen de oostenrijksche en rüssische gevolinagtigden plaats hebben, hoewel geheel in overeenstemming met de fransche en engelsche gevolinagtigdenen welke ten doel hebben eene toenadering van afwijkende gevoelens en alzoo eene be vordering van de conferentien zelve en yoorkoming van botsing. Sedert de aanval der geallieerden tegen de linkerzijde van de werken van Sebastopol is gerigthebben de Rus sen, ter dekking van den toren Malakoff, een nieuw bas- t.iou opgeworpen en gewapend. Dit bastion voert den naam van Korniloff. Daarna hebben zij nog voor dit bastion eene lunet, genaamd Kamschatka, gebouwd. Herhaalde aan vallen van de belegeraars'om deze werken onschadelijk te maken zijnzoo als bekend ismislukt. De belegeraars hebben niet te min hunnen arbeid, teneinde deze aanvallen met meerderen nadruk te kunnen herhalenijverig voort gezet en tegen het hoofd hunner loopgraven aan die zijde is de aanval der Russen in den nacht van 22 op 23 april gerigt geweestomtrent welks uitslag tot dus ver van hunne zijde geen omstandig berigt is bekend gemaakt. ëjiijsaiTBje. De Diario Espanol beweert dat de geruchten, die in om loop waren aangaande eene ministeriele krisisvan grond ontbloot zijn. BD bü 1 sc Ba Baia dl Weenen 9 april. Ali-pacha is gisteren avond alhier aan gekomen en aan het hotel der turksche legatie afgestapt. De nieuwe uit St. Petersburg verwachte inatructien zijn tot lieden toe nog niet ontvangen. De conferentie heeft heden eene zitting gehouden waarbij de heer Drouyn de Lhuys en Ali-pacha tegenwoor dig waren. Zij heeft slechts een uur geduurd. Terwijl nu de conferentien weder hervat zijn in bijzijn van de heeren Drouyn de Lhuys en Ali-pachais het niet overtollig er nogmaals op te wijzen dat bepaaldelijk het derde punt tot hiertoe de belangrijke hinderpaal heeft opgeleverd Eenige dagbladen, die trouwens zeer verkeerd waren in gelicht, hebben voorgewend dat het vierde punt niet be trekking tot de voorregten der christenen van alle seetea n de geheele uitgestrektheid van het turksche rijk, de steen des aanstoots zou uitmaken. In tegendeel hebben al de gevolinagtigden bij het schortsen der beraadslagingen over het derde punt, om zich daarover met hunne respectieve gouvernementen te verstaan, dadelijk het onderzoek van het vierde punt aangevangen en vopr de verdaging tot 9 dezer tot algemeen genoegen ten einde gebragt. Deze goedkeuring van het vierde punt is echter zonder twijfel slechts voorloopig, even als die van het eerste en tweede, en noch van het reeds voorgevallene noch van het verder te behandelen zal iets met zekerheid bekend zijn voor de onderteekening van het eind-protocoldat de overeenkomst omtrent alle vier de punten zal bevatten. Zooveel is in- tusschen nu reeds besloten dat men zich omtrent het lot der christenen in Turkije heeft verstaandat Rusland af stand heeft gedaan van de uitsluitende bescherming der Grie ken en wanneer men zich omtrent het derde punt verstaat (de beperking der rüssische magt in de Zwarte zee) behoeft men geen vrees te koesteren dat men over het vierde punt den staf zal breken. Nadere berigten van Berlijn spreken ten stelligste het telegrafisch berigt tegendat de generaal van Wedell naar Parijs zoude vertrokken zijndaar hij zich nog te Berlijn bevindt en aldaar de paasehdagen zoude blijven. Volgens een berigt van 9 dezer, was de generaal toen nog aldaar, in afwachting van 's konings bevelen. Van eene geloofwaardige zijde wordt het voor zeer waarschijnlijk gehouden, dat keizer Napoleon Weenen zal bezoekenmaar tevens dat dit eenigzins later zal plaats hebben dan men eerst verzekerd heeft. Alsdan zouden ook nog andere v.orsten deze hoofdstad bezoeken, zoo dat er eene soort van vorsten-congres zoude ontstaan. Eene reeks van berigten in de Wiener-zeitung bevat treurige tafereelen van zware overstroomingenwaardoor in den loop van februarij vele plaatsen in Hongarije bezocht zijn; zij betreffen voornamelijk deBekes, Czanader, Arader en Szathmarcr komitaten. Eene depêche van de Wiener-Presse meldt, dat bij den uitval der Russen op 23 Maart van de rüssische zijde 1000 en van die der geallieerden 500 man buiten gevecht zijn gesteldden 24 was het wapenstilstandom weder zijds de dooden te begraven; den 27 werd het schieten hervat.' De luitenant graaf IConingsmarck van het 6de ku- rassiers-regement (keizer Nicolaas) is voor den tijd van 6 maanden geattacheerd aan het pruissische gezantschap te 's Gravenhage. Men verzekert dat van het fransche kabinet offi ciële verklaringen zijn ontvangen betreffende de kwestie van den Sondtol, waarbij Pruissen dringend uitgenoodigd wordt om in gemeenschap met Frankrijk de Sondtol-kwes- tie tot een goed einde te brengen. Aan den landdag van het groothertogdom Hessen, welke den 12 dezer te Darmstad vergadert, zal onmiddel lijk een wets-ontwerp worden aangeboden tot bewilliging van een aanzienlijk crediet voor oorlogskosten. De benoo- digde som zal door eene leening gevonden worden.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 2