vernieuwd bewijs dat de heer Bekker ook de meer klas sieke stukken van vroegeren tijd met kracht, gevoel en groote naauwkei.righeid weet uit te voeren; hetgeen niet weinig bijdraagt om zijn spel te levendiger in het geheu gen te doen blijven. Wat de verdienstelijke en naar wij vernemen nog jeugdige harpiste betreft, hoe zou het anders kunnen of ook wij waren verrukt door de juistheid, vlugheid en zuiverheid van haar krachtvol spelal mogen wij ons niet in alle opzigfen bcroegd kennen tot het beoordeelen in al zijne bijzonderhedenvan een betrekkelijk weinig ge kend instrument. Zoo veel is zeker dat zij ons heeft getoond hoe liet bij uitnemendlieid is geschikt om het gevoel op te wekken en den geest te verhefFendat zij den concertgever op zeer waardige wijze ter zijde stond en niet het minst heeft bij gedragen tot het regt genotvolle van den avond. Wij weuschen haar toe dat zij steeds moge geaccom pagneerd worden als gisteren iu het heerlijk Adagio en Allegro van Spohrdoor het juiste en zuivere spel van den heer Geulen. Ten sloite weuschen wij dat ook hem het Simplex sjgillum veri" steeds voor den geest zweve, wat; ons zoo aangenaam was in de voordragt van den heer Bekker te ontwaren. Wij vernemen dat beide artisten aanstaanden maandag te Vlissingen eene Soiree Musicale zullen gevenen wij voe gen hierbij den wensch dat dit schrijven een goeden invloed zal uitoefenen op allen die de kunst a'daar hoogschatten en liefhebbente meer daar het tot de zeldzaamheden be hoort, de koninklijke harpzoo meesterlijk tc kunnen hooren. Marïnae. Zr. Ms. stoomschip Merapic, komende van Batavia, is den 26 11. te Ealmouth ingcloopen om steenkolen op te doen alles wel aan boord. Woeusdag morgen kwam van Hellevoet te Nieuwediep binnen Zr. Ms. stoomschip Amsterdam, kapt,-luit. Spanjaard, aan boord hebbende 73 matrozen voor de verschillende hier liggende oorlogschepen. Gezegd stoomschip vertrekt, naar men verzekert, medio Mei e. k. naar Oost-Iudie. WerscSanOesBcïe Bseu-ag-tem. Wij herinneren onzen lezers bij deze dat even als ten vorigen jure, de palmpaardemarkt te Ui recht twee dagen zal duren, en op den 2 en 3 april zal gehouden worden. H. IC. H. prinses Marianne lieert voor cle noodlijden den gegeven eene som van 1000. De vrijmetselaarsloge L'astre cle l'Orieut te Vlissingen "100. Naar wij vernemen zal het bataillon mineurs en sa- peurs van den 16 julij tot den 15 september eerstkomende in de legerplaats bij Zeyst kamperen. Bij het departement, van binnenlandsche zaken is, ter leniging der ellende waarin zoo velen in Nederland door den matsten watersnood gedompeld zijn geworden onder dagteekeniug: 5s Bosch 20 maart. 1855." van B. V., aan wiens woning den 20 dezer niet zou zijn gecollecteerd ontvangen een muntbiljet groot 50. Het meerendeel der korpsen muziekanten aan boord van Zr. Ms. oorlogschepen in Nederland aanwezigheeft zich verdienstelijk onderscheiden door het geven van concer ten enz. ten voordeele der noodlijdende door den watervloed. SSatem-tfneiauii'Aaaï. De regering heeft een wets-ontwerp aangeboden tot. re geling van cle provinciale en gemeentelijke vcrdeeling van het Haarlemmermeer. Daarbij wordt voorgesteld den ge- heelen polder als eene afzonderlijke gemeente aan Noord- holland toe tc voegen, en worden tevens de noodige voor schriften gegeven tot het verkiezen van een gemeenteraad. Volgens art. 1 is de buitenkant, van de ringvaart, welke bij de forten Schiphol en bij de Leecle wordt geacht te loo- pen buiten om die forten en waar de ringvaart zich met andere wateren vermengt (de lijn evenwijdig aan den bin- - .nenkant dier vaart getrokken, op den afstand van de ge- f j-> -.Veine breedte der vaart) de grens tusschen deze en omliggende meenten. Volgens art. 2 draagt de gemeente den naam y^feWlemmerroeer en behoort tot het regtsgebied van het •^"HfSte kfiuton van het arrondissement Haarlem. AA&'n de leden van de tweede kamer der stat en-generaal van regeringswege toegezonden het vierde algemeeue ver slag van het muiitcollegie. Daaruit blijkt, dat's rijks munt het geheele jaar heeft doorgewerktgedurende negen maan den zijn standpenningen geslagen van den 1 augustus is tevens voor rekening van het rijk gemunt. In het geheel ^ih^-ge^agen 26,873.340 muntstukken te zamen uitmakende -,i ,«etfè';inomiiiMe waarde van 18,594,704,70. Daarvan is een 7'feelangr|k'%«!j|eelte gemunt voor rekening van bijzondere personenhe£;joverige ten behoeve van het rijk. I. Voor rekening van bijzondere personen: 1. 