MIDDELBl RGSCIIE COURANT. w- 28. Dingsdag 6 Maart. 1855. Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- iugen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 3 ure- De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tién ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbekend makiugen enz., van écu tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing unoet 35 ceut voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. öirmmlanïr$d)e 'Stijïrmgm. 5«5«Ie5tons Erg-5 32aaa"4. De aanhoudende zuidweste- en westewinden van de laat ste dagen hebben de ijsschotsen in ontzettende menigte en van verbazende grootte tegen de westelijke kusten van dit eiland voortgestuwd, waardoor aan de zeeweringen, voor zoo veel betreft de rijswerken aan den westkapelschen zee dijk belangrijke schade is toegebragt. Door de dadelijk met kracht aangevangene herstelling dier rijswerken is echter verdere schade voorkomen. Het berigt van het overlijden van den keizer van Rus land dat wij bereids in de laatste editie van ons no. van jl. zaturdag per telegraaf hebben medegedeeld en meer uit voerig konden bevestigen in hetzaturdag avond uitgegeven bulletin, valt thans niet meer te betwijfelen. Uit 's Hage berigt men daaromtrent het volgende Heden is het bal ten hove plotseling afgezegd. Dit gaf aanleiding tot geruchten. Eerst verspreidde zich het gerucht dat er berigt was ontvangen dat de keizer van Rusland ernstig ziek was géworden, en dat hiervan bij het hof la ter de tijding was aangekomen dat de keizer van Rusland door eene beroerte overvallen en plotseling overleden is." Voor het overige verwijzen wij naar onze buitenlandsche nieuwstijdingen. Naar wij vernemen heeft het Z. M. behaagd, bij be sluit van den 20 februarij, te bepalen dat de miliciens der ligting van 1851- tegen den 3 april aanstaande in werke lijke dienst zullen worden opgeroepenom gekleed en in den wapenhandel geoefend te worden en wel die voor de kaval- lerie en der regementen veld- en rijdende-artillerie voor den tijd van één jaar, en die der overige korpsen voor den tijd van zes maanden; terwijl op den 10 julij bij alle korpsen eene loting zal plaats hebben, ten einde daarna te regelen wie hunner, bij het met groot .verlof zenden der ligting, tot zamenstelling van het blijvend gedeelte zullen zamen blijven. In ons vorig no. maakten wij reeds met een woord melding van de loffelijke poging tot leniging der armoede, door den geliefden volksdichter Tollens. Thans kunnen wij daarbij voegen dat alhier bij de boekhandelaren van Benthem Jut- ting mede exx. van het gedicht Een winteravondliedje" verkrijgbaar zijn tegen 25 cent of meergeheel ten voor- deele van den algemeenen arme alhier. De brievenpost voor Belgie bestemd wordt sedert twee dagen wederom van Vlissingen op Breskens over- gebragt, zoo dat men deze communicatie weder als ge regeld mag beschouwen. De stoomboot de Scheldedie van Vlissingen op Breskens, Neuzen en Hoedekenskerke vaart, zal echter in de eerste dagen de dienst nog niet kunnen aan vangen, daar deze boot avarij heeft bekomen. Met de sleepboot Prinses Marianne zijn reeds een tweetal schepen van Vlissingen naar Antwerpen opgesleept. De middelburgsche haven is thans geheel vrij van ijs zoodat reeds twee schepen heden vertrekken zullen. Verleden vrijdag avond werd te Vlissingen in de so ciëteit La belle alliance bet gewone maandeiïjksohe concert gegeven door het korps muzijkanten der dienstdoende schutlery. Thans was het de eerste maal dat daarbij eenige jeugdige leerlingen van den kapelmeester E. H. Schilfer assisteerden, die bij afwisseling eenige rauzijk- en zang stukken uitvoerden. De voorjaars-vergaderingen in 1855 van