Caatste ïtietnwstijdmgm. PerTelegraafoverVlissingen. CjanMsteigten. örtaling wan Coupons. parlementslid getroffen had. Thans echter hebben zich nieuwe moeijelijkheden opgedaan, daar de peelistischeleden van het Jcabinetde heeren Gladstone, Herbert en sir J. Grahamverklaard hebben in die schikking niet te willen treden en dien ten gevolge hun ontslag ingediend hebben, zijnde hiervan door lord Palmerston reeds mededeeling in het lagerhuis gedaan. Het zal wel niet behoeven gezegd te worden dat het pas zamengestelde ministerie hierdoor in zijnen gang zeer bemoeijelijkt wordt. Buitendien is de heer Gladstone een financier die het vertrouwen des lands in eene groote mate bezit. Volgens The times zou sir Ch. Wood in de plaats van sir J. Graham eerste lord der admiraliteit worden, terwijl de heer Baines zich met liet bestuur der binnenlandfiche zaken zou belasten en sir G. Grey president van het bureau van controles (oost-indische zaken) zou worden. Het hoogerhuis heeft de tweede lezing der bill aangeno men waarbij de diensttijd beperkt wordt tot drie jaren van de nieuw aan te werven troepen, die iets hooger in jaren zijn dan de bepalingen dienaangaande tot dus verre luidden, Volgens telegrafisch berigt uit Londen van den 24 dezer heeft in de zitting van het huis der gemeenten van den vorigen avond sir James Graham verklaard dat de peelisten zich hebben teruggetrokkenomdat zij zich tegen het door den heer Roebuck voorgestelde onderzoek meenden te moe ten verzetten; dat zij evenwel het ministerie Palmerston niet zouden bestrijden. De heeren Sidney Herbert en Glad stone verdedigden zich zeiven en hunne mede aftredende ambtgenooten. Lord Palmerston verklaarde dat hij over het .algemeen insgelijks tegen de enquête was gestemddoch dat de regering haren loop moet hebben. De heer d'Israeli en sir J. Pakington verklaarden zich te zijn voorstanders der enquête. Eindelijk werd de commissie van onderzoek benoemd. In den loop der zitting heeft lord Palmerston, in antwoord op eene interpellatie van den heer Bright, geantwoord dat lord John Russell in last had orn op de zelfde grondslagen te onderhandelen als vroeger door lord Aberdeen waren voorgeschreven. Er zal overigens geene poging worden verzuimd om tot eenen eervollen vrede of, indien dit niet mogt gelukkentot eenen krachtigen oor- log te komen. Het is thans zeker dat ook de heer Cardwell en lord Canning hunne demissie hebben genomen. Er is in de daardoor ontstane vacatures nog niet voorzien. Volgens telegrafisch berigt uit Londen van 2-1 dezer zegt The press dat de regering eene telegrafische depeche heeft gezonden aan lord John Russell, houdende bevel on- middelijk naar Londen terug te keeren. Vermoedelijk be vindt zich lord John Bussell op dezen oogenbük te Berlijn. f&usilauud. Over Marseille zijn tijdingen ontvangen uit Konstanti- nopel tot den 12 en uit de Krim tot den 10 alsmede over Varna van Balaklava tot den 12 dezer. Al die berigten gewagen van de aankomst van nieuwe versterkingen en approvisionneringen voor de geallieerde legers en van her haalde uitvallen van het russische leger te Sebastopol. Het aantal turksche troepen dat thans te Eupatoria ont scheept is bedraagt 30,000 man. Dit leger, dat zamenge- steld is uit de gehardste turksche soldaten, zal zich ver schansen tussehen de twee meren die op eenigen afstand dier stad gelegen zijn. De gezondheidstoestand van dit korps is zeer voldoende, tellende het. niet meer dan 500 zieken. Overigens waren nog 14 nieuwe bataillons te Bald- schick gereed om zich in te schepen. Volgens bijzondere mededeelingen uit Petersburg zal het manifest des keizers, betreffende de algerneene wapening, onmiddelijk gevolgd worden door eene verordening om in de gansche uitgestrektheid des rijks openbare gebeden te houden, ter afsmeeking van den goddelijken bijstand bij den worstelstrijd met de ongeloovigen en derzelver bond- genooten. De Börsenhalle zegt dat de russische