MIDDELBURGSCHE Dingsdag COURANT. 3 April ®inrtralartös.clje ®tjöiitgea. N°- 40. 1855, Dpse courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags eu Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post 3,10. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regelvan HuwelijksGeboorte of Doodbekend makingen enz.van één tot zes regels 1,50voor eiken regel daarboven 22 cent. Buiteugewoon grootte letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van Maandag avond 9 ure. Van tijd tot tijd ontvangen wij klagten over het laat rondbrengen der Couranten bin nen deze gemeente. Zoo lang het telegraaf kantoor alhier niet is opengesteld is eene vroegere rondbrenging onmogelijkwillen wij de amsterdamsehe beursnotering van den zelf den dag opnemen. Aan de geaboneerden die zulks mogten begeren willen wij echter gaarne in plaats van de editie van 9 uredie van 4£ ure doen bezorgen ingeval zij van hun verlangen aan het bureau dar Courant ken nisgeven. De Uitgevers. Bij de op den 27 maart gehoudene aanbesteding te Neuzen is aangenomen 1. het maken der kramwerken al daar voor de som van ƒ3190 door den lieer A. Hinders te Broei ens'2. hot éénjarig onderhoud der gebouwen aldaar voor ce som van ƒ3390 door den heer S. van Rees te Neu zen; 3. hst éénjarig onderhoud der aardewerken aldaar door den heer D. van Rees te Neuzen voor de som van 1387. Ds hooge raad der Nederlanden heeft het vonnis der arrondissements-regtbank te Middelburg, waarbij', overeen komstig de conclusien ven den heer officier van justitie, aan de gemeente Middelburg hare vordering tegen de Ge broeders Abrahams, als uitgevers der Middelburgsch® cou rant, was ontzegd, bij zijn .arrest van den 30 maart jl. vernietigd en haar die vordering alsnog toegewezenstrek kende tot betaling ecner som van 250met de intressen van dien sedert den dag der dagvaarding en. de kosten van het regtsgéding, 328 Miliciens van de ligting van 1854 zijn lieden aan het provinciaal kommandement afgegeven om morgen met de stoomboolen van hier te vertrekkenbuitendien gaan 25 van hunne woonplaatsen regtstreeks naar hunne korpsen- Be telegraaf-toestellen in het kantoor alhier zijn thans geheel in order. Wanneer de dienst voor het publiek zal geopend worden is echter alhier nog niet juist bekend, doch men vermoedt dat dit binnen weinige dagen zal pla&ts hebben. Dingsdag jl. had te Zierikzee de plegtige installatie plaats van het Dieuw benoemd lid der arrondisseme/iis-regt- bank aldaar, de heer mr. J. P. van der Bilt. Door de Nederlandsche handelmaatschappij zijn bevracht: voor Amsterdam 17, voor Rotterdam 11voor Dordrecht 2 schepenvoor Schiedam 1 schip en voor Middelburg 1> Onderneming, gezagvoegder J- Jolianssen. Dezer dagen zijn door de zorg van de sub-commissie de voorwerpen, bestemd voor de wereld-tentoonstelling te Parijsvan hier verzonden. Zij bestaan uit1 brandspuit met zuigers en toebehooren, 1 model dito op T'ö van de grootte, door de gebr.'Peek te Middelburg; 1 paar verlakt jederen laarzen uit een stuk, 1 paar jagtschoeuen met onziglbare naden, 1 paar geplooide bottines, door J. W. Ie Marchand te Middelburg boelcdrukwerkdoor J. C. W. Altorffer tc' Middelburg; kantoorboeken en notitieboek jes, door de gebr. Abrahams; monsters garancine, door de -Middelburgsche Garaucinefabriekmonsters meekrap f door de Zeeuwsche Maatschappij voor Meekrapbereiding te Wilhelminadorp; 1 model brandspuit op van de grootte, 1 lederen brandemmer met kopnagels, door W. van der Os te Vlissingeu; monsters bewerkt vlas op verschillende wijzen, zoo in zout-, brak- als zoetwater behandeld op eigene wijze, door