bedraagt. ïlij vreest dat dit meer verbruik van kunstwijn zal ten gevolge hebbenen wil die soorten dus ook dooi de zelfde belasting getroffen zien. Uitvoerige discussion grijpen hierop plaats waaraan deel nemen do heeren Uytfenhooven J. P. Smith, Mestdagh, vSehuitz, de voorzitter benevens de voorstellerover net al of niet wcnschelijke dier belasting, en zoo ja, do hoegroot heid daarvan. De heer J. A. Schmidt verklaart zich tegen bet belasten van alle kunstwijnen zoowel omdat het bier ook niet belast is als omdat men daardoor hoofdzakelijk zou drukken den burgerstand die geen gebruik kan maken yan wijn De lieeren Wels, Borghstiju en Uyttcnhooven vereenigen zich daarmede. Het voorstel van den heer van Uije Pieterse door den heer Mestdagh ondersteund om op alle soorten van kunst wijn ccuc belasting te heffen ad 16,S7 per vat, in om vraag gebragt wordendeis daarop verworpen met 8 stem- men tegen 4 (de heeren van Uije Pieterse, J. P. Smith, van der Os en Mestdagh); Na dat over de bedenking van den beer Mestdagh nog het woord gevoerd is door dien heer en de leden der com missie verklaart eerstgenoemde zich te vreden te stellen met de ontvangene inlichtingen. De heer van Uije Pieterse bekomt alsnu van den heer J. A. Schmidt nog opheldering omtrent de bepaling van het inontant van den accijns op de tarwe enz. Waarna de ver gadering zich met algemeene stemmen verecnigt met de voor stellen der commissie, aan welke tevens wordt opgedragen liet ontwerpen der verordeningen welke hiermede in ver band staan. De heer van Uije Pieterse bekomt verlof om de raadzaal te verlaten. Gelezen zijnde een rekwest van de scheeps-makclaars de Groof Hector en J. P. Smithnamens eênige scheeps- gezagvoerders ontheffing verzoekende van lier plaatselijk ha ven- en lastgeld voor hunne schepen die thans hunne toe- vlugt hebben moeten nemen tot het marinedok, omdat de westerhaven niet toegankelijk was; wordt na eenigo discus sie, en terwijl de heer J. P. Smith zich onthoudt van mede stemmen daarop met algemeene stemmen afwijzend beschikt. Op eene van gedeputeerde staten dezer provincie ontvan gene nota van aanmerkingen op de gemeentebegrooting voor 1855, worden aan cenige bedenkingendie slechts regula- risatio gelden gevolg gegeven, en voorts bij concept-reso- lutien gearresteerd de twee vcreisehtc raadsbesluiten omtrent de subsidie aan het arm-, gast- en weeshuis en het eollcgie van regenten over den algemcenen armeom met de reke ningen over het afgeloopcne en de begrootingen over het loopende dienstjaar dier administration ter justificatie te wor den ingezonden. De gemeente-begrooting wordt alzoo .gewijzigd op nieuw vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 100,494,S8. Het verzoek van regenten van het arm-, gast- en'; wees huis om voor de dienst van 1854 eene buitengewone sub sidie van f 2629,7.5.^ te worden toegekend, voor duurdere aannemings-kosten enz., waarop deze vergadering bereids was- voorbereid, wordt om den ongunstigen toestand der'plaat- sclijke financiën voor alsnog aangebonden. Op het daartoe door regenten van den algemcenen arme ingediende verzoek wordt voor de besteding der E. IC. weezen over dit dienstjaar wederom, even als ten vorigen -jare, 10 per hoofd meer toegestaan dan de vroeger daar voor betaalde 60. Gelezen zijnde een rekwest van A. J. de Wildedrukker van de Prov. zeeuwsehe courant die aanbiedt gratis in dat blad op te nemen alle stukken van bet gemeentebestuur uit gaande tegen wederkeerigc begunstiging met