regering eene ge- dwongene leening en vierdubbele belastingen heeft bevolen. Volgens telegrafisch berigt uit Konstantinopel van den 12 dezer zal de aldaar gestat.ionneerde fransche divisie naar Eu patoria vertrekkenom in gemeenschap met Omer-pacha te ageren. IJit Trebizonde wordt gemeld dat de Circassiersonte vreden over de afschaffing van den slavenhandel, zich on afhankelijk zouden verklaard hebben. Volgens telegrafisch berigt uit Petersburg van den 23 dezer wordt gemelddat er aldaar een legerberigt van prins Mentchikoff, gedagteelcend Sebastopol 12 dezer, is ont vangen. Daaruit blijkt dat de Bussen den 30 januarij den loop der fransche mijnen legen de vesting hadden ontdekt en er in geslaagd waren om door middel van dampmijnen die te vernielen. Op den G dezer trachtten de Eranschen dit middel tegen de russische contramijnen te bezigen doch tot hun eigen nadeel. Op den 8 daaraanvolgende gehikte het den Bussen op nieuw omdoor het doen springen eener mijnde vijandelijke gaanderijen verder te vernietigen. Het russische geschut beantwoordde met goed gevolg het vuur der geallieerden. Des nachts blijven russische detachemen ten vrijwilligers den vijand- onophoudelijk in zijne loopgra ven verontrustenwaardoor hij genoodzaakt wordt het werk te staken en te wapen te loopen. Uit Bucharest wordt van den 23 dezer per telegraaf ge meld dat men verzekert dat op den 18 dezer door de Bus sen een aanval op Eupotoria is gedaandoch dat zij met groot verlies zijn teruggeslagen. Het verlies aan de zijde der Turken was slechts onbeduidenddoch de egyptische generaal Soliman is bij die gelegenheid gesneuveld. Italic. De onderhandelingen met Napels wegens deszelf toetre ding tot de westersche mogendheden zijn thans van Parijs naar Weenen verplaatst, waar zij ijverig voortgezet worden en waarschijnlijk binnen kort het gewenscht gevolg zullen hebben. Het bevestigt zich dat te Weenen de officiële mededeeling ontvangen is van de toetreding der Toskaansche regering tot de alliantie van den 2 december tegen Busland. De inhoud dezer overeenkomst is nagenoeg de zelfde als die welke met Sardinië is gesloten. Men heeft reden te gelooven dat binnen kort geheel Italië aan den veldtogl tegen Busland zal deel nemen. Door de stoomboot Vesuvio, van Napels naar Livorno is den 17 dezer te Genua het berigt aangebragt, dat Ca tania door eene aardbeving of eene uitbarsting van den Etna grootendeels verwoest zou zijn. Volgens een schrijven uit. Bome heeft de kardinaal An- tonelli zijn ontslag aangeboden. Volgens de Wiener Zeit. boezemt de gezondheidstoe stand van den jongen hertog van Aosta, tweeden zoon des konings van Sardinië, ernstige ongerustheid in. SpffiEBjCo De cortes hebben met bijna eenparige stemmen in hunne zitting van 15 dezer aangenomen, dat de regering niet kan vervolgd worden omdat zij in augustus 11. de vlugt van Maria Christina uit Spanje begunstigd heeft. Daarna heeft de vergadering zich onledig, gehouden met het ontwerp eener leening van 500 millioen realen, door den heer Madoz voor gesteld. Een voorstel van den heer Sanchez Silva, strek kende om het gevraagd bedrag tot op 100 millioen realen te verminderenwerd door de minister van financien hevig bestredendie nog eens den ongelukkigen toestand der spaansche financien heeft in het licht gesteld. Het voorstel van den heer Sanchez Silva werd daarop met eene groote meerderheid verworpen. Men verzekert dat de .minister van oorlog O'Douwell zich verstaan heeft met de commissien voor het budget ten aanzien van het cijfer der begrooling voor oorlogdat van 280 op 270 millioen is verminderd. Bij het ministerie van oorlog wordt gearbeid aan een wets ontwerp tot reorganisatie van het leger. De reserve zou bestaan uit 80 bataillons van 8 kompagnien ieder. bi 51 s v Ba E.» sa «8 Berlijn 24 februari]De heer von Olberg is reeds woens dag uit Parijs alhier teruggekomen. De kansen op eene minnelijke beslechting zijn