MIDDELBURGSCHE COURANT. Fi°- 36. Zaturdag 24 Maart. 1855, Deze courant verschijnt des Dings&iffs, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave dén avond te voren ten S ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,4-0. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 33 cent per regelvan HuwelijksGeboorte of Doodbekend; makiugen enz., van één tot zes regels ƒ1,50, voor eiken regel daarboven 33 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsiug moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt koutant. Editie van Vrijdag avond 9 ure. EfoinidsdoBSaeiid. Dc Burgemeester en Wethouders van Middelburg; Gelet op de verordening op de Hondenafgekondigd den 20 Mei 1854-, besluiten: Art. 1. Alle Hondenop de openbare straten of wegen loopende, moeten, tot nadere aankondiging, van een ijzeren of koperen Muilkorf, volgens het bij de Polioie voorhanden modelvoorzien zijn. Art. 2. De hoofden van huisgezinnenvan welke een der leden van een Hond gebeten is nf later gebeten zal wordenzullen hiervan onmiddelijk aangifte doen aan het Bureau van Policie. Art. 3. De ambtenaren van Policie zullen in het belang der algemeene veiligheid toezien, dat de bepalingen van dit besluit stiptelijk worden opgevolgden zorg dragen dat de Honden, in strijd met art. 1 aangetroffen wordende, dade lijk worden afgemaakt. En is hiervan afkondiging geschiedt waar het behoort den 18 Maart 1855. De Burgemeester en Weihouders (get.) PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. De Secretaris (get.) M. E. LA NTS HEER. Üïmu'niünösdje tMjömgm. SgSdcfleïBsHaa-g-S3 5Saaa-t. Bij de op gisteren ten raadhuize dezer gemeente plaats gehad hebbende openbare aanbesteding van het leveren en stellen van eene dubbele ijzeren draaibrug op de plaats der vroegere Bellingbrugmet het afbreken en vernieuwen der kaaimuren, is daarvan aannemer geworden de heerj. Age- link van Rentergem alhier voor de som van 13,400. De tot risico van den tegenwoordigeu pachter beproefde hsrverpaeMing der aan de gemeente behooreude korenmolens, heeft geen voortgang gehad, alzoo zich daarvoor geene inschrijvers hadden opgedaan. In ons no. van 17 dezer deelden wij een berigt mede volgens hetwelk door den ambtenaar der 1ste klasse J. van Meerendonk het leven eener vrouwdie in het water ge stort waszou gered zijn. Wij vernemen nader dat haar de eerste hulp is toegebragt. door den assistent-loods Wil lem Vogel alhier. Wij zien ons in staat gesteld de nadere specificatie mede te deelen van de op 20 dezer voor de door den waters nood lijdenden gehoudene collecte te Vlissingen. Het to taal-generaal bedraagt 776,29 waarin is bijgedragen door de ingezetenen 6S9,29, de officieren van de in garnizoen zijnde kompagtiien vesting-artillerie 58 de onder-officie- ren en verdere manschappen van dat wapen 6,50 de offi cieren van Zr. Ms. wachtschip en van de schooner Makassar 22,50. Te zamen 776,29. Den 20 dezer werd te Goes eene soiree musicale et littéraire gegeven waarbij men zich in eene talrijke opkomst mogt verheugen terwijl zoo wel de uitgevoerde muziekstuk ken als de zang eu declamatie bijzonder hebben voldaan. Men schrijft ons uit Goes onder dagteekening van gisteren De collecte voor den watersnood in deze gemeente heeft opgebragt 565,78i. Binnen de gemeente Kloetinge was de opbrengst der collecte 94,21 J, terwijl daarna aan het bestuur onder de letters IC. Y. P. eene gift is ter hand ge steld van 50; alzoo te zamen 144,211." De opbrengst der collecte, van rijkswege uitgeschre ven ten voordeele der