advertentie» waarvan de kosten op derden kunnen worden verhaald, zegt de voorzitcev dat hij gelooft te kunnen verzekeren dat de uitgevers der Middclburgsche courant daartoe evenzeer be reid zijn. Verder betoogt hij dat niet alleen bet gemeentebestuur steeds in betrokking stond tot de Middelburgscbe courant, nniav ook de redactie van dat blad door het getrouw opne men van uitvoerige raadsverslagen toont belang te stellen iri de gemeente, terwijl eindelijk de Prov. zeeuwsehe cou rant alhier zeer weinig wordt gelezen met welk gevoelen zich het meerendecl der leden na eenige discussie vereenigt terwijl de vergadering hierop met algemeene stemmen de beslissing aan het dagelijkscb bestuur, overlaat met verzoek den rekwestrant voor zijn aanbod dank te zeggen. D'nflcenen der E. IC. gemeente worden overeenkomstig hun verzoek genvagtigd tot af- en overschrijving van 10,40 van het artikel begrafeniskosten op den post medicijnen, die met dat bedrag is overschredenterwijl het op de eerste nog disponibel is. Voor kennisgeving wordt aangenomen cïc medcdeeling dat de heer J. Loois zich aijne benoeming tot regent over het arm-, gast- en weeshuis heeft laten welgevallen en be reids is geinstallcerden voorts dat het kapitaal van/51,400 inschrijving 2.} pet. W. S. is verkocht 30,000 a 61 f- pet. en 21,400 a 61,.*, pet., makende na aftrek der onkosten en met inbegrip der verschenen rente een totaal v./3l,550,Sl£. ^7~ÏB'prgaan<le tot da benoeming eener commissie belast met Jyttj ondprzoek naar eene geschiktere plaats voor den beer-en jifidfetpuJAdergemeente maken de heeren Verdoorn en J.P. Swiith >het'stembureau uit, én worden daartoe verkozen de lieeren Winkelman met 10, van Uije P.'eterse met 9 en vair'dor /Os met' 7 stemmen. f Waarha de openbare zitting wordt gesloten. öuitcnUhiöscljf ^tjinmjra. ËKg-eJ&HB«a. /Londen IG februari]. Dc lieer Roebuck heeft in bet Ikkerhuis verklaard-3,jdat bij aanstaanden donderdag zal w- u M voorstellen eene commissie van onderzoek te benoemen ingevolge zijne vroeger aangenomene motie. Lord Palmerston heeft daarop een overzigt gegeven van de onderhandelingen die er tijdens de ministeriele crisis door graaf Derby ten o'pzigte van de heeren Gladstone en Sidney Herbert zijn geopend. Hij verklaart verder den heer Roe buck in comitte te zullen bestrijden, doch belooft radicale hervormingen in het leger zoo wel in Engeland als builens- lands. liij hoopt dientengevolge dat de heer Roebuck niet bij zijn voornemen zal volharden. De heer d'Israëli ontkent het dat graaf de hand having van de heeren Gladstone en Sidney Herbert heeft voorgesteld. Hij bestrijdt cle zanienstelling van liet nieuwe ministerie. Lord Palmerston heeft in het parlement medegedeeld dat lord John Russell maandag of dingsdag zoude vertrek ken, en dat hij te Parijs en te Berlijn confidentiële mede- deelingen zonde doen. Verder zeide hij dat men konde hopen op een eervollen vrede, en mogt dit r.iet gelukken op eene krachtdadige voortzetting van den oorlog. Men zegt dat de vice-admiraal Dundas benoemd zal worden tot kommandaut der Oostzeevloot. Den IS.Het onlangs door den heer Roebuck in het lagerhuis voorgestelde en toen aangenomen voorstel "is thans beperkt tot het instellen van een onderzoek haar het geen tot dus ver met het engelsclie leger in de Krim geschied is. Daarop is een comitté van 11 leden benoemd, waarvan 8 leden bij het aannemen van liet primitieve'voorstel tegen cle regering hebben gestemd. Met'lord John Russel's gezondheid is het