<=- maand in zijne betrekicing is geschorst, en wel omdat hij had toegelaten de ter aarde bestelling van een lijk buiten de algemcene begraafplaats der gemeente, en verzuimd had, alhoewel hierop door anderen opmerkzaam gemaaktde noodige maatregelen tegeu. eene tweede dergelijke begrafenis te nemen. Naar men berigt bestaat het voornemen om eene directe stoombootdienst tussehen het eiland Texel en Am sterdam in te rigtenen zouden de heeren S. Keyser Pz. c. s. zich reeds daartoe aan het hooger bestuur hebben ge wend, het plan hebbende om ouder weg Wier in gen, Meclemblik en Enk huizen aan te doen en zou die dienst strekken tot vervoer van reizigersgoederen en vee. Door uen aanleg een er telegraaflijn tussehen Oosten rijk en Moldavië is het telegraaf-kantoor te Jassy met de ngderlandsche kantoren in verbinding gesteld. De ridder G. Bonelli, de algemeene directeur der sar - dinische telegrafen en de bekende uitvinder van de electrische weefstoelen, heeft zijne nieuwe uitvinding der loeomotief- telegrafen medegedeeld aan de akadernie van wetenschappen te Ween en inde zitting van 18 februarij. Het ge wigt dezer nieuwe uitvinding is buitengewoonwanneer men bedenkt dat de uitvinder het mogelijk acht dat door middel van deze locomotief-telegrafen cle op een spoorweg rijdende loco - motiven in volle vaart, zoowel met de bureaux als stations cn deze weder met locomotieven en treinen kunnen cor responderen en elk oogenblik depechea en sigualen met el kander kunnen wisselen. Met genoegen verneemt men dat aan de commissie tot liet zeemans-collegic de Groninger Eendragtwaaraan is op gedragen om jongelingen uit den minvermogenden stand op te leiden voor de zeevaart, van wege Z. K. H. prins Ere- derik der Nederlanden eene som van ƒ250 is toegezonden, en dat ook Z. M. de koning aan die commissie, door tus- sehenkomst van den minister van marine, eene mededeeling heeft doen toekomen, ten bewijze dat Z, M. die taak op prijs steltterwijl mede vau Z. IC. TI. prins Hendrik een schrijven in den zelfden geest is ontvangen. Aan den burgemeester van Amsterdam isnamens al cle leden der reg'terlijke magt aldaareene prachtige zilve ren vaas met toepasselijk opschrift aangebodenals blijk van achting bij diens aftreden als officier van justitie. Yolgens de Kamper courant arriveerde jl. woensdag te Kampen de postschïpper van Urk met paard en slede, beladen met 2250 nederh ponden vrachtgoederen. - Als eene zeldzaamheid wordt uit Schijndel gemeld dat aldaar den 26sten der vorige maand is overleden Adriaan van den Borghin den ouderdom van 87 jarennalatende 10 kinderen uit één huwelijk, van welke de jongste-10 ja ren ond is, en 47 kleinkinderen, die uit 6 huwelijken zijn voortgesproten. De overledene was oom of oudoom van 214 nog levende neven en nichten. Het kabinet van landbouw-werktuigen te Utrecht werd in het afgeloopcn jaar bezocht door 349 personen zijnde 14 minder dan in 1853. Van die 349 persouen wa ren 51 vreemdelingen. Een groot aantal der werktuigen werd nagemaakt, vooral door den fabriekant Jenkenaldaar die gedurende 1854, behalve 220 stuks uit het kabinet, nog ongeveer 600 werktuigen naar modellen die niet in liet kabinet worden aangetroffenvervaardigde. Van 75 werktuigen werden afteekeningen gemaakt hoofdzakelijk door EranschenItalianen en Amerikanen. Als eene bijzonderheid verdient gemeld te worden dat reeds den 27 februarij twee ooijevaars in hun nest op cle kerk te Ridderkerk zijn teruggekeerd. BSaairg«rlSj8ce stfs&Kïil. Viissingen, van 24 februarij tot 3 maart. Bevallen: J. Hille geb. Rijkers, z. M. C. Truijers geb. van Aarle, d. J. Steenhorst geb. van de,Vijver, d. Overleden: S. J. Dekker gehuwd met A.deïtijcke, 