alleenheerscher aller Russen, Koning van Polen enz., enz., enz. doen kond aan alle Onze getrouwe onderdanen Plet heeft Gode in den weg van Zijn ondoorgrondelijk bestier, behaagd ons allen met een even verschrikkelijken als onver wachten slag te treffen. Ten gevolge eener korte maar zware ziektedie zich in de laatste dagen met eene ongehoorde snelheid ontwikkeld hadis Onze welbeminde Vader, de Keizer Nikolaas Paulowitsch hedenden acht tienden Februarijoverleden. Geen woord is krachtig ge noeg om Onze smart uit te drukkenin welke alle Onze getrouwe onderdanen zullen deelen. Aan de ondoorgrondelijke ii.zigten der Goddelijke Voor zienigheid Ons gelaten onderwerpende, zoeken Wij inllaar alleen troost, en verwachten Wij van Haar alleen de noo- dige kracht om den last te tor'schen, dien Zij goedgevon den heeft Ons op te leggen. Gelijk de welbeminde Vader, die Wij beweenenal Zijn strevenal de oogenblikken Zijns levens wijdde aan werkzaamheden en zorgen voorliet welzijn Zijner onderdanenzoo wordt ookin deze smart volle maar zoo gewigtige en plegtige stondeterwijl Wij Onzen erfelijken Troon beklimmen van het Russische Keizer rijk alsmede van het Koningrijk Polen en het Groother togdom Finland, welke daarvan onafscheidelijk: zijndoor Onsvoor het aangezigt van den onzienlijken maar steeds Ons nabij zyuden God, de heilige gelofte afgelegd om nim mer iets anders te betoogen dan het geluk van Ons Vaderland. He Voorzienigheiddie Ons tot deze verhevene taak ge roepen heeft, geve dat Wij onder Hare leiding en be scherming, Rusland op den hoogsten trap van magt en roem mogen bevestigen, en dat de inzigten en wenschen Onzer roemruchtige Voorgangers Peter, Katharina, Alex ander den welbeminde en Onzen Hoorluchtigen Vader, onvergankelijker gedachtenis door Ons mogen worden ver wezenlijkt. Onze dierbare onderdanen zullen Ons bijstaan met hun beproefden ijver en door hunne vurige gebeden voor de altaren van den Allerhoogste met de Onze te paren. Wij 1100- digen hen uit zulks te doen, hen tevens gelastende aan Ons trouw te zweren alsmede aan Onzen erfgenaam, Zijne Keizerlijke Hoogheid den Cesarewilsch Grootvorst Nicolaas Alexandrowitsch. Gegeven te Sint Petersburg, op den achttienden dag der maand February van liet jaar der genade 1855 van Onze regering het eerste. ALEXANDER." De plotselinge dood van keizer Nicolaas heeft in Polen eene onbeschrijfelijke sensatie verwekt. Vele ligtgeloovigen aldaar meeuen dat dit den weg tot hunne bevrijding van het russische juk zal kunnen banen, bijzonder indien de Weener conferentien zonder gevolg moglen blijven. Uit eene geloofwaardige bron verneemt men dat zich op dit oogenblik te Petersburg een groot aantal personen be vindt welke liooge waardigheden in het russische rijk beklêe- denten einde hunne meeuiug uit te brengen over de on derscheidene belangrijke zakenzoowel ber.reffende de bin nen- als buitenlandsche staatkunde. Om aan deze beraad slagingen deel te nemen heeft zich ook de generaal graaf Rüdiger van Warschau naar de hoofdstad begeven. De graaf Rüdiger zal naar men verzekert niet naar zijn post als militair gouverneur te Warschau terug keerenmaar niet het algemeen komraando over de keizerlijke garde be kleed worden welke waardigheid tot dus ver de grootvorst troonopvolger thans keizer bekleedde. Sjpaïaje. Madrid 10 maart. Heden is een besluit verschenen waarbij de minister van fiuancien'gemagtigd wordt om de bewijzen der nieuwe leening te stellen in handen der kapi talisten die aan deze leening deel namen, en zulks niet tegenstaande de laatste op dat stuk vastgestelde wet be paalt, dat bedoelde stukken bij de bank moeten worden ge deponeerd. Bovendien heeft de ministerraad den minister van financiën gemagligd om den intrest van 8 ten honderd 1e betalen. Deze maatregelen geven aanleiding tot de vrees dat er verdeeldheid tusschen de cortes en het ministerie zal ontstaan. Onder de laatste nieuwstijdingen van ons