de verschil lende provinciale commissien van onderwijs zijn aldus be paald: in Noordbrabant 17april, Gelderland 10 april, Zuid holland 16 april. Noordholland 16 april, Zeeland 18 april, Utrecht 16 april, Eriesland 10 april, Overijssel IS april, Groningen 11 aprilDrenthe 17 april en Limburg 19 april. Alles volgens de wet van 3 april 2806 en bijbehoorende reglementen. Of dit de laatste keer zal zijn dat deze ver gaderingen zullen gehouden worden, zal de tijd leeren. Wordt het ontwerp van wet afgestemd, zoo als velen wenschen dan zullen de zaken nog eenen geruimen tijd op den ouden voet moeten blijven. Ten gevolge van de te 's Hage ontvangen berigten nopens den dood van keizer Nicolaas heerscht aldaar eene buitengewone drukte. Z. M. de koning en HH. KK. HH. prins Hendrik en Erederik- hebben zich beijverd dadelijk na de ontvangst van dat gewigtige berigtzich naar H. M. de koningin-weduwe, zuster van den overleden kei zer, te begeven. Z. IC. H. de prins van Oranje is eergisteren morgen ten gevolge van lief berigt van liet overlijden van Z. M. den keizer aller Russen van Leyden in de residentie aan- gekomeu. De opper-ceremoniemeester heeft bekend gemaakt dat het hof den rouw zal aannemen wegens het overlijden van Z. M. Nikolaas I, keizer aller Russen, voor den tijd van tien dagen geheelen rouwdrie welcen middelbaren rouw en twee weken Ligten rouwmet ingang van heden. In de residentie is aangekomen de heer M. Simons, administrateur-generaal der buitenlandsche zaken, levens belast met de militaire zaken van het Groothertogdom Luxemburg. Aangaande de gesteldheid van den Rliijn beneden Keulen wordt gemeld, dat het laatste boven Dusseldorfvaslgezeten hebbeude ijs in den avond van den 2S februarij voorbij die stad is gedreven, zoo dat tusschen Dusseldorff en Emme rik een aanzienlijke ophouding van water bestonddie later nog toegenomen schijnt te zijn. Een telegrafisch berigt van den 3 meldt ten minste dat de rivier te Bislich tot 1 voet 9 duim onder N. P. gerezen was en de dijk aldaar in ge vaar verkeerde. Op den Rliijn bij Lobith is het ijs den 2 des avondsin- beweging geweest, doch heeft zich later weder vastgezet. De Oude-Rhijnmond werkte met 96 duim. De Waalmond en de IJzelmond waren den 3 des morgens nogdigt. Te Arnhem heeft eene kleine ijsbeweging plaats ge- had die echter van korten duur was. Uit Lent wordt ge meld dat het ijs tot beneden de haven te Nijmegen was aangeschoven. Verder gewagen de berigten van dien mor gen van geene verandering in de gesteldheid van het ijs. De waterstand bleef wassende. ESenwecimnnjj-eEa eaa TbesBcE Stem. Bij Zr. Ms. besluit van 25 februarij is de heer W. J. Hazemante Amsterdam erkend als consul-geuer&al der Beide Sicilien in de Nederlanden. Z. M. heeft bij besluiten van 1 dezer goedgevonden te benoemenbij het departement van oorlog tot chef van het bureau voor liet personeel en de militaire zaken den majoor A. Verkat Egter van Wissekerketot, dus ver adjunct chef van gezegd bureauen zulks ter vervangiug van den kolonel J. W. Waltherdoor hoogstdenzelve tot andere functien geroepen; bij het wapen der infanterie tot gene- raal-majoor kommandaut van de 3de brigade ^infante rie, evens belast met de functien van [provincialen kom mandaut van ErieslandGroningen en Drentheden kolonel M. baron van Geen, Zijner Majesteits adjudant in buiten gewone dienst, kommandaut vau het regement grenadiers en jagersbij het regement grenadiers en jagers tot kom mandaut den luitenant-kolonel J. Scheltusvan het 5de regement infanterie, hoogstdeszelfs adjudant ia buitenge wone dienstbij het 1ste regement infanterie tot lsten luitenant deu 2den luitenant N. E. Peereboomvan het korps bij het 2de