36j. J. Wisse, z. 6 j. J. G. van Boxel, z. 4 j. 3. C. Wenne- ker, d. 2 j. W. E. P. van der Kraats, jm. 23 jaren. Goesvan 24 februarij tot 3 maart. ^Gghriw^UA. T, van den Boom jm. met A. Temperman jd. ['BevhljqjiG^Goossen geb. lleynhout, z. C. M. de Graaf geb: vaü'dh re e'dez. W. E. de Bruyne geb. Nederhandd. A.iC.yan-Aken geb. van der Jagt-, z. J. J. Mulock Hou wer- gèb: Nörtier;, z. E. J. de Lange geb. van Ettinger, z. Tl Roels gömyv erplakkezoon. "-:. OveidqdeiiAvN. van Laudegom man van J. Lossie57 j. E. Bosman, man van J. Diesen, 74 j. J. Ross Oks, man van P^.d&hr|j.vér $4 j. M. den Hollander, d. 5 weken. A- GHkippssen4'j- D„ Boerweduwn. S3 jaren. Zierikzee, van 24 februarij tot 3 maart, fallen A. '-Specht geb. Cruld. E. Verhaart geb. de PrMj-a, AAM, Bogers geb. Campenhout, z. C. Kaan geb. Brouwers, twee zonen (een doodgeb.). N. .van",den Berge geb. de Braaszoon. Overleden: J. Bogers wed. H. Brandenburg, 83 jaren. C. H. van Oorschot, man vaii 13. Heuseveldt, 35 jaren. A. Trijselaarman van TJ. Hoogenboom 5.1 j. P. Wilten- burg, man van K. J. Magchiclse, 71 j. A. de Vink, we duwn. 65 j. 11. Hegers, ongeh. vrouw, 54 j. A.deGlop- perweduwn. 73 j. P. Atteveldman van C. Klouwer62 j. P. A. cle Leeuw, man van S. Briels27 j. (te Goes). Hulst, van 14 tot 28 februarij. 'BevallenVictoria Janssen geb. van Remoortere, docht. Eulalia Clementine Caroline Mathonge'o. Serrariszoon. Maria Catbaritia Kramers, geb. Willemsens. dochter. Overleden: Anthonetta Josina van der Heyden, huisvrouw van Napoleon van Overmure. 55 jaren. Pieter Augustinus Timmermans, weduwn. 56 j. Maria Cath. Kramers, 2 dagen. IVleiteoa'oBiiPg'asclae! wiaaa'aaessaaEBg-eja 9 gedaan op 's Rijks Werf te Viissingen, des middags ten 12 ure. Eebruarij. Maart 1855. Wind. 5= d I Aanmerking en. vi 25 Z. W. 4 748.1 +4.1 0.98 6.6 1.5 betr. m. motregen. 28 N. O tel. 0.1 750.9 +3.3 i.Oü 6.6 5.5 betr. dik van mist. 27 Z. O tel. 0.1 759.S 0.0 0.91 5.2 1.5 z, 28 Z.Z.Ü. 3.1 759.3 +2.6 0.93 60 0 ir 1 Z.VV. 5.6 753.9 +4.0 0.95 6.5 2.0 betrokk. m. regen. 2 Zw.t.Z. 6.7 748.0 +6.0 0.96 7.2 1.5 3 Z.Z. W. 6.5 739.4 +7.5 0.79 6.4 2.5 bewolkt. öuttcnianös£!ji' 'üüjöittflen. Londen 3 maart. In de zittiug van het britsche lager huis van jl. donderdag is van wege de commissie voor de enquête betrekkelijk de krijgszaken medegedeeld, dat zij na rijpe overweging tot het besluit, gekomen is om het publiek met tot hare leregtziUiugeu toe te latendaar openbaar heid hoe wenschelijk anders ook in vele opzigtenvoor de aanslaande krijgsoperatien en voor het bondgenootschap met Érankrijk gevaarlijk zon kunnen zijn. Verder is van wege de commissie medegedeeld dat zij ook den hertog i van Newcastle den afgetreden minister van oorlog voor zich roepen eu ondervragen wildeen men meent dat nog andereu van de hoogste staats-ambtenaren zich voor de commissie zullen moeten verantwoorden. Daarna is beraadslaagd over het door een der leden in gediende voorstel, aldus luidende: //dat een nederig adres aan H. M. worde aangebodenmet verzoek dat zij goed gunstig gelieve hare aandacht te vestigen op het tegenwoor dige stelsel van bevordering in Hr. Ms. leger, onder hetwelk onder-officieren zelden den rang van officier en bijkans nooit dien van hoofd-officier bereiken, en met nederige ver klaring aan 11. M. dat het. „bedoelde stelsel, naar het, oor deel van dit huis, schadelijk is voor de algemeene dienst en onbillijk jegens den soldaat in Hr. Ms. leger." Dit voorstel js door eenige leden en daaronder door er varen krijgslieden bestreden, en uit hetgeen zij aanvoerden bleek all,hans dat er ook wel iets te zeggen was voor het tegenwoordige stelsel van benoeming en bevordering der officiereubepaaldelijk voor