vorig no. ver meldden wij reeds het overlijden van don Carlos (Karei Ma- rie Isidore, infant van Spanje) tweede zoon van Karei V en broeder van wijleu koning Ferdinand VII. Inden mor gen van den 10 dezer gaf hij te Triest in 67 jarigen ouder dom den geest. Zijn oudste zoon de graaf de Montemolin vervulde sedert 1839 bereids de rol van pretendent, zoo dat dit overlijden in de staalkundige wereld weinig verandering te weeg brengt_ MaaiiscSaSanuï. Weenen 11 maart. De adjudant-generaal baron von Lieven is hier aangekomen. Heden is hij bij den keizer ontvangen en heeft dezen kennis gegeven van de troonsbe klimming van keizer Alexander II. De baron von Lieven is ook overbrenger van keizerlijke brieveninhoudende de hernieuwing van de aan prins Gort- chakoii' gegeven volmagt. Volgens de jongste berigten heeft de heer von Bruck thans bepaaldelijk de portefeuille van financien in het oos- tenrijksche ministerie aangenomen. Berlijn 11 maart. De instructien van den heer von We- dell luiden dat hij zoo veel mogelijk de opening der weener- couferentien moet rekken en niet moet aandringen op een afzon derlijk traktaat. Pruissen verklaart ih'ch daarin bereid om het protocol van 28 december te onderteekeneu onder voor waarde dat men het dan tot de conferentien toelate, en Pruissen wijders vrijstelle van het mobiliseren zijner troepen. Ter gelegenheid van de aanwezigheid van lord John Russell alhier heeft de zoo gunstig bekende maagdenbur ger oppcr-rabijn dr. Philipsou zich tot hem gewend, met verzoek om bij de vredes-conferentien te Weenen zijn veel- vermogenden invloed te willen bezigen, dat voortaan aan de Israëliten in Turlcye dezelfde regten als aan de christe lijke onderdanen aldaar mogen worden toegekend en gewaar borgd. Hierop is onverwijld een schriftelijk antwoord van den edelen lord gevolgdhoudende dat de regering harer britsche majesteit vastelijk besloten heeft in zoodanigen geest te handelen. üVauBsrSjEs. Parijs 10 maart. Rehzam-pacha (de generaal Cannon) die met eene zending is belastis gisteren alhier aangeko men. Deze turksche generaal vertrekt reeds heden weder naar Eupatoria. Al de korpsen der garde die te St. Cloud gekaserneerd zijn hebben bevel ontvangen om zeer spoedig naar de Krim te vertrekken. Ook verzekert men dat besloten is het vertrek der manschappen van de ligtiug van 1851 reeds tusschen 25 en 31 dezer te doen plaats hebben. Men leest in het Journal du Havre het volgende: v Een schrijven uit Kertsch van 16 februarij jl. deelt mededat aldaar een beladen nederlandsch vaartuigten gevolge van een commercieel verschil dat bij de cargadoors ontstaan wasdoor de russische overheid werd opgehouden tot dat de blokkade was ingegaan en dat men de zeilen en ankers van boord had gehaald, om daardoor den kapitein het, vertrek te beletten. //In dezen toestand werd het schip in eenen storm buiten de haven en op de kust gedrevenop het oogenblik dat het blokkerings-eskader daar ter plaatse aankwam. Onmid- delijk kwamen twee stoombooten ter hulp en toen de kapitein de omstandigheden waarin hij zich bevond had blootgelegd, antwoordden de bevelhebbers der oorlogschepen hem dat zij niet alleen de lading niet prijs verklaardenmaar be loofden hem bovendien, dat, zoo men hem zijne ankers en zeilen niet spoedig teruggaf, zij hem alsdan daarvan zouden voorzien. Deze verklaring had ten gevolgedat de cargadoors te Kertsch hunne eischen introkken en het schip zijne reis naar Konstantinopel lieten vervolgen." EBelgffae. Brussel 11 maart. De heer Alfred de Brouckerekabi- nels-secretaris van den minister van buitenlandsche zaken is met depêches naar Petersburg vertrokken. /Mijtnugm. Den 12 dezer is te Middelburg gearriveerd de stoomboot Norfollcgezagvoerder James Leetham komende van Goole met twist euz. Den 18 februarij is te St. Ubes gearriveerd Wester schou wen gezagvoerder D. de Ruitervan Zierikzee. Den 12 dezer is te Vlissingen ter reede gekomen het