Cttfttste Hirurostijöingen. Per Telegraaf overVlissingen. ikctijönigm. ïlitfoliitgra. ijaiiMstoigtcn. De commissie van enquête over den staat des legers voor Sebastopol heeft gisteren eene openbare bijeenkomst gehouden. Het aantal nieuwsgierigen was zeer talrijk. De heer Roebuck presideerde, en de heeren Drummond Ellice, Ball, Cramston, Layard, de kolonel Lindsay, de generaal Peel, sir J. Pakington, lord- Seymour en sir J. Hanmer waren tegenwoordig. De heer Dundas was de eerste getuige. Hij verklaarde dat hij het vorige jaar de Krim bezocht had eu van den 17 tot den 29 december te Balaklava was gebleven. Hij fcragt belangrijke beschuldigingen in omtrent de voeding, klee- i ding en verzorging, zoo wel van de manschappen der ka- vallerie, als infanterie en paarden. De geueraal de Lacy Evans was de tweede getuige. Hij verklaarde dat de troepen in de Krim zijn ontscheept zon der vau tenten voorzien te zijn. Gedurende tieu dagen na den slag aant de Alma hebben zij gekampeerd zonder eenige beschutting;'terwijl gebrek aan brandstoffen, klee dereu voeding en fourage voor de paarden doorgaande heerscht. De dienst in de ambulances was betreurenswaardig. De meeste geëmployeerden wisten niet wat de dieust was en gaven zich aan den drank over. Ten 4 ure werd de zitting opgehevendie den volgenden dag voortgezet zou worden. In zekere clubs van het West-End loopt het gerucht dat de keizer van Frankrijk aanstaanden vrijdag alhier ver wacht wordt. Volgens The times is het gerucht in omloop dat aan de Kaap de Goede Hoop, op de grenzen dier kolonie, op nieuw onlusten ontstaan zijn en dat de engelsche nederzet ting) op nieuw met een Kaffer-oorlog bedreigd wordt. In het parlement deelde lord Grey gisteren avond mede dat de misnoegde Kaffers bijeenkomsten hebben ge houden met het doel om weder in opstand te geraken, doch dat tot 30 december 11. geen muiterij was uitgebarsten, en dat er, blijkens ontvangen berigteu, alle hoop bestaat de zaak langs den minnelijken weg te schikken. Lord Pal- merston gaf daarna aan de vergadering kennis dat de op perbevelhebber de noodige volmagt heeft bekomen om naar gelang van omstandigheden te handelenen dat hem eenige staf-officieren zijn toegevoegd. De beide huizen zijn verdaagd. Het oerig't in The morning heralddat eene ontbinding van liet parlement op handen is, wordt volstrekt niet be vestigd. B B e nu a Baa a a? 2s e aa Koppenhagen 7 maart. De koniug bevindt zich ernstig ongesteld. De bulletins zeggen dat hij lijdt aan lievigen hoest vergezeld van koorts. ES nas laadl. Volgens telegrafisch berigt uit Berlijn van den G dezer is de baron von Wedel naar Parijs teruggekeerd. Hij heeft nieuwe instructies ontvangen, die naar men verzekert gun stig zijn voor het sluiten van het- traktaat. De nieuwe keizer van Rusland heeft een manifest, open baar gemaakt', waarin hij belooft de staatkunde zijns vaders te zullen volgen. De grootvorst Constantijn heeft plegtig den eed van getrouwheid aan Z. M. afgelegd. Gedurende die plegtigheid heerschte er eene groote geestdrift. Eene te Berlijn ontvangene telegrafische depeche uit Warschau deelt mededat de overleden keizer Nicolaas be reids aan prins Mentohikoff order zou gezonden hebben om naar Petersburg terug le keerenen het opperbevel van het russische leger in de Krim toevertrouwd aan den generaal Osten-Sacken. Ahmed-pacha en Ali-pacha, twee turkscbe generaals bij het leger in Azie, zijn gedegradeerd en gevankelijk overge- bragt naar het eiland Cyprus. Eene depeche