het koopen der officiers-plaatsen. Dit stelsel werd echter door een grooter aantal sprekers afgekeurd; zij zeiden dat het door het gezond verstand werd gewraakt en op den duur nimmer goed kon werken al mogt ook deszelfs kwade uitwerking door toevallige om standigheden soms verzacht of verborgen worden. Lord Palmerston, bet hoofd des bewinds, erkende dat er aan verdienste meer invloed bij de zamenstelling van het korps officieren moest gegeven worden dan tot dus ver in het engelsche leger geschiedde-, het gouvernement was daarvan overtuigd en gezind dien overeenkomstig te han delenzoo was het reeds begonnen onder-officieren wegens buitengewone verdiensten tot officier te bevorderenen liet zou hier mede op grooter schaal voortgaan. Doch het was rnoeijelijk, zeide de minister, eensslags midden in den oorlog de zaak op een geheel nieuwen voet te brengenvooral wanneer de verlangde veranderingen ontleend waren aan de groote staande legers van liet vaste landwier zamen stelling en inrigting gebouwd was op een in Engeland ge wraakt beginsel, namelijk de conscriptie. Na deze verklaring meende hij dat het voorgestelde adres onnoodig was en veeleer schadelijk zou zijnwaarom hij den voorsteller verzocht om daarop niet langer aan te drin gen. Daar dit verzoek geen ingang vond, is liet voorstel in stemming gebragt en met eene vrij groote meerderheid (158 tegen 114 stemmen) verworpen. Deze stemming wordt van gewigt geacht, als een blijk dat het lagerhuis op de inzigten der tegenwoordige bewindslieden aangaande krijgs zaken eenig- vertrouwen stelt, en zich niet laat medeslepen door den onstuimigen aandrang des publieks, die bepaalde lijk tegen het bestaande stelsel van promotie gerigt is. De regering moet besloten hebben liet leger in de Krim onverwijld met minstens 10,000 man te versterken. Het telegrafisch berigt in ons vorig nommer mede gedeeld, omtrent een opstand die in Australië zou hebben plaats gegrepen, wordt volgens telegrafisch berigt uil,Lon den thans ook door The morning chronicle bevestigd. Vol gens dat blad zouden de mijnwerkers de herroeping van den kolonialen secretaris vragen, terwijl de gouverneur weinig gewigt aan de gebeurtenis hechtte. Te Ballarat zou het oproer den 30 novemb. zijn ontstaan. Eene strijclmagt van 1000 man is in tussehen van Melbourde derwaarts vertrokken. Wanneer de engelsche bladen niet opzettelijk de omstan digheden van dezen opstand verzachten of verzwijgenis het vorig berigt overdreven geweest. In het hoogerhuis berigtte lord Clarendon dat de dood des czaars invloed zal kunnen uitoefenen op den gang der yredes-cönferentïën te Weenen. Een onraiddelijk gevolg van deze mededeeling was', dat lord Lyndkurst zijne motie betrekkelijk tot de pvuissische politiek introk. BfiusHaucL Zoo als wij per telegraaf mededeelden, is de keizer over leden. Geheel de stad Petersburg was in rouw gedompeld. Overigens melden later ontvangene telegrafische depeches dat de keizer reeds sedert eenigen tijd zeer lijdende zou geweest zijn maar in weerwil daarvan ging hij voort dage lijks een levendig aandeel in de regeringszaken te nemen de troepen -te inspecterenparades bij te wonenkortom alles in persoon na te gaan. De afmatting die van dezen ijver het gevolg was heeft zijnen toestand zeer verergerdwaarop hij een lievigen aan val van zenuwberoerte heeft gehad en vrijdag middag om streeks 12 ure aan. de gevolgen daarvan overleed na de laatste sacramenten der grieksche kerk ontvangen en van zijne familie afscheid genomen te hebben. Van eene andere zijde berigt men hieromtrent liet volgende De keizer was niet lang ongesteld. De oorzaak- der ziekte lag in een aanval van griep. Toen hij daaraan leed ontzag hij zich niet zijne gewone werkzaamheden te verrigten. Hij inspecteerde de dagelijks aankomende en vertrekkende troe pen. Later sloeg de griep den doorluehtigen lijder op de long (pneumonie), en zijn toestand werd plotseling gevaar lijk. Anderhalven dag voor zijnen dood was de keizer van dat gevaar volkomen bewust. Volgens telegrafisch berigt uit Petersburg van den.