beter, zoo dat liij aauslaauden dingsdag zal vertrekken. Vijftien nieuwe regementen van linie die in den oorlog- gehard zijn zullen naar dc Kriiu vertrekken. De parijscbe correspondent van The times zegt dafe de toetreding der napelsche regering tot de alliantie der westersche mogendheden als een fait-accompii beschouwd wordt. Doch even als Sardinië een traktaat met Eraiikrijk en Engeland heeft geslotenwil de koning der Beide Sici- lien het zijne alleen met Oostenrijk teekenen. fifcoaslaiuul. Uit Konstaut.inopel wordt gemeld dat de turksche rege ring van plan is voor 2,000,000 aan schatkistbiljetten uit te geven. Een telgrafisch berigt uit Petersburg van den 1G dezer meldt dat aldaar eene depeche van prins Menschilcoff was ontvangen, inhoudende dat geen verandering in clen stand vau zaken tot dat tijdstip voor Scbastopol was gekomen. De Russen gaan voort met hunne aanvallen op de belegerings werken. De Eranschen hebben de engelsclie loopgraven bezet. Het Journal de Pétersbourg behelst een keizerlijk mani fest-van 10 dezer, waarin gezegd worclt dat de czaar, in de hoop vau zouder verdere strijd tot de erlanging van den waarborg voor de regten der geheele Christenheid in Turkije te geraken, er in heeft toegestemd in onderhande lingen te treden. Intusschen noodzaken de aanhoudende krijgstoerustin gen der vijanden mij (zoo spreekt de czaar verder in dat manifest) om alle middelen van verdediging die God mij heeft geschonken te vermeerderen, en overtuigd van de hulp der Voorzienigheid en rekenende op dc liefde mijner onderdanen beveel ik de algemeene organisatie van d,e geheele militie in het rijk, volgens eenspeciaaLreglement." Volgens een telegrafisch berigt uit Marseille heeft de Hydaspe aldaar tijdingen aangebragt uit Konstantinopel loopende tot 8 dezer. De divan beeft beraadslaagd over eene aanvrage van Engeland om 15,000 Turken, die ouder de bevelen gesteld zouden worden van engelsclie officieren. De generaals Pélissier en Rivet, zijn weder naar cle Krim vertrokkenwaar steeds fransche versterkingen bleven aankomen. Generaal Liprandi was op de hoogte van Balaklava te ruggekeerd met. 30,000 man. 40,000 Russen onder bevel van Osten Sacked maken zich gereed Eupatoria aan te vallen, dat door 20,000 man en geduchte aardewerken verdedigd wordt, zoo dat het niets te vreezen heeft. Clmrchid-pacha en generaal Guyon waren voor Scbasto pol aangekomen. Generaal Niel laat veel spoed maken met cle belegerings werken. Het weder was fraai. De toestand der Engelschen was verbeterd door het ontvangen van warme kleedingstukken en lioulen huizen. De geallieerde troepen verlangen clen strijd. Hun aantal beloopt "115,000 man De russische versterkingen die in de laatste^twee maan den in de Krim zijn aangekomen worden op 1 Ö'O.Ö'OO man begrootwaarvan echter een derde te {Perecop is gebleven. Tijdens cle Russen en cle geallieerden gereed waren 1.ot een algemcenen aanval, 'deden dé eerstgenoemden een nach- telijken uitvhl uit Scbastopol op de franschè belegerings werken die I e'rugge'slagèn 'wérd. Te gelijkertijd had in de rïgting vau cle Tschernaia een aanval plaats op de Engel schen die, ondersteund door eene fransche brigade, de rus sische divisie terug slóegen nog voor de; aankomst van gene raal Bosquet. Xtalie. BerigiJen uit Turyu van den 11 dezer melden dat de generaal Dabormidaoud-minister van buitenlandsche za ken 'tot minister!) van oorlog zal worden|_benoemd in de plaats van generaal cle la Marmora, die naar het oorlogs- tooueel