MlDDELBURGpCHE COURANT. N0- 27. Zaturdag 1855. Maart VAS lil lIMESm PPM1ALE ES GEME1TI8K11EI 6iïtitjmkttösd)j£ ©tjöhtgm. i Zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- Deze courant verschijnt des Dingsdags, Donderdags ingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 3 ure. De abonnementsprijs per drie maanden ia f 8, franco per post 3,40. De inzending van Advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone Advertentien is 22 cent per regel; van Huwelijks, Geboorte of Doodbekend makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. De Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland maakt bekend, dat op den 12 Maart 1855, des middags ten twaalf ure, te Zutphen, JsGravenhageHaarlem, De venter. Tilburg-, Utrecht en Leyden, zal worden overge gaan tot de openbare aanbesteding der levering van Ile- montpaardenten dienste der korpsen Kavallerie en Artil lerie van het Legerdat een derde gedeelte van de te leveren Paarden van inlandschen oorsprong moet zijn; dat de besteding bij de korpsen niet bij loten of bij par tijen maar voor het getal bij ieder korps vereischt in eens zal geschiedenen dat de voorwaarden van Aanbesteding voor gegadigden ter lezing liggen onder anderen op de Provinciale Griffie te Middelburg, alwaar ook inlichtingen omtrent het getal Paardenvoor elk korps te leveren kunnen verkregen worden. Middelburg, den 28 February 1855. De Commissaris des Konings voornoemd, VAN TETS. W er paelitijag- SkoireHaBsaoleras. De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekenddat in de volgende maandop een nader aan te kondigen dagde Herverpachting zal plaats hebben van de Stads- Wind-en Water-Korenmolens, voor den tijd van twee jaren en acht maanden, aan te vangen met primo Mei 1855. De voorwaarden der Herverpachting liggen van heden af op de Gemeente-Secretarie ter inzage voor de belang hebbenden. Middelburg, den 26 Februarij 1855. De Burgemeester en Wethouders voornoemd (get.) PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. De Secretaris (get.) M. E. LANTSHEER. As&imfoestieaSiHiïg' ^weDEaeesflte-VWeirSsecBo De Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend dat op Donderdag den 22 Maartdes middags ten 12 ure, op het Raadhuis de openbare Aanbesteding zal plaats hebben van het leveren en stellen van eene Dubbele IJzeren Draaibrugop de plaats der vroegere Bellingbrug alsmede van het afbreken en vernieuwen van de Kaai muren aldaar. De Bestekken en Teekeningen zullen van heden af ter lezing- liggen bij den Stads-Bouw mees terdoor wien de aanwijzing in loco zal plaats hebben drie dagen vóór den dag der Aanbesteding, des morgens ten 10 ure. Middelburg, den 26 February 1855. De Burgemeester en Wethouders voornoemd (get.) PASPOORT VAN GRIJPSKERKE. De Secretaris, (get.) M. F. LANTSHEER. IïSBUTHïlelllfeaairg' 9 S Maart. Ten gevolge der nadere bepaling van de loting voor de nationale militie, buiten het eiland Walcheren zullen de 2de en 3de zittingen van den militieraad plaats hebben als volgt: Eerste zittingden 2 aprilvoor het 1ste militiekanton den 32de3de en 13de militiekantonden 1-4de, 5de en 6de militiekanton; den 5: 7de en 8ste militiekanton; den 6: 11de en 12de militiekantonden 7: 9de en 10de niilitiekantonden 14: alle kantons. Tweede zitting, den 16 april, voor het lste2deen 3de militiekanton; den 17: 4de4 5de en 6de militiekanton;den 18: 7 de.. 8ste en 13de militiekantonden 19 9de10de, 11de en 12de militiekanton; den 25>: alle kantons. lieden zou te Vlissingen. op nieuw de mogelijkheid worden beproefd om de postpaketten van daar op Breskens over te brengen, hetwelk