4,337,338 stukken van twee en een halve gulden2. 4,513,682 guldens. II. Van staatswege: 1. voor rekening van het departement van financien 3,000,000 halve centen; 2. voor rekening van het departement van koloniën aan standpenningen 2,000.000 gul dens. Aan zilveren pasmunt voor Nederlandseh Indië1. in specie van gulden 11,469,638 stukken; 2. in specie van 1/10 gulden 3,552,6S2 stukken. ©uitmlanïrscfie ®tjöhtgm. m K 8$^ '-m Ëngeland. Londen 28 maart. Gisteren hield de commissie van en quête onder het voorzitterschap van den heer Roebuck hare vijftiende bijeenkomstdie voornamelijk gewijd was aan liet getuigen-verhoor van dr. Andrew Smith, directeur- generaal van de medische afdeeling des legers. De door dezen afgelegde vérklaringen bevestigen.hoofdzakelijk het geen reeds vroeger door anderen was gezegd. Volgens The moruing-post is in de Weener-conferentien besloten om, betreffende het derde punt, het gevoelen der respective regeringen in te winnen, aangezien degevolmag- tigden niet bij magte zijn hunne iristructien met elkander in overeenstemmiug te brengen. Het eerste en het tweede punt zijn op nieuw aan be raadslagingen onderworpen. Zij waren aanvankelijk toe gestemd maar nog niet aangenomen. Het is te betwijfe len of de czaar de voorwaarden der geallieerden aanuemen zal. Wij vermeldden onder de telegrafische berigten in de laatste editie van ons vorig no. bereidsdat in de zittin gen der beide huizen van het parlement op eergisteren avond een voorstel tot het geven eener guarantie voor de nieuwe Sardinische leeniug is aangenomen. Sir Ch. Wood gafde toe zegging dat de havens in de Oost- en Witte zeeën gedu rende het gansche saizoen zullen worden geblokkeerd. In het lagerhuis"is met 214 tegen 161 stemmen besloten over te gaan tot eene tweede lezing der bill tot afschaffing van het zegel op de dagbladenterwijl in de zitting van 27 dezer een voorstel van lord Pliynn werd behandeld, strek kende tot. indiening van een adres aan H. M. de koningin ten hetooge der noodzakelijkheid van de herstelling van het koningrijk Polen. Het admiraliteitshof heeft dezer dagen in zake van het hollandsche schip Nijverdal en van anderewegens schending der blokkade in do Oostzee genomenhandels vaartuigen beslist, dat een schip hetwelk vertrokken is met wetenschap van het bestaan eeuer blokkadegeen regt heeft het blokkerende eskader te naderenmet het doel om na- rigten in te winnen. Rnslaud. The times van 28 dezer bevatte belangrijke tijdingen uit Weenen, volgens welke de geallieerden op de vredes-confe- rentien wel niet bepaaldelijk blijven aandriugen op de ont manteling der vesting Sebastopol, doch andere voorwaarden zouden stellen, die ongetwijfeld Rusland zeer ongevallig zijn. Volgens dat blad zou hierdoor het vooruitzigt aanmerkelijk verdonkerd en de kansen van den vrede zeer verminderd zijn. Volgens berigten uit Petersburg was door de heilige synode eene dweepachtige oproepiug gerigt tot het russische volk om ijverig deel te nemen aan de voorgenomene alge- meene wapening der landweer. De synode verwijst daarbij op de helden Donski en Póscharskien op den smaad en hoon waarmede de orthodoxe kerk wordt bedreigd. - The morning-advertiser deelt een berigt nopens de vre. des-onderhandelingen te Weenen mede, naar luid waarvan door graaf Buol een voorstel gedaan is om een wapenstil stand van tien dagen aan te gaau. De Weener presse bevat een gelijkluidend berigt, en voegt daarbij dat men slechts op de toestemming van keizer Napoleon wacht om een stilstand van wapenen aan te gaan. Volgens een berigt uit de Krirn van den generaal Osten Sacken(reeds iu de laatste editie van ons vorig no. opge nomen) hebben drie bataillons Zouaven, gesteund door eene sterke reserve, op 17 maart een aanval beproefd op de legerplaats vóór de nieuw* aangelegde russische redoutes. Zij werden echter uiet groot verlies teruggeslagen. Na deze vrucht.elooze poging handelden de geallieerden minder krach tig tegen de vestingwerken. Den 20 dezer is Gorlcha- koff vopr Sebastopol aangekomen. Een telegrafisch berigt uit, Pera van 19 dezer meldt dat in den nacht van den "16 dezer de fransche troepen iu de Krirn eene russische hinderlaag overvallen, en de daar geposteerde troepen verdreven hebben. Een uitval gelijktij dig door de Russen ondernomen tegen den uitersten linker vleugel is terug geslagen. Het gerucht, dat prins Mentchikoff aan de gevolgen van