van lord Raglan, gedagt eekend 17 februarij houdt in dat het weder sedert den 13 verbeterd en de grond drooger geworden was. Den 17 echter viel ernadat, de ther mometer tot 70gr. gerezen was, weder sneeuw. De vijand had in de laatste dagen geene beweging gemaakthet gar» nizoen van Sebastopol was bezig met, het verdiepen der grach ten met het verbeteren der verdedigingswerken aan den zuidkant en met het maken van werken aan de noordzijde der haven. Het russische leger bij Bactsehiserai en Simpfe- ropol leed veel door gebrek aan leeftogt en ontberingen van allerlei aard. Het maken van den spoorweg van Balaklava naar het engelsche kamp vorderde veeleerlang zou die weg tot Kadikoi gereed zijn en daardoor zou het vervoer naar het kamp reeds veel gewonnen hebben. Eene depeche van The times houdt in dat de grootvorst Michaël niet gesneuveld maar slechts ernstig gewond is. Volgens telegrafisch^ berigt uit Koningsbergen van den 7 dezjsr is aldaar het manifest van keizer Alexander bekend geworden. Volgens dit manifest is de czaar Nicolaasten gevolge van eene snel toenemende ziektein den nacht gan den 2 op den 3 dezer overleden. De nieuwe keizer verklaart dateven als de overledene onafgebroken werk- vzaam was tot bevordering van het heil zijner onderdanen, zoo ook hij, den voorvaderlijken troon des russischeu rijks en van het daarvan onafscheidelijke Polen en Finland be klimmende voor God beloofthet welzijn des vaderlands als zijn eenig doelwit le zullen beschouwen. Verder wordt het vertrouwen uitgedrukt dat de Voorzienigheid, die hem (keizer Alexander II) tot die verheven taak geroepen heeft, hem daarin zoodanig zal leiden en beschermen, dat hij in staat is Rusland op den hoogsteu trap vau magt en roem staande te houdenen door hem zal Jalcn vervullen de be stendige weuschen en bedoelingen van Peter den Groote van Katharina, van Alexander en van zijnen vader. Het manifest sluit met een beroep op dc ijverige medewerking des volks. Uit Petersburg wordt van den 6 dezer per telegraaf gemeld dat aldaar wederom een legerberigt uit de Krim van vorst Mentchikoff is ontvangen, inhoudende: n In den nacht van den 21 op den 22 februarij wierpen de Russen eene schans op aan de linkerflank der vestingwerken van Sebastopolen dit werd zoo schielijk en onverwachts bewerkstelligd dat de vijand volstrekt geene belemmering in den arbeid bragt. In den nacht van den 2'! op den 25 tastte de vijand met eene aanzienlijke magt deze schans aan, doch met, twee regementen werd hij teruggedreven zijn verlies beloopt 600 man. De arbeid aan de mijnwerken de geallieerden is geschorst." Van de zijde van de geallieerden wordt dit berigt echter gelogenstraftimmers de berigten van den 24 fe bruarij uit de Krim over Marseille ontvangen melden het volgende: u Een talrijk korps Rassen trok den .19 tegen Balaklava op doch hun voornemen werd verijdeld door den generaal Bosquet. Van de russische zijde worden verschei dene verkenningen gedaanmaar de geallieerden zijn te Balaklava en Eupatoria voor elke overrompeling beveiligd. Geheel de engelsche artillerie is eindelijk gerigt, maar de transporteu blijven altijd met veel moeijelijkheden gepaard gaan. Reeds is een derde gedeelte van den spoorweg van Balaklava naar het kamp voltooid. In Kurdistan wint de opstand veld. De Kurden heb ben door duizenden Bachi-boujoueks versterkt, de stad Mos- soul geplunderd en in brand gestoken. Diaz-Beslir werd gedrongen zich ten voordcele van de opstandelingen te ver klaren. Een