J. II. Ochtman Jz. te Zierikzee; bene vens 2 schilderijen van den heer J. E. Schutz en 1 dito vanderi heer C. Kiinmel te Middelburg, waar van wij reeds vroeger hebben melding gemaakt. Z. M. de koning is in den ochtend van donderdag te Amsterdam aangekomen. Onmiddelijk na de aankomst vertoonde Z. M. zich op het ballcon alwaar hij door eene talrijke menigte met herhaald gejuich werd begroet. Den volgenden dag nam de audiëntie een aanvang die zeer druk bezocht werd. Dien middag en des vrijdags was er diner. Des zaturdags was Z. M. tegenwoordig bij het te water laten van het barkschip Koning Willem III op de werf van den heer de Boot. De tentoonstelling van het vee op het Dril- veld en de toevlugt voor hehoeftigen werden mecle door Z. M- bezocht. Zondag woonde Z. M. de godsdienstoefening onder het gehoor van ds. Meyboom bijen begaf zich later naar 1 het Zoölogisch genootschap Natura artis magistra. De terugkomst van den vorst te 's llage zal vermoedelijk hedeu plaats hebben. Z. D. II. prins Nicolaas van Nassau is den 30 maart met den eersten spoortrein uit de residentie naar Amsterdam vertrokkenom van daar naar hoogstdeszelfs st aten terug te keeren. Men verzekert dat de heeren G. W. Yree&e en mr. J. R. Thorbecke bedankt hebben voor de benoeming tot leden der afdeeling taal-, letter-, geschiedkundige en wijs- geeriga wetenschappeu der koninklijke akademie van weten schappen. Deaer dagen zijn van wege het departemeut ^au marine uit de modelzaal eenlge voorwerpen afgezonden voor de groote tentoonstelling te Parijs, waaronder zich in klein model bevond ds bosijer dis in der tijd door hst nederlaud- sche gouvernement aan Z. M. den keizer aller Russen ten geschenke is aangeboden. Naar wij vernemen heeft de heer kapitein luitenant G. Eabius bereids het vaderland weder verlaten en bevindt zich thans in Engelandvan waar hij zijne reize naar Oost-Indië zal voortzettenom aldaar het bevel over Zr. Ms. stoom schip Gedehop zich te nemen en ten tweeden male Japan te bezoeken. Zoo als bekend is zullen de heeren van Lijn den en Hardenbroekdoor Z. M. den koning belast met eene partikuliere zending aan den keizer van Japan, den heerBa- bius vergezellen. Blijkens de opgaven tot dus ver?e bij hei departement van binnenlandsche zaken ingekomen, heeft de algemeene collecte ten behoeve der noodlijdenden door den jongsten watersnood wien het ontbreekt aan eigen middelen tot her stel van hun verlies of tot voorziening in hunne behoeften opgebragt, in Noordbrab.14,882,4.14, Gelderl.46,250,29$, Zuidholland ƒ147,868,65, Noordholland 121.250,21, Zeeland 13,370,73$, Utrecht 25,726,45 Friesland 27,925,21, Overijssel 18,840,31$, Groningen 19.885,56, Dreuthe ƒ4,879,19, Limburg 8,813,59; totaal 449,692,62, bene vens eenige oude en vreemde muntstukken, waarvan de waarde later zal worden opgegeven, eenige kleedingstukken, levensmiddelen en brandstof. Daarenboven is bij voormeld departement nog regtstreeks ontvangen en bij die opbrengst gevoegd eene som van ƒ2,225,641, makende met het vorenstaande bedrag eene som van ƒ451,918,261. Voorts is nog met eene door de gevers bepaald aangewezen bestemming ontvangen eene som van 1,570,98. 