regement infanterie tot kapitein van de 3de klasse den lsten luitenant E. D. Trip, van het korps; bij bet 5de regement infanterie tot luitenant-kolonel den majoor ff. ff. Verschoor, van het korps; tot majoor den kapitein der lste klasse C. P. E. G. van Emdenregemenis-adjudant bij liet 6de regement van het wapen. Z. M. heeft den kolonel ff. W. Waltherlaatstelijk be noemd tot gouverneur der koninklijke akademie voor de zee- en landmagt te Breda, benoemd tot ridder der orde van deu Nederlandsciièn Leeuw. tSfeeroBeg-Se. Den 25 februarij overleed té Bredain den ouderdom van bijna 79 jarenZijne Exc. de gepensioneerde luitenant- generaal D. L. Vermasenlaatst het bevel gevoerd hebbende iu het tweede groot militair kommando ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, officier van het Legioen van Eer, versierd met het Metalen Kruis en het onder- scheidingsleekën voor langdurig officierschap. MarÊsae. Naar men verneemt zijn van wege het departement van marine benoemd tot leden der commissieom met eenige koogvaardij-kapiteins ie onderzoekeu of de plaatsing van een vuurschip op den Banjaard noodzakelijk isde heeren J. E. A. Coertzenschout-bij-nachthoofd-inspecteur van bet loodswezen; A. E. Thierens, kapt-luit. ter zee titulairin specteur van bet loodswezen voor het 5de district, en A. van Rhiju kapt.-luit. ter zee titulair, belast met het op nemen der zeegaten en vaarwateren van het rijk. fli*«s4-Ssii«IascÏEe EfioI«EHcejQ. In de met de laatste landpost aangekomen javaansehe bladen tot en met den 10 januarij wordt melding gemaakt vau berigten uit, Palembang lot den 1 december, waarin voorkomt dat Tiang Alam zich weder in de Pasumah- Labar had vertoond zoo dat men voorzigtigheidshalve eene kleine afdeeling troepen derwaarts had gezonden maar dat hij in tijds weder de vlugt had genomen naar het gebergte. Bij het kortstondig gevecht hetwelk daarbij had plaatsgehad was een zijner volgelingen geneuveld en waren zijne drie vrouwen zijne kinderen en twee volgelingen in handen der Pasumah-hoofden gevallen. Over de uitlevering werd met dezelve onderhandeld. Eeue javaansehe boekdrukkerijwelke sedert eenige jaren te Samarang is gevestigd geweest, heeft, eene belang rijke uitbreidjng erlangd en zal onder de firma Hartenveldfe comp. van daar naar Soerakartaalwaar de beoefenaars der javaansehe letterkunde gevestigd zijn, worden ovevgebragt. Aldaar zal eerlang met bewilliging van het hoog bewind regelmatig eene courant, of weekblad in de javaansehe taal en met javaansehe drukletteren worden uitgegeven. De uit de Molukkos ontvangene berigten luiden tame lijk gunstig. Op Amboina werd de hoop op een rijken nagel- oogst meer en meer versterkt. Op Java is officieel afgekondigd de wet houdende het reglement op het beleid der regering in Neêrlands Iudie en is ook bekend gemaakt het koninklijk besluit op de reor ganisatie van het personeel van den waterstaat en 's lands civiele werken daar te lande. Daaruit blijkt dat dit perso neel zal bestaan uit een inspecteur en chef, een. hoofd-in genieur drie ingenieurs 1ste klasse, zes ingenieurs 2de klasretien ingenieurs 3de klasse, veertien adspiraut-inge- nieurs bezoldigd respectivelijk met IS,000, 12.000, 9000, 6000, f 3900 en 3000 jaarsvoorts uit opzigters elève-opzigterscommiezen enz. TUeE-scIaBMeraiBe foea?Bg>-ie!i&. Den 28 februarij was van de nederlandsche bank in om loop een bedrag van 92,664,935, was het saldo der reke ningen-courant 17,546,630 en dat van den voorraad vau munt en munt-materiaal 102,305,697. Men verneemt dat de burgemeester van Hilvarenbeek (arrondissement Eindhoven) bij koninklijk besluit voor eene

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1