courier door den franscheu consul naar Erze- rum afgezonden is door struikroovers overvallen." Van Eupatoria is tot den 26 niets nieuws vernomen Spanje- Madrid 5 maart. De cortes hebben aan den heer Salamanca de exploitatie van den spoorweg van Almanza toegestaan. S3 es a Tl s e2a la m si- Weenen 6 maart. Als een gevolg der heropende vrije scheepvaart op den üonau zouden reeds weder een honderd tal schepen gereed liggen om eene lading graan iu te nemen. Men zegt dat Rusland aan Oostenrijk heeft toegezegd daar aan geene hinderpalen in den weg te zullen leggen. Dit berigt had te Konstantinopel reeds eene daling der graan prijzen ten gevolge gehad. Ter gelegenheid van de bevalling der keizerin is er eene amnestie geschonken aan al de voor de civile regt- banken veroordeelden ter zake van gekwetste majesteit en rustverstoring. Heden is er bij den graaf Buol eene bijeenkomst van gevolmagligden gehouden, waarin beaadslaagt werd over het preciseren van liet tweede der bekende vier punten. De lieer von Prokesch.is aangekomen. Berlijn 3 maart. Prins Karei van Pruissen is naar Pe tersburg vertrokken om bij de ter aarde bestelling vau het stoffalijk overschot van keizer Nicolaas tegenwoordig te ziju. Frankfort. 5 maart. De onderhandelingen over het trak taat tusschen Pruissen en de westersche mogendheden zijn voorloopig gestaakt, omdat Pruissen op het ontwerp van den heer Drouin de Lliuys met, een onaannemelijk tegen ontwerp geantwoord heeft dat, bij de fransclie regering, zoo men zegt, in het, geheel in geen aanmerking komt. De ge neraal von AVedell is daarop naar Berlijn vertrokken om den koning persoonlijk met den stand van zaken bekend te maken en eerst na zijne terugkomst zal men iets meer van deze zaak hooren. BCi?asaEiH°5j3i. Parijs 0 maart. De Moniteur deelt een keizerlijk besluit mede volgens hetwelk de militaire medaille aan den vice- admiraal Bruat wordt geschonken. ES652g-Se. Brussel 6 maart. Aan de kamer van afgevaardigden is dezer dagen door den minister van financiën een wets-ont- werp aangebodenwaarbij een buitengewoon crediet van 2,435,000 fr. wordt geopend aan het, departement van oor log tot voortzetting der werken tot voltooijing eu verbe tering van het materieel der artillerie en genie. Men verzekert dat de heer Delfosse, president van de kamer van afgevaardigdendie zich thans te Luik be vindt,, naar Brussel is ontboden en heden door den koning zal ontvangen worden. Brussel 7 maart. Zoo als wij onder de laatste berigten in ons vorig no. mededeelden als gerucht, is werkelijk de heer Delfosse gisteren bij den koning ontboden. Men verzekert dat de waardige voorzitter der kamer van vertegenwoordigers op stellige wijze de vereerende taak om een nieuw kabinet zamen te stellen heeft van de hand gewezen en voegt er zelfs bij dat hij aan Z. M. zijn leedwezen heeft betuigd over de aftreding van het ministerie de Brouckere. Zijn wij wel onderrigt dan zou de lieer Tcsch (insgelijks een achtingswaardig liberaal lid der kamer) bij den koning zijn oiibpden. De kamer heeft heden het wets-ontwerphoudende ver klaring van art. 13 van het decreet van 20 jnlij 1S31 op de drukpers, met slechts 7 stemmen tegen, aangenomen. Na eenige benoemingen is de kamer voorts voor onbe- paalden tijd uiteen gegaan. Berlijn 7 maart. Eene telegrafische depeche van Warschau meldtdat prins Gortschakoff tot opperbevelhebber van liet zuidelijke leger is benoemd. De generaal Osten-Sacken is belast met bet kommandement vau het leger in de Krim en de