05enE(tteDBiiSini«g"eni en UnesluaSteim. Bij besluit van den 29 maart is door Z. M. aan hoogst- deszelfs raad van legatie J. Z. Mazel, secretaris-generaal van het ministerie van buitenlandsche zaken, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der onderscheidings teekenen van kommaudeur der 1ste klasse van de Guelphen- orde, hem door Z. M. den koning van tlanover geschonken. Bij Sr. Ms. besluiten van den 29 maart zijn benoemd: tot kantonregter te Aalten mr. B. V/. J. Immiuk, thans griffier bij het kantongeregt aldaartot griffier bij gemeld kantongeregt mr. J. van der Bellzadvokaat te Arnhem, en tot kantonregter Ie Rotterdam (kanton no. 2) mr. A. A. J. Cla,nt. thans kantonregter te Alphen. Bij koninklijk besluit van de zelfde dagteekening zijn be noemd tot directeurs van de postkantoren: te Dordrecht de heer B. W. van Bommelthans directeur van het post kantoor te Schiedam te Schiedam de heer S. G. Heringa, thans directeur van het postkantoor te Vlissingeu; te Amers foort cle heer VY. B. de Bruynthans commies der poste rijen van de 1ste. kl.te Vlissingeu de heer A. Bertling, thans Goniiïiies der posterijen van de 1ste lel-; te Hilversum de lieer H. J. L. Tbicfvry, thans surnumerair bij liet Vak der posterijen; te Zevenaar de heer J. J. Doffignies, thans surnumerair bij het vak der posterijen. Tot commiezen der posterijen van de 1ste kl. de hecren G. W. baron Sweerls de Laudas Wyborgh en J. J. Smith, thans commiezen van de 2de kl.; van de-2de kl. de heeren H. A. C. van Bleis- wijk Tierens en J. van Zandijk, thans commiezen van de 3de kl.; van de 3de kl. de heeren B. II. Gallé en W. Slich- tenbreethans snrnumerairen bij het vak der posterijen. Tot surnufaerairen bij het vak der posterijen de heeren L. O. van der Beltzwonende te Arnhem P. G. E. de Lang, wonende te Rotterdam W. A. Piepers wonende te Zwolle, en A. J. Scliregarduswonende te Doesborgh. Bij koninklijk besluit van meergemelde dagteekening zijn verplaatst de volgende controleurs der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsenalsdc hecren J. D. Bichon van IJsselmonde. van Hellevoetsluis naar Gouda; B. van Eek, van Zierikzee naar Hellevoetsluis: E. Hoyer, van Middelbands naar ZierikzeeT. A. A. de Timmerman, van Groningen naar Kampen; P. H. B. Motké, van Oost- burg naar de gemeente Groningen voor de 2de afdeeling, en O. M. Tetrode, van Drourijp naar Meppelbenoemd tot controleur der directe belastingenin- en uitgaande regten. en accijnsen te Oostburg, de heer J. Goossens, thans hoofd commies der zelfde middelen te Rotterdam. Bij Zr. Ms. besluit van den 29 maart is de heer mr. J. W. van der Meer'de Wijs. praetiserend advokaat te Amster dam, op zijn verzoek eervol ontheven van het hem bij Zr. Ms. besluit van den 29 juny 1852 opgedragen lidmaatschap van de algemeene commissie van likwidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamerseu zulks met dank zegging voor de ijverige diensten door hem in die betrek king bewezenterwijl in deszelfs plaats tot lid van evengc- noemde commissie is benoemd de heer mr. B. B. Karseboom, advokaat-generaal by het provinciaal gecegtshof in Noord- hollaud. eu lid van den raad der gemeente Amsterdam. Bij besluit van 27 maart heeft Z. M. aan J. B linden - bacli Jz.op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als bur gemeester van Aardenburg, en in zijne plaats als zoodanig benoemd P. L. Reepmaker. MaanBséeoa eaa weteEiseSaappeaa;,, Eergisteren hield de koninklijke akademie van weten schappen hare gewone maandelijksche bijeenkomst. De voorstellen der academia delle sciencie te Bologna en der sencken bergische stiftung te Frankfort, tot ruiling van werkenzijn aangenomen. Op voorstel van den heer Stamkart is besloten omge lijk in januar j 1854 is geschiedtabellen der gemiddelde waterhoogten van den Helder te doen berekenen eii de kosten daarvan door de akademie te doen dragen. De heer A. Brandts heeft voor de verslagen inge zonden een opstelgetiteldu Over houlparenchymde

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1