BIJVOEGSEL VAN BE IIDDELBURGSCHE COURANT. Zaturdag 17 Februarij 1855. ë.tf »4eia- ©5 era efaaL Tweede 'kamer. De kamer heeft dingsdag 11. hare werkzaamheden hervat. Onder de in deze zitting ingekomen stukken behooven de navolgendeeen ontwerp van wet verklarende liet al gemeen nut van de voltooijing van den grindweg van Willemstad naar Steenbergen en van daar tot den groolen grindweg onder Halsteren (Noordbrabant); twee wets-ont werpen tot regeling van de koperen pasmunt en nadere aanwijzing der middelen tot. regeling van het muntwezen in Nederlanrisch Indie; een ontwerp van wet tot voor- Ioopige voorziening in sommige walerschapsbelangeneen ontwerp van wet tot regeling van liet gebruik vair liet koloniaal batig slot, over 1853een ontwerp van wet tot verhooging van hoofdstuk V der staatsbegrooling van 1855 (stichting van een stoomgemaal ter ontlasting van Rhijn- lands boezem op den IJssel); een ontwerp van wet tot goedkeuring van het traktaat omtrent de regeling van de grenzen der nederlandsche en portugesche bezittingen op Timor en onderhoorighedeneen ontwerp van wet tot regeling van de uitoefening der veeartsen ij kunsten een wel''s-ont.werp tot afschaffing van den accijns op het gemaal en deszelfs gedeeltelijke vervanging door eeue heffing bij hoofdei-ijken omslag; alle welke voorstellen, ieder van eene memorie van toelichting voorzien, naar de afdeelingen zijn verzonden. Voorts de rekening der algemeene oommissie van liquidatie der voormalige-wees-en momboirkarners, over 18521853; het verslag der verrigtingen wegens het armbestuur over 1853het verslag wegens den staat der hooge-, mid delbare en lage scholen, over 18531854; het verslag van den algemeenen toestand van 's rijks geldmiddelen over 18521853; het verslag van het beheer der koloniën voor zoo ver West-Indie en de kust van Guinea betreft, over 1853, liet verslag omtrent de uitvoering der wet, tot 31 december 11.bet rekkelijk de regeling van het muntwezen van Nederlandsch Indiealle welke stukken verzonden zijn n.aar even zoo vele commissien tot onderzoek, elk bestaande uit vijf leden. De vergadering heeft als lid toegelaten den heer mr. G. M.. van der Linden, benoemd in het hoofdkiesdistrict Almelo, wisns geloofsbrieven in orde bevonden waren én nadat dqor hem in handen des voorzitters, daartoe door den koning gemagtigd, de bij de grondwet gevorderde eeden waren afgelegd. De kamer heeft voorts hare afdeelingen vernieuwd, welke gekozen hebben tot hare voorzittersde heeren Baud de Kempenaervan Goltstein Schimmelpenninck van der Oije en llochussen; tot hare onder-voorzittersde heeren Bos scha, van Lennep, van Bosse Stonn van 's Gravesande en Hoffman en tot leden der commissie voor de verzoek schriften de heeren Hengstvan DeinseEngelenDirks en 3\Iey!ink. De afdeelingen van de tweede kamer der staten- generaal hebben eergisteren een aanvang gemaakt met het onderzoek van de aanhangige ontwerpen van weten heb ben, in overweging genomen de ontwerpen 1. nopens den grindweg van Willemstad2. de opheffing van het fonds voor het zuidelijk frontier; 3. het fonds voor de baken gelden Ai. het koloniaal batig sloten 5. de brieven-,pesterij. ©SemeeBateffaaat vaaa EUtaee. Zitting van den 12 februarij 1855. Voorzitter mr. B. C, Cau. Afwezig mrs. Moeus van Bloois en van Adrichemonge steld; dr. Keiler wegens sterfgeval in zijne familie; de heer van der Vliet zonder kennisgeving. De notulen van 16 jauuarij worden gelezen en vastgesteld- De voorzitter doet mededeeling dat zijn ontvangen eenige missives van gedeputeerde statenhoudende goedkeuring op diverse raadsbesluiten, als: a. op verkoop van grond aan kerkvoogden der nederd. hervormde gemeente; b. op onder- handsche verhuring eener loods aan 1. Strickaert.c. op zes besluiten van af- en overschrijving, begrooting 1854; d. op een verkoop van opgaande boomen e. op de onderhandsche aanbesteding van het onderhoud 'der klok-, uur- en speel werken; op eene beschikking uit onvoorziene uitgaven, dienst 1854. Allen voor kennisgeving aangenomen en voor zoo veel noodig burgemeester en wethouders met de uit voering belast. De commissie der feekenschool verslag uitgebragt heb bende over 1854, wordt hetzelve voor de leden ter visie gelegd, onder mededeeling aan gedeputeerde staten. De zelfde commissie de vraag gesteld hebbende, wie be voegd is het voor haar vigerend reglement te herzien en vast te stellen? adviseren burgemeester en wethouders om aan haar te kennen te geven, dat de vaststelling van het reglement bij de commissie, de goedkeuring bij den raad behoort; aldus besloten. De lijst der instellingen van weldadigheid, opgemaakt vol gens de armenwetwordt gelezen. Voor kenuisgeving aan genomen. Ten gevolge advies der commissie van fabriecage wordt afwijzend beschikt op een rekwest van J. Krijger, om 70 schadeloosstelling wegens verrigt meerder werk bij de aan neming der Brakkegracht. In gevolge voorstel van den waarnemenden controleur der plaatselijke middelen, gewijzigd door burgemeester en wet houders wordt aan eenige ambtenaren der plaatselijke be lastingen eene gratificatie toegekend voor betoonden ijver. Wordt toegestaan een verzoek van J. Reyuiioud, om re missie- van f 3 voor hondenbelasting. De rekening van den schuttersraad