het ijs nog steeds sedert ons laatste berigt belet heeft. Dezen morgen passeerden reeds te Vlissingen twee stoombooten, langs-de Schelde uit Ant werpen komende. Als eene opmerkelijke bijzonderheid meldt men ons uit Veeredat aldaar gedurende cle eerste twee maanden dezes jaarsop eene bevolking van nog geen duizend zie len bij den burgerlijken stand waren aangegeven 18 over ledenen van verschillenden leeftijd welk getal alstoen gelijk stond met het totaal der overledenen in het jaar 1854. Hit Goes schrijft men ons van den 1 maart u Ofschoon deze provincie slechts zeer zelden iets van ijsgang te lijden heeftwas men deze week zeer beducht voor den dijk der watering Baarland. Huizen hoog hadden de opeengestapelde ijsschotsen zic-h tegen den dijk aangezet, en zoo ver men zien kon ontwaarde men niets dan ijs. Men vreesde dat bij het loslaten welligt de zwaarte dei- ijsmassa den dijk geheel of gedeeltelijk zou medeslepen, waarom dau ook door de dijksdirectie gepaste maatregelen ter voorziening- hierin genomen zijn. Gelukkig heeft men er tot heden niets naders van vernomen, zoo dat het niet waarschijnlijk is dat het gevaar sedert de laatst ontvan- gene tijdingen van dingsdag- is toegenomen." Naar men verneemt is door Z. M. den koning aan hoogstdeszelfs adjudant J. M. graaf van Lynden en den kamerheer in buitengewone dienst den baron Hardenbroek van Babilonienbroekde vereerende last opgedragen om zich namens Z. M. naar Japan te begeventen einde het geschenk bestaande in Zr. Ms. portretderwaarts over te brengen. De reis zal door hen per landmail geschieden. Zij zullen in Indie hun intrek op Buitenzorg nemen. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter keu nis van belanghebbenden dat voor de dienst van den wa terstaat na vergelijkend onderzoek zes opzigters Tan de 4de klasse benoemd zullen worden op eene jaarlijksche bezoldiging van zevenhonderd guldenen in de aan te wij zen distrikten in dienst gesteld. Voor het vergelijkend onderzoek moet men zich vóór of uiterlijk op 1 april 1S55 bij het departement van binnenlandsche zaken hebben aan gemeld, met een op zegel geschreven adres, bevattende naauwkeurige opgaaf van naam voornaam en woonplaatsen alsmede de noodige bewijsstukkenalles naauwlceurig om schreven in de Staats-courant van 27 februarij jl. De Rhijn stond den 28 februarij des morgens ten 7 ure te Keulen op 15 voet 9 duim, hetgeen sedert den vori- g-en morgen eene rijzing van vier voet aanduidt. In den nacht, van 27 op 2S was de tweede helft van het Moezelijs te Keulen voorbijgedrevenin den stand vau het ijs op den Rhijn boven Coblenz was geen verandering. Ook op de nederlandsehe rivieren had dien morgen nog geen verandering in de gesteldheid van het ijs plaats gehad; hetzelve nam weinig af; de WaalmouddeNeder- Rhijn en lJsselmond waren digt. BSeHDoeBBBHBng-efR een "teesSaBatten. Bij Zr. Ms. besluit van 24 februarij is mr. J. L. H. A. baron Gerieke van Herwijnenhoogstdeszelfs gezant bij het hof van Belgiebevorderd tot kommandeur der orde van den Nederlandscheu Leeuw. Bij koninklijk besluit van den 5 februarij 11. is. ten vervolge op die van den 21 October en 23 december IS54, houdende toekenning van eervolle belooningen ter zake van de in '1853 en 1854 plaats gehad hebbende krijgsverrigtm- gen in de wester-afdeeling van Borneoalsnog ter zake zijner verrigtmgen in 1853 benoemd tot ridder der 4de klasse van de militaire Willems-ordede hier te lande teruggekeerde gegageer.de soldaat van het leger in Oost-Indie H. Hernie. Z. M. heeftbij besluit vau den 27 februarijgoedge vonden te benoemenbij liet lste