generaal Luders van dat aan den Pruth. Weenen 7 maart. Z. M. de keizer van Oostenrijk heeft gisteren in een bijzonder gehoor ontvangen lord John Russell en den heer Titoff. Prins Gortchakoff heeft lieden officieel aan den graaf Buol Schauensteiu bekendgemaakt, dat zijne volmagt tot de vre- des-onderhandelingen door keizer Alexander II vernieuwd is. Londen 3 maart. Alhier is het berigt ontvangen dat op het eiland Brussa (Schetlandsche eilanden) eene belangrijke aardbeving heeft plaats gehad, welke groote verwoesting, heeft aangerigfc en aan meer dan twee duizend raenschen het leven kostte. Omstandiger tijdingen ontbreken echter voor alsnog. Volgens berigt van den gezagvoerder van Wulven uit Samarang van 6 januarij II., was het barkschip Marici toen voor twee derden reeds beladen en hoopte hij half januarij de terugreis te kunnen aannemen. Onder de equipage waren eenige zieken en ougest.eldeu geweestdoch reeds aan de beterhandoverigens was alles wel aan boord. De engelsche stoomboot TSaglegezagvoerder Beaumont van Hul! naar Antwerpen bestemdmet schade aan de machine te Hellevoetsluis bïnneugeloopenis heden morgen op sleeptouw Vlissingen gepasseerd. Het schip Libra, ge zagvoerder Giezenvan Vlissingen naar Antwerpen opge varen zijndeheeft hij Neuzen aan den grond gezeten en zware lekkage bekomen. Gisteren is te Veere ter reede gekomen de nederlandsche schooner de Burgergezagvoerder P. J. Bavtelse, van New castle naar Middelburg met steenkolen. Gedurende de laatste helft van 1854 zijn in de havens van Newcastle en Shields 212 schepen onder nederlandsche vlag binnengekomenwaarvan 122 reg-tstreeks uit Neder land en 90 uit vreemde havenseu vertrokken van daar 119 nederlandsche schepen, waarvan 119 naar Nederland eu 93 naar vreemde havens. Voorts kwamen in die havens nog 285 vreemde schepen uit en vertrokken naar Nederland 180 yreemdê schepen. E2i&<4«ia§eSae aanateeien a, SI. 8S. ZEVEN EN DERTIGSTE UITLOTING VAU 50 SEKTEN, 01' 28 FEBRUARIJ 1855. Ser. 70 425 1320 1349 3G94 4207 4796 6009 6532 7202 177 512 1419 2059 3784 4234 5155 6175 6795 7403 276 579 1564 2503 3835 4397 5445 6236 6832 7448 397 1291 1625 3114 398S 4542 5S54 6252 6845 7627 405 1293 1732 3422 4065 4713 6004 6255 7174 7711 De trekking der prijzen geschiedt den 31 maart aanstaande feiraa&HiiHDBaiirlit 4e MiolUiLeSEscarp. Donderdag 8 Maart Bij open water hadden wij heden een ruimen aanvoer van meest alle granen ter markt. Houders wilden volstrekt vorigen week prijs bedingenwaarvoor zich echter geen hoo pers opdeden maar later kou men beter teregt en kocht men de Tarwe ruim 50 a 1/5 cent beneden den prijs dei- vorige week; terwijl de Rogge, door runnen aanvoer en minder begeerte, 1,5U a 2 per mud lager .afging, Garst ging ook 25 a 50 cent lager vau de hand. Walcliersche Witteboonen, weinig getoond, konden vorige prijzen op brengen even zoo dito Bruiueboouen. Paardebooueu bleven in een doen. Erwten hadden nog al koopers. Boekweit niet ter veil. Koo^aad komt niet meer voor. De notering der prijzen vau Oliën en Koeken ^sa's vo'gt: Raap-olie f 55,50 p. vat. Raapkoeken 86 P- ftHO Ps- patent-olie// 57,50- ZachteLijnk. 15 Lij u-olie u 44,00 Harde dito 13 Mïtlclelgiirijzera «3eir Objecten van Marlet binnen Middelburg, op 8 Maart 1855. per Ned. Mud. Tarwe12,75 Rogge-10,25 Gerst- 5,10 Haver - -, JBoek v :;t- t,— per Ned. Mud. Witteboonen 12,50 Gr. Erwten ÊNieuwo) Aardappelen - 3. per Ned. pond. Versclie Boter- ,94

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 3