-3 dezer had de overleden vorst donderdag voormiddag verscheidene bijeenkomsten met hooge personaadjendie hij achter- volgens bij zich had laten ontbieden. Voornamelijk onder hield hij zich gernimen tijd met graaf Orloff en graaf Adler- berg. Hij maakte verscheidene schikkingen en ging daarbij met eene bewonderenswaardige kalmte te werk. Omgeven van al de te Petersburg aanwezige leden van het keizerlijke geslacht, blies keizer Nicolaas den 2 maart des middags ten 12 ure den laatsten adetn uit. Uit Berlijn wordt van den 3 dezer per telegraaf gemeld datvolgens eene depeehe uit Petersburgkeizer Alexan der II de ministers en andere grootwaardiglieids-bekleeders vau het rijk bij zich heeft ontvangen. Naar luid van berigten van het tooneel des oorlogs te Weenen ontvangen heeft de turksche admiraal Achmefc- paeha met zijne scheepsmagt de Krim verlaten eu is naar Si- nope gestevenddoch om spoedig weer naar zee te gaan. Het aantal zieken in liet leger der bondgenooten was vol gens deze opgave nog altijd zeer aanmerkelijk, en liet aan tal der lijders die naar Konstant.inopel werden overgebragt was steeds veel grooter dan dat der gezonden die van daar aankwamen. Aan de zijde der Russen was het echter niet beter gestelden men sprak van het verplaatsen van het hoofdkwartier van prins Mentchikoff van Kisscheneff naar Odessater zake van den toestand der gezondheid in eerst genoemde plaats. ItaKSe. De beraadslaging der Sardinisehe kamer van volksafgevaar digden over liet ontwerp van wet tot opheffing van zekere kloosterorden is eindelijk afgeloopen, na verscheidene weken lang met fusschenpoozen aangehouden te hebben. Blijkens een telegrafisch berigt uit Turijn van 2 dezer is de gëheele wet aangenomen met 116 tegen 36 stemmen. Deze uitkomst werd voorzienhoewel men geene zoo groote meerderheid verwachtte. Maar in den senaat zal de beraadslaging over die voordragt waarschijnlijk eene andere uitkomst hebben. gfliarnjje. De cortes zijn eindelijk, gelijk een telegrafisch berigt uit Madrid van 1 maart meldtmet 148 stemmen tot eene beslissing gekomen omtrent hetgeen in de constitutie zou worden bepaald betrekkelijk de godsdienst; daarin zal het Roomsch-katholijke geloof tot de godsdienst van staat ver klaard worden, cloch met bijvoeging dat niemand in Spanje wegens zijne geloofsbegrippen zal worden bemoeijelijkt, zoo lang hij ze niet aan den dag legt door openlijk strijdig met de voorschriften of belangen der staatsgodsdienst te handelen, Deze bepaling, welke alles op den bestaanden voet laat, is door de meerderheid der commissie voor de constitutie en doorliet gouvernement aanbevolen, en door de cortes aangenomen met eene meerderheid van omstreeks drie vierde gedeelten der vergadering. Voor het amendement van den heer Jaen, hetwelk ieder andere dan de katholijke gods dienst uit Spanje weerde, waren slechts 56 stemmen uitgebragt. Volgens telegrafisch berigt uit Madrid van den 2 dezer wordt gemelddat de vrees voor een opstand der Carlisten op verscheidene punten des rijks'steeds grooter wordt. De regering zal met het oog daarop onvermijdelijk tot eene nieuwe leening moeten overgaanwelke maandag zou wor den gesloten. De regering heeft bepaald dat zij geene eedsaflegging op de nieuwe constitutie zal eischen.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 2