een typhus zou zijn bezweken, is niet bevestigd.. Het blijkt daar en tegen wel, dat hij het bevel aan den generaal Os- ten Sacken heeft overgedragen die in de eerste dagen van de maand maart in een krijgsraad heeft voorgezetenin welken de maatregelen zijn besprokendie bij eenen storm loop der bor.dgenooten tegen Sebastopol zouden behooren te worden genomen, en zoo verzekerd werd, ook het dóén springen van sommige werken van verdediging iu zich zou den begrijpen. De generaal Gortsehakoff werd den 13 op zijne reis naar de Krirn in Odessa gewacht. De generaal Liïders kommandeerde aan de Pruth. Statie. De sardinische troepen die zich naar de Klim begeveu zullen twee divisien uitmaken of in het geheel vijf brigades, waarvan een tot reserveelke brigade zal bestaan uit vier bataillons infanterie, een bataillon bersagliere (scherpschut ters), eeu eskadron ruiterij en eene batterij artillerie. Een klein sardinisch eskader zal buitendien naar de Zwarte zee stevenenonder het bevel van den scheepskapitein Dinegro. Men Verzekert dat het expeditie-korps dadelijk met 15 a 17,000 man zal versterkt worden, opdat men niet genood zaakt zal zijn weldra nieuwe troepen te penden om het korps, zoo als het traktaat verlangt, op 15.000 man te houden. De koning van Sardinië wordt te Genua verwacht om het expeditie-leger voor het vertrek iu oogenschouw te nemen. De koning zal ook bij de inscheping tegenwoor dig zijn. Een brief uit Rome spreekt van een conflict dat gerezen zoude zijn tusschen het pauselijk bewind en den bevelheb ber van de fransche bezettingstroepen. Daar het 21ste regement naar Givita-Vecchia vertrokken was, om zich naar de Krnn in te schepen, had het romeinscheministerie het zoogenaamde zwitsersche regementthans van de legatien naar de hoofdstad willen doen komen. Hier tegen had de generaal Allonveau de Montréal zich ten stelligste verzet, op grond van bevelen zijner regering, en gaf zelfs te ken nen dat hij dit met geweld zoucle beletten. Dit berigt vereischt nadere bevestiging. Spajfaje. Madrid 22 Maart. Gisteren bragt de commissie door de cort.es benoemd tot het instellen van een onderzoek naar de handelingen der verschillende kabinettendie voor de julij-omwenteling aan het bewind waren haar rapport uit, Zij had gemeend te kunnen volstaan niet een verslag in te dienen van die handelingen, voor zoo veel betreft het ka binet Sartorius dat aan de regering was toen de omwente ling uitbrak. De lieer Arriaga deed echter het voorslel dat de cortes zich met het ontvangen verslag niet zouden tevreden stellen, maar van de commissie verlangen een vor melijk st.ukinhoudende liet in staat van beschuldiging stellen der ministerswelk voorstel met bijna algemeene stemmen werd aangenomen. IBflnntseSallaEaiil. Munchen 26 maart. Koning Lodewijk van Beijeren, ge heel hersteld van den aanval van beroerteten gevolge waarvan hij op liet. uiterste heeft gelegenis gisteren na middag alhier aangekomen en werd door de bevolking der hoofdstad in massa zaamgestroomd met onbesclirij fel ijken jubel ontvangen. Eene deputatie der burgerij vau Keulen, die zich herwaarts heeft, begeven om den herstelden vorst te begroeienis heden door den regerenden koning Maximiliaan in plegtige audiëntie ontvangen. Parijs 29 maart. De Monil.eur van gisteren behelst het berigt dat H. 1*1. M. M. de keizer en de keizerin tegen den 15 apri', op uitnoodiging van koningin Victoria, een bezoek aan H. M. t.e Londen zullen gaan afleggen. De heer Drouin de Lhuys is gisteren naar Londen ver trokken om van daar naar Weenen door 1egaan, teneinde den heer de Bourqueney in de conferentien terzijde te staan. In ons vorig uo. deelden wij reeds onder de laatste tijdingen mede dat de Monileur de la Hotte de russische krijgsmagt in de Krirn op dit oogenblik op niet meer dan 115,000 man schat. De Monileur van 27 dezer bevatte een artikel waarin een tafereel wordt opgehangen van de regeringsdaden van Nikolaas, keizer van Rusland, en de gevolgen worden ont wikkeld die zijn overlijden kan na zich slepen. Dit arti kel eindigt aldus: zr Eene natie zoo groot als de Eransche verheugt zich niet wanneer de dood een barer tegenstanders, hoe mag- tig die ook zijn moge, treft. De wereld zal wel begrijpen dat Godtoen Plij den vorst uit den strijd wegnam die dien strijd had begonnentevens den voornaamsteu hinder paal voor den vrede heeft doen verdwijnen. Erankrijk

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 2