over 1854 wordt ge steld in handen van de heeren mr. van Dongen, Lands- knegt en Ochtman. Op voordrag!: der commissie van fabriecage wordt aan C. Guinee, wegens verrigt werk, eene gratificatie toegekend ad 118,60. Na voorlezing van een voorstel der commissie van fabrie cage worden burgemeester en wethouders gemagtigd Ie doen aanbesteden de afrastering van een terrein buiten de Noord-havenpoort tot eene bewaar- en werkplaats en de afrastering der tweede houten binnen brug. Iu banden der commissie van fabriecage wordt, gesteld eene concept-verordening op de heffing eener retributie op het gebruik van het hierboven genoemde terreinen andere der gelijke plaatsendoor burgemeester en wethouders ont worpen. In gevolge eene bij den burgemeester ingediende klagt door een turfschipperwordt door burgemeester en wethouders voorgesteld oni in art. 1 der instructie voor de turftouners de bepaling dat de maat zal aangevuld worden drie vingers bo ven den rand, le doen vervangen door: //gelijk met den rand aangevuld worden." Welk voorstel wordt gesteld in handen van mr. van Dongen, Ochtman en Landsk'negt. Naar aanleiding van een koninklijk 'besluit van 15 ja uuarij 1855 stellen burgemeester en wethouders voorom in liet reglement van orde voor den raad en de instructie voor den secretaris, omtrent de tijdelijke waarneming van het secretariaat te bepalen dat zulks in plaats van door een lid van den raaddoor den commies-griffier of een ander beambte der secretarie zal geschieden. Welk voorstel wordt gesteld iii handen van mr. Egter, jhr. de Jonge en mr. Fokker. Burgemeester en wethouders stellen voor, voor rekening- der gemeente over te nemen van de geregtigden van het kuipefsgilde vijf turftonnenvoor wier gebruik vroeger 10 cents per last werd geheven welke retributie is vervallen en welke aankoop met aanmaking eener nieuwe ton ƒ50 zoude vereischeuwaartoe wordt besloten. De raad verleent, onder goedkeuring van gedeputeerde staten, autorisatie tot af- en overschrijving van en op ver schillende posten der begrooting 1854. Burgemeester en wethouders hebben voorloopig vastge steld het kohier van den hoofdelijken omslaghetwelk van den 14 tot den 28 ter visie zal liggenen benoemt de raad in commissie om de in te brengen bezwaren te onderzoeken dr. Goemansmr. Egter en jhr. J. L. de Jonge. Missive van gedeputeerde statenhoudende goedkeuring van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, wordt aangenomen voor kennisgevingzijnde het kohier ter invordering gesteld in handen van den ontvanger. In de vorige vergadering besloten zijnde aan het alge meen armbestuur te verzoeken, in stede van een nieuw reglement voor te dragenhet bestaande van 1820 te her zien, en liet armbestuur bewerende - welk gevoelen door mij; van Dongen, voorzitter van dat bestuur, nader wordt aangedrongen .dat. aangezien er ia hetgemeenie-arehief hieromtrent geen stuk te vinden is dat eenige onderteeke- ning draagtwelk beweren bestreden wordt door mrs. Cau en Eokker. als vermeldende de notulen dat het reglement van 17 februarij 1S20 wordt goedgekeurd, stellen bur gemeester en wethouders voor aan eene commissie óp te dragen de herziening van het reglement van 1S20 van het algemeen armbestuur; waartoe wordt besloten met 8 stem men tegen die van mr. van Dongen, en draagt, de burge meester die herziening op aan mr. Fokker, Ochtman en jhr. de Jonge. De commissie omtrent het al of niet roeyen der boomen aan de Zelke rapporteert bij monde van den heer Ocht man, tot roeijing in twee jarenmet verkoop van den onder grond zijnde zelkasch ter waarde van p. m./110,000. Na de commissie voor liet uitgebreide rapport dankgezegd te hebben, stelt de voorzitter voor en besluit de raad over dit stuk in de volgende vergadering te delibereren. Door burgemeester en wethouders vroeger voorgesteld zijnde eene preventieve verordening op de keuring van het vleesch, en-de commissie voor de strafverordeningen hierom trent repressieve maatregelen voorgesteld hebbendé, stelt als- m», nadat dezelve 5 weken ter lezing hebben gelegen, de voor zitter voor deze stukken, zijnde eene verordening op den verkoop, eene op de keuring van het vleesch een tarief van keurloonen en eene verordening op de heffing daarvan, in behandeling te nemen. Bij de algemeene beraadslaging verklaart de heer Ochtman zich voor de preventiehet eten van vleesch van ziek vee is zijns inziens zoo schadelijk en gevaarlijkdat bij voorstelt te bepalen dat geen beest zal geslagt worden voor het gekeurd, en niet afgehakt voor het nogmaals gekeurd isbet stelsel der commissierepres sie, wordt verdedigd door den voorzitter en mr. Fokker, die aantoonen dat de invoer van buiten de gemeente geslagt vee niet te beletten is, en dus de slagers wanneer hun be drijf zoo bemoeijelijkt wordt, buiten de gemeente zullen slaan of vleesch koopen en alzoo de maatregel toch geen doel zal treffen. Na langdurige discussie wordt het beginsel der commissie en vervolgens de eerste verordening met 8 tegen ééne stem (van den heer Ochtman) aangenomen. Zijnde de andere aangehouden lot eene volgende vergadering. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS, UITGEVERS VAN DE MIDDELBURGSCHE COURANT.

Middelburgsche Courant | 1855 | | pagina 5