vermeerderd; alle twijfel is ech ter nog niet opgeheven. De Pruiss. corresp. meldt, naar luid van particuliere brie ven uit Rigadat. aldaar tegen het einde der maand maart russische troepen uit liet binnenland werden verwachten dat het garnizoen dier stad op 40,000 man zal worden ge- bragt. Ook Beval zal eene zeer sterke bezetting erlangen. Er is langs de kust van Biga naar Polangen een kordon ontworpenom eene eventuele landing der geallieerden te beletten. Erankfort 20 februarij. De beide saksische kamers hebben hare toestemming gegeven tot het voorstel der regering, om de saksische spoorweg-schuld in eene 3 pets. staatsschuld te converteren. Uit hoofde van den sterken ijsgang, heeft men gis teren te Mannheim zich genoodzaakt gezien de schipbrug weder weg te nemen. Ten gevolge van het drijfijs is de gemeenschap tussehen Meintz en Cast.el bijna gansph afgebroken. Slechts met. veel moeite en gevaar kari de post nog door middel van schuiten over den stroom gebragt worden. Te Koblenz is bevel gegeven onverwijld een zeer be langrijk transport geschut en krijgsbehoeften naar Luxem burg te vervoeren. Deze maatregel baart hier vrij wat opziens. j BTranltrijBi. Parijs 21 februarij. Men beweert nu weder dat de reis des keizers naar de Krim niet zal plaats hebben; ieder die de vastheid van karakter des keizers kent is teregt hoogst verwonderd dat hij dit lievelingsplan opgegeven heeft. Het is te denkeu dat dit niet weinig moeite gekost zal hebben. De ministers zouden daartoe niet in staat zijn geweest hoe eensgezind zij omtrent dit punt ook warenalleen de krachtige voorstellen der engelsche regering waren in staat den keizer van zijn voornemen af te brengen. Zoo wordt ten minste in doorgaans goed ouderrigle kringen verzekerd, met. bijvoeging dat lord Palmerston zelf den keizer ge schreven heeft, dat de eerste plïgfc van een bondgenoot is een zoo gewigtigen stap niet zonder voorafgaande onder linge beraadslaging te doen. 's Gravenhage 2G februarij. Er is sprake van eene belangrijke reorganisatie van de koninklijke akademie voor de zee- en laudmagt te Breda, welke naar men verzekert hoofdzakelijk daarin zal bestaan dat voortaan alleen jongelieden voor de wapens der artil lerie en genie bestemd aldaar hunne opleiding zullen ont vangen. Weenen 24 februarij. Yolgens berigt uit St.. Petersburg heeft de keizer van Busland aan het koningrijk Sardinië den oorlog verklaard. Parijs 24 februarij. De generaal Neil heeft bevel ontvangen naar Frankrijk terug te keeren en wordt spoedig alhier verwacht. Nadere berigten over Konstantinopel ontvangen beves tigen volkomen de overwinning op den 17 dezer d&or de Turken bij Eupatoria behaald. Volgens berigten uit de Krim over Konstantinopel was tot 20 dezer voor Sebastopol niets van belang voorgevallen. Slotprijzen der Effecten ter Beurze van Amsterdam 26 februarij 1855. Per telegraaf over Vlissingen. Nederland Werkelijke schuld 2;> pc.t. 60IJ- dito dito 3 H V2A dito dito 4 90 Handel Maatschappij 41 Rusland. Oblig. bij Hope Co 5 101 dito dito 1S2S/1S29 5 100$ Cerlific. dito 1840 4 4 73$ 5 801 Cerlific. van Inschrijving 6 v Spanje. Oblig. Nieuwe Stukken 1 v '17$ 3 304 Oostenrijk Oblig. Metalliek 5 6QH dito nieuwe betaalbaar Amsfc. 5 dito Nationale 2.1 H 30$ Belgie. Certific. bij Rotschild 2L 48|- Portugal. 3 37$c- Oostenr. Obl. Nationale 5 pet 631 De coupons der 5 pet. russische certificaten in zilver 3de serie, administratie Hope eomp., Ketwich Voom- bergli en Wed. W. Borski, verschenen 1/13 december 1854, worden betaald met f 21,68. De coupons der certificaten uitgegeven door het kantoor van administratie van geconsolideerde renten ten laste het; koningrijk Napels, vervallen den 1 januarij 1855, worden betaald: van de certificaten rentende 5 pet., groot Lr. 25, met 11,88, en die groot D. 124, met f 26,15, en vands certificatenrentende 4 pet. de coupons van Lr. 20met f 9,51.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 3