noodlijdenden door den watersnood en den 20 dezer gehoudenheeft alsnog in de navolgende gemeenten opgebragt Te Alkmaar 2000,—Amsterdam /GS.898,25 (behou dens nog in te wisselen vreemde coupons enz.)Ankeveen en ICorteuhoef 180,14^Bergen op Zoom ƒ268,24, Breda ƒ2277,— Delft ƒ3200,—Deventer 2923,57i Gorin- chem ƒ1100,Gouda /1358.59-i-'s Graveland 425,66 's Gravenhage 62.759,Haarlem 11,632,621's Herto genbosch 1514,30 Hilversum ƒ860,—Hoorn ƒ1300, kampen ƒ1100,Leyden ƒ8407,31, Leyderdorp/304,95, Nij megen/SS 60,40Purmerend/911,161, Schiedam ƒ3799,71 Steenwijkƒ401,75 Utrecht/12,000,—ZaMommelƒ433, Zierikzee ƒ954,11, Zwolle 4035,33£. De Staats-couraut bevat de volgende mededeeling: De opheffing der blokkade van den Donau zal voor den handel niet die voordeelen opleveren welke men er van verwachtte. De Russengebruik makende van het regt om in oor logstijd den aanvoer van levensmiddelen voor den vijand langs wegen onder het bereik van het geschut hunner ves tingen tegen te gaan, zullen slechts een zeer beperkt getal met granen beladen schepen doorlaten, zoo dat de graan handel en zelfs de handel in liet algemeen langs den Donau niet tegenstaande de opheffing der blokkadevoor 's hands van geen beteekenis zijn zal." Z. M. de koning heeft dingsdag tniddag ten 5 ure in een bijzonder gehoor ontvangen den russischen generaal Budberg, overbrengende de officiële kennisgeving van het overlijden van Z. M. keizer Nicolaas I eu de troonsbestij ging van Z. M. Alexander IIkeizer aller Russen. Naar wij vernemen heeft het korps muziekanten der dienstdoende schutterij te 's Gravenhage zich bereid ver klaard tot het geven eeuer serenade aan Z. M. den koning, bij hoogstdeszelfs terugkomst. De koning heeft echter daar voor bedankt, uit hoofde Z. M. van oordeel was in dezen niets anders te hebben gedaan dan elk menschenvriend in de zelfde omstandigheden verpligt was. - Men verzekert dat Z. M. de koning nog in deze maand de hoofdstad Amsterdam zal bezoeken. De Amsterdamsche courant berigt datTle schilderij, voorstellende de levensgroote beeldtenis van Z. M. Willem IJ l in koninklijk gewaad en omringd van alle attributen der koninklijke' waardigheid bestemd voor een geschenk aan den keizer van Japan, thans gereed is en dezer dagen naar Londen zal gezonden en verder per overlandmail naar Japan vervoerd worden. Z. M. de koning heeft de' prach tige schilderij in oogenschouw genomen eu den vervaardiger, den heer N. Pieneman, zijne bijzondere tevredenheid betuigd. - Reeds is gêmeld dat: te Harden berg en omliggende plaatsen een adres aan Z. M. wordt gereed gemaakt, hou dende verzoek om het kiesdistrict Amelo voor de tweede kamer der staten-generaal Ie splitsen. Wij vernemen dat dit ook geschiedt in eenige gemeenten in Twen the. Bij die- adressen wordt de wenschelijkheid der splitsing betoogd en de volgende verdeeliug voorgestelda. kiesdistrict Amelo, 1 lid bevattende de gemeenten waaruit het thans bestaat., met uitzondering der negen gemeenten van de kantons Enschede, Oldenzaal en Oolmarsum en der gemeente Hen gelo, voorts met bijvoeging der gemeente Diepenheim welke nu behoort tot het kiesdistrict Zutphenb. kiesdis trict Oldenzaal1 lid bevattende de gemeenten welke de kantons Enschede, Oldenzaal en Ootmarsnm uitmakenbe nevens de gemeente Hengelo. De alzoo op te rigten kies districten tellen respectievelijk 45,422 en 56,200 inwoners, met 863 en S13 kiezers. Yolgens berigt uit Gorinchem van woensdag morgen was de rivier aldaar in het laatste etmaal noch gevallen noch gewassen. Al de sluizen