regement vesting-artillerie, tot kapitein van de 3de klasse den lsten luitenant T. G, van Beusekomvan het 2de regement vesting-artillerie bij het 2de regement vesting-artillerie tot lsten luitenant den 2den luiteuaut A.M. Mazel, van het.regement veld-artillerie. Z. M. heeft bekrachtigd de door de gemengde commissie voor de stenografie uit de beide kamers der staten-generaal gedane definitive benoeming van den heer J. G. van Lier. SieaasteEa esa wefteasclaappeEi. Tot gewone leden van het historisch genootschap, geves tigd te Utrecht, zijn dezer dagen benoemd de heeren dr. N. Beets t.e Utrecht, dr. J. Bosscha te Amsterdam, mr. P. van den Brandeler te Dordrecht, mr. J. van Dam van Noordeloos te Rotterdam, jhr. mr. P. J. Elout van Soeter- woude te 's Gravenhage, jhr. mr. C. van Foreest te Heyloo, mr. B. T. baron van Heemstra te IJsselstein, dr. A. A. van Heusden te Breda, G. Kuyper Bzn. te Muiden, F. Nagtglas te Middelburg, J. W. van der Noorda te Dordrecht, mr. 11. J. .S waving te Groenloo en dr. D. H. Tijdeman te Tiel, en tot honoraire leden de heeren A. Borgnet te Luik en dr. L. S. F. Janssen te Leyden. tSeea-oEograe. Te Groningen overleed op 25 februarij in 64jarigeu ouder dom na eene langdurige ziektede generaal-majoor G. Meuninghridder van de militaire Willems-orde der 4de klasseder orde vau den Nederlandsclien Leeuwvau de Eikenkroon met de sterkommandant der 3de brigade in fanterie, prov. lcomm. van Friesland, Groningen en Drenthe. Den 26 februarij leed de schoolwereld een groot ver lies door het plotseling overlijden van den heer R. G. Rij- kens, sedert jaren onderwijzer eener bloeijende bijzondere school te Groningen een man die zich door zijne praktische en theoretische kundigheden omtrent ons lager schoolwezen zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Bovendien betreurt een talrijk gezin iii den onvermoeid werkzamen man een uaauw- gezéttenzorgdragenden huisvader, die bij het heil der zij nen altijd dat van minder bedeelde natuurgenooten bedoelde en behartigde. Te Breslau is een der grootste geleerden in de Hc- breenwsche taal en in den Talmud overleden, Raphael Jonathan Fustsnthal, in den ouderdom vau 74 jaren. Hij gaf verschil lende llebreeuwsche dichtstukken uit. Den 23 febr. overleed te Leeuwarden, in den ouder dom van 60 jaren, de heer T. M. W. baron von Asbeckzu Bergen und Munsterhausenridder der militaire Willems-orde 4de klasse kamerheer des konings in buitengewone dienst en militie-commissaris over de kantons no. 916 in de provincie Friesland. In zijne jeugd was de overledene page, eerst bij Lodewijk Napoleon, koning van Holland,, en later bij Napoleon I, keizer der Franschen. In het jaar 1S12 deed hij als lste luitenant bij het 14de regement ïrausche kurassiers den togt mede naar Ruslandwaar hij ook in al de verschrikkelijk beden eleelde waarmede het groote leger destijds had ie kampen. In latere jaren be kleedde hij de betrekking van grietman van Hemalumer Oldephaert en Noordwolle, en maakte hij tot den jare 1850 deel uit van de provinciale vertegenwoordiging. Verder nam hij als majoor der friesche schutterij deel aan de krijgs bedrijven in Belgie, na den opstand van 1S30, en maakte ouder anderen ook den tiendaagschen velcUogt mede. MsfeiróBBiB eim lesrea». De minister van marine heeft ter kennis van de belangheb benden gebragt dat hemdoor tusschenkomst van het. koninklijk nederlandsch meieorologisch instituut, een extract- missive is geworden van den gezagvoerder van het schip NassauJ. L. ten Boekeigedateerd Singapore 17 octo->

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 1