in het oosten vertrekt. Ook verzekqrt men clat. de heer Lanza éen der geachtste 'volk3-vertegeriwoordigers met het departement van financien zal worden belast. Syainje. De commissie die door de cortes belast werd met een parlementair onderzoek nopens de daden van Maria Chris tina heeft van het ministerie op nieuw meerdere inlichtin gen geëischt. De algemeene stand van zaken in Spanje blijft de zelfde; onlevredenheid, pauperisme en lancllooperij maken er do schrikverwekkeudste vorderingen. In de zitting der cortes op 10 dezer heeft de minister van buitenlandsche zaken verklaard, clat de regeringen der Vereenigde Staten en die van Spanje met elkander op zeer goeden voet staan, zoo dat er alle grond bestaat dat de hangend® geschillen tusschen haar weldra op eene minne lijke wijze uit den weg zullen zijn geruimd. I9uitsvhlaiid. Weenen 17 februarij. Door de regering is het openbaar koopen en verkoopen van certificaten en aandeelen in de nieuwe fransch-oostenrijksche maatschappij der spoorwegen verboden voor dat het maatschappelijk kapitaal ten volle za] zijn )gestort. Ten gevolge van liet met de noorder- maalschappij gesloten traktaat is het verleeuen van concessie voor andere lijnen onmogelijk geworden. In de ICöln. Zeitung komt een schrijven voor uit Berlijnwaarin van het. bestaan eener pruissische nota van 31 januarij gesproken wordt, inhoudende dat Pruissen zicli het regt niet zal laten ontnemen van zelf te oordeelen over de voorwaarden, die de uitvoering der conventie van april moeten motiveren. -Uiè Weenen wordt aan het Journal de Erancfort ge schreven/dat binnen^ eeniga dagen uit Petersburg het defi nitieve antwoord te gemoet gezien worclt op de nadere uit legging der vredesvoorwaarden, welke door bemiddeling van Oostenrijk aan het russische kabinet dringend ter aanne ming zijn aanbevolen. "Van dit antwoord zal het voorna melijk afhangen of de vredes-eonferentien met hoop op eenigf^oed gevolg zullen kunnen geopend worden. Uit Munchen wordt gemeld dat de heer vou Luaer minister van oorlog, als zoodanig zijn ^ontslag heeft aan geboden, dat echter niet aangenomen wercl. fiTr san Bi rijür. Parijs IS febrnarij. Het. gerucht dat de keizer zelf naar de Krira zal vertrekken schijnt zich te bevestigen. In wel onderrigte kringen wordt ook beweerd dat tus schen cle westersche mogendheden en Pruissen een neutra- liteits-verdrag is geteekend. Bij dat verdrag heeft Pruissen zich echter cenige inwilligingen laten welgevallen. ffiEeüg-ïe. Brussel 16 febrnarij. In de kamer van vertegenwoordi gers van heden heeft de minister van buitenlandsche zaken t op eene interpellatie van den heer Oris, formeel verklaard dat er van geene zijdewelke dan ookaan de regering voorstellen gedaan waren die ten doel hadden Belgie zijne neutraliteit te doen verlaten; dat er evenmin voorstellen van solidaire neutraliteit waren gedaan en dat, zoo Belgie ooit zijne neutraliteit opgaf, dit gelijk zoude staan met af stand te doen van zijne onafhankelijkheid, en dat niemand er aan denkt dien afstand te vragen; Wat de kwestie be trof, wat Belgie zoude antwoorden als voorstellen van den onderhavigen aard mogten worden gedaan, verklaarde cle minister dat de belgische regering alsdan als eenig antwoord zoude herinneren aan de artikelen der traktaten, die de belgische nationaliteit hebben gewaarborgd, door aan het nieuwe land eene eeuwige neutraliteit te schenken en als eene plegfige 'wet-'op të leggen^

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 2