in den nieuwen Zuider-Lm- gedijk, waaronder ook de maalsluizen der verschillende pol ders waren alsnu geopendzoodat de afvoer van het inundatie-wal er uit de Betuwe en Tielerwaard met kracht plaats vindt door het kanaal van Steenenhock en de gemeente Gorinchem, alsmede door de groot.e inundatie-sluis te Da lem en de overlaten aldaarwaarvan er reeds twee geheel beloopen waren. De beringing van de dijkbreuk te Dreumel zou den 21 of 22 voltooid zijn. Van de Grebbe wordt gemeld dat al de collegien van de belanghebbenden boven en beneden den Slaperdijk, in eene algemeene vergadering, bij welke de commissaris des koriiugs in de provincie Utrecht en onderscheiden inge nieurs vau den waterstaat tegenwoordig zijn geweest, met eenparigheid van stemmen hebben besloten om denGrebbe- dijk, nadat de doorbraak ter lengte van 170 ellen en ter diepte van 54 voeten zal zijn beringd, te verhoogen en te verzwaren. De watervloed door deze doorbraak te weeg gebragt neemt gaande weg af. Te Woudenberg is de schade aan wegen en straatwegen veroorzaakt zeer aanmerkelijk. Te Seher- penzeel is de gemeente voor een groot gedeelte weder droog. Den 17 dezer was Geldersch-Veenendaal nog grootendeels onder water, doch is het sedert ook afgenomen. Den 19deu was te Amersfoort het water in het. laatste etmaal 30 duim gevallen en waren in die stad de straten en grachten weder begaanbaar. Den 20 dezer zijn de eerste schepen over de Zuiderzee te Amsterdam aangekomen. Eene stoomboot was van daar vertrokken om te trachten het ijs in het Noordhollaud- sche kanaal te openen. Bij het Nieuwediep lagen den 19 ruim 130 schepen in dat kanaal, die allé op open water wachtten ten einde naar Amsterdam te kunnen opvaren. ■^'ejrscDuïIilemle Ruerasjteaa. De keizer der Pranschen heeft den heer II. van Oordt, student in de geneeskunde te Parijszoon van den heer II. van Üordt te Rotterdam met eene zilveren medaille vereerd, als blijk van erkentelijkheid voor bewezene diensten en betoonde geneeskundige hulp bij het heerschen der laat ste cholera-epidemie in Frankrijk. Bij het. departement, van binnenlandsehe zaken is van S- O. uit. Utrecht voor de noodlijdenden door den water snood ontvangen een muntbiljet groot tien gulden. Z. M. dc koning heeft, aan de collecte voor den waters nood ƒ5000 bijgedragen H. M. de koningin, de koningin weduwe cu prins Hendrik ieder/ 1000 en prins Frederik 6000. De jeugdige veroordeelden in de gevangenis te Rot terdam hebben tot dat doei ƒ15,55 afgezonderd. De Rotferd. courant, meldt dat te Brusselbij het com mit, té voor de noodlijdenden door de overstroomingeu in Nederlandreeds op den eersten dag der inschrijving eene som van 2000 fr. was ingekomen. Bij de vereeniging van den H. Yincentius van Paulo- te Amsterdam is. van Z. Y. X. voor den algemecnen waters nood ontvangen de aanzienlijke gift van/5200, Door ambtenaren kolonisten en weezen te Yeenhui- zen is 110 bij een gebragt. De geheele elcw.ipagie van Zr. Ms. stoomschip Amster dam heeft een dag traktement laten staan voor de nood lijdenden door den watersnood. De opbrengst was 115.60. Naar men met zekerheid verneemt is door het, 6de regement infanterie ter beschikking van Zijne Excellentie' den minister van binnenlandsehe zaken eene som van 358,37^ gesteld,, wegens eene vrijwillige bijdrage van heeren officieren r onder-officieren,, korporaals en verdere manschappen van dat korpsten behoeve van de alge meene noodlijdenden in het Vaderland, ten gevolge van-sim watervloed..

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1