barkschip Pauline, gezagvoerder Post, van Batavia naar M idde l b urg ged es tineer d. Gisteren zijn te Vlissingen voor Antwerpen bestemd ter reede gekomenN. S. de las VittoriasOrmaecheavan de Havanna met suiker; Elizabeth, Schubbet, van Buenos- Ayres met huidenSophie FriedrikeFicken Peter Go- defroyJohansenbeide van Callao met guano; Gaston Blankevan Nieuw-York met stukgoederen Annie Scott MacGregor, van Rio-Janeiro, en J'osephinaBaugniet, van Valparaisobeide met koflij Mary AnnBroadheadvan Pentuvan met klei; Hamburg, Voss FortunataBoysen Sagittarius, Love, ewPalmaille, Gaarn, alle vier van Callao met guano; GebruderGerfjes, van Londen met st.ukgoe- ren; Amanda, Boeteman, van Rio-Janeiro met koffijBertha KoehnSieveking, van Callao (laatst van Falmouth) met guanoMassachusetsII. Knowlesvan Charlestown met stukgoederen. Te Huil zijn gedurende het laatste halfjaar van 1851 aangekomen 120 schepen onder nederlandsche vlag, hier van kwamen regtstreeks uit Nederland 67 en uit vreemde havens 51 schepenvan deze schepen vertrokken 72 naar Nederland en 45 naar vreemde havens. Voorts kwamen nog 109 vreemde schepen uit Nederland aan, en vertrok ken derwaarts 92 schepen. Gedurende de laatste 6 maanden van het verloopen jaar is de haven van Havanna door 10 schepen onder ned. vlag bezocht geworden; hiervan 'kwamen uit Nederland 7, uit vreemde havens 3vertrokken naar Nederland 6en naar vreemde havens 3 schepen. In het afgeloopen jaar zijn te Koppenhagen aangeko men 60 schepen onder nederlandsche vlag, waarvan 16 uit Nederland44 van vreemde havensen vertrokken 58 sche pen waarvan 1 naar Nederland 58 naar vreemde havens. Voorts kwamen'nog uit Nederland 15 en vertrokken der waarts 3 vreemde schepen. - In het afgeloopen jaar zijn te Dantzig binnengeko men 218 nederlandsche schepen; zijnde 20 meer dan in 1853- ffflsxtete UirmustijMngm. Parijs 12 maart. Volgens den Moniteur van heden heeft het gouvernement tijdingen uit de Krim ontvangen van 4 dezer. Zij melden dat helfweder veel verbeterd is, maar dat er niets belang rijks is voorgevallen. De ongunstige berigten uit de Krim welke sedert, een paar dagen alhier in omloop zijn worden door het zelfde no. van den Moniteur tegengesproken even zoo wordt een in de bijzondere correspondentie van The times voorkomend en voor den generaal Foreydie een belangrijk kommandement in de Krim kleeftbeleedigend berigt wederlegd en voor even valsch als onwaarschijulyk verklaard. 13 Maart. De Moniteur van heden hevat den tekst van de militaire overeenkomst tusschen FrankrijkEngeland en Sardinië. Weenen 12 maart. De baron von Bruck is definitief tot minister van finan ciën benoemd. Prins Gortchakoff is heden bij den keizer ontvangen en heeft zijne geloofsbrieven aangeboden. De opening der onderhandelingen is op morgen, bepaald. Brussel 13 maart. Er is nog geen kabinet tot stand gekomen. De heer de Brouckere, heden weder bij den koning ontvangen, blijft op zijn ontslag aandringen. Londen 13 maart- Het gisteren namiddag alhier verspreide gerucht van een grooten sJag voor Sebastopolwordt heden op nieuw be vestigd. Een der forten zou door de Franscheu bemagtigd zijn. De generaal Oslen-Sacken zou gewond zijn. %mbri$luTigtra Slolprijzcn der Effeeleu (er Bsarze vaa Amsterdam 14 maart 1S55. Per telegraaf over Vlissingen. Nederland. "Werkelijke schuld 2* pet. 61/, dito dito 3 73# dito dito 4 91/r Handel Maatschappij 4# 125 Rusland. Oblig. bij Hope Co 5 dito dito 1828/1829 5 n 10 L Certific. dito 1840 4 dito bij Slieglitz 4 «- 75# O. O co r 821 Certific. van Inschrijving 6 59# Spanje. Oblig. Nieuwe Stukken 1 18 Binnenlandsch 3 31# Oostenrijk. Oblig. Metalliek 5 M 63 dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 O 74/:, dito Nationale 2.V a 32# Belgie. Certific. bij Rotschild 9A 49# Portugal. Obligatien 3 38# Oostenr. Obl. Nationale 5 pet